Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

laculik
24. nov 2009

ja som tiez dala urobit este jeden kalendar stolovy starkej (moja mama), kde su fotky hlavne vsetkych vnucat (4 kusy deti) a tiez je ich tam hodne, lebo na kazdom mesiaci minimalne tri, styri. No a MM som dala urobit kalendar velky (A3) kde ma kazdy mesiac jednu velku fotku. Kazda fotka (deti, ja, kamarati, pes) je jedine z chalupy. Miluje to tam. To mam uz zadane, este mi to ale neprislo. A oddnes este rozmyslam ze dam spravit malej vankusik s nasim psikom (jej milacikom), lebo dnes som hovorila MM ze mame krasnu fotoknihu pre maleho a mala sa vyzdvedala, tak som vysvetlila, a samozrejme to muselo byt patricne vysvetlene (ze nieco jezisko dava a nieco my ludia pod stromcek a ze maly este nema ziadny album atd) a aj ona by velmi chcela nieco pod stromcekom odo mna 🙂 .

janivonbenji
24. nov 2009

magi, ja som staršia ( aj keď "len" o 1 rok ) 😉

...neviem prečo cchrobák truhlík ( dúfam, že nenarážaš na tú rozprávku 😉 ), ale ak by som mohla poprosiť za seba, tak len pekne pokračuj v tom písaní a radení, lebo ja napr. si z toho beriem a čerpám dosť, lebo osobná a prežitá skúsenosť, ktorú zväčša prezentuješ je na nezaplatenie...takže dik

laculik
24. nov 2009

magi a komu su tie vase kalendare?
marketka som sa tu zasmiala, ze skaces do postele 😀 😀 😀 . v dobrom. len som si to predstavila 😀 😀 . ja si pamatam ze este na ZŠ sa ma raz jedna skolska dokina pytala, ci sa pred spanim pozeram pod postel. som kukala ako puk na nu.

marketka1
24. nov 2009

magi tak zo šoferovaním sme na tom podobne. u nás všetci majú vodičák len ja nie a nie lebo nechcem mám strach dokonca ak som aj len spolujazdec pri MM.nedarí sa mi prekonať strach. mám fóbiu z áut okolo seba a hlavne nákladiakov.

janivonbenji
24. nov 2009

aj ja som rozmýšlala na tými kalendármi pre babku/dedka a starkú/starkého, že by som tam zakomponovala aj ostatné vnúčatá...asi sa fakt na to podujme a do vianoc to ešte stihnem....

magimary
24. nov 2009

ahá, tak ešte "staršia" korčuľa 😀
no (nepamätám si celkom,očomtobolo vo Ferdovi Mravcovi), ale viem, že chrobák Truhlík bol taký všadebol,čo všetko vedel, všetko videl a všade bol... a mám pocit, že spoločnosti nebol (práve tým) moc príjemný...tak preto som napísala, že niekedy trepem až moc a nemusí to byť všetkým príjemné (že zicon 😉 )...
ale neboj, viem sa aj zastaviť (niekedy 😅 ) a aj poradiť, keď treba...
a hoci sa to nezdá, 99% je z mojich skúseností (ktoré som však niekedy našla v múdrych knihách 😉 )...

laculik
24. nov 2009

a mladice sa zasa ozyvaju! ja mam za par dni 36, akoze mi to pride celkom haluzoidne a vtipne. tak 26 ok, ale 36? to je uz aky vek, prepanajana.

magimary
24. nov 2009

lacik, pre babku+dedka a pre starkú+starkého a pre nás... 😉 😵
jani, škoda, že si si nezmyslela skôr, lebo do 15-teho bola celkom výhodná akcia...(tie tri ma vyšli na tisícku)

marketka1
24. nov 2009

laculík na fotke máš 26??? 🙂

najjulinka
autor
24. nov 2009

ja som v nejakých psychotestoch na škole mala otázku či sa dívam pod postel, ked idem spať... fuuuha.. .ani náhodou.. posr*** by som sa od strachu.... sranada na to som aj zabudla, že som sa v noci bala z postele vstať, lebo pod postelou mohlo byť všeličo.....

janivonbenji
24. nov 2009

laculík ale tie skúsenosti, tie skúsenosti 😀 a ak máš za pár dní narodky, tak potom už teraz všetko najlepšie 🙂

...inak mne vek nevadí, len ma ser..., že už musím chodiť pravidelne na kozmetiku ( pracujem aj so zákazníkmi a že by sa patrilo ) a mňa to nebaví, ešteže mám kámošku-kozmetičku, ktorá mi okrem iných služieb, dá do ruky masť,nejakú "vodu", lebo čo to je, že toto používaj, toto si natri na tvár, toto na ruky a tak....

magimary
24. nov 2009

lacik, ty môžeš mať vek v OP,aký chceš, keď sa na to necítiš a navyše na to ani nevyzeráš(!!! 😉 😵 ), nemáš čo riešiť...
ja už som na tom už teraz horšie, keď podľa slov som dôchodkyňa a to ste ma ešte niektorí ani nevideli 😀 😀 😀 (čo potom na pohľad?! 😝 😀 )
ale necítim sa staro (niekedy ale aj hej, tak na 35 😅 a niekedy bláznivo,tak na 15)..., 😀

lenkove
24. nov 2009

Laculik, no 😀
ja som minule kupovala rum, taky 80% a chceli odomna obciansky! tak som sa potesila 😀 😀 😀 😀 😵 😵 😵 (mam 30 😉 )

najjulinka
autor
24. nov 2009

mary mary.. .ty si jak SISka .. .ešte stále v Sk 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
laculik moja sestra (čiže to berem ako našu generaciu) má o pol roka a čosi 40ku....... brutál... však si pamatam, ked moj otec mal 40 a ja som sedela v kuchyni a mamke som vravela.. .cipana akéeho starého ocka mam... mi to nešlo do hlavy.. akože, že mamka mala 40 to som prežila bez ujmy.. ale ocko. .toto mi nejak k ockovi nepasovala, že mal byť taký starý.... 😅

janivonbenji
24. nov 2009

magi,
ja som si spomenula aj skôr na tie kalendáre, ale sa mi stále zdalo, že veľa času pri tom strávim( viem, keď som kubkovi jednu knihu robila 😝 ) a som ešte hľadala, že niečo iné zaobstarám, čo nebude také pracné....ale tie kalendáre sú také osobné...

lenkove
24. nov 2009

a idem cvicit trosku a spat.. muz uz zazera, ze mam umyt riad.. v poslednom case to nechavam na neho a z postele vstavam az ked su ranajky na stole.. nie je to pekne odmna 😝 tak sa rozmaznat! 😠

dobru noc 😵 😵 a do rana vsetko v teme zdrave!!!!! 😠 😎

magimary
24. nov 2009

no, toto sa mne už lenkove asi nikdy nestane... 😅 (aj keď sa mi to stávalo...často...keď som mala štátnice, babky v kostole mi blahoželali k maturitám-vzhľadom k veku 😅 😀 , bola som vtedy kostolníčka, tak preto babky tam 😅 )..
a najmä, keď mám v každej ruke jednu detskú ruku a pred sebou kočík... 😅 😀

janivonbenji
24. nov 2009

lenkove,
že cvičiť o 22:40 ??? no ty si dobrá, k tomuto sa ja nikdy nedopracujem...klobúk dole....

janivonbenji
24. nov 2009

dobrú noc...mm zazerá, že dokedy ešte bude čakať na mňa 🙄 tak radšej idem...

lenkove
24. nov 2009

inak aj my robime fotky, chcem aj kalendare, ale mm ze ich spravi sam a vytlaci na tlaciarni v praci (maju taku obrovsku) tak to vidim ako 18.12 davam robit kalendare niekde do foto 😀 ale pssst , neprezradte mu, ze ho takto ocenujem 😀 😀
a mame (svokre) som dnes nasla super topanky, kozene, ortopedicke, len za 20 e (!) zlacnene neuveritelne.. 😕 musim kupit !

marketka1
24. nov 2009

ste ešte tu? chcem sa opýtať či ste sa stretli niektorá už z niečim takýmto?

v sobotu bol MM a Maťo v Dorke na stretnutí úsmevakou.(ja a KUbo sme museli ostať doma a liečiť sa)
V herni boli deti odložené na dve hodinky kde boli s dobrovoľníčkami a jedno z detí (ma asi tak 4 roky)dalo facku dobrovoľníčke a podnecovalo svojho mladšieho bratranca aby ju išli spolu udrieť z novu.
Mama sa v kolektíve pýtala čí ma niekto skúseností s takýmto správaním že on zautočí aj hoci kedy naňu takto doma?

lenkove
24. nov 2009

no idem, uz je 22:43 😝

magimary
24. nov 2009

juli, ja som ešte stále v našej pôvodnej mene 😅
a to, čo hovoríš o sestre...presne vnímam teraz aj ja...môj brat má pozajtra 40-ku (!!!) 😲
a ja si pamätám,ako sme oslavovali ocinovu 40-ku, aké mal pečené prasiatko na stole a zdal sa mi vtedy, že aký "veľký" (rozumej star-š-í/ý)... a teraz jeden "z nás" už má 40!!! 😨 😅 🙂

najjulinka
autor
24. nov 2009

marketka ja ked som dobrovolničila v Navrate, tak som schytala od jedneho decka kopanec do chrbta... a to som ešte mala nejaké bábo na rukách.. .no skoro ma vystrelo... ale poznala som jeho mamu a mala som dovolené to riešiť po svojom... dostal kopanec do zadku - náznakový, nie silou - len terapia šokom.. netušil, že ja si možem dovoliť... ale tiež to bol malý grázlik.... inak v puberte chudák aj bol nakoniec v diagnosťáku.......

laculik
24. nov 2009

okolo mna sa tiez oslavuju 40ky, na jednu ideme buduci tyzden. ani sa nejdem radsej zaoberat touto temou, lebo to je cista depka....
marketka, no comment, u mna je vrchol nevychovanosti, ked dieta zdvihne ruku na rodica (stareho rodica, uja, tetu, vychovavatela, ucitela atd, proste dospelaka)
idem aj ja, dobru.

najjulinka
autor
24. nov 2009

laculik ja som svojej mame vylepila ked som mala 2 roky 😅 samozrejme som to schytala hned naspäť... inak sa v našej rodine žiadna taká story nevyskytuje... to al emna mama nasr*** .. daco nebolo po mojom, som sa rozrevala a mama sa usmievala, tak schytala... 😎 😎 😎 😎 😎 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
24. nov 2009

ale ja som bola iné dieťa...moja stará mama myslím v puberte zo mna bola v šoku, že až tak zlé to so mnou nedopadlo... a mnohí ako malemu decku vraveli, že som mala byť chalan, len moja babka na to vždy "to by bola ešte horšia"... ja som akož enebola zlá.. len strašne hr hr a tvrdohlavá.... no úúúžasná kombinácia...

magimary
24. nov 2009

po kom to tá lucinka má... 😅 😀
ja tiež nedovolím dieťaťu udrieť ...
dokonca aj Zjako má také nálady, že keď nie je niečo po jeho vôli, tak sa zaženie ako starý chlap...( 😲 😅 😨 ),vtedy mu rázne a pevne chytím ruku a odvediem ju od smeru rany ( 😉 , ako divne to zneje 😅 ), skrátka musí jasne vedieť, že toto NIE... už aj teraz, keď je vlastne ešte "miminko"...
no, na našich chalanov sa zaháňa vo veľkom, ale to si ho oni tak naučili...
inak sa snažíme aj nevinné "bac-bac" zameniť na "moja-moja"...

laculik
24. nov 2009

juli 😀 😀 😀 aj ja som mala byt chalan a dokonca ako 17 rocna som sa drzala s frajerom za ruky na zastavke a jeden dedko ze, fuj chlapci, vy sa nehanbite!!! 😀 mam plno takychto chalan/baba story, ale to inokedy. dobruuuu.

magimary
24. nov 2009

dobrú! 😅
aj ja pôjdem...

ja som tiež v puberte robila "akože chalana", keď sme chodili neskoro večer (z kostola 😅 ) domov... 😀
nosievala som šiltovku a chalanské bundy a keď išli "podivíni" okolo, tak som ešte aj nahodila chalanský hlas a hovorila som si "majo"... 😅 😀

puberta,puberta... 😅 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre