Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

maznacik007
26. jan 2010

ralanka.... na napisanie rozhodnutia v pripade maloleteho maju 10 kalendarnych dni... len tam vyvolavaj.. a povedz ze vies o tej lehote... a hlavne dohodni sa so zapisovatelkou ze si pre to prides osobne....

lebo pre nich tych 10 dni znamena ze to dovtedy odovzdaju pracovnicke co chodi na postu a moze to byt aj dalsich 5-7 dni nez ti to pride...

zavoalj na sud zapisovatelke sudcovi co to rozhodol.. ze ci je to uz napisane a kedy to bude hotove a ze cches pre to prist osobne... ze ti to ponahla a tak..

inak ahojte ....

ralanka
26. jan 2010

volala som pani zo soc. tá ide zajtrá na súd a pojde za sudcom
ved to je tiež sila na internete nie je tel. číslo na ten konkrétny súd a trepať sa kôli tomu či už to je každý druhý deň do ZA je des a fin. nákladné tak uvidíme zajtrá
maznacik je to dnes 8mi prac. deň tak dúfam že do konca týždňa to napíšu 😠 😠 😠 😠

maznacik007
26. jan 2010

tak bombarduj socialnu... nech zistuje ona... ja som len vyvolavala...

tak hadam to coskoro pride....a co maly?

ralanka
26. jan 2010

malý v pohode chvalabohu už tak nevygrckáva mliečko ako predtým asi ho napchali v nemoc. aby s ním mali pokoj a potom grckal prebytoč. mliečko
dnes trošku vygrcol ale inak v pohode chvalabohu
ved ked sme jej volali min. týždeň a pýtali sa že dokedy to bude trvať tak sa mm opýtala že načo nám to je a myže na vybavenie všetkých papierov že predbežko nestačí sila 😠 😠 😠 😠 😠 tak robí s tými informáciami a nevie že potrebueš rodný list? to už neviem ako nazvať ako debilita alebo ľahostajnosť 😠 😠 😠 😠 😠 😠

ralanka
26. jan 2010

vysvetlivky myže=my že
a sorry za tie tvrdé slová ale ked si niekto nevie robiť svoju robotu a zvlášť v takomto obore tak je to veľmi smutné ☹ ☹

ivka2007
26. jan 2010

ralanka-tu sa nikto nepozera na deti ale na nieco ine...my mame Miskov spis na najvyssom sude-lebo p.sudkyna nebola schopna vyticit pojednavanie na osvojenie...tam maju rozhodnut kto a kde sa to doriesi... 🙄

ralanka
26. jan 2010

to je sila ja by som to riešila jednoznačne ak sa ho vzdá po porode tak by som tým ženám dala 2 mes. na rozmyslenie akožedovtedy by mala odznieť popor. depresia a potom súd nech rozhodne natrvalo a pri hmiezdach záchrany by som to určila hned že je tvoje bez šance na návrat do bio. rodiny aspo by sa ntrápili deti ani adop. rodičia a bol by pokoj

ivka2007
26. jan 2010

to by bolo najlepsie...ale prilis jednoduche 😖

jazminn
26. jan 2010

My sme mali tiež problémy zo súdom, stále sa vyhovárali, že nemá kto pojednávať a tak súd bol keď malá mala už trištvrte roka a aj ten bol doručený, pretože ešte nám dali urobiť si kompletný zdravotný stav a doniesť potvrdenie z krajského úradu, že bolo dodržané poradie. Nám s manželom tiekli nervy, nad vymýšľaním sudkyne. Stále akokeby niečo hľadala, aby to ešte natiahla. No a keď malička mala rok tak sme si išli po rodný list do mesta kde sa narodila. Mali sme pekný výlet. Už išla na nožičkách pekne s nami za ručičku, chodiť začala keď mala 10 mesiacov. Vracali sme sa prešťastný, lebo sme už boli aj v rodnom liste ako mama a otec.

jazminn
26. jan 2010

pardón: nie doručený ale odročený...

jazminn
26. jan 2010

janovonbenji: ja som bola na IVF 3 krát: 1xKošice, 2xISCARE

suezana
26. jan 2010

Ahojte,
Jazmin, aj ja mám kamošku, ktorá bola 1X Košice a 2X Iscare, ale nemá adoptovanú dcérku, tak to nie si ty. 😉 Im sa 2.X podarilo.

janivonbenji
26. jan 2010

jazminn, mala si viac trpezlivosti ako ja 😉 , ja som to absolvovala v mt a tiež iui v bb...ale nebolo to moc dobré obdobie, teraz je to omnoho lepšie...

marketka1
26. jan 2010

ahoj ralanka nemáš tel. ani na potvrdení zo súdu keď ste dávali predbežko na súd.mala by si tam mať aj meno asistentky a sudkyne ktorej by sa malo dať dovolať. 😒 😕

jazminn
26. jan 2010

Tak, trpezlivosť bola, lebo už bol aj vek a veľmi som túžila po bábätku. Ale keby som vedela, že keď dám žiadosť o adopciu a o dva roky budem na pôrodnici, kde mi bocian doniesol bábätko tak to urobím už dávno. Až teraz pociťujem, akým prázdnym a stereotypným životom sme žili. Teraz je to úplne dačo iné. Naša dcéra nám dáva strašnú chuť žiť. O adopciu druhého dieťaťa sa nepokúšame, stačí nám jedno a nech sa potešia aj iní, ktorý sa chcú stať rodičmi a vytvoriť domov niekomu...

janivonbenji
26. jan 2010

jazminn,
no ty by si si rozumela s mm...len on ešte k tomu dôvodu, prečo si neadoptovať aj ďalšie, pridáva nechuť na prípravu a obrovskú !!!!...inak my sme malého tiež brali z pôrodnice, mal 3 týždne a od zapísania do zoznamu žiadateľov sme čakali 11 mesiacov ( a presne 9 mesiacov od posledného ivf, takže ako pri tehotenstve ) 😉

yukki
26. jan 2010

Natali Blahova to napísala veľmi dobre. Nech by sa toto dostalo do médií...do všetkých všetkých... veď je to tak strašne smutné a nezmyselné, že každému súdnemu človeku musí stisnúť srdce....

Jazminn vitaj. Toho roku sme boli na pobyte s Návratom pri Bardejove.

Ja sa chystám že zajtra začnem zisťovať, či a príp.na kedy bolo vytýčené pojednávanie...

cairka
26. jan 2010

áno, je to super napísané, dovolím si tvrdiť, že lepšie ako správy 😠

jazminn
26. jan 2010

A kde pri Bardejove ste boli?
Na tých úradoch je to naozaj mašinéria. Niektorí ľudia, ani keby srdce nemali. Ako sa tie deti musia zbytočne trápiť po tých DD a keby nebolo tej všelijakej birokracie mohli by žiť v spokojnej rodine.
Asi o dva mesiace po nás, si jedný naši známi tiež adoptovali chlapčeka. Mal 2,5 roka. Prišiel k ním z DD v Bojniciach. Ja som tam nebola. ale ako rozprávali, ten chlapček prišiel vystrašený. Bál sa vody, bál sa tmy. Plienkovaný bol asi do 3,5 roka. A potom prišiel prvý epileptický záchvat. "Vraj veľa lásky naraz".
My sme si našu dcéru zobrali z pôrodnice a tiež sú následky toho, že ju mama v tehotenstve už nechcela. Ako malilinka celé noci preplakala. Teraz je hyperaktívna a veľmi sa bojí. Nezostane nikde sama. V noci spí, musím ju držať za ruku. Veľmi ničí hračky, a najmä bábiky. Každá nová, musí sa rozstrapatiť. U nás nemôže byť bábika učesaná.

yukki
26. jan 2010

U nás žiadna z bábik nemá hlavy a ani údy, takže ste na tom veľmi dobre ešte. Boli sme v Mníchovskom potoku.

najjulinka
autor
26. jan 2010

Len v rýchlosti dnes: V PIATOK RODÍME nášho CHLAPA!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mata2
26. jan 2010

akeho chlapa? 😲 zas sa rozrastate? 😵

najjulinka
autor
26. jan 2010

no mata podla planu... len už je jasný datum presne
....

najjulinka
autor
26. jan 2010

Lucinka mi vyrozprávala celé o velkom dome a babatka čo boli same...... a zakončila to "Prišla mamka vziať Lucinku domov" 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Tak ju lubim... Sama mi porozpravala čo a ako......... 😵 😵 😵 😵 A potom došiel rad aj na Kika, tak len ju zaujimala, či ma Kiko papať a či papá teraz - zjavne si pamatala čo bolo pre Kika doležite 😵 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

maznacik007
26. jan 2010

ja len hrozne rychlo.... stale je niekto za PC... najnovsie ho okupuje Ninka....

Juli gratulujem k porodu...

Lenka co je nove< ako malicka..

ostatne pozdravujem... moc a moc...

dioliana1
26. jan 2010

dik maznáčik 😀

ralanka
26. jan 2010

markétka na predbežku nie je žiadne telefónne číslo iba číslo pojednávania ale dnes mi prišiel papier zo súdu, že máme doložiť výpis z registra trestov a to do 5 dní kde to žijú veď od nás to ide do BA a kým mi to pošlú naspäť prejde minimálne týždeň 😠 😠 😠 tak na tomto papieri už je aj telefónne číslo aj meno pani ktorá to vybavuje

najjulinka
autor
26. jan 2010

Dio ty si sa ma pýtala na FB , odpoviem tu. Ked sme mali interakcie s M&M u nas, tak s psychologičkou sme sa bavili ake deti by sa k nam hodili... Ta nasledne v domove vybrala(spolu s lekarkou asi a neviem kým) a sa spýtala (telefonicky) či možu byť tie čo vybrala.... A povedali sme "Ano", tak tieto obe deti nam boli vybrate ešte v novembri. Teraz nas vela profi menilo deti, takže sa davali "rezervačky" na jednotlive deti ku ktorým profi idú, aby sme sa na nich aj psychicky aj priestorovo pripravili (samozrejme nič nebolo na 10%, lebo deti v domovoch sa menia) 😉 bambulku už mame domka a náš princ bol na liečení a okamžite ako sa vráti, tak ho bereme, aby si chudák nemusel zvykať na domov (v ktorom bol asi 3dni pred liečenim len) a nasledne na nas, tak ked sa dnes dozvedeli kedy presne pride (na liečení mal byť 3-4týždne - nevedel sa presný návrat) , tak nam volali... Takže tak... 😉

vivien2505
26. jan 2010

ralanka po výpis si chod ak nemáš daleko priamo do Žiliny na Okresnú prokuratúru dajú Ti ho za počkanie stačí občianske preukazy a kolky dva je to od SAD kúsok zajtra tam zbehneš a máš ho

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre