Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
23. nov 2009

dobre rano. dnes robia v kočikarni okno u nas... včera večer prišla suseda, nech spraceme kočiky aby sa im nič nestalo.... Akože v pohode.. naše kočiare su hned pri okne... ale to preto, že inde miesto nebolo, lebo ludia tam maju nabytok......

mixka
23. nov 2009

huraaa, mam vyzehlene vcerajsie 3 pracky 🙂

laculik
23. nov 2009

ahojte, teraz som hovorila s jednou sikovnou pani z upsvar a ze ten prispevok na starostlivost o dieta, co je navrhnuty od 1 jan. 2009 pre rodica, ktory ma narok na rodicovsky ale pracuje v sume 41,daco EUR, este nie je schvaleny v parlamente (je uz ale v citani zaradeni). Ze vedia o tom na upsvar a ze tento tyzden maju veduci upsvar velku poradu, tak budu potom mudrejsi...
Vy ho uz niektora poberate?

maznacik007
23. nov 2009

ahojte pridavame sa k chorusikom... uz sme absovlvovali lekarku.. Ninus je chora ma nejaky silny zapal v cakarni sa povracala este aj z hlienov.. takze radost... Danulko isiel k babke ten sa drzi ... nic mu neni..

laculik ten prispevok sa uz dava cca rok je to vo vyske 25 percent RP co vychadza tych 41 eur

laculik
23. nov 2009

maznacik, mne dnes povedala pani na urade, ze vedia o tom, bo sa vela ludi na to informuje, ale ze este to nie je schvalene v parlamente. tak teraz neviem. a je to 41 eur a par centov. tak teraz nechapem....

mixka
23. nov 2009

mam za sebou tyzdnovy nakup s krpatymi a som totalne ko, uz by mohol byt vecer 😅

najjulinka
autor
23. nov 2009

laculik ja to schválene a od 1.1.2009 sa poberá....

najjulinka
autor
23. nov 2009

laculik rozhodne žiadosť podaj... ak neprevezmu osobne, tak ju pošli doporučene.. .už aj tak ťa obrali o penež.. lebo len pol roka dozadu vyplacaju!!!! a oni musia v pisomnej fomre odpovedať , že prečo nie ak nie.... nedaj sa odbiť... prípadne vezmi na urad vytlačené to čo je v tom linku, čo som sem hodila... 😉

najjulinka
autor
23. nov 2009

A tety su riadne neaktuálne, lebo pred rokom sa to v takomto čase prerokovavalo a schvalovalo.... si zmýlili rok asi 😀

najjulinka
autor
23. nov 2009

http://www.ohdeedoh.com/ohdeedoh/small-kids-big... - tu je pekná kuchynka v detskej
http://www.ohdeedoh.com/ohdeedoh/small-kids-big... a aj tu , len červená nie je moja naj farba, ale pekná je...

mixka
23. nov 2009

laculik, pisla som ti ip 🙂

maznacik007
23. nov 2009

laculik tak teta je pekne neinformovana... mas na to narok.. tak poziadaj pisomne... tak ako ti radi julka

cairka
23. nov 2009

ahooooooooooooooooooooooooj všetci. závislák hlási príchod 😀 už som mala absťáky 😅

mixka
23. nov 2009

vitaj cairka 🙂

najjulinka
autor
23. nov 2009

ahoooj cairka...

marketka1
23. nov 2009

Ahojte tak ja som sa pred chvíľou dovalila od lekárov riadne napálená. 😠 😠 😠

od 9 do 11 som bola s Martinom u obvod. ľudi do bludu a šlo to pomaly. Martinovi riešim už asi mesiac pokašlávanie čo nie je problém vyriešiť s kvapkami ale o pár dní sa to vráti problém je z nos.mandľami a dajakým ložiskom v okolí.máme papier na krčné tak som zvedavá ako to prežijeme.

ale najviac ma nasr... na pľúcnom s Kubom
minul.týž.sme tam s teplotami strávili 4,5 hod kým nás dr.zobrala. dnes sme mali mať kontrolu dohodla som sa že prídeme okolo 11-11,30 aby sme zbytočne neboli v čakárni medzi chorými. prídem 11:20 papier na dverách sa hompáľal s oznamom že dnes už nestíha ošetriť daľších pacientov (pracovná doba do 13:00 a my sme boli 4 )súrne prípady ošetrí na CP nemocnica. Sestrička ma vytočila medzi dverami že sa mám obliecť a prísť zajtra povedala som jej nech my dá na papieri že v čase ord.hod. my odmieta vyšetriť dieťa ktoré si objednala na kontrolu ona na to že má preobjedná a ja jej na to nech prestane rozprávať dristy (strašne nepríjemná mladá premudrená sestrička)a nech pošle dr k dverám ja chorá jak pes kubo chorý a ona bude s nami cvičiť dr. prišla a povedala že ona má o 13 obed a 14 objedn.pac. potom konzílium a okolo 16-17 si na nás nájde čas a vtedy mám prísť ale to už bolo povedané s iróniou v hlase. Tak sme zobrali kartu a šli preč (ale nie tak kľudne to skončilo ) už mám vybavenú inú dr.

marketka1
23. nov 2009

ahoj cairka aj veve ako ste na tom?

yukki
23. nov 2009

Markétka fúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúha! Na porážku. Alebo...na vraždu! také čosi.
My dnes našťastie dobre. Dvere na ordinácii sa otvorili, Kika vpálila dnu podala sestričke moju injekciu aj preukaz a sestrička namiešala, zavolala nás, pichla, dala recept a dovidenia. Keby som s kikou mala čakať niekde 4,5 ...čo 4,5, aj tie dve hodiny, tak by sa asi prekúsala do ordinácie ako do perníkovej chalúpky aj cez panelovú priečku...a ja by som jej pomohla.

najjulinka
autor
23. nov 2009

marketka ja som chodila s Kikom na gastro - na lačno!!! a boli sme objednaní na prešný čas... a 2 hodiny sme tam navyše strávili v čakárni.... Takže už hladoval nie len Kiko,a le aj Lucka v kočíku, čo mi ju známa pred poliklinikou strážila....
S Dominikou chodím inam - beru na čas a dokonca ešte aj ked nestihaju, tak som zažila, že v čakarni sestrička zahlasila "Prišli s babom a su objednani na presny čas" a vzala nas......
ale je to des.... lekari sa mnohí chovaju ako svine... ja ked si dohovorim s niekym schodzku, tak čas dodržiavam.. oni nie... maju stretnute s klientom a dlabu na to....
moja sestra v rakusku ked bola tehu a chodila k svojmu doktorovi, tak raz sa stalo, že ju vzal o 15minut neskor a aj to jej volal na mobil, že predošla pacientka boal na dlhšie ako odhadol, že sa ospravedlnuje a že asi o 15minut neskor ju može vzaiť, že asi je už na ceste, tak aby vedela. Proste že sa ešte može zdržať v obchode alebo niečo - však aj 15minut je dosť.... proste iný prístup... jasne, že nemože vedieť že nejaký prípad bude zložitejší ako sa javil, ale však na to su telefony....

maznacik007
23. nov 2009

ahoj cairka.. tak ako s veve

najjulinka
autor
23. nov 2009

jáj a ešte ku radám čo sa týka cmulania prstov.. .tak mirka nielenže cmula cez látku, ale už si vyzliekla z ruky to tričko a obliekla späť už len do pyžama.. .proste vovnutri si tu roku vyvvliekala a navliekla... ráno čumim, že nejak divne je oblečena.. reku čo mi hrabe, žeby som ju zle obliekla, ale presne pred spanim sme fotili, tak som išla kuknuť a tam bola dobré oblečená 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨

cairka
23. nov 2009

dakujeme, že ste na nás mysleli. veve bola zdravá už na druhý deň 😀 zvládala to celkom fajn, najhoršie boli spánky, tie si odrevala zakaždým, aj poobede, aj večer, že chce ísť domov. ale cez deň bola vcelku fajn, stal sa z nej preborník v pexese za tých 6 dní 😀 ked sme prišli a sestrička jej doniesla nočník, že musí cikať do nočníka, tak sa s ňou pohádala, že ona už je veľká a ciká na vecko 😝 ináč bola do soboty priviazaná "na vodítku" 24h denne, tak to bolo náročnejšie, ale potom v sobotu poobede ju už odpojili a napájali len na ATB (čo trvalo asi hodinu a pol, kým stiekli), tak už to bolo volnejšie potom. z izby nemohla, hoci občas som ju tajne prepašovala na vecko so mnou, ked nebola už priviazaná 😅 . A mala vysoké CRP (cez 30) a v moči 2 druhy streptokokov a Pseudomonas, to ešte musím kuk na nete, čo sú za príšerky 😝 a tam sa rozbehol zápal priedušiek potom... teraz má ešte tie priedušky chytené, ale krv už mala OK, tak už by to malo byť fajn. uvidíme kontrolný moč o týždeň, či o dva, či kedy povie obvodná

zicon
23. nov 2009

Najjulinka neries cmulanie, samo to odznie, zbytocne to chudadko stresujes. Chche mu priviest neaju psycho potvoru. Preboha a zvlast ked je este furt taky nerozkukany domovak ako bola naposledy.

zicon
23. nov 2009

A co roby Veve teraz. Inac podla mojho laickeho nazoru skoncila na supersilnych ATB kvoli nadmernemu nasadzovaniu predchadzajucich ATB.

najjulinka
autor
23. nov 2009

zicon ked tvoje decko bude vykrivovať prsty si do pusy, tak to nerieš... kiko si cmulal a ešte dobre, že ho vzala laculik a to riešila.. lebo ja som tiež neriešila..............

najjulinka
autor
23. nov 2009

pri lucke palec riešim len napominanim....... ale palec nevykrivuje....

cairka
23. nov 2009

markétka, čítam, že vy ste mali tiež riadny kolotoč posledné dni 😖 už nech sa chlapci z toho dostanú, a aj ty
a všetkým chorúšikom prajeme skoré vyliečenie.

zicon, ja som sa aj tam písala izbovej, čo hovorí na kartu a povedala, že pri tých hodnotách imunity, aké má to nie je až také poburújúce... ty to berieš podľa zdravého dieťaťa, ale veve v tomto má od zdravého dieťaťa žiaľ daleko

zicon
23. nov 2009

Nas to ciastocne robi a ja nevidim zmysel ho chudaka v tomto terorizovat.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre