Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

zuzus1
15. nov 2009

Martinka a v dobrom Ti zavidim tie pripravy, toto mna taaak tesilo, ja som si pred kazdym babom nachystala vesi snad na 2-3 mesiace dopredu /mala som vela podedene/ a tym padom som sa prve dva mes. nemusela zaoberat pranim a zehlenim, to bolo fajn.

martina_maxian
15. nov 2009

inak včera sme boli u svokry a normálne povedala, že sa na deti teší,,, 🙂 Ja som skoro na zadok spadla.,.. 🙂
tak ma včera potešila, ako asi ešte nikdy... a hneď hovorila, že pozerala Modré z neba, že sú krásne.. 🙂
veľmi sa teším.. 😀

zuzus1
15. nov 2009

martinka,mas svokru ovladanu asi mediami, co: tak potom Julka dobre spravila, ze ich pred odovzdanim tak dobre "spropagovala", lebo aj svokrus bude tym padom in, no nie? 😀 😀
Inak, vidim, ze jedneho asi chlapa tu mate, ale dobre Vam nerviky papka 😀 😀 😀 😀

marketka1
15. nov 2009

mne sa normálne skrútili slzy, neviem čo mám napísať mažem to tu už asi 4 krát aj keď Kubko nieje moje bio dieťa strašne sa bojím ako to prežijeme, hlavne keď som si prečítala čo môže spôsobiť anestéza (ja som ju mala 6 krát ale ja som dospelá,)a celý postup ako ho zoberú a donesú z operačky s hadičkami a čo všetko odo mňa chcú pretože si ma hneď po operácií nemusí to moje srdiečkové drobča pamätať bojím sa.

maznacik007
15. nov 2009

😀 jaaj to je super martinka.. ze sa svokra tesi...

dakujeme za pochvaly.. detuch.. Danulko uz pekne cika a kaka do nocnika.. teda povacsinou

najjulinka
autor
15. nov 2009

No marketka ti verim.. Lucke dokopy nič nebolo, bola v nemocke a ja som bola hotová... a to s nou tam bol manžel a nie ja........ a už teraz s mužom dumame čo s Luckou je, lebo OK nie je... a už zjednavam, že na krv ide on.... ja by som nezvladla... očkovanie ešte zvladam.. ale odber krvi už bude nad moje možnosti... nie to keby mala ist do narkozy...... 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔

megi93
15. nov 2009

Ahojte, neviem či som tu správne a či som to pochopila správne, vy ste profesionálni rodičia?

yukki
15. nov 2009

My máme "srdiečkové" narodeniny tiež 20.decembra, a to ešte len boli fofry! Štedrovečernú večeru sme jedli až na prvý sviatok, 24.tuším len polievku som zvládla...
Markétka, ale my všetky Ti-Vám budeme držať palce!

zuzus1
15. nov 2009

Cairka, no tak to si ma nepotesila...k tomu miestu profi.. 😒 ..ako s tym ratam, a ja fakt to miesto nepotrebujem koli sebe /zeby som bola nezamestnana a takto si chcem riesit situation/, ale ma STVE, ze tolko decak v domovoch a oni namiesto aby zamestnali co najviac profi rodicov, nechaju tie deti tam zivorit!!!KURNIK!!!!!!!to ma stve neskutocne! 😠 😠 😠 😠 😠

martina_maxian
15. nov 2009

marketka neboj,,, detičky to práveže oveľa lepšie znášajú ako dospelí... horšie je to teda s mamičkami,,,
Neboj, všetko dobre dopadne,,, a keď otvorí očká, tak bude tam mať hviezdičky len a len pre teba,,, že ťa veľmi ľúbi..

cairka
15. nov 2009

marketka, čaká vás ťažký týždeň, ale ver, že všetko bude v poriadku. kubko je bojovník 😵 budeme mu posielať energiu 😉
maznačik, danko je šikovník.

magi, btw. , ako sa má silvinka?

maznacik007
15. nov 2009

no ja to vidim na sebe ze Danula viac pozorujem ako Ninulu som.. som na neho opatrnejsia.. 😅

zuzus1
15. nov 2009

megi93 - ja som posledna, co sa tu ma co ozyvat, lebo nie som a som sa tu prikmotrila 😀 , ale poniektori su 😉

ralanka
15. nov 2009

megi tu sú adoptívny rodičia pestúnsky budúci adopt. a pestún. rodičia profi rodičia a budúci profirodičia tak si vyber 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
15. nov 2009

megi93 su tu nahradni rodičia, žiadatelia o nahradne rodičovstvo a profesionalni rodičia 😉

mayap
15. nov 2009

marketka,
veľmi dobre viem, čo prežívaš. my sme to zažili s Patrikom, keď mal 3 týždne (týždeń sme ho mali doma)
sama som si ho odniesla pri operačku, kde som ešte asi 15 minút čakala. potom ho ošetrovateľ odniesol a mňa poslal na izbu. ja som si myslela, že od zúfalstva začnem obhrýzať zábradlie na balkone... 😢 . a v konečnom dôsledku bol Paťko pre mńa ešte cudzie dieťa, veď za ten týždeň čo sme ho mali doma , sme sa ešte len začali oťukávať... 😔
ale prežila som to.
... a neboj sa aj vy dvaja to zvládnete. všetci na vás budeme myslieť... 😉

zicon
15. nov 2009

Vobec nemas pravdu len som chcel znova rozputat diskusiu k danej teme

megi93
15. nov 2009

Aha ja len preto, že by som chcela počuť názor alebo skúsenosti nejakých profesionálnych rodičov. Veľmi by som tú prácu chcela robiť, po teoretickej stránke čo to viem, študovala som sociálnu prácu, ale nikdy som sa nad tým nejak velmi nezamýšlala, myslela som, že je s tým strašne veľa komplikovaných ťahaníc, ale v poslednej dobe sa s tým akoby rozthlo vrece a mňa napadlo, že by som do toho predsa len šla, dokonca aj manžela som namotala 🙂 Tak sem sa so skúsenoťami 🙂 Ako to prebieha, ako sa to dá zariadiť, kam by som mala ísť (predpokladám že na upsvar) ako to znášajú deťúrence a ako to všetko funguje 🙂

zuzus1
15. nov 2009

zicon, kedze ja nemam pripravu, mna by to zaujimalo..aky je Tvoj nazor?

zicon
15. nov 2009

Marketka a este raz co je Kubkovi

maznacik007
15. nov 2009

marketa.. drzte sa.. budeme na vas mysliet.. aj my.. 🙂 myslim ze deti to lepsie zvladaju ako my rodicia..

zicon
15. nov 2009

Inac drzim palce snad to dobre dopadne

zuzus1
15. nov 2009

megi93: nech Ti Tvoj entuziazmus vydrzi, moj pomaly opadava... ☹

megi93
15. nov 2009

zuzus prečo????

najjulinka
autor
15. nov 2009

megi vsetko v pohode len najst decák čo by ťa zamestnal je dost problem... a... a potom aj s niektorými decákmi je problem.. .tu spominaný decák v NR je napr. problem

mayap
15. nov 2009

...no ja vám už želám dobrú nôcku, lebo to moje šidlo začalo pravidelne preliezať ku mne do postele o 2.00hodine. a tak zákerne, že medzi mňa a postielku, a vôbec nechce ísť medzi mňa a MM. nuž čo, maminka je maminka, že... 😉 😠 😠 😠

megi93
15. nov 2009

najjulinka ale v nr sú dva decáky nie?

marketka1
15. nov 2009

zicon prečo to tu riešiš keď tu Ti nikto nepomôže. Mohol by si to skúsiť trebárs na ministerstvu je dosť otravné stále čítať dookola to isté mohol by si to už pochopiť.

zicon
15. nov 2009

Noo nuz to mas pravdu, ale mam pocit ze ty ma necitas, ked odpovedas na vselico ine ked nechces verejne posli IP

zuzus1
15. nov 2009

Mam taky pocit, z toho co som si precitala, pozistovala, nastudovala, ze nas system je skostnateny a nik nema zaujem o tych, co sa chcu detom NAOZAJ venovat, ale uprednostnuje sa stary, zaostaly, tyransky system DeD, pretoze niektori sa asi boja, ze pridu o pracu...
A z toho mi je zle, ze deti su zas az na poslednom mieste... ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre