Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

lenkove
17. mar 2010

Cairka,
s tym menom sme na tom rovnako.. ja ked sa divam na jej meno a na mena surodencov, tak normalne dumam, ci jej nedali sestricky v porodnici meno 🤐 🤐

lenkove
17. mar 2010

suezana, kombinacia Anezky a Vanesky 😀

cairka
17. mar 2010

leni, mňa to tiež napadlo 😅 u veve teda

lenkove
17. mar 2010

Mary,
ja len.. 🤐 🤐
malá markie je v takej profirodine, kde si "vedenie" môže priamo povedať, že nie-s tým nesúhlasí... a ja si, žiaľ, myslím, že aj povie...
napokon, nemôžu byť tieto ťažkosti oyplyvnené aj tým?!...

Cairka,
to sme dopadli.. 🙂

suezana
17. mar 2010

Ja som dnes pozerala vaše foto na fb, už som celkom dobrá v tom 😎 Ste krásni. Aj Martina Maxian a dvojičky ako spinkajú na gauči - nádherné 🙂

yukki
17. mar 2010

Ináč baby, som vravela že chcem kľudné dieťa a aby nebolo kyvadlo....
a malá M. sa kýve tromi spôsobmi a ešte si aj hlávku o matrac bije....no vyzerá to strašne....a to nebola ani v nemocnici a aj v DD len dva mesiace, ináč je celú dobu(8 mes.) v profi 🤐
Tie dve keď sa začnú kývať.....to bude len tragikomédia.

martina_maxian
17. mar 2010

suezana, ty si videla moje fotky??? ako to,,, a prečo ja soom nevidela tvoje?? 🙂 🙂

magimary
17. mar 2010

yukki, fákt 😲 😖 😔
no, teda to fakt bude...
myslím, že o chvíľu sa potom pridáš ty k nim a bude vám spolu fajn...
tri upokojujúce sa kyvadlá...
jak vám len bude fajn... 😅

suezana
17. mar 2010

Yukki 😔
Kika sa ešte kíve?

magimary
17. mar 2010

mati, aj ja som videla spachtoškov na gauči! akí úúúúžasní sú tam... 😵 😵 😵
a nielen tam,
samozrejme 😅

suezana
17. mar 2010

Martinka, lebo akokoľvek sa snažím, neviem to tam nainstalovať 😝 totiž tento nb so mnou nekomunikuje po slovensky.... Musím niekoho poprosiť, aby mi to vysvetlil. Tú profilovú som dala sama, ale ďalšie nejdú. Každý deň mi pribúdajú priatelia a chcú vidieť malú a tak,...posielam cez skype, inak neviem.

yukki
17. mar 2010

Kika sa kýve, aj cez deň a aj pri uspávaní...keď je unavená, keď ju niečo "preťaží", keď sa jej nevenujem a nudí sa....aale tak Kika má toho za sebou toľko že.... ☹ ...tak ja som si myslela, že to preto čo oprežila...všetko

martina_maxian
17. mar 2010

magi, to bolo prvý krát čo zaspali mimo postielky a autosedačky.,.. Marek zalomil o pol dvanástej,, a Markétka potom chvílku po ňom,, no a pes ich stáži vždy pred izbou,, a teraz keďže neboli v postielke,, tak drichmal s nimi na gauči... A ja som strážila... 😀 😀 😀 😀

magimary
17. mar 2010

yukki, robia to všetky citovo deprivované deti, nie len deti, ktoré mali ťažký život, v ktorom si prežili viac, ako my... 😔 🤐

martina_maxian
17. mar 2010

suezana,, ale ja ta nemám ani v priateloch,, ja neviem ani tvoje meno, ani skype nemám tvoj.. A o mne tu všetci všetko vedia.. 😀 😀 😀

suezana
17. mar 2010

Ano aj ten pes tam je 100bodový 😎

suezana
17. mar 2010

Nemáš? A ako to, že ja ťa mám???????????

najjulinka
autor
17. mar 2010

mati havo je zlatý, že ich tak stráži 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

martina_maxian
17. mar 2010

u nás si pred spaním deti buchajú hlavu o matrac,, no a zdá sa mi, že veľa jedia,,, a hlavne jedli by nonstop... Magi prosím, je to problém??

lenkove
17. mar 2010

a mne sa zda, ze Ivka schudla, lebo ja som krutas mama, ktora jej nielenze zakazuje trhat rolety, nemixuje, nedava brumikov este aj jej davam jest len kazde tri hodiny a pomimo zriedkavo.. a kamosky svoje deticky krmia nonstop, ta neviem, ci robim dobre..
.. inak ja papam s nou a este aj dojedam po nej 😝 😝

martina_maxian
17. mar 2010

suezana,, žeby som v tom mala už chaos?? si teraz na fb?? napíš mi tam čosi,,, nech sa mi v hlave rozsvieti.. 😀 😀 😀 Juli,,, strašne si ich stáži,,, a normálne za nimi smúti a kňučí,,

suezana
17. mar 2010

Mati máš IP

najjulinka
autor
17. mar 2010

mati este velmi si buchaju?? Lebo akože oni sa zlepšovali v tomto pekne už aj za ten čas čo boli u nas... a Mareček ešte nohou buchal... no a hlavne zvuky vydavali na začiatku ešte k tomu,a le to sme zmakli skoro bez zvukov... to pomerne rýchlo zmizlo....
Na Marečkových líčkach chuť na papanie poznať 😵 😵 😵 No su u Vas 3 mesiace, tak to prvotné stresove papanie by už mohlo ustupovať, ale ono každé dieťa je ine... a niektore deti ani v domove nemusia byť a su takí nenapapanci (ja s mojimi bratmi 🤐 🤐 🤐 medzi nich patrim)

cairka
17. mar 2010

leni, robíš to perfektne 😉 ale bacha, takto neschudneš...poznám 😅

magimary
17. mar 2010

mati, spolu s buchaním si hlavičky je to jedenie príznakom kompenzácie (a treba to trošku striehnuť, napr. ako to robí lenka)...
ale to zase-nielen citovej deprivácie...
náš luky by tiež jedol nonstop, ale ja mu to strihnem, teda pokúšam sa...(no, keď ho stráži "my motherka", tak s ňou je vkuse)

suezana
17. mar 2010

Aj moje dieťa by jedlo nonstop 😒 sa mi to vôbec nepáči, viem že je to o inom, ale nechcem, aby bola tučná. Lenkove mať tak takú pevnú vôľu, že nedám...lebo ja viem, že je to aj z nudy veľakrát. Keď chcem, aby sa trochu sama hrala, tak radšej pýta jesť.... 🤐 zalepím ústa!

martina_maxian
17. mar 2010

Juli keď zaspávajú, tak si chlílku buchajú,, nie moc,, a nie dlho,, ale búchajú,,, a áno aj nožičkou.. 🙂 No a pribrali po kile a vyrástli o 2 cm za ten čas, čo sú u nás... 🙂 Jesť im nedávam tiež pomimo,, teda dávam im kúsok jablka a s tým chodia aj dve hodiny,, ale keď vidia niekoho jesť, alebo nejaké jedno, tak hneď chcú jesť... 🙂 🙂 🙂 A ked prídeme k našim,, tak moj otec ich už víta s pribináčikmi alebo s banánmi v ruke... 😀 😀 😀

najjulinka
autor
17. mar 2010

No stale lepšie mať papkačov ako nepapkačov.. je jednoduchšie nedať ako do nejakeho dieťaťa jedlo dostať.... 😉

martina_maxian
17. mar 2010

magi, ja to striehnem,, majú režim, a presné hodiny kedy jedia a hovorím pomimo im nedávam, vačšinou len to jablčko,,, a presne, keď sme u nás, tak moj otec by ich napchával nonstop... 🙂 🙂

marketka1
17. mar 2010

tak ja s jedením mám problém Martin má papkanie pravidelne pomimo len ovocie.
ale Kubovi tak ten má zvláštny režim každý deň iný čas na jedenie lebo keď sa papa tak spravi bllléééé a keď sa hraje tak chce jesť 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre