Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

maznacik007
4. nov 2009

martinka a aky si si dala nick.. ja som ta pridala.. skus mi poslat nick a heslo do IP otestujem a potom si zmenis heslo
aj tulenka uz je pridana..

cairka
4. nov 2009

farbička, rebeka je úžasná 😵

yukki
4. nov 2009

Rebeka bude riadny temperament, že?

farbicka24
4. nov 2009

dala som nejaké fotky ale zamrzlo mi to,tak viacej nabudúce,nejak mi to tu nefunguje tak ahojte. 😉

farbicka24
4. nov 2009

je to riadne hyperaktívne dieťa,pri nej sa človek musí obracať,ale niekedy aj posedí tak trochu... 😀

najjulinka
autor
4. nov 2009

Dobrú noc. Idem do hajan. Sa mi oči zatvárajú.

magimary
4. nov 2009

rozmýšľam, či nezavolať záchranku... 😲 , malý je u tatika na rukách a dusí sa... dala som mu rectodelt...tak čakám, či a kedy zaberie a ak nie, volám...myslite na nás... 😢 ☹

cairka
4. nov 2009

magi 😖 držím palce. rectodelt by mal zabrať - a chodťe do otvoreného okna, len ho zababušte . držte sa

marketka1
4. nov 2009

dobrú noc 😔

martina_maxian
5. nov 2009

Krásne dobré ránko prajem,,, 😀 dnes som tu prvá??? to nie je možné.... 😀 😀 😀 😀

martina_maxian
5. nov 2009

magi, tak ako sa má malý? volali ste teda záchranku, alebo rectodelt pomohol..? 😉

yukki
5. nov 2009

Martina, ešte by si sa mala vyspať...do zásoby!!! 😝

martina_maxian
5. nov 2009

yukki keby sa mi to tak dalo... 😉 idem aspon upratať, keď som už vstala... 😀 😀 😀

lenkove
5. nov 2009

dobre rano!

Magi 😢 😢 myslime na vas...

yukki
5. nov 2009

Baby, včera mi Kika vyjavila že "Aj ja chcem byť cigán!".....
Toto je splniteľné, bez problémov, nie?
A že chce mať husličky. No hotovo. Leda že by sa na husliach dalo hrať za behu...a skákania...a dali sa s nimi robiť kotrmelce.

magimary
5. nov 2009

jáj ☹ ,
ďalšia takáto noc a odvezú mňa...
možno ešte aj dnes-cez deň... 😢

záchranku sme nevolali, volali sme pohotovosť a telefonicky sme konzultovali, čo ďalej a koľko čakať na zlepšenie... ☹ , panidr. na pohotovosti povedala, že sme už urobili všetko, čo sme mali (rectodelt, pobyt vonku na studenom vzduchu, olejová handra na krk,. calcium, vlhký stan,fenistil), takže teraz máme len čakať... 😖
keď som sajej spýtala,že kedy recťák zaberie, tak povedala, že do polhodiny až hodiny by mal a keby nie, tak podať ďalší ( 😲 😨 🤐 )-slkoro som odpadla...

no, pointa bola v tom, že nezabralo nič, ale maly od vyčerpania a zničenosti predsa len zaspal mne na rukách vydávajúc nenormálne zvuky (ktoré okolo dýchania ani len neprešli 😖 ) a kašľajúc typom štekotu poriadne veľkjého bullteriéra... ☹ ☹ ☹

teda, ja som až takto rozvinutú laryngošku ešte nezažila... fakt nie...
babky, ak ste to už niektorá u detí prekonali, koľko trval ten "najhorší stav"???
koľko vám trvalo, kým zabral ten rectodelt... 😕 😨

yukki
5. nov 2009

Ty vole. Zlatý môj odolný Kikúšik. Však ja ani neviem, čo je rectodelt, však ja by som sa tu musela zblázniť keby sa voľačo také prihodilo....sama a tu.
Magi, strašne Vám držím palce, je tu niekde tuším aj téma laryngitída, možno dačo tam nájdeš? Maličký...Zajo ...musí mu to prejsť čo najskôr, potrebuje zosilnieť a nie toto....

lenkove
5. nov 2009

Yukki
s huslickami sa to vsetko da! Videla som v cirkuse 😎

Magi 😔 😔

magimary
5. nov 2009

yukki, no to si neviem predstaviť na Tvojom mieste ani ja... 😔
ja mám dosť tu... ☹
záchranky som sa bála ako čert kríža, lebo by nás okamžite viezli do nemocky...
len neviem, čo je horšie? tŕpnuť tu, či dýcha a či to predýcha, alebo tam v strese, ale pod kontrolou...(ale ja som "na" nemocnice strašný slaboch... 😔 )

yukki, rectodelt je kortikoid, ktorý sa podáva pri záchrane života a je tak koncentrovaný (najmä v prípade nizkováhového dieťaťa), že sa môže podať len jeden za 24 hodín a akútne sda takto môže dať max. dva dni...(a čo zajtra?!? 😲 )

marketka1
5. nov 2009

Dobré ránko. 🙂
Megi rýchle uzdravenie zajkovi tak ja na Tvojom mieste byť tak asi idem do nemocnice. Ja som len raz bola pri Kubovi hore celú noc kvôli strašnému kašľu a bála som sa že sa zadusí ráno sme skončili na pohotovosti aj tak. Držím palce nech to rýchlo prejde. Ako viete že ide o laryngitídu a aké sú príznaky neviem o tom okrem toho že je to nebezpečné pre dieťa nič, a ten rectodelt je asi na predpis že?

cairka
5. nov 2009

dobré ránko.
magi, no my sme mali viac rectodeltov, nie jeden za 24h, nám obidva razy pri škaredej laryngitíde kázala mudra minúť celé balenie spôsobom - pri záchvate, 12 hod po záchvate a ešte po dalších 24h a 24h - tak skúste takúto schému 🤐 ja by som tiež asi radšej šla do nemocky pod dozor, ale zas nič iné vám moc nemôžu ponúknuť - len kyslík, ak má tak opuchnuté, že poriadne sa mu nedá dýchať dlhodobo. držím palce

mixka
5. nov 2009

ahojte bre ranko 🙂

magi, aj ja som strasny posero a lekarov a nemocnice totalne nezvladam, ale tiez by som na vasom mieste sla 😔 my sme boli s nasimi babami najprv s jednou a potom s druhou so zapalom oblicky a prijemne to nie je, ale prezit sa to da 😔

cairka
5. nov 2009

ináč 2 rectodelty po sebe by som sama asi nedala 🤐 skôr ak by ste mali ventolin , ideálne sprej, ale aj sirup by mohol pomôcť (prípadne spiropent, ale tomu to aspoň u veve dlhšie trvá)

magimary
5. nov 2009

cairka, dva by som nedala ani ja...
a ventolín, ani spiropent nie je priamo určený na tento druh opuchu (mám doma aj sprej, aj sirupy-samozrejme), lebo oba pôsobia najmä na dolné dýchacie cesty (priedušky priedušničky, pľúca), a pri laryngitis je problém "len" v krku... 😒 , hej aj tam možno pomôžu zmierniť opuch, ale nie je to jeho "cieľová stanica"... a teda nepôsobí dostatočne... 😖
o tej schéme som nepočula, rozmýšľam, že brnknem našej doktorke, čo si myslí o tej "schéme"-ona mi včera na poradni vyslovene povedala, že to mám použiť, len v záchvate... a tá na pohotovosti bola akčná..
len zase si hovorím, že v nemocnici malému fakt iné nedajú len ten kyslík.. (no uvidím, skúsim brknúť tej našej, keď začne ordinovať)... 🙄

cairka
5. nov 2009

a kedy vám ordinuje doktorka? chúdatko zajko, sa vytrápi 😔 ešte ma napadla taká možno blbosť - skúste sa zavrieť do kuchyne a dať variť slanú vodu, nech to vrie...

magimary
5. nov 2009

nie je to blbosť, cairka...len naša kuchyňa má 50m2 a nedá sa zavrieť (nie sú tu dvere ale lomené -otvorené- oblúky)...😒
no, ordinuje asi od 8,00h, ale kým sa "rozordinuje"... 😖 , ale teraz ešte počkám, lebo zaspinkal na brušku a celkom obstojne dýcha-počujem ho len keď som 5 metrov od neho, predtým ho bolo počuť po celom dome...
keď sa zobudí, zavolám...

jáj, a markie, rectodelt je len na predpis. laringitída sa najčastejšie prejavuje v týchto chladno-vlhkých obdobiach (od oktobra), viac u chlapcov vo veku 1-3 roky tým, že večer zdravé dieťa položíš do postieľky a v noci sa zobudíš na to, ako dieťatko šteká (nie je to typický kašeľ ale reálny štekot-taký hrubý mohutný, žiadny ratlíkovský, ale taký buldočí štekot a brechanie), stridoruje (taký hlasný chripot), chrčí, je max. zachrípnuté hrubým hlasom a má dychovú tieseň-namáha sa, aby predýchalo zábranu v hrdle (čiže si pomáha celým telo, rozťahuje ramienka, vzpiera sa a čo je najhoršie-pri tom všetkom ešte aj panicky plač (pričom plač všetko enormne zhoršuje!!!)...
príznaky môžu byť sprevádzané ďalším bežnými vírusovými príznakmi-soplík, zvýšená teplota atd... (ale tie sú dosť nepdostatné)...

najjulinka
autor
5. nov 2009

Dobré ránko. Mary cipana... nezavidim. držím palce, nech je lepsie...
Teri všetko naj k narodkám a Kikovi k dva a pol 😀 😀 😀

cairka
5. nov 2009

baby, a ako je to s deťmi v profi a nemocnicou? "naše" deti majú právo, aby do 6 rokov boli hospitalizované s rodičom, ale čo profideti? hospitalizovali by aj profirodiča?

magimary
5. nov 2009

cairka, jasne, že hospitalizovali...
to je vždy prvá otázka v nemocke-ostanete tu s ním? (a ja som mala doma vždy ďalšie miminká, takže... 😔 )
á, už sme sa zobudili 😲
utekám

maznacik007
5. nov 2009

magi.. jaaj hrozne sa to len cita... myslim na vas nech je maly cim skor fit...

drzte sa

between ide niekto dnes na klub nahradnych rodin...?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre