Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
2. nov 2009

Dobré ráno. Ja kávujem. V stredu musime ist zaočkovať 4 kusy proti chripke 😖 😢 ☹

cairka
2. nov 2009

dobré ránko. My máme za sebou strašnú noc...veve viac kašľala ako spala 🤐 ale ked sme sa dali na boj ešte do zajtra počkáme, kým budú tie výsledky výteru. ATB sa asi nevyhneme, ale radšej nejaké na konkrétneho bacila, ako širokospektrálne 😒 a zasa sa mi len potvrdilo, že je lepšie nasadiť ATB hned, ako čakať 😔 proste vaneskina imunita nie je stavaná na boj s bacilmi ☹

juli, to vám DD nariadil? 😖

najjulinka
autor
2. nov 2009

No v tomto smere caira maju oni zodpovednosť a nie ja... Takže tak... Minulý rok sme sa tomu vyhli , lebo očkovali ich dačím čo je povinne a už sa pred zimou chrípka nestihla... tento rok smola... čo už...

mixka
2. nov 2009

my ideme na ockovanie proti chripke dnes, o chvilu vyrazame

mixka
2. nov 2009

aj ja idem nakoniec 😀 , tak snad prezijeme zimu bez chorob 😀

cairka
2. nov 2009

no, najjulia 😠 , to je fakt smola, snád to bude bez negatívnych reakcií 😒

mixka, a baby už nekašlú?

mixka
2. nov 2009

tak sme doma a mame to v pohode za sebou 🙂

nie cairka, nam ten imuno sirup zabrala dokina ich prezrela pred zaockovanim, popocuvala a kukla do hrdla a su ok 🙂 a ani ja som neplakala 😀

najjulinka
autor
2. nov 2009

Ja sa džgám špagetami. No som zvedavá ako u nas prebehne očkovanie, ked tam bude štoritý plač (rev), tak to teda bude... A Lucka vie byť taká súcitná, že tá možno bude revať najviac 😀 😀 😀

cairka
2. nov 2009

mixka, tak to super, že vám tak zaberá ten sirup. dúfam, že budete mať kľudné poobedie 😉

juli, ked sa ty zo súcitu nepridáš 😀

mixka
2. nov 2009

preco by sme nemali mat kludne poobedie 😕 ved baby uz davno nevedia, ze sme niekde boli 😀

cairka
2. nov 2009

no a po tomto očkovaní nebýva nikdy žiadna reakcia? 😕 to by som sa až divila 😅

mixka
2. nov 2009

napr po mmr sme nemali. a aj keby nejaku mali, je to urcite lepsie, ako mat v zime horucky, kasle, sople a brat niekolkokrat atb...

cairka
2. nov 2009

na chrípku sa atb nedáva 😉 ale ved ako myslíš, hlavne , aby zabrala 🙂

marketka1
2. nov 2009

Ahojte 🙂 mixka aký že to imunosirup spomínaš čo Vám zabral.

My sme pred chvíľou došli z kontroly ORL KUbko má už len slabú jazvičku na ušku no kľudná budem až o 10 dní keď mu premerajú sluch či je O.K
V škôlke u Martinka budú mať dva týždne radosť 😀 z toho že sa tam neukáže. Mám ho nechať doma aby nám dačo nedoniesol z kolektívu, aby Kubka mohli na termín z operovať. 😕

najjulinka
autor
2. nov 2009

mixka kolegyna tak musela dať zaočkovať 2 deti a povedala, že tak coré ako po zaočkovaní nikdy neboli... že to bola hroza... takže karol skoro vybuchol, e nech aspon po dvoch, že on 4 chore deti nezvladne..... 😀 😀 😀

marketka1
2. nov 2009

mixka dík, nevieš niečo poradiť aj pre ročné detičky? ale také s čím máš skúsenosti.

cairka
2. nov 2009

marketka, aj martinko si oddýchne od učiteliek 😀

mixka
2. nov 2009

juli, tohto sa nebojim vobec. ale budem va informovat, ci sa bude nieco diat 🙂

mixka
2. nov 2009

marketka, my sme to davali babam aj v roku

cairka
2. nov 2009

ľudia, ja nechápem tú vaneskinu chorobu - včera sme vybehli na 10 minút von, takmer okamžite začla kašľať, doma vôbec, až noc prekašľala, dnes ráno kašľala, kým asi všetko vykašľala a celé doobedie poriadne nezakašľala a teraz si ľahla pred 10 minútami a už zas až píska pri kašli (teda píska teraz prvýkrát po roku a pol 😖 ), ale spí...ale doobedu aj skákala, aj tancovala a nič, a teraz ľahla a zas ju dusí, tak čo to je?

marketka1
2. nov 2009

Ano to fakt že hej. 😀 A potom budeme počúvať že nieje ešte stále adaptovaný do kolektívu, ale ináč neviem zabrániť zbytočným nachladeniam z kolektívu veď v škôlke sme boli ani nie 2 týž. 😝

cairka
2. nov 2009

marketka, my sme dávali biomare, to sú síce guľky, ale ja som to nechala rozpustiť v lyžičke teplého mlieka a tak to veve zjedla. ale je to rybí olej a také rozpustené dosť nechutné, vaneske to chutilo, tá pýtala ešte 😀 ale napríklad neter to odmietala... ja som to kupovala od doktorky, ale vaneske ani to nezabralo...ale ináč si to chvália

http://www.okshop.sk/?okshop=biomare-immuno&pag...

marketka1
2. nov 2009

cairka asi priedušky-priedušničky nám to robil Kubko,boli sme na pľúcnom dali nám dva spreje a masku na dýchanie.

brulka
2. nov 2009

ahoj te baby!
juli, ockovanie chripky urcite chripku nevyvovala. ockuje sa vzdy neaktivnou ockovacou latkou - cize to nie je ziva vakcina. to deturence museli prechladnut alebo uz virus mali v sebe. ja sa ockujem kazdy rok a vakcina zabera chora som bola teraz v septembri ale asi po 4 rokoch prvy krat. a tiez som nemala chribku ale zapal priedusiek :(. ja by som urcite dala deticky zaockovat, ved hlavne skolky to je liahna pre vsetky choroby. ja som isty cas pracovala popri studiu v skolke a to som bola najviac chora za cely moj zivot. decka trosku smrkli a mna to nadobro skolilo. vacsinou si to odmaroduju aj zacinajuci skolkari kym si zvyknu. tak drzim palce vsetkym mamkam co dali deticky od septembra do skolky aby ste dobre prezili tieto chripkove epidemie!!!

mixka
2. nov 2009

brulka, ja si tiez myslim, ze ockovanie proti chripke ma svoj vyznam a urcite to nie je humus ani blbost

najjulinka
autor
2. nov 2009

brulka akože školkari to je ina tema... ale zas ked ma človek normalnu imunitu, tak v pohode zvlada a čast chorý nie je... u nas 4 deti a manžel smrkali a ja s Domčou nič 😝
Kiko za rok čo bol u nás mal 2x väčší sopel. Tak aj Luka s nim, ale Lucka nie až tak raz ako Kiko... Lucka mala nyvyše kakačko-grcačku za ten rok oproti Kikovi. Teplotu sme pri detoch prvýkrát riešili až teraz koncom augusta... V podstate až teraz nám Lucka bola každú chvilu chorá, ale chrípka to nebola ani raz...

najjulinka
autor
2. nov 2009

mixka ma vyznam, ale nie paušálne...

maznacik007
2. nov 2009

ja sa nedavam proti chripke ani malu ani muz...

neviem ja som mala alergicku reakciu potom a dost silnu ze je to robene zo zarodkov kuriat ci ako mi to vtedy hovorili.. mala mi nejako nebyva chora..
ja davam preventivne vitaminy jablka kyslu kapustu a tak.. ale ked dojde malemu karta tak chcem ich zobrat k lekarke nech obom aj ninke /zda sa mi bleda/ urobi rozbor krvi... ci im nieco nechyba..

maly este nedostal 3 hexa vakcinu.. uz by mal dostat MMR ale to nedostane.. lebo tu hexa musi skor dostat.. takze MMR asi az na jar

najjulinka
autor
2. nov 2009

Mne príde očkovanie proti chrípke dosť neefektívne... musi sa vkuse očkovať - ma slabu výdrž či ako mam povedať.. .takže ked porovnám počet vpichov a kolko chrípiek ušetrí, tak je neefektívne... človek má chrípku tak každých 5 rokov??? Takže mi to príde neefektívne.. keby to bolo, že 1-2-3 injekcie a mam na celý život pokoj, tak už to mže byť aj efektívne.. aj ked zas v dospelosti sa ten interval ochoreni predlži,a e zas na starobu je človek náchylnejší zas, tak to b som brala ako efektívne...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre