Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

cairka
10. dec 2009

naša nemá...a aj preto mám obavy z toho, že sa tam dotrepeme a ona nedojde na matriku...

maznacik007
10. dec 2009

my tu zmenu mena budeme riesit ked bio dovrsi 18 lebo zohnat jej mamu je umenie.. /ona je zakonny zastupca jej/ a inak by sme znovu museli ist na sud kde by nam museli udelit suhlas namiesto nej.. atd. atd...
preto som bola taka vystresovana zo sudu lebo sme vedeli ze sa nedostavi.. nezdrziavala sa v mieste trvaleho pobytu a kludne mohli odrocit sud kvoli tomu.. a dat ju hladat... nakolko slo o pestunstvo..
my sme mali taky plan ze ak to odrocia kvoli tomu ze nepride tak stiahneme navrh a podame na osvojenie tam by ju uz nevolali.. bala som sa ze sa to bude natahovat... co realne hrozilo

mexx
10. dec 2009

Ja by som ju tam bola schopna aj sama dotiahnut... 😅 No ved uvidime, asi to budem riesit potom...

maznacik007
10. dec 2009

no vies to sa lahko hovori tazsie urobi... 😅 ja za seba mozem povedat ze my sme to riesili aj so socialkou vyvolavali sme na obecny do dediny kde ma trvaly pobyt .. vraveli nam ze ju videli v LV na stanici.. a tak.. aj sme zvazovali ze ju oni dovezu ale nedala sa najst... takze nie vzdy je to jednoduche v tychto pripadoch 😔

mexx
10. dec 2009

To mi je jasne. 😒 My by sme to ani neriesili, keby mal maly nejake "obycajne" priezvisko, ale on ma dost "typicke", najma tu u nas na okoli, a obavam sa, ze si vdaka nemu uzije... 😝 A nielen od cudzich, ale aj od rodiny... 🤐 😔

lenkove
10. dec 2009

Mary,
inak, novy tata povazoval za dolezite vysvetlovat mi s desom v ociach, ze on ma merania a ze ako to chcem zariadit.. 🙄 ked som mu povedala, ze to bude trvat par tyzdnov, tak sa mu viditelne ulavilo 😀 a o pol hodinu nato uz hovoril o Dievcatku, ze "nasa" 😵 😵 na zaciatku to bolo "to" /To ako TO? 😀 /

cairka
10. dec 2009

veru tak maznacik... ináč, nám skoro odročili súd o pestu, kvôli nedostaveniu sa bio...sociálna z DD ukecala sudkyňu, že sme čakali na súd 9 mesiacov a nech neblázni...

lenkove
10. dec 2009

inak, ja som dnes okrem krmenia sa krizom slamku neprelozila.. idem aspon strikovat..a a ze komu som zacala svetrik 😵

cairka
10. dec 2009

leni, tak super, ked už je "vaša" 😵 😀 😎

lenkove
10. dec 2009

no som zvedava ci mu to vydrzi aj po zhliadnuti spisov... 🤐

cairka
10. dec 2009

leni neboj, ak to je tá "vaša", tak vaša bude 😉 ak by náhodou nie, tak to isto bude mať nejaký dôvod

mata2
10. dec 2009

cairka a to na ktoru matriku treba matku dotiahnut?tam kde ma dieta zapisany trv.pobyt,teda tam kde je v pest.rodine,alebo na matriku kde ma matka trv.pobyt?
takze zmena priezviska vobec nemusi ist cez sud? 😲

cairka
10. dec 2009

mati, nemusí. a na matriku, kde sa dieťa narodilo, kde je zapísané v matričnej knihe

maznacik007
10. dec 2009

no pokial matka suhlasi a aj otec ak je uvedeny tak to nemusi ist na sud... na sud sa ide vtedy ak nesuhlasi.. vtedy sud moze vydat suhlas za nu

Lenka.. neboj uvidis vsetko bude tak ako to ma byt 😉

janivonbenji
10. dec 2009

lenkove,
tvoj muž vyzerá, že je tak trochu ťažšia povaha, že ???...ale ešte som nevidela chlapa, ktorý keď pozrie do tých pekných detských očí a povie, že nie...a keď je už vaša, tak tým duplom... 🙂

cairka
10. dec 2009

maznáčik, ak bio nesúhlasia, tak sa to nedá... 😒 aspoň podľa info, čo mám na súd môže dať návrh len biorodič dieťaťa...

maznacik007
10. dec 2009

hej cairka.. ono sa to robi ked jeden nesuhlasi a druhy ano... a vasa bio kontaktuje nejako V.?

cairka
10. dec 2009

nie, tam je nulový kontakt od pôrodnice 🤐

magimary
10. dec 2009

tak, leni, "tato" zareagoval ako ozajstný MUŽ ( 😅 😝 😉 🙂 )...
môj by reagoval podobne...
dokonca aj zareagoval...keď som s ním pred chvíľou hodila reč o tom, aby niečo urobil s tým, že pôjdeme skôr na psychotesty (a teda nech si skúsi nejako spraviť "voľno"), tak mi povedal, že OK... 11.1. by sa to malo odklepnúť (s tou ich firmou), takže 19.1 si môžem zobrať dovolenku (!!!) 😲 😠 😲
skoro som spadla z nôh a pripomenula som mu, že sa bavíme o termíne skoršom ako 8.1. a nie 30.1 (!)...
tak to len sucho skonštatoval, že skôr to nepôjde... a ani nevie, či to vôbec toho 8-eho pôjde (!), lebo to je ešte pred podpisom (ich predaja 😠 🙄 😝 )... takže, zajtra asi volám psychošovi, že ani neviem čo... 🙄 😝

magimary
10. dec 2009

no, už sa asi fakt nikto neozve... 😕
asi je teda čas ísť spať...
aj keď... mne sa nejak nechce a najmä je mi ťažko od žalúdka (ešte od piatej som jedla bryndzovú pomazánku a bola v nej aj cibuľa a tá mi asi nesadla... 😝 😝 😝 , takže mám žalúdok ako kameň a neviem, či s takým zaspím... 🙄 😖 )...
ale asi budem musieť zaľahnúť...
ráno skoro vstávam a pádim s chlapcami do škôlky a potom na burzu (a budem tam do 22,00h)...a môj najmenší šuhajko so mnou...(ale ten nie až tak do večera, preňho príde mamina na obed a dá ho u nás doma spať)...
takže zajtra, mám od netu pôst... (aspoň chvíľu 😅 😔 😝 )...
tak sa majte krásne!!!

adrianamickova
10. dec 2009

aké tu samé dobré prekvapivé správičky čítam 🙂
lenko klopklop,gratulujem 🙂

magimary
10. dec 2009

ale, adi...čo ty tu takto proti noci? 😅 😀
ja už sa chystám asi 20 minut na ochod do postele a stále nič... 😀
tá posteľ nie a nie ku mne prísť... 😀
čo už s ňou? 😅

adrianamickova
10. dec 2009

ani mne sa nechce akosi 🙂 u nás už detuše na druhý bok,vypila som kávu pri telke,

martina_maxian
11. dec 2009

Krásne dobré ránko prajem... tak my sa už hráme,,, a tu ešte nikto ?? 🙂 🙂 🙂 aspon raz som prvá... 😀 😀 😀

najjulinka
autor
11. dec 2009

Dobré ráno mati maxi a aj ostatní

martina_maxian
11. dec 2009

Juli a ako to berie Lucka, že sú dvojky preč.. 🙂 nepýta sa na ne? 🙂

martina_maxian
11. dec 2009

Juli inak Marek u nás nevypil ani kvapku sunáru ešte ale všetko ostatné pekne papá... Markétka tomu sunáru tiež velmi nedala,,, len trošku si občas cucne... 🙂

najjulinka
autor
11. dec 2009

nepýta.. spomenie ich občas, ale vie, že su už "doma ďaleko".... Lucinka vie rozprávať a aj vela rozumie, tekže to má vysvetlené 😉 No je profesionálna sestra, tak to musí mať vysvetlené 😀 😀 😀

najjulinka
autor
11. dec 2009

mati maju skoro 2 roky a možu so sunarom prestať celkom v pohode... maju a to už aj vek 😉 😀 Nič lepšie ako samoodstavenie nie je... No uvidiš, ked sa uplne udomacnia... Inak nam Lucka po dvoch mesiacoch konečne vypije zas 150ml Sunaru... Ale nie 3x za den už, ale len raz, a 2x sa stalo, že aj večer vypila, dokonca raz 210ml.... 😀 ja to nechavam na deti čo a ako sa kcu odstaviž... inak okolo Vianoc im kup zubne kefky a aj s tým začnite... Ja už som nezačínala, lebo ked už by aj pomaly mohli, tak prišla Mirka a tá mala cez 2roky, takže jej kefku už bolo nutné zriadiť a potom už bolo jasne, že pojdu pá, tak som s ničim novým nezačínala... 😀 😀 😀 A v dvoch rokoch už si deti maju umývať zubky určite... 😉

martina_maxian
11. dec 2009

Jasné,, kefky už mám kúpené.. 🙂 a začneme určite.,.. nech sa ešte trochu usadia.. aj keď myslela som, že budú veľké plače,, ale ja to úplne v pohode.. 😉 🙂 🙂 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre