Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

mata2
28. nov 2009

ahojte,
ja som tiez nemala problem chodit za dvojkamo do nemocky,bola som s nimi od rana do vecera,personal s tym problem nemal,este boli radi ze maju o robotu menej....
rano som si zabudla urobit kafe,tak som jak mechom uderena...asi si dam ku kave aj zakusok../ibalgin/ 😝

zicon
28. nov 2009

Teplotuje, ale prudko oziva. Dnes mame televyzny den.

laculik
28. nov 2009

tu je cicho dneska 😨 . my sme robili krabicky na darceky vianocne, tou servitkovou metodov, malej sa to velmi pacilo. a uz vianocnu vyzdobu sme vytiahli, to je ale radosti 😀 😀 , aj vonku som svetielka nainstalovala. a aj vonku bolo dnes tu krasne 🙂
a vy ako?

najjulinka
autor
28. nov 2009

my tak že miesto pratania a chystania som pustila mužika na koncert , takže o chvilu pada... a zajtra mame perný den...... 😀 😀 😀 😀

zicon
28. nov 2009

A co chystate? A na aky koncert?

eli77
28. nov 2009

tak ja som bola za malou, a asi ju zajtra konecne pustia domkou 😵 jasne, ze ani dnes ma nepusitli za nou 😠
uz sa neviem dockat kedy ju uvidim...taaaaaaaak si ju vystiskam az ju rozpucim 😵 😀 😵 😀

najjulinka
autor
28. nov 2009

netušim čo za koncert, ale dajaka kresťanska skupina ked som pochopila dobre... zajtra oslavujeme Luckine a Karolove meniny...

magimary
28. nov 2009

nina, mexx ti pozitívne opísala skúsenosti z domovmi tu v našom kraji??? 😨
asi preto, že komunikovala len s dvomi decákmi a v oboch aktuálne hľadali profi...
ale to už je dávno zapadnuté prachom a nepravda...
aktuálne NIKDE nehľadajú profirodičov...(!) (myslím v našom kraji a okolí, a nielen)

takže, hoci ja som optimista od prírody, veľa nádeje by som teraz tomu aktuálne nedávala, nina... 🙄
podľa skúseností mojich známych, kt. aktuálne hľadajú profi, som skeptická... 😝 😝

inak, v podkroví sme dokončili kotolňu (dlažba, maľovka, strop) a dokončili sme parkety v strednej detskej 😉
teraz spomalíme s prácou (preto sme už dole), lebo čakáme na penaize z banky, aby sme mohli pokračovať ( 😒 )

eli77
28. nov 2009

mary ja vam taaaaaak zavidim tu pracu na dome...my do jary bohuzial stojime s pracami ☹

magimary
28. nov 2009

eli, ale neboj, keď sa do toho potom pustíš (so svojou kreativitou a tvorivými efektnými prácičkam)i, tak si na tom poriadne zgustneš 😅 😵
a teraz "stojíte" kvôli práci a cestovaniu manželíka? či toež kvôli prašulom 😕 ? poznáme to... 😉
a teším sa, že chanleka už bude s vami...snáď ju to moc nepoznačilo, že zase musela prežiť ďalšiu zmenu...chúďatko za poslednú dobu toľko "presunov"...najprv dd kvôli dovolenke profi, potom krásne dni a u vsá a teraz zase samota v nemocke... 😔
ale keď jej to vynahradíte láskou, snáď rýchlo zabudne... 😉

magimary
28. nov 2009

vsá=vás 🙂

idem ti poslať ip, eli, s rozmermi košíkov (už som to tam teraz pomerala 🙂 ) 😉

cairka
28. nov 2009

eli, teším sa, že pôjde chanelka domov 😵

baby, a nám držte všetky prsty 😔 veve má teplotu (zatiaľ len zvýšenú) a bolí ju brucho...ak do rána neprejde pôjdeme radšej zaniesť moč 😖 ale bruško ju bolí nad pupkom, tak dúfam, že len vetry 😅 ale poobede som ju ledva zobudila po 3apol hodinách spánku a viacmenej celé preležala 🤐

eli77
28. nov 2009

mary stojime z jednoducheho dovodu...ked muz bol doma tak mal cas makat na dome ale neboli peniaze...a teraz ked je vonku tak peniaze budu (duuuuufam) ale zas nema cas kedy robit na dome...je to zacarovany kruh...
A Chanelka chuda moje...ona posledny cas preziva same soky...chladne dni v dd...potom naval lasky u nas 😵 a teraz nemocnica...utesuje ma len to ze je malinka a hadam si nic nebude pamatat, ze ju to nepoznaci.

Miery posli...a aj aku farbu chces 😉

ika.horvi
28. nov 2009

Ahojte babuľky (a chlapisko), skočím vám do vašej diskusie s jednou mimo témy otázkou 😵 , ale... lámem si tu nad tým hlavu už dlhší čas. Prosím ak mi viete poradiť - čo si myslíte o zmene krstného mena pri adopcii? Minulý týždeň sme sa prvýkrát stretli s našim budúcim synčekom 🙂 🙂 🙂 . Radi by sme mu sami vybrali nové meno, a ja zvažujem, ako dieťa bude vnímať v budúcnosti, keď zistí, že mal pôvodne iné meno. Neviete mi poradiť, alebo ma niekde navigovať, kde sa to už riešilo? Skúšala som takú tému vyhľadať a nič som nenašla. Je vás tu dosť skúsených profi mamičiek - aké máte skúsenosti? Menia meno noví rodačia bežne? Alebo ponechávajú pôvodné? Náš Zajko má teraz 8 mesiacov. poradíte mi?

zicon
28. nov 2009

Neviem asi az take bezne to nieje.

mixka
28. nov 2009

ika, my detom menime aj krstne mena a pohoda, nevidim v tom ziadny problem. od prveho dna co ich mame doma /mali 6m/ sme ich oslovovali po novom a teraz to uz bude aj papierovo buduci tyzden 🙂

ika.horvi
28. nov 2009

sama váham, či to spraviť....

mixka
28. nov 2009

zicon, preco myslis, ze to nie je bezne 😕 ???

lenuska74
28. nov 2009

neviem ale hovorím iba za seba že u tak malých deti nieje problém zmeniť meno vlastne skoro všetci rodičia to pri adopcii robia je to niečo čo mu vyberiete iba vy kedže ste ho neporodili a keby to bolo straršie dieťa tak by som to riešila tak že by som mu ešte jedno pridala a volali by sme ho doma iba tým ktoré by sme mu vybrali my 😉

eli77
28. nov 2009

lenka predbehla si ma 😉 prave som chcela napisat to iste 😀

lenuska74
28. nov 2009

zikon skôr si myslím opak 🙂 je to niečo sukromné a ešte aj to že adop. rodičia veľa krát nechcu aby ich niekedy podľa mena bio rodičia našli tak to menia a zas mať doma nejaku Rosalindu alebo Esmeraldu to nie je až taká sranda a to si druhy myslia že bud rodičom preskočilo alebo je dieťa z dd. 😀

mmacca
28. nov 2009

My sme malej menili meno a zatiaľ, čo poznám adoptované deti všetky majú zmenené meno. Dokonca jeden náš známy, má už okolo 50, tiež adoptovaný, jeho pôvodné meno ho vôbec netrápi.

najjulinka
autor
28. nov 2009

ika pripadne kompromis 😉 Dať na prvé krstné meno to Vaše a na druhé miesto mu dať to jeho povodné.. .ťažko radiť... je to aj o tom ako sa volá.... 😉 ako sa to hodí k priezvisku, ako sa to hodí k vám do rodiny... a ako sa vam to páči...
mnohí menia meno... potom poznam známich čo nehávali meno prvémua le pri druhom im povedali, že nedala matka meno, že nech si určia a oni dajuuž to meno bábätku... a potom spätne zistili, že matka bola iniciatívna a predsa mu meno dala.. tak sa adoptivny rodičia rozhodli dať to meno čo dala biomatka na druhé miesto 😉

magimary
28. nov 2009

ika, ahoj!
takže čoskoro budeš patriť medzi nás? 😅 tak napíše ešte niečo o sebe... a o malom Zajkovi (aj my máme"Zajka") 😅 ,
ale k veci: zmena mena-záleží to od viacerých vecí:

a) vek dieťatka (to zn. ako dlho si zvykala na svoje doterajšie meno)
b) reagovanie na svoje meno (do akej miery už reaguje na svoje meno, 8-mesačné už dosť 😅 😉 )
c) vášho veľkého/ neveľkého chcenia (ak budete veľmi chcieť, zmeníte tak či tak 😅 )
d) od absolútne neprijateľného mena -pre bežnú spoločnosť (ak sa napr. decuľko volá Sandokan 😝 😀 )
e) kvôli väčšej anonymite (aby sa dieťatko nedalo "nájsť" napr. biologickými rrodičmi/rodinou niekedy v budúcnosti)
f) iné... 😉

a v praxi? ja som doteraz odovzdala 5 detí a z piatich zmenili meno len jedni rodičia...
ak k nám príde náš budúci "pestúnik" ( 😉 ), tiež meniť nebudem, hoci by sa mi páčilo iné..ale akurát túto noc som rozmýšľala, že aspoň pri krste by som mu dala aj "svoje" meno 😅

najjulinka
autor
28. nov 2009

Zicon je to bežná vec...
Dokonca ja poznám také kuriozity, ked meno zmenili takmer dospelemu dietatu... same dieta to tak chcelo a dožadovalo sa, že nech mu nový rodičia vyberú meno, nevyberalo si samo. .chcelo to mať proste tak akokeby sa im narodilo... ta ako iné deti, ktorým rodičia vyberajú meno 😉

cairka
28. nov 2009

ja osobne by som len pokiaľ by to meno bolo nejaké extra výnimočné a pre mňa neprijateľné. a biorodičia isto nehľadajú podľa krstného mena 😉 podľa mňa má to dieťa dosť zmien(aj ked pozitívnych, ale zas ak ide z profi to až tak cítiť pozitívne nemusí) a ešte navyše si zvykať na nové meno...Vaneska mala 8 mesiacov a už reagovala na svoje meno (aj ked ju mám v pestu a aj tak by som meniť nemohla)

mmacca
28. nov 2009

Inak taká zaujímavosť - jedna mamička bola prekvapená, že malej hovoríme menom, ona svojmu bio synovi vždy hovorila všelijak, len nie jeho menom. Dokonca aj manžela oslovuje všelijak, len nie krstným menom.

magimary
28. nov 2009

aj náš zajušo (a aj všetky deti pred ním) vo veku 8 mesiacov už veľmi reagovali na svoje mená...
preto ak by neboli vyslovene "nepekné", ja by som ani jednému nemenila... 😉
no, úplne inak je to napr. pri adopcii novorodenca... to by som si určite vybarala to "moje" meno... 😵

marketka1
28. nov 2009

Ahojte tak my sme po oslave som na poli mŕtva. tie deti nevedia kedy dosť behajú skáču ako splašené kone z bytu kôlnička ešte zajtra druhá polovica z rodiny.

do obedu sme si robili vianočnú výzdobu Martin sa nevedel vynadívať hoci to minulý rok už zažil ale asi si to nepamätá veľmi.

viete niečo nové o maznacikovi?

eli chanel si toho užila v krátkej dobe dosť ale neboj okrem toho že sa bude báť lekárov na Vás sa za chvíľu opäť nalepí.

cairka ako je veve? júúj len nech zase neochorie.

ika. ahoj ja mám chlapčeka v štádiu doriešenia adopcie a zmenili sme mu krstné meno voláme ho po svojom. Naším menom a menom ktoré mu dala bio matka ho budeme krstiť.

najjulinka
autor
28. nov 2009

a ešte sa občas stáva to že dieťa čoma prisť do rodiny ma také meno aké už v rodine nejaké dieťa má 😉 dakedý to vyriešia roznou podobou toho isteho mena (napr. Julka a Julinka alebo Maruška a Mary), ale dakedy je lahšie zmeniť, lebo napr. to prvé dieťa volajú všelijako - všetkými tvarmi mena a proste by sa to mýlilo 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre