Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

mixka
13. nov 2009

ja by som dieta nepoziciavala, ak sa nieco stane, si ty zodpovedna. a po dalsie, ako to bude vnimat to dietatko ??? vsak z toho bude mat akurat soky

eli77
13. nov 2009

cairka tiez som si to tak myslela ze by som snou isla ja...ale este neviem...nemam z toho dobry pocit...

cairka
13. nov 2009

je to zvláštne 😒 ale zas ak fakt nerátala, že ráno malá odišla a už nepríde...

marketka1
13. nov 2009

eli k vecičkám každá profi mama má dieťaťu robiť zoznam vecí , ktoré jej kúpila za peniažky od DD je to jej majetok, ktorý by jej mal ostať(peniažky nie sú majetkom DD oni ich len pre dané dieťa spravujú)

neviem či by som im malú "požičala " skôr by som išla ak by sa dalo s ňou.

eli77
13. nov 2009

no ved prave...a oni maju aj v rodine nejakeho postihnuteho chlapceka ktori sa vraj na nu velmi citovo naviazal a ze by sa chcel snou aspon rozlucit...

mayap
13. nov 2009

eli,
ak z toho stretnutia nemáš dobrý pocit, tak sa radšej skús dohodnúť s profi maminou na neskoršom termíne stretnutia, čo ja viem o mesiac alebo tak nejako... vysvetli jej, že je to preto, aby malá nebola zmetená, že ku komu vlastne patrí... podľa mňa by to profi mama mala pochopiť...
a podľa mňa je aj dôležité to, či sa ty chceš s profi mamou občas stretávať aj v budúcnosti...

maznacik007
13. nov 2009

este som sa nestretla s tym ze by DD daval dietatu aj oblecko a tak... my mame problem od nich vymoct knihu zivota / fotky/ a narodeninovy darcek.. 😖

mmacca
13. nov 2009

Lenže bytové podmienky nezisťujú ešte pred podaním žiadosti? Inak dívali sa tam na nás ako na exotov. Bolo tam asi 5 úradníčok, z toho 4, ktoré robia niečo úplne iné. Už len chýbalo, aby tam mali ešte nejaké stránky a to by sme tam boli fakt ako v cirkuse. A ešte sa strašne divili, že chceme mladšie dieťa, než je malá.

najjulinka
autor
13. nov 2009

maznacik vy mate z toho isteho decaku... mate už po sude, vsak?

yukki
13. nov 2009

Aj ym sme dnes boli v Prešove na klube, bola aj Adrianamickova s kočkami aj Adkapo-Adka, veľká vďaka, ani nevieš ako mi to dobre padlo a ako sa z toho teším (taký štartovací balíček pre bábo)...a bolo tradične dobre len krátko.
Eli, tak sa niekde stretnite a nech sa rozlúčia, ja už by som ju z ruky nepustila

maznacik007
13. nov 2009

ano juli sud bol pred mesiacom 😉

najjulinka
autor
13. nov 2009

IP napisem

marketka1
13. nov 2009

Ja som Martina mala najprv v profi, všetky veci ktoré aj dostal z DD keď k nám išiel aj tie ktoré sme nakúpili počas pobytu dostal s tým že je to jeho majetok do konca aj autosedačku.Knihu života bez problémov dokonca vyhľadali všetky jeho fotky čo mal urobené.

lenkove
13. nov 2009

Mata
cau 😀
v zoznamoch v Navrate a Usmeve skusaj 🙂 ale inak ved vy mate aj Filipka cez Usmev, nie?

Eli,
ja by som sla tiez len s nou.. alebo nech pridu oni k vam ci na neutranej pode.. mala by z toho mohla byt hin, ze ide spat akoze "domkov" 😕

maznacik007
13. nov 2009

tiez by som bola za stretnutie na neutralnej pode nech z toho mala nema misung.. 🙂

eli77
13. nov 2009

Jaj baby dakujem za rady...fakt ste mi pomohli...hned mi je lepsie na dusi 😵 😵 😵 takze ja jej navrhnem ze pojdem snou...alebo na neutralnej pode...a potom sa uvidi...

najjulinka
autor
13. nov 2009

a eli hod s nou reč.. možno ti ešte aj pomože... nikdy nevieš, ked tam maju divne praktiky, tak sa možno aj dozvieš veci 😉

magimary
13. nov 2009

konečne sme dolu z podkrovia a môjmu netu sa opäť začalo dariť (po reštarte compu 😝 ),
tak len narýchlo zareagujem, kým tu ešte niekto je...
eli, ja sa na to pozerám trochu inak, ako Ti baby doteraz napísali, hoci so záverom súhlasím...
chanelkina profimama a jej blízki (profimamy) s ňou strváili všetok čas jej života a nedostali ani minimálnu šancu na to, aby sa s ňou rozlúčili... PROSÍM vÁS, pochopte tú ženu!!! veď jej ju vytrhli priamo z náručia!!! len si to predstavte, keby to niekto spravil vám!!! staráte sa 9 mesiacov o dieťatko (jedno, či porodené, či získané) a zrazu príde niekto, a bez slova Vám toto dieťatko odnesie (teraz nemyslím Vás, eli,ale "zriadenie" decáku ☹ 😠 😖 )...
veď to je trauma na najbližšie týždne-možno i mesiace...
rozhodne to -z tohto pohľadu- NIE JE divná prosba od tej profimamy, len zúfalý výkrik rozorvaného srdca do tmy... 😢 😔 , a možno to v návale emócií len zle nazvala, keď povedala: "požičať", v skutočnosti podľa mňa myslela, že chcú byť chvíľočku s ňou (ALE aj s Tebou, eli, s malou v Tvojej prítomnosti!) a normálne sa s ňou rozlúčiť, príp. jej odovzdať všetko, čo jej patrí...
nechápem, prečo sa všetky nad tým tak pozastavujete... veď aj tá profimamay je len človek a ak sa nemýlim človek s veľkým srdcom (keď dokázala vychovať takú úžasnú Chanelku 😔 😢 😔 ), o to viac teraz trpí (lebo nemala čas sa pripraviť na odchod, nemala čas sa rozlúčiť...)...
eli, normálne tam choď s malou aj Ty a túto šancu im daj...myslím, že si ju po takmer roku strávenou s vašou malou ZASLÚŽIA...
nie je to, samozrejme, Tvoja povinnosť, ale verím, že ľudskosť ti povie, čo je správne...
keď už sa takto neľudsky zachovali v dd... ☹

eli77
13. nov 2009

Mary ty si ma normalne rozplakala....akoze v dobrom...ano urcite mas pravdu...ved jej to riaditelka vystekla dost surovym sposobom, ze uz malu jej nedaju...

laculik
13. nov 2009

eli, jasne ze s nou chod! ja by som ju uz "nepustila z ruky". Ale chapem, ze sa chcu rozlucit, kedze necakali ze sa uz nevrati. Aj ked je na zamyslenie, ci radsej nepockat, nech sa priputa na vas a potom sa s nimi raz za cas stretnut...

Mna sa tiez v DD pytali, ci nechcem veci. Cize asi na veci mas pravo...Sak sa profi mamy spytaj narovinu, zato nic nedas 😉

lenkove
13. nov 2009

Magi 🙂
pekne si to napisala, ale myslim,ze vsetci chapeme profimaminku 😕 ale uznavas aj ty sama, ze vsetko by sa malo diat v pritomnosti novej rodiny, a to nie z rozmaru, ale kvoli malej (teda aspon podla mna), nech vie ku komu uz "patri"...

laculik
13. nov 2009

magi, mas pravdu!!!

cairka
13. nov 2009

magi, máš pravdu, len sa musím brániť, že ja ju chápem 😉

magimary
13. nov 2009

ale ved to som jasne napísala, že určite LEN s ELI!
ale umožniť jej to... aj teraz, chanelka tam bude len chvíľu, nejde tam na celý deň, nespôsobí jej to chaos, keďže bude s mamou...
ja si skutočne neviem predtsvaiť, že by mi niekto teraz jedného dňa vzal Lukaska a viac mi ho nevrátil...
a to som silná osobnosť, ale toto by ma položilo... 😔

bubi35
13. nov 2009

ja tiež suhlasím s Magi.Neviem ako ostatne tu profi ale ja mam s tou čo od nej mame Lucinku a Mareka ved zainteresovane viete o kom je reč kontakt a píšeme si a ak sa podarí tak pride čoskoro aj na navštevu lebo je zvedava ako vyrastli a tak.Takže suhlasim nech sa s malinkou rozlučia patrí jej to a ak dobre chapem tak je to od tej riaditelky a z toho dd čo mame aj našich no a ona ma veru čudne moresy to potvrdzujem!

magimary
13. nov 2009

a nielen Zajka, ale ktorekoľvek dieťatko, ktoré sme tu mali... 😔

a ešte od "mima"-neviem, kto je mmaca? kto mi prezradí? 😕
musím (sa) to trocha odľahčiť..., lebo som sa normálne vžila do tej profimamy a som rozhorúčená... 😨 😉

eli77
13. nov 2009

Jej bubi ty si z Galanty? MM pracuje pri Galante a kazde tri tyzdne tam chodim prenho 😀 a ty mas deticky tiez z NR?

bubi35
13. nov 2009

no ja som 10km od Galanty.No jasne,že z NR mam naše slniečka takže maš malu z toho dd čo ja určite.A kde robi tvoj drahý tu?

bubi35
13. nov 2009

a tie fotky maš robene tiež tam však?Už som to spoznala ked som sa lepšie pozrela.

eli77
13. nov 2009

bubi MM pracuje vo VOzokanoch...vlastne firma je tam ale on robi v zahranici na kamione...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre