Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

macocha
10. nov 2009

Tak nejako som to myslela ako Juli. Jasne, ze sa treba pokusit, aby isli spolu. Ale ked sa neda, radsej aspon niekto nech ide z ustavu do rodiny... A dokonca aj verim, ze to tak myslia aj v Usmeve, aspon vacsina. Ale ci uz to bolo vinou reporterov, ako to postrihali, alebo nieci sukromny nazor, niekolko prispevkov od Usmevu vyznelo tak, ze radsej nech je 5 (alebo 8? alebo 13??) súrodencov v decáku spolu, akoby mali odíst do rodin len 2.

najjulinka
autor
10. nov 2009

no ja už som na posledný link aj zareagovala..... 😀

yukki
10. nov 2009

Inak ženy, mne sa vidí skôr neprirodzené to, že vôbec existuje poradovník na "biele" deti...kým kofolku Vám ponúknu väčšinou ihneď... ako to, že niekto z poradia na čas vypadol...prepustil...predbehol.... ☹
A aj ja si myslím, že súrodeci by sa mali posudzovať veľmi individuálne...

macocha
10. nov 2009

Juli a uz ste boli v tom Modrom z neba? Alebo kedy to má ísť? 😅

cairka
10. nov 2009

yukki, súhlas 😒

lenkove
10. nov 2009

k patologickym javom v spolocnosti /teda v mediach/ ja priradzujem aj fakt, ze sa vsade pise ako ludia nechcu romske deticky 😕 a pritom, ako sudim podla vas, co poznam, to tak nie je 😕 potom raz za cas ukazu niekoho, kto ma romske dietatko ako velku udalost 😕

cairka
10. nov 2009

leni, to je tiež pravda. ale aj ja poznám jednu pani, ktorá prešla prípravou na profi (na úrade 😝 ) a išla do domovov s tým, že ona chce byť profi, ale cigánča nechce... 😖 našťastie teda profi nie je, lebo to by ma nas...zlostilo, keby bola a ja nie 😅

macocha
10. nov 2009

No, mozno som naivna, ale mne sa nezda, ze by u nas bol poradovnik zvlast na biele deti. Je jeden spolocny. Ako nie je zvlast pre novorodencov a zvlast pre deti starsie ako 1 rok. Ale je pravda, ze poradie dietata urcuje "nalada" tety na urade.

adkapo
10. nov 2009

Aj my sme tvrvali zo začiatku na bielom dieťaťi.No keď sme boli na návšteve u ľudí čo mali v pestúnstve rómske už sme to neriešili a vôbec to neľutujeme 😉

adkapo
10. nov 2009

trvali

lenkove
10. nov 2009

nam pri vypisovani ziadosti na prvej navsteve na urade teta diktovala co tam mame napisat, a jej veta k dietatku bola "zelame si dietatko zdrave, biele" tak som jej povedala, ze este nemame vyriesene ci zdrave a biele 😕 ale oni to beru uz tak automaticky, ze sa chcu iba "biele"...

adkapo
10. nov 2009

Myslím , že príklady tiahnu , aj vy ste takým príkladom 😅

lenkove
10. nov 2009

Macocha
je to tak ako pise Yukki 😕 Kto ma v papieroch aj ine ako "biele" necaka (caka len ked chce 😉 )... Kto ma "biele" caka roky, ako Katarinka.. aspon u nas v kraji a ako citam aj u Yukki 😕

macocha
10. nov 2009

Leni 😕 😕 😕 Ale mozno to ta teta brala ako provokaciu a chcela od vas pocut prave to, co ste povedali 😉 ze je len taka sklamana z vacsiny ziadatelov...
Mne hovorili, nech pisem co najvseobecnejsie, ze detajly staci specifikovat v sprave po skonceni pripravy.

macocha
10. nov 2009

Lenkove: Jaaj, tak to sme sa nerozumeli... mam dlhe vedenie 😅 Ja som rozumela 2 poradovníky...

yukki
10. nov 2009

Aj u nás je to tak. Kým som to slovné spojenie nevyslovila prvý krát nahlas "poradovník na biele dieťa" ani mi to tak neprišlo....
Ja som nemala určené etnikum, v prvom ani druhom dotazníku...Kiku som si našla takmer hneď po ukončení prípravy a formálnom zapísaní do onoho Zoznamu (netušila som, že tam stále figurujem a moje poradie určuje dátum zapísania....)...keď som si požiadala o druhé dieťa a absolvovala aktualizáciu, bolo mi dokonca oznámené že som na krásnom 7.mieste vzhľadom na dátum zapísania! Neviem, či so mnou rátali keď sa ich žiadatelia pýtali na ktorom sú mieste....a či som sa teda náhodou "nepredbehla" keď som si aktualizovala prípravu! ale tak vzápätí som asi mnohých potešila, keď som sa z toho "poradovníka" vyradila...

martina_maxian
10. nov 2009

ahojte,,, tam máme po interakciách a detičky mi veľmi chýbajú.... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
baby toto je ako trest... 😢 😢 😢 😢

macocha
10. nov 2009

Ja som sa taaak tesila, ako si budem hladat dieta v zoznamoch... ale nestihla som... predbehli ma z uradu a nasli mi idealne dieta 😀
Aj som sa opytala tety uradnicky, ze ci to som uz bola v poradi. Odpovedala "nie" 😕 Takze asi som sa tiez predbehla... ale to nie ja, to ta uradnicka ma...

Ale stale si myslim, ze keby dali cakatelom spisy 3-5 deti na vyber, umiestnili by viac deti. Ale to teta rezolutne odmietla.

macocha
10. nov 2009

A to moje idealne dieta mi prave telefonuje na mobil z vedlajsej izby 😀 Nam neostane ani na slanu vodu...

Martina vydrz... a vyuzi cas 😉 Verim, ze je to hrozne, ale ber to z tej lepsej stranky: uz patrite k sebe, rovnica ma riesenie 😉

lenkove
10. nov 2009

taki su najlepsi co sa predbiehaju 😀
Martinka, vydrz... verim,ze ti chybaju 😔 😔 inak, chcete ich do pestu alebo ado?

luckada
10. nov 2009

ahojte,
tak sme boli na urade a priniesli sme si na vypisanie dotaznik.
je tam ale vela veci, ktorym nerozumieme resp. si nevieme predstavit, co by sme tam mohli napisat.

chcem vas preto poprosit o radu, co ste na tieto otazky vypisovali vy (ak s tym nemate problem)

je to prave ta cast "udaje o vasom vztahu k detom a o dietati, o ktore mate zaujem"

- ako hodnotite svoje skusenosti s vychovou deti
kedze nemame vlastne deti, naozaj neviem, co tam napisat 😒

- co povazujete vo vychove dietata za dolezite, aka je vasa predstava o dietati, ktore mate zaujem si osvojit
toto su predpokladam 2 otazky v jednej? co ste sem davali? nasa predstava je biele a zdrave dieta

- prijali by ste dieta so zdravotnymi problemami
otazke teda rozumiem, ale neviem co myslia pod zdravotnymi problemami.

- co vas viedlo k tomu, ze si chcete dieta osvojit
co sem davate?

Ako ste davali odpoved k otazkam, ktore sa vas "netykali" - napr. vyska dochodku, byt v podnajme atd, len tam date "-"?

alebo v informaciach o praci je riadok
- akcionar, spolocnik, zamestnanec
to sem mam napisat zamestnanec?

Ja viem, ze sa mozno pytam uplne banalne otazky, ale chcela by som, aby to bolo co najlepsie vyplnene, asi stresujem 😕

lenkove
10. nov 2009

Luckada
dotaznik moril aj mna 😉
netreba ho brat ako prievelmi "smerodatny". Na vysvetlenie vsetkeho je tam jednoducho primalo miesta 😉 ale zase nasa psychologicka ho jednoznacne citala 😕
to, co sa ma netykalo, som nevypisovala..
k udaju o skusenostiach s vychovou, som napisala, ze mam rada deti 😀 a ze v rodine mame deti 😉
k udaju o dietatku napis predstavu 😕 my sme nas vypisovali na Vianoce a mm pod vplyvom videneho u deti v rodine chcel napisat "predstavujem si, ze moje dieta denne rozbije menej ako dve vianocne gule a stromcek strhne iba raz za dva dni" 😉
k tomu co ma viedlo som dala som ma viedlo 😕"tuzba osvojit si dieta"
viac si nepamatam 😕

macocha
10. nov 2009

Luckada nestresujte sa. Ten dotazník je len informatívny a DOBROVOĽNÝ - čo nevieš alebo nechceš vyplniť, nechaj voľné.
Teda buď nechaj prázdne, alebo napíš napr.:
- mám len zbežné skúsenosti s deťmi mojich súrodencov, švagrovcov...

To zdravé radšej zvoľni na "bez závažných zdravotných problémov". A to biele si nechcete ešte premyslieť, prebrať s odborníkmi? Stačí to napísať po skončení prípravy 😉

Ak si zamestnanec, tak to tam napíš.

Zdravotné problémy, ktoré by ste akceptovali... radšej nechaj voľné. Napr. sluchové postihnutie je časté u starších detí z DeD. Novorodenci mávajú nízku pôr. hmotnost a zaostávajú vo vývoji - ale to spolu prekonáte. Veď vám to na príprave porozprávajú. Takže opäť: upresníte v záverečnej správe.

A ja som tuším ako dôvod napísala "pripadá mi to ako dobrý nápad" 😀

cairka
10. nov 2009

no tie otázky v dotazníku sú dosť nešťastne formulované... 🤐
ja som tiež niečo preskakovala, čo sa ma netýkalo 😉
k tým zdravotným som dávala, že nie závažné problémy a nie mentálny postih . ono je to aj tak jedno, lebo tie zdravotné problémy sa aj tak objavie až v neskoršom veku, a teda čím menšie mimčo bereš, tým menej je isté, že bude "zdravé" - u bábätká na mlieku sa nedá ešte ani len alergia stanoviť ...a aj kopa iných vecí sa prejaví až neskôr...

lenkove
10. nov 2009

tak tak Cairka.
nie mentalny postih sme dali aj my

luckada
10. nov 2009

dakujem, velmi mi pomahate, ja viem ze zbytocne stresujem, ale 😕

lenkove
10. nov 2009

Luckada
len stresuj 🙂 vsetci sme tym presli, teda aspon ja som stresovala tiez 😀 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
10. nov 2009

au. práve ma Lucka kopla do oka... fuuu čo ma pri tom decku ešte čaká.... už teraz ma okopáva....

macocha
10. nov 2009

Ja som mala aj mentálny postih... aj zmyslový... s podmienkou, že musí byť perspektíva schopnosti samostatného života v dospelosti. Teraz som rada, že mi také nedali. Pri druhom už asi taká odvážna nebudem, aj s ohľadom na Dianku. 😅
Tak básníci prichádzajú o iluzie 😀 či skôr odvahu? Alebo len vekom a skúsenosťami menej riskujeme?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre