Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

eli77
18. nov 2009

Mne akoze nevadi a chapem ked niekto nechce romske ale preco potom nevadi napr vietnamcek alebo cernosko? Ja som mala byvaleho svagra vietnamca a o ich komunitetu na SK by som mohla hovorit...tak radsej romske dieta.
A neviem ci pozerate Panelak ale tam prave odznela hlaska ze jedna by si adoptovala cernoska 😀 a vtedy jej Morova velmi dobre povedala ze nech sa nehra na Angelinu Jolie 😀 😀 😀

najjulinka
autor
18. nov 2009

eli ale inak je desne kolko reakcii po modrom z neba, žeby Domču brali hned alebo žeby dvojky brali hned... Na Mirku reakcia ani jedna... ani jedna!!!!!!!!!!!!!!!

eli77
18. nov 2009

juli ako nasa Chanel...matka narkomanka a otec pravdepodobne nejaky albanec...ale nemame to na papiery a vobec to neriesime...

najjulinka
autor
18. nov 2009

a to mirka ma ešte svetlu pokožku a nemá cigánske črty tváre, akurát ma oči a vlasy proste tmavé..... ale nos nemá taký ciansky a tak...

zicon
18. nov 2009

Preboha al khaida v bratisave?

magimary
18. nov 2009

to som očakávala... tak to skrátka najčastejšie je... 😔

zicon
18. nov 2009

Alebo nevydareny vtip?

eli77
18. nov 2009

juli ved prave o tom hovorim....preco je Mirka menej atraktivna?...keby mala hrubsie pery a bola este o tri stupne tmavsia tak by uz bola hned ziadana 😖

magimary
18. nov 2009

môj príspevok patril k mirke... (neviem, o čom hovoríš, zicon,ale na Teba som nereagovala 😅 )

zicon
18. nov 2009

Vietmci su nahodou dobry obchodnici a po najnovsom pestovatelia

zicon
18. nov 2009

Nikto my uz nerozumie 🙂

martina_maxian
18. nov 2009

zicon, veď keď tu píšeš také blbosti, tak ti nikto radšej ani nechce rozumieť... 🙂

magimary
18. nov 2009

eli, to je práve strachom z génov romčekov... 😔
hoci, ja som sa už k tomu veľakrát vykadrila...nepripisujem im takú váhu, ako tu niektorí tvrdia a stále verím, že láska je mocnejšia ako najhoršie gény sveta (a to romčekovia určite nemajú 😔 )...

zicon
18. nov 2009

A jake blbosti?

magimary
18. nov 2009

jéjda, že "vykadrila" !!!?!!! 😝 😀
samozrejme som myslela: vyjadrila... 😅

tak, tak, mati... a ja sa už o to ani nepokúšam... lebo fakt neviem, o čom to je...a to mám výbornú fantáziu, intuiciu a domýšľavosť 😅

martina_maxian
18. nov 2009

zicon no napr. al kaida,, vietnamci obchodníci, pestovatelia... veď na to sa ani nijak reagovať nedá.. 😀 😀

silviaa
18. nov 2009

magi presne tak 🙂 .

zicon
18. nov 2009

Al kaida bola v spravach. A vietnamci v poslednom case k predaju handier pridali aj pestovanie marise. Nesledujes spravy?

martina_maxian
18. nov 2009

no správy sledujem a celkom dobre som informovaná,,, ale čo to má spoločné s témou tu na koňovi.. hmmm???
ak si si všetko dobre a správne prečítal, tak sa tu momentálne riešia deti a všetko okolo adopcie, génov a podobne.. 🙂 🙂 🙂

zicon
18. nov 2009

A my tu riesime vsetko

najjulinka
autor
18. nov 2009

ale už vieme kde dnes zicon ranajkoval.. u zahradnikov 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

martina_maxian
18. nov 2009

zicon al kaidu a vietnamcov, pestovateľov marišky tu riešiš len a len ty... 🙂 Nevidím, žeby sa niekto do tvojej debaty pridal,, teda okrem mňa... 😀 😀 😀 😀

zicon
18. nov 2009

Poslem aj tebe rastlinky? Hnet pojde zivot veselsie.

najjulinka
autor
18. nov 2009

zicon zda sa ti,m že sa malo smejem???? 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

magimary
18. nov 2009

k strachu z génov som sa dočítala toto... 😔, priznám sa, keď som to čítala, bolo mi do plaču...ako dokáže niekto zhrnúť v pár slovách ortieľ nad jedným ľudským životom... ☹ (resp. nie nad jediným):

"To čo je napísané v tom článku. Detičky sú síce milé, ale to je aj malý krokodílik. O pár rokov sa už bývalému krokodílikovi zďaleka vyhneš. Na toto mnohí adoptívni rodičia nemyslia a potom sa divia ako je to možné, veď sme boli k nemu takí milí, otvorení, priateľskí, tolerantní? U adoptovaných Cigánov je toto riziko obrovské.
Gény neoklameš."

a niekto v diskusii dotyčnému odpovedal o.i. toto:

co je v tych genoch? cigani maju inu geneticku vybavu nez "biely"?

p.s.: vychova ja vzdy o interakcii dvoch stran. svet nie je c/b: idealny snaziaci sa rodicia na jednej strane a nezvladnutelne, geneticky a priori determinovane cigancata na strane druhej. a pokial viem, tereza sama hovorila o nedostatocnej informovanosti a odbornej podpore.

eli77
18. nov 2009

juli ja som sa tak dobre teraz zasmiala...ze ranajkoval u zahradnikov 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mari...ved prave tie geny...u romov kazdy predpoklada len to najhorsie...ale na cernoskov a inych cudzincekov sa pozeraju cez ruzove okuliare..iked musim priznat ze Matkine dvojky su naaaaadherne 😵 😵 😵

zicon
18. nov 2009

Nie, len ze si dnes mimoriadne hnusna na mna. Ale vidis aj moja zena hnusna prave dnes ze by?

magimary
18. nov 2009

a, silvii, to bola asi Tvoja odpoveď na moju otázku, ak sa nemýlim...
len ma potom napadá, aby ste mysleli aj na to, že aj deti, ktoré niekto z iných menšín opustí a "nechá" v domove, nemusia mať ideálny genofond...povedala by som dokonca, že možno podobný, ako tie romske, či poloromske detičky... (teda myslím, najmä tie negatívne črty v génoch...), keďže patologické správanie (v zmysle opustenia detí pre niečo sociálne neprijateľné) biologických rodičov nie sú zväčša izolované, ale prenašajú sa z generácie na generáciu...

len tak, že ten genofond detí v dd nemusí byť žiadne "terno" ani u bielych...
to len, keď už ideme do dôsledkov (génov)...
a i napriek tomu sú z domováčikov kvalitní ľudia v dospelosti-AK dostanú šancu...
poznám takých viac (aj Rómov)...

magimary
18. nov 2009

eli, toť môj posledný príspevok je aj (mojou) odpoveďou na to, čo hovoríš... 😔 😉

rita55
18. nov 2009

juli to nemyslis vazne ☹ ved Mirka tam bola najvacsia star 🙂 zlata babenka......no sme divny narod 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre