Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

ralanka
30. jan 2010

nie nemá lebo aj mm ich videl odchádzať

cairka
30. jan 2010

ralanka, to čo má byť????????? 😨 to martinčanky? to je sila 🤐 ked už, tak pokiaľ viem, už ste preverení 🙄 myslím, že je pozde zisťovať, ked už máte dieťa doma 😝 ale aj pri preverovaní to je choré 🤐 že k susede chodia policajti ako na klavír ich netrápilo, do píííííííííííííííííííííp, som sa naszlostila

ralanka
30. jan 2010

neviem či martinčanky ale povedali susedovi policajti že ich poslali z úradu tak pochybujem že zo ZA

laculik
30. jan 2010

a inak k tomu zatajeniu adopcie, to sa este v sucasnosti robi? to je dost old school fylozofia a hlavne velmi riskantna.

ralanka
30. jan 2010

laculik ja mu to poviem ale koli tomu nechcem aby to vedeli susedia aby ma tá dobrá duša nepredbehla a tak milo mu to nepovedala ako čo poznám kamošov tak im to milé tety dosť hnusne vykričali a aj my tu máme také super tety tak len kôli tomu ma to štve 😠 😠 😠 😠

cairka
30. jan 2010

každopádne to je zásah do súkromia, či to niekto chce povedať, alebo nie...to že to bude vedieť dieťa neznamená, že to musia vedeiť všetci susedia...a hlavne martinčanky sociálky sa pekne predviedli teraz, mňa sa nikto neprišiel spýtať akú ma suseda povesť 😠 že majú záznamy na polícii sa tiež asi nikto nepýtal...a normálnych ľudí idú buzerovať (zas chýba grcajúci smilo)

laculik
30. jan 2010

neboj ralanka, urcite to stihnes pred tetami. ved rocnemu nebude niktora suseda nic vysvetlovat a keby aj, moc neude dietatko chapat, o com toci 😅... A starsiemu to uz budes hovorit ty 😉. Mna to az tak neprekvapilo, neviem, fakt si myslim, ze sa tety boja osobne v sucasnosti chodit pytat, tak posielaju policajtov. Akurat nechapem ze preco az teraz, ked ste uz davno zaradeni do zoznamu....

janivonbenji
30. jan 2010

dobré ráno,
ralanka, to čo bolo ????to som ešte nikdy nepočula ??? až mi to pripadá ako prílišná iniciatíva a prekročenie istých hraníc , nie ??? 😠

laculík,
zatajenie adopcie v zmysle, že nemusia o tom vedieť všetečné susedky 😉 my to kubkovi už teraz hovoríme ( prijateľnou formou ), naši známi to vedia, no problem, ale cudzím ľuďom to nehovoríme, dokonca u nás to ani susedia nevedia, si myslia, že som mala brucho schované pod kabátom, keď som bola tehotná 😀 😀 😀

ralanka
30. jan 2010

ani ja som tomu nechcela uveriť naozaj tých čo prekračujú zákon tých nepreverujú alebo sa im nič nestane a slušných ľudí buzerujú suhlas s cairkou 😠
a vedľa v baraku býva jedna čo má 2 deti a tretie vyhodila do kontajnera ale to už bolo dávno a nič sa jej nestalo ani do basy nešla prepáčta za vyraz ale to nie je matka to je su.... 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

laculik
30. jan 2010

jani ani ja to cudzim nevesiam, to je jasne 😉 , ale susedy si to povedia tym som si ista. Cize ked to vie niekto tak uz to ide dalej.... mne to nevadi ze to ide dalej, aspon to nebude atrakcia v nevhodnej dobe. Ja vediem maleho k tomu nech je na to hrdy 🙂 . Vcera akurat jeden nas znamy (5 rocny číňan), riešil, ze ako sa maly na neho podoba, ze by mohli byt bratia. no a potom dodal, ze podoba sa aj na cigana 😀 😀 😀 . Sme sa zarehotali vsetci a hned som mu vysvetlila, ze bio otec aj cigan je. Ja som nejaka odolna voci reciam neprijemnych babiek. Ani vlastne neviem, ci su nejake negativistky v mojom okoli. Nam je dobre (klop,klop) a ostatni nech si hovoriaaaaaaaaaaaaaaaa. No a co bude? Hm, to netusime nikto...

janivonbenji
30. jan 2010

ja som sa tiež nestretla s vyslovene negatívnymi reakciami, len "cudzí", ktorí vedia, že kubko je ado, tak je pre nich tak trochu atrakcia a pamätajú si ho len preto, lebo je ado...a mne osobne nevadia nejaké tie reči o adoptovaných deťoch ( hlavne teórie o génoch, volaní divočiny a tak - aj keď ja mám biele dieťa 🙂 ), ale neviem , ako to bude malý brať, keď tomu bude naplno rozumieť, tak preto som opatrnejšia....ale ako som už viackrát písala, kubkovi to už priebežne hovoríme, vie aj o "inej" mamine a stále sa snažíme zbierať infošky o bio rodine, aby sme mali toho čo najviac, keď raz nastane čas.....

tulenka
30. jan 2010

fuuu, ralanka, tak toto je vazne sila. Akoze socialka ma pravo si vas preverit, aj ked je dieta u vas, predsudom sa to robieva, ale snad by to mala byt osobna avsteva u vas a nie policajti u susedov 😲 😲 😠 .To , ze sa boja ist k nejakym soc. pripadom alebo do asady same a vezmu si ako doprovod oplicajtov chapem, ale ani tam by nemali ist len policajti sami.

ralanka
30. jan 2010

ved oni prídu na návštevu k nám sme sa včera dohodli ked sme boli ešte vybavovať veci po úradoch ale to som netušila že poobede sa prídu takto vyzvedať policajti ako keby sme boli neakí vyvrheli alebo že ho máme druhý týždeň doma a nestaráme sa o neho alebo čo no je to divné a ponižujúce keby sa opýtali tie soc. pracovníčky tak je to iné ale ked ľudia uvidia policajné auto tak si pomyslia svoje 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

alik87
30. jan 2010

magimary mala pravdu. ziadne profi ale pestu. manzel je neplodny a o adapcii nechce ani pocut. aspon ze suhlasi s pestu

najjulinka
autor
30. jan 2010

Ahojte. U nas sneží a sneží.

najjulinka
autor
30. jan 2010

dojedam pizzu.. 4 z 5 detí spí (najmladší už sa cíti vyspato asi)... a tu nikoho niet....

dioliana1
30. jan 2010

profíčky: dostali ste daktorá notebook? u nás nič....

najjulinka
autor
30. jan 2010

u nás sa ešte ani nespomínal v domove........ 😀 😀 😀

dioliana1
30. jan 2010

Ked som sa na to pýtala v novembri takže dali požiadavku a teraz v januari, že keby dali tak že oni maju stare vybavenie a potrebuju, nevedia o ničom ,že to len dajaký projekt-myšlienka.

yukki
30. jan 2010

Ahojte, my sme dnes strávili príjemný deň s Marketka(nick) a spol., detičky sa vyhrali, aj vonku sme sa v snehu pomotali trošku a teraz sú na ceste domov a ja dúfam že stihnú prípoj v Margecanoch, cestovanie je dlhé aj bez zbytočného čakania...Fotky asi nechám na nich, nech dajú...viac fotili. Chlapci sú drobátka, Kubko je taký Janko Hraško, a Maťko....no Kika je o pol hlavy vyššia od neho, pôsobila tam ako staršia sestra (ale len výškovo 😝 )

ralanka
30. jan 2010

ahojte no my máme dnes tiež prechádzku s malým konečne sme sa s ním dostali aj von s kočíkom nie len vo vajíčku ked sme šli niečo vybavovať a potom mal malý babinec prišla švagriná s babami tak mal kopec žien okolo seba 😀 😀 😀 😀

marketka1
30. jan 2010

Ahojte tak ako yukki písala dnes sme boli u nich 😉 rýchlik sme v Margecanoch stihli na chlp len tak tak ale už sme doma a deti ľahli "mŕtve do postele" 😉

marketka1
30. jan 2010

bolo fakt perfektne domček majú pekný žijú si tam pekne s prírodou a nečudujem sa že má dvoch psov v izbe ja by som sa asi bála bývať samé žieňa s drobcom a okolo žiaden sused.Snehu majú požehnane a aj v Ke nás sneh teraz večer riadne prekvapil.
A Kikuša je fakt veľká sestra aj sa podelila o hračky akurát sa rozplakala keď sme si pre Kubka chceli požičať nosič chcela si tam hopať ona, ale o chvíľku sa stým zmierila nemala inú šancu keď sme sa chceli ísť trošku prejsť.A Kubko ja fakt drobátko no a čo. 😀 Dobrého veľa nenarastie 😀 😀 😀

laculik
30. jan 2010

ahojte, tak ja mam nevtipne popoludnie za sebou. boli sme s malou na pohotovsti. proste pred obedom sa u nas doma na parkovisku vyzliekala v aute v autosedacke z mokrych veci (zo sankovania), isli sme k svokrovcom na obed, a mala otvorene dvere a sedela v autosedacke nepriputana, kedze auto bolo zaparkovane a sa postupne nechtiac vyposuvala chrbtom a vypadla von na beton na hlavu aj s autosedackou... mam vyssie auto, cize je to dost vyska. zacala hned revat a bola prvych par minut v pohode, ale ako sme isli v aute k tym svokrovcom, tak sa jej chcelo strasne spat, zacalo jej byt zle a hlavne ze dobre nevidi! tak mm volal kamosovi doktorovi a ze mame ist na pohotovost. tam ju pozerala chirurg, neurol. a aj rtg urobili. Bolo jej zle a bolela ju hlavicka, kym sme boi v nemocke na vysetreniach. Potom to ustalo, tak nas ani nehospitalizovali. Dala som jej nurofen na hlavu a uz spinka. Ze ju mam v noci kontrolovat a keby grcla tak ist na prijem. Dievcata, teraz ako zaspala a je tu ticho mi to cele dochadza a je mi na grcku a do placu. Dufam, ze sa jej uz stav nezhorsi a bude to len lepsie.

najjulinka
autor
30. jan 2010

fuuuha laculik......... 😨 😖 ☹

yukki
30. jan 2010

Uff...Laculík...
no, prajem pokojnú noc, nech to je už len lepšie....

laculik
30. jan 2010

dakujem! dufam, ze uz najhorsie mame za sebou. nevedela som ju zastavit tereaz vecer v "papkani", cely den toho moc nezjedla a teraz spraskala susedine cerstvo upecene 4 ks kolacov. tak dufa, ze jej nebude zle. Ale nevedela som ju zastavit. Inak neviem ci viete co a ako ked dieta spadne na hlavu (ja som dnes dostala rozumy od neurologicky 🙂 ): ak je v bezvedomi aspon chvilu alebo grcka, alebo krivo chodi, alebo zmeni extremne spravanie (je zrazu moc kludne, alebo naopak nekludne) treba ist do nemocky. Ze 90 perc. urazov hlavy u deti aj prasknute lebky atd, koncia po par dnoch uzdravenim... Ze deti su z gumy 😅 . Po zlom pade treba dietatko doma 2 dni pozorovat, prvu noc aspon raz dva krat zobudit. Dieta ma byt v klude prvy den, bez telky a pocitaca a jedlo tiez dietnejsie. Ak je dietatko po pade ospale a vycerpane moze zaspinkat, ale kazdu hodku ho treba budit a sledovat, ci nechrci.

cairka
30. jan 2010

jejda, laculik, nepríjemné 🤐 tak hlavne aby bolo tornádko v poriadku

marketka1
30. jan 2010

laculik tak to Ti nezavidím 😲 😝

tornádko nech je čím skôr fit a hlávku mala v poriadku?

dala som fotky yukki doplň aj ty dajaké.

cairka
30. jan 2010

marketka, super fotky, vidno, že ste si to užili 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre