Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
17. dec 2009

yukki, ja neviem, mne sa zdá normálne darček jej vziať (nemusíš viac, stačí jeden) a aj jej to nechať... 😕 , ak je porfimama normálna, tak jej ten darček pribali pri odchode, veď je malej... (jedine, žeby zabudla...aj ja som raz zabudla kusatko, čo priniesli noví rodičia Timkovi, ale pri najbližšej návšteve som mu ho priniesla k nim domov)...

mati, fantázia! 😵 a pekne si pofoť čierne čokoládky v bielom snehu, lebo tu u nás to (zatiaľ) nie je nič valné (čo sa týka snehu, hoci tatik včera hovoril, že po Malacky je väčší poprašok,ako u nás)

mexx, aj ja som nejaká dolámaná (a padnutá 😅 😀 😝 )...ale to rozchodíme...musíme... ja už mám zase dnes stres (ako som už dávnejšie nemala, ako to všetko postíham) 😖

a inak dobré ráno! 🙂

adrianamickova
17. dec 2009

sánkovačka 🙂 no podla počasia asi bude 😵 😵,ked prídete budeme sa tešiť 🙂 🙂

yukki
17. dec 2009

Veď do domova som nosila, aj keď tam nejaké boli v tej interakčnej miestnosti, ale to som potom pobalila a vzala nazad domov, keď som ju vracala na oddelenie. Ale teraz-ak jej niečo donesiem, zabalené ako dar....tak to tam nechám, alebo vezmem? To mi je blbé pýtať sa A dáte mi to potom s malou? Ale sú to veci ktoré pri našom rozpočte-RP-už druhý krát nedokážeme kúpiť....

yukki
17. dec 2009

Už to mám, mám novú knihu so zvukmi, tú zabalím a jej nechám...a aj hryzátko nové. Ďalšie hračky sú z bazárika, to mi je hanba tam nosiť...ale Kike to tam môžem dať...na ceste späť sa vyhrá s tým a aj pre ´ňu to bude nové lebo to ešte nevidela....

magimary
17. dec 2009

ja neviem, beriem to zo svojho pohľadu, ale mne by bolo absolútne prirodzené jej tie veci pri odchode k novým rodičom pribaliť (aj bez pýtania sa novej mamy, teda aj keby sa ma nepýtala ona)... 😕
ak máš pocit, že by jej to nedal späť, tak jej zober len maličkosť, ktorá Vám potom nebude chýbať, keď Vám ju nepribalia...
len mi to príde trošku divné... tuto aj keď chodia ľudia za "svojimi" bud. deťmi do dd, tak im darčeky označené menom nechajú a potom pri odchode si ich deti vezmú so sebou... 😕

magimary
17. dec 2009

už mám kapánek menej stresu z dneška, vybavila som maminu na trochu skôr, takže pôjdem na skorší autobus a snáď všetko lepšie stihnem...hneď sa mi lepšie dýcha.. 😝 😅
ale ešte to nie je úplne pohodička...

práve sa mi tu Zajko vygrcal ako "svadobný havino", nechápem, už druhýkrát v takomto megamnožstve... 😨 a to mal mlieko aj zahustené... a jedol ho pred tromi hodinami... 😝

lenkove
17. dec 2009

ahojte
ja som dnes konecne dobra spala 😵 😵 od jedenestej a normalne som zaspala az do osmej 😵 to v porovnani k mojim doterjsim 3-4 hodinovym spankom uplna parada 😵 asi sa za mna niekto velmi silno modlil 😉 🙂 🙂

Amalke vsetko naj! aby bola stastne dietatko, vedela vzdy ze ju lubia, a aby bola zdravucka 😵 o tych prvych dvoch nepochybujem a to tretie zo srdiecka zelam 😵 😵 a Sonke teda tiez, aby bitka nebola 😀 😀 😀

lenkove
17. dec 2009

Mary
to zvladnes... ani ja take nemam rada 😅 a Zajuskovi, nech nic nie je... 😔

cairka
17. dec 2009

ahojte 🙂
amálke prajeme krásne narodeniny, veľa zdravia a šťastia 😵

aj my už máme po torte a veve je zaneprázdnená novým darčekom 😝 tiež sme sa dohdoli na sánkovačku, teda klzákovačku, hoci by mala doma sedieť, ale prvý sneh...

yukki, ja by som zobrala len niečo malé 😅 väčšie na ňu počká, ked príde domkov 😉

najjulinka
autor
17. dec 2009

Dobre ránko.
Mary tak u nas to bolo vymenené ako u Vás. Ked si ty doma menila Vám prádlo, tak ja detom a včera si menila Zajkovi a ja nám 😀 😀 😀 U nas pri detoch je to pohoda, lebo len plachtu mením. U nich prikrývka neexistuje... Takže ich len naobliekam na noc, Dominika ma spacie vrece 😉
Mary dnes je asi grcací den. Lebo Karol mi ráno hlasil, ked som vstala, že Dominka sa už 2x zgrcala 😀 😀 😀 (inak Dominika sa polepšila v refluxe veeeelmi, takže 2x za sebou normalne grcať je už nezvyklé)
A hlasim, že Mirka dnes v pohode - nevstala hore zadkom. 😵
Sneh u nás je celkom pekný už na pohlad z okna 😉 😵 🙂
No a dnes ma uradne hodiny riaditelka v školke, tak skusim isť baby prihlasiť od septembra, nech mi ich vezmu... Odklad možem spraviť vždy, len nech mame rezervačku na 2 miesta 😉 😀 😀 😀

najjulinka
autor
17. dec 2009

A Amálke k trom rokom prajem všetko naj!!!

yukki
17. dec 2009

Cairka, Ty asi vieš ako to myslím, čo píšem...
Magi, Ok, jasné, je to normálne.

magimary
17. dec 2009

u nás ešte nie je ani poprašok snehu 😢 , iba sem-tam zabielené na tráve... ☹

aj, ja sa pirpájam k blahoželaniam pre amku a aj sonku 😅 😉

no, neviem, my ž len tak refluxovo pogrckávame (tiež je to lepšie), ale toto boli riadne (kyslé a natrávaneé) šable... a v nedeľu (v kostole 😨 😝 ) to isté... zase sa mu asi v brušku niečo deje... lebo už ho nepreháňa, ale zase to ide takto von... 😕 😖

najjulinka
autor
17. dec 2009

Ja som včera triedila čo som tu mala všelijakú "charitu" na detičky a našla som tam dupky biele so zelenými srdiečkami... A presne také, ale s červenými srdiečkami mala Lucinka na našom prvom "rande" - na prvom ultrazvuku - zajtra to bude 2 roky čo to bolo... a na tých dupkách mala fixou napisanu velkú dvojku v predu - bola na 2.oddelení

magimary
17. dec 2009

jáj, ako vezeň... 😢
ešte aj číslo... ☹

najjulinka
autor
17. dec 2009

mary ja akože chápem, že to musia mať pooznačované, ale nestačilo by dakde zvnutra? alebo na vysačku??? oni vpredu na viditelne miesto cez celý predok velkú dvojku 😒

magimary
17. dec 2009

no, veď práve... ja som takto očíslované deti v decáku ešte nevidela (našťastie), aj keď nejde len o čísla... 😔
yukki, a prečo si myslíš, že ja ťa nechápem...myslím, že som pochopila veľmi dobre a aj som ti napísala to, čo cairka: "vezmi niečo malé, čo vám potom nebude chýbať, ak by vám to aj nenabalili" 😉 ,
ale neva...

najjulinka
autor
17. dec 2009

v našom domove maju len oblečenie na oddelení... čiže je tam len jedno číselko, ale moja mama ked brala dievčatá, tak mali rimskym čislom skupinu , lomitko a osobne čislo...

yukki
17. dec 2009

Viem, že chápeš, Magi. Cairka to-a myslím že ešte o dosť tvrdšie ako ja-aj žije.

najjulinka
autor
17. dec 2009

yukki a Mrketka je teraz celý čas v domove, ked su interakcie??? alebo aspon na noc ide k profi??? alebo ako to tam maju 😢

yukki
17. dec 2009

Nie, celý čas je v profi a na tie dve návštevy ju priviezli na doobedie do DD.

mexx
17. dec 2009

Mary, ty si nemala ziadne veci z domova, ked ti dali Zajka domov? 😕 My sme niesli veci so sebou, ked sme isli po maleho, ale nakoniec sme mu nechali domovacke, ze ich potom vratime, lebo uz bol nachystany. A na kazdom kusku oblecenia mal vzadu na chrbte (zvnutra) napisane velke C-cko (oddelenie C). Akurat na ciapke, takej bielej, celkom podarenej, ho mal normalne uprostred cela (tak tu som mu hned prezliekla, aby to tak nesvietilo). Vyprat to neslo, odolne fixky na textil maju... 😅

najjulinka
autor
17. dec 2009

yukki aha... no aspon tak.. a bola si aj v profi na navsteve, alebo pojdes? či je to od ruky pre teba?

maznacik007
17. dec 2009

aj danulo mal take.. ze DU /dojcensky ustav cize dost stare/ Nitra a cislo.. 😀 ja som si ale na interakcie nosila vlastne oblecko a maleho hned prezliekla... 😉

yukki
17. dec 2009

Zajtra ideme.

magimary
17. dec 2009

nie, mexx, nemala som žiadne veci z domova... 😉 , ale to viem, že som tam žiadne deti s viditeľnými číslami nevidela... 😉

cairka
17. dec 2009

yukki, myslím, že to žijeme zhruba rovnako 😉 len ty máš lepšie zázemie 😅

juli, ty si minule na zicona "vyjela", že nech číta poriadne, tak čítaj poriadne 😀 ved yukki rped chvíľou písala, že zajtra idú do profi na návštevu

lenkove
17. dec 2009

baby,
ja trkvas 🙄
nemam preventivku u zenskeho a vsade maju plno a dovolenky a ma nevezmu, ja trkvas tak si to nechat na poslednu chvilu

cairka
17. dec 2009

leni, ja nemám zubára, lebo ked som sa spamätala bolo pozde...všetko je beznádejne plné...

magimary
17. dec 2009

a ako to dopadlo vtedy s biomamou markétky? stretli sa? 😕 či napokon to bol planý poplach?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre