Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

lenkove
28. feb 2010

Tatiana
drzte sa cez vikend, nech vam to dobre dopadne.. Mali zlatuskovia ako sa vracaju na zaciatok 😔 😔

najjulinka
autor
28. feb 2010

lenkove Linda reve pred spanim tak či tak... to nie že preto, že ju šupnem do postielky... my podla toho poznáme, že chce spať.. ale kým sme na to došli, že proste to je rev, ktorý nič neutiši, kým nezaspi, tak to trvalo...
ale inak Vašiček tiež nespal vooobec a bol u dedkovcov a že tam po každom papaní.. tak sme si mysleli, že asi u nas nema pri tolkých detoch klud, ale jemu trvalo kým to tu obkukal.... už hajá lepšie aj u nás počas dna.... niektore deti zo stresu (čím zmena rodiny je) vela spia oproti normalu, ine zas nespia vooobec....

Tatianna my mame 4profi a jedno pestu.

cairka
28. feb 2010

no ja si myslím, že veve tak spolupracuje preto, že odmalička mala kadejaké vyšetrenia a procedúry...
suezanna, však nie nadarmo sú vanesky vaneskami 😉 zvládajú život s ľahkosťou motýľa (len žiaľ asi budú aj prelietavé ako motýľ 😝 )

najjulinka
autor
28. feb 2010

no cairka to može byť tým.. .čo my sme sa natrapili s liekmi s Luckou a už nam to ide... ale sranda je, že vyžaduje aby som ju obkročmo prilahla stale... nezje liek bez toho... 😀 😀 😀 😀 ale ta brutalita ako to vyzeralo na začiatku už odpadla.. .už sa mi suka pod nohy sama.....

tatiannna
28. feb 2010

Julia však ja viem, že máte 5, len vravím, že o Linde som nepočula ešte...

No decká už začínajú byť v starých koľajách, prvotný šok prekonaný...ideme na tie kolky 😉

ralanka
28. feb 2010

leni no ja sa ho skúsim ukľudniť na rukách a ked vidím že zjavne nič nepomáha tak ho dám do postieľky nech sa vyreve lebo to nezaberá nič ani ked mu ukážeme hračku a snažíme sa odpútať pozornosť prosto ked to chytí tak sa nedá utíšiť prosto nechať vyrevať cca aj 5 minút v postieľke odídem z izby aby vedel že je sám a potom ak aj tak plače ho zoberiem na ruky ale to už sa utíši za chvílku asi fakt potrebuje vyrevať potom pomaznať na rukách a je kľud. Nám zas spí celú noc vôbec sa nezobudí na mliečko pekne prespí a až ráno si pýta ked sa zobudí v noci ani raz nevstávam že by bol jore a pýtal si papať je to zlatučké dieťa 😵 😵 😵 😵 a tie dni má chvalabohu málokedy ale ked ich má niekoľko po sebe je to otras ale väčšinou je to jeden deň a potom je kľud 😉 🙂

najjulinka
autor
28. feb 2010

Ahojte. Tak ja som išla s braškom do reštiky na večeru, lebo mama dostala kupon na 20€ v konzumnom v jednej reštike... Robila som si srandy, že prideme tam a zavrete, lebo že to by boli stratový, keby každý to tam aj prejesť prišiel....... No a tak to bolo.... 😠 😠 😠 😠 Akože ja to mam tu pri bloku blizko, ale braška cez cele mesto......
Tak som cestou domov skočila do LIDLu nakupiť.. nakupila som toho dosť a kedže maju tesne pred zaverečnou, tka na plno veci 50% dole... No ale pri pokladni nechcelo dať zlavu na paradajky.. reku že neberem, nečakam kým to dopapieruju, že sa ponahlam.... pridem domov a pokladnik mi na bločku naučtoval plnu sumu a zabudol stornovať.. .tak hajde naspäť, lebo zajtra by bola iná smena a kto by si ma pamatal... a hlavne chlapik taký čo nepoznám...poznám tam snad všetky pokladničky, aj nejakých pokladnikov už ale toho nie.... takže pekne naspäť som utekala s bbločkom.... no 1,99 je dosť na to aby som im to tam nechala....
Takže soms a nabehala dnes večer až až .....

lenkove
28. feb 2010

no Juli, dobry program 😀
a ja sedim cely den doma, som uspinena od roznych detskych pokrmov strategicky po celom tricku 😉 jedno dieta spi, druhe je v kine a ja si idem stahovat fotky 😎
a este si pofukam bolavy prstek, bolo mi don uhryznute pri masirovani dasienok celkom cerstvym zubom cislo 7 😉 😵 😵 😵 😀

ralanka
28. feb 2010

no my sme po kúpaní a papaní konečne po hodine zaspali som zvedavá dokedy ešte budem čakať že sa cca o 22:00až 23:00 zobudí na mlieko a potom prespí celú noc uvidíme či sa vôbec zobudí 😉

yukki
28. feb 2010

že sedem/10 mesiacov...Lenkove to Ti rastie iný predátor z malej! to aby ste začali zisťovať kde je najlacnejšie mäso dostať....

lenkove
28. feb 2010

Yukki
no teda to hej 😀
inak, ty stale nemas Facebook? pridavam fotky malej, na MK sa mi ich ale nechce davat 😅 😅 ak chces posli mi v IP skype alebo mail 😉

magimary
28. feb 2010

ahojme 🙂 ,
matidva, akurát som počas týždňa vychvaľovala macušku, že aká je to nádherná, citlivá a láskavá slečna a ona takto rozdeľuje hračky na dve kopy 😅 😨 😀 , pričom obe kopy patria jej 😅 , no, Miluška si pri tomto vydeľovaní neviem ani len predstaviť, keďže on to dramaticky prežíval (najmä pri jedle) aj bez vydeľovania... 😅 (teda aspoň naposledy, keď sme boli u vás... 😅 ) a ešte som ich opisovala, akí sú krásni a šikovní aj Ide, napajila sa konečen na skype, tak všetky info, čo jej doteraz chýbali, doháňa, poslala som jej aj fotečky,bola na "větvy" 😀 😵 ...
ale , Tebe, som ešte iné chcela: na tom tréningu som bola aj so soc.kurátorkou vašich/našich dvojičiek, tak mám trošku novšie infošky aj o nich a o tom, čo ich čaká... 😉 , idú ich pomaly "nahodiť" na osvojiteľnosť, keďže sa matka doteraz neozvala 😉 🙂 , že už sa chystajú na tom zapracovať...

a, miši, tiež tam bola aj psychologička z domova od Tvojho malého a hovorila o ňom, že on je úúúúúúúúúúplne v poriadku, že sa nemáte čoho báť, že matka brala relat. slabé drogy a málo, a povedala, že to je jedno z najšikovnejších a najzaktešjších babuliek, že fakt obavy nemusia vôbec byť... a blahoželám k rozhodnutiu 😵 😵 😵 , vedela som... 😉 🙂 😵 , že láska je silnejšia ako strach... ale že malý fakt nemal ani len absťáky, takže všetko je OK 😵

a ešte som tam objavila jednu psychologičku, ktorá si pestovala "nášho" Menšieho, keď bol 4 hodiny v domove, než prišiel k nám... bolo to také zvláštne a krásne... a príjemné...

mexx, čakám... 😉 🙂

ralanka
28. feb 2010

leni keby si aspon na tom skajpe občas bola aj zapnutá 😀 😀 😀 😀 alebo si v utajení? 😀

lenkove
28. feb 2010

Ralanka som bola teraz hodinu zapnuta! ciham na brata a jeho nikde 😠 😠

ralanka
28. feb 2010

no to som asi ja zas uspávala malého lebo ked aj píšeš na koňa na skajpe ťa nevidno zapnutú 😉

marketka1
28. feb 2010

Ahojte prajem pekný zvyšok večera 😉
Boli sme na chate a dali sme si stretko s yukki a s adrianamickovcami bolo výborne všetci prežili bez ujmy na zdraví.

leni tak u Vás tie zubadlá idú vonku šikovnejšie ako u nás. Aj ja chcem fotečky vidieť.

Martinko ide zajtra po 4 mes.do škôlky tak som zvedavá ako dopadneme(ale ide len do 11) na dlhšie ho do konca roka nechcú no čo už aj to je dajaké + (vo vreci mínusov)

lenkove
28. feb 2010

Ralanka
no ja si to tak selektujem 😉 na skype sa musím sústrediť, používam ho ako pevnú linku 😉 ale čo som na Slovensku, tak zvládam obtelefonovať aj mobilmi a tak 😉 to som skôr na FB potom, keď mám čas na písačky..

ralanka
28. feb 2010

ja som zas na skajpe a podľa toho kto je prihlásený idem kuk na koňa lebo viem že sú baby hore resp. doma a už bude niekto písať a ked nie sú prihlásené málokedy napíšu sa mi to viackrát potvrdilo preto zapínam prvý skajp 😀 😀 😀 😀 aspon tie baby čo mám v zozname 🙂

lenkove
28. feb 2010

Martinka ale ty mas FB, ci ti mam poslat na mail? 😅
chatu vam zavidime 🙂

marketka1
28. feb 2010

a leni nemusíš kým mi došlo že ste na FB. Mala jé pekná zubatá bacuľka,ešte som z tej chaty asi kus mimo 😕 tak si idem dať ešte pohár vínka nech sa stabilizujem.

lenkove
28. feb 2010

no a ja idem spat 😀 rano ma caka sichta od takej piatej tipujem 😀

magimary
28. feb 2010

babky, zajtra bude o 21.45 STV1 v relácii Reportéri jeden z "príbehov" odtiaľto... 😔
Mrknite/-me si, uvidíme, ako tam spracujú tentokrát ten príbeh...

lenkove
28. feb 2010

😅 Mary, dakujem za tip 🤐 🤐

suezana
28. feb 2010

Už som aj ja na FB, len tam nemám foto, ani teda nič moc o sebe, zatiaľ len jedného priateľa, ktorý mi to pomáhal založiť a chcem sa opýtať, to si vás môžem pridať ako priateľov, alebo o to musím požiadať? Našla som Julinku, Lenkove, Mixku,...
😅

yukki
28. feb 2010

Lenkove utešená bambuľka!

tatiannna
28. feb 2010

no ale prečo sú fotky na fb? veď aj ja ich chcem vidieeeeeť LENKOVE joooooj... kde je plačúci smajlík? nič tu nemajú...

maznacik007
28. feb 2010

Lenka.. uz som ti na FC pisala...

yukki pohli ste sa nejako? myslim na vas

Mixka pevne nervy pri stahovani

yukki
28. feb 2010

Maznáčik nepohli. Volala som v piatok na obidva súdy-ani jeden ešte spis v skutočnosti nepostúpil (jeden aj druhý je ale odhodlaný ho postúpiť), keďže matka si nevyzdvihuje poštu-oba súdy sú inform.že sa zdržiava vonku- a aj keď ju soc.vypátrali, dokonca jej volali do zahr., tak ona stamtade odmieta zverejniť miesto posl.trv.bydliska, a že keď príde tak zavolá na soc., že sa potom dozvedia.....

tatiannna
28. feb 2010

Yukki a to akože bez toho nemôžu v tej veci pohnúť? A keď príde až vtedy, keď malá bude chodiť do školy???

yukki
28. feb 2010

Môžu, ale na jedno odoslanie je lehota na vyzdvihnutie 21 dní plus samozrejme pár dní na cestovanie lístočkov.....potom sa začne pátrať kde teda je keď nie je na adrese (na to je neviemaká lehota)...potom sa stanoví nejaký kurátor či čo (na to je neviemaká lehota)-ale ktorý úrad ju stanoví, keď netušia kde bola naposledy prihlásená?...a potom sa možno aj mama zjaví tak sa to začne odznova...a tď atď...nakoľko jeden súd to po tých 21+ dňoch odstúpi druhému, ktorý je presvedčený, že mu to nepatrí, zopakuje sa to isté aj s 21dňovou lehotou na druhom súde......

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre