Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

zicon
9. nov 2009

teit - tiez

zicon
9. nov 2009

Nemate niekto skusenosti z DD Skalica - len pre zaujimavost

najjulinka
autor
9. nov 2009

cairka ja to vidim na močové veci, okrem horučky jej nič nie je. zubov už ma asi plné usta a hlvne je to opakujuca zaležitosť, takže na zuby tio už nehádžem. V stredu nesieme moč k doktorke.

cairka
9. nov 2009

fúha 😖 to je dosť odvážne čakať do stredy 😒 snád to nebude nič vážne

yukki
9. nov 2009

Púpavčatá sú krásne decká, perfektná dvojka! 🙂

najjulinka
autor
9. nov 2009

S doktorkou som telefonovala dnes a tak to proste máme.

mayap
9. nov 2009

ahojte
my sme sa v sobotu vrátili z Kramárov. ph-metria dopadla podľa očakávaní, reflux opätovne potvrdený...
a ako bonus sme si doniesli nejakého bacila... bodaj by nie, keď sme na izbe ležali s dievčatkom, ktoré malo zápal pľúc... 😠 😠 😠
od soboty malý poriadne nespal, nevie dýchať, kašle, tak som dnes išla k pediatričke nielen s prapúšťacou správou, ale aj s malým. chudera, len zalomila rukami, že čo mu je zasa. vyfásol erdomed, promethazin a samozrejme mu dávam ventolin a flixotide. no hrôza... 😔
MM si začal robiť srandu, že malý má tú prasaciu chrípku. tak som krpca vyslala k tatinkovi aby mu dal slintoša (pusinku) a malý vzápätí na tatinka 2 krát kýchol. takže ak náhodou, sme nakazený všetci... 😝 😀 😀 😀

luckada
9. nov 2009

ahojte,

prosim ako je to s tou predosvojitelskou starostlivostou... alebo lepsie ako to cele funguje, ked vam oznamili, ze maju pre vas dietatko. viem, ze najskor budu asi nejake navstevy... kedy ste dostali deticky domov a co nasledovalo - sudy, kontroly....

je pravda, ze prvych 9 mesiacov je to vsetko na vlastne naklady? a co to vlastne znamena...

viem, ze mam vela otazok, ale som v tom naozaj nova.

zicon
9. nov 2009

No adopcia je cela na vlastne naklady jak keby si mala vlastne deti.

A funguje to nasledovne:

Najprv ti ponuknu v pisomnej a fotodokumentacnej a mozno filmovej podobe info o dietati.

Potom ked povies ano, ides na UPSVAR, alebo priamo s nimi spises ziadost o navstevu dietat v DD, profirodine, adt.

Dostanes povolenie na navstevu DD a v pritomnosti socialneho pracovnika absolvujes niekolko navstev, interakci - minimalne 3 a ak sa vsetko dobre vyvyja v mieste pobytu dietata na UPSVARE ti pomozu spisat spravu a navrh na sud a povedia ti ake dalsie doklady mas dolozit. Dolozis doklady do podatelne sudu, a cakas na vytycenie pojednavania. Na pojednavani sud rozhodne o predosvojitelskej starostlivosti a po pravoplatnosti nadobudnutia rozhodnutia si beres dieta domov. O 9 mesiacov mas dalsi sud, ktory rozhodne o osvojeni.

zicon
9. nov 2009

Dufam ze som na nieco nezabudol, lebo budem zozrany aj s bodamy Najjulinkou 😀 😀 😀

luckada
9. nov 2009

zicon, dakujem. To s tymi navstevami plati asi aj u babetiek, ze?

ano, adopcia je cela na vlastne naklady... zle som sa vyjadrila - niekde som citala, ze prvych 9 mesiacov davaju dieta na vlastne naklady (mozno sa to vola inak, neviem), to bude asi ta predosvojitelska starostlivost, tak som tomu nerozumela (ci ide o rodicovske prispevky alebo o co)

zicon
9. nov 2009

Nie normalne v ramci predosvojitelskej mas narok na rodicovsky pripsevok a metersku

luckada
9. nov 2009

dakujem za info

mixka
9. nov 2009

juli, ak su to mocove cesty necakaj do stredy, lebo skoncite so zapalom oblicky a na infuziach a to sranda nie je, to mi ver 😖

najjulinka
autor
9. nov 2009

mixka a čo mam robiť? tak lekarka povedala... a do labaku bez sprievodneho listočka niesť moč nemožem...

najjulinka
autor
9. nov 2009

a je fakt, že po jednom dni teploty žiadna lekarka nerobí odber moču... my ho len sme mali niesť tak či tak, tak teraz to budeme niesť aj na to , že či.... mala tam čosi predtým (ale kedže moču bolo malo a aj bol z predošleho dna, tak mohlo byť skreslené, s tým, že nebolo to hrozne, ale nebolo to ani OK), brala lieky , ktoré su všeobecné na viac vecí, kedže vtedy aj kašlať začala, tak lekárka jej dala, že to je aj na hrdlo aj na močové veci a mali sme donist kontrolny moč potom....

najjulinka
autor
9. nov 2009

zápal v sebe nemala ani vtedy ked bola v nemocnici.... nejak sa to asi udržuje asi na jednej hladine v tých močových veciach.. .ja neviem... ja niesom odbornik.. .len proste na nič ine mi to nevychádza....... len an tie močove veci....

mixka
9. nov 2009

juli, nam lekarka berie moc hned prvy den teploty a este asi vela rokov bude, takze to nie je pravda, ze ziadna neberie prvy den...

mixka
9. nov 2009

a potom juli, ty si matka, tebe musi v prvom rade zalezat na zdravi tvojho dietata a nedat sa odpilit... a prip aj najst inu lekarku

maznacik007
9. nov 2009

juli a nemoze jej nabrat CRP a podla mna moc jej mohla kludne zajtra spravit... ved to je hadam standard ze sa vysetruje moc pri kazdej chorobe.. prip. sa daju tie testovacie pruzky aj kupit.. a otestovat doma..

maznacik007
9. nov 2009

a ze sa vysetruje hned... ako ja som tak zvyknuta ze prideme k lekarke .. trebars aj s hrdlom tak automaticky musime ist dat moc..

najjulinka
autor
9. nov 2009

no s tým močom ja len čo my ako deti sme boli chorí, tak tiež nie hned moč... tak neviem ako dnes... len u nas mame trošku inak system u doktorky... má to mnoho výhod , ale aj nevýhod... ale je fakt, že NIKDY nečakáme v preplnenej čakárni chorých detí... k deťom je milá... fakt s nou nie je problém.... akože mi do telefonu povedala, že keby horučky moc vystpili alebo by som nevedela čo a ako, tak že kludne nech zajtra prídeme , že je v práci.. to niežeby nás odbila.... ja len zas nekcem panikáriť.... teploty mala len od rána, takže to bolo pár hodín nie den.... tak zajta sme sa bavili zatial, že keby, tak... ja len, že netuším čo iné by to mohlo byť...

luckada
9. nov 2009

ahojte, dalsia otazka - ta "žiadosť o vykonávanie náhradnej starostlivosti" - je to nejaky formular, ktory dostaneme na vypisanie, alebo si to musime napisat/zohnat sami?

luckada
9. nov 2009

teda ak je to ta ziadost, ktoru mam na mysli - ziadost o adopciu, ktoru treba zaniest na krajsky UPSVaR

najjulinka
autor
9. nov 2009

no a lekárka mi aj vravlela, že čo všetko kce otestovať, tak nech je toho moču viac... takže asi toho kce viac testovať dať... posledne mala v moči viac bielkovin ako by malo byť, ale vzorky bolo málo, tak sa nedalo otestovať ešte raz či čo... proste sa netvarila, žeby to bola katastrofa, len že to by nemalo byť, ale že bolo malo moču, tak može byť skreslený výsledok...

najjulinka
autor
9. nov 2009

ale škoda, že s tými pasikmi ste nenapisali skor, lebo muž bol v lekarni , tak mohol aj to kupiť...

najjulinka
autor
9. nov 2009

a CRP je čo vlastne?

pupaviena
9. nov 2009

no to je take, ze vezmu dietatu krv z prsta a o minutu uz vedia ci ma bacila, ci zapal ci len virozu...aspon ja tomu tak rozumiem, podla toho vie doktorka, ci dat antibiotika alebo co...

zicon
9. nov 2009

Presne tak, tvoja mudr dava antibiotika bez crp?? 😠 😠 Odporucam urychlene zmenit doktorku. V zaujme deti.

najjulinka
autor
9. nov 2009

jaj... z krvi.. ja že z moču....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre