Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

maznacik007
25. máj 2010

jaaj vy uz leto planujete... ja som nejako pozadu

mimina mala je dobra... s tou coko 😵

pimpa
25. máj 2010

mnaaaam, ze kremese sa tu spominaju 😉
u nas su take prehanky, ze ani neviem ci ist von, ale asi to risknem 😠

5katarina7
25. máj 2010

@bendy25 no čo bolo?Myslela som na teba..Možno zatra ideme aj my,dneska volala psychoška,len to závisí od toho či sa mm stihne načas vrátiť z cesty.Ide len do Bratislavy.A ak nie zajtra tak v piatok.Už aj mna chytá tréma...

lenkove
25. máj 2010

no @bendy25 aj ja som zvedavááá 🙂 🙂

natalia_blahova
25. máj 2010

Ahojte!
Fakt som sem nechcela vláčiť politiku, ale bohužiaľ bola sem zavlečená a nie mnou. Zaregistrovala som sa, aby som Vás mohla občas pozdraviť, keďže Vás z času na čas čítam, veľa z Vás osobne poznám a fandím Vám všetkým. A možno preto, aby som mohla, ak bude treba, aj s niečím pomôcť. Dnes tu mám odkaz pre L. M. alias maznacik007.
Dnes sa ku mne dostal mail, podpísaný pánom M. A vida, v ňom kompletne okopírovaná moja reakcia z tohto fóra. Aj s počtom mojich detí, ich vekom a menami. Je to pre mňa zvláštny a nový druh komunikácie. Ale prosím...treba si zvykať. Takže L., poprosila som p. Rajtára a p. Sulíka, aby na Vašu otázku odpovedali oni. Ja vám mailom odpovedať nebudem, keďže som už odpovedala, ale zjavne mi neveríte. Takže sa to dozviete ešte raz a z iného zdroja.
Aby som zamedzila ďalšiemu takémuto "serióznemu" jednaniu, zostávam naďalej Vašom fanynkou a čitateľkou, ale reagovať tu nebudem. Ak budete chcieť, kontaktovať ma môžete prostredníctvom mailu natalia.blahova@anr.sk a rada si Vás pridám na FB medzi priateľov.
Majte sa krásne a držím Vám všetkým palce, a želám, nech Vás Vaši drobčekovia tešia každý deň.

lenkove
25. máj 2010

Natália
pomoc! 😲 (zhrozený!)
drž sa a politku sme tu zavliekli aj my, lebo Ťa podporujeme aj verejne.. Už som si to vyčítala, že to asi na fórum nepatrí.
Každopádne vo všetkom držím palce!

lenkove
25. máj 2010

a @bendy25
veď sa ozviiii 😀 už si myslím, že ti z nosa odhryzli 😀 😀

5katarina7
25. máj 2010

@lenkove možem sa spýtať ty si kolko čakala na malu?A kolko mala,ked si ju dostala?A ešte,že po ukončení prípravy kolko trvá, kým nás zaradia do poradovníka.Trošku vela otázok......dufam že nie som príliš zvedavá 😕 🙂

lenkove
25. máj 2010

Katka
na Škoricu sme čakali, od augusta po december (5 mes), keď nám zavolali. To mala 8 mesiacov. Domov prišla vo februári, išlo jej na 10 mesiac 🙂 🙂 ale Škorica je rómske, resp. ( sa predpokladá) polorómske dievčatko.
Prípravu sme ukončili niekedy v júli, myslím,že od podpísania správy z prípravy (subjekt, čo vás pripravuje vypracuje správu, vy ste s ňou oboznámení a podpíšete ju), ktorá sa posiela na kraj je kraj povinný do 14 dní rozhodnúť (o zápise, resp. nezápise).
Potom ešte plynie 15 dňová lehota na odvolanie po nej je rozhodnutie o zapísaní do zoznamu právoplatné. takže od ukončenia prípravy o mesiac už by ste mali byť právoplatne v zozname.. Neviem, zrozumiteľne som sa vyjadrila? 😀 Pokojne sa ešte pýtaj 😎

lenkove
25. máj 2010

@5katarina7
viď predchádzajúci príspevok 😀

5katarina7
25. máj 2010

@lenkove dakujem pochopila som,ked ma ešte niečo napadne spýtam sa 🙂.Zajtra ideme na prípravu,ked stihneme.Už som zvedavá,len sa trocha bojím.

bendy25
25. máj 2010

Ahojte babenky! Joooj, nehnevajte sa, ze som vas nechala tak dlho cakat, ale prisli sme len pred chvilkou domov. Ked je MM doma, tak v kuse niekde lietame a stale nieco vybavujeme. No ale prejdime k tej nasej prvej priprave. Rano, bolesti brucha a hnacky, to je stale prejav mojej tremy. Dnes sme boli 3 a pol hodiny. Celkom v pohode to bolo, poucne. Zajtra ideme znova a robime tie testy, ale uz z toho nemam take nervaky, ako dnesny den 😉 Este dobre, ze na zajtra ma psycholog. volny termin, ze nas pozvala na tie testy, lebo vacsinou ma vsetky terminy zaplnene, akurat zhoda okolnosti, zajtra ma taky volnejsi den. Tak sme boli s MM aj celkom radi. V nedelu potom znova odchadza a zasa pride az o tri tyzdne, takze by sa to znova natahovalo. Juuuj baby, som taka stastna, ze ste na nas mysleli. Aj ja som sa uz tesila,ze ked dojdem domov, ze sa vam hned ozvem. 5Katarina7 drzim ti palce na ten zajtrajsok, nech vam to vyjde. Je to taky prijemny pocit po tom vsetkom 🙂 Hej Katarina a mali sme dnes aj podpisat nejaku dohodu, ci co, ale nechali sme to nakoniec az na zajtrajsok. To bude asi to, co si ty minule spominala.
Baby, ale poviem vam, ze fakt to ma nieco do seba 😉 😉 😉

5katarina7
25. máj 2010

Jéj Bendy tak to bolo dobré.Tak dufam,že aj u nás to bude podobne.Hej to bude asi tá dohoda.Ináč to je takto rozumnejšie podpísať,my sme sa tam museli trepať len kvoli tomu podpisu.Potom napíšem či sme sa tam zajtra dostali.

portos
25. máj 2010

Baby tu balim krám na http://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?f=77&t=99050 som založil prišli k nám, kde môžeme pokračovať bez obmedzovanie prístupu obyvateľov.

portos
25. máj 2010

Nie obyvateľov, ale uživateľov.

najjulinka
autor
25. máj 2010

portos nekcem ti kaziť naladu,a le tu to žije..... na babetku to nejak už nežije a mnohe sme zaregistrovane aj tam 😉 takže asi moc nepochodíš ....

najjulinka
autor
25. máj 2010

dobru noc....

lenkove
26. máj 2010

dobré ráno 🙄 🙄
ja som ani nespala, neviem, oplatí sa ešte? 😎

dioliana1
26. máj 2010

asi nie
ja od 2.30 hore, tento mesiac asi už 5ta noc po sebe čo nespím od 1-2hod

dioliana1
26. máj 2010

asi idem žehliť nech aspon dačo ked už spať nemožem 😠

pimpa
26. máj 2010

dio, zijes? a ak sa mozem spytat, na com ficis, ked v noci mas oci na stopkach? 😀 😀 😀

My sme dnes boli s Paťkom chodit okolo domu, uz dost vela toho prejde, stale sa sice vodime za rucicky, ale nevadi. Pozdravili sme cestou vsetkych havov a auta, samozrejme. Vcera sme natesno stihli zdrhnut pred zahubnou burkou, brrrrr 😨

dioliana1
26. máj 2010

Na ničom, asi nervy s v r... 😖 My dnes boli u logopedičky K zvladol, začiname S total nevysloví 😒

pimpa
26. máj 2010

dio, super ze K mate za sebou, S chce trochu cas, ale pride to, musi pochopit co s jazyckom 😉

bendy25
26. máj 2010

@5katarina7 Ahojky! Takze dnes sme mali tie testy. Znova sme sa tam zdrzali asi 3 a pol hodky, ktore sa tiez zaratavaju do pripravy. Podpisovali sme aj tu dohodu. Vsetko prebehlo v pohodicke, no normalne nas tie testy nejak zmordovali 😀 , ale inac pohoda. Nieje sa coho bat. Najblizsie stretko mame az o tri tyzdne aj nieco, ked sa vrati mm z Ciech. Potom sme si naplanovali znova dva dni pripravy, tak dufam, ze sa nam to podari co najskor urobit, aby sme uz mohli mat doma to male mrniatko. A ty co nove Kati?

5katarina7
26. máj 2010

@bendy ahoj no aj my sme sa tam dnes dostali,MM stihol dojsť načas.Bolo tam celkom dobre,taká mladá psychoška,príjemná bola.Další termín máme buducu stredu,ale závisí zase od MM,ako skončí v robote.A potom ide psychoška na 2týždne na dovolenku.Pýtala som sa aj na testy,hovorila že budu,ale to nepovedala že kedy.Ale už sa teším,že sme konečne niečo začali. 🙂

5katarina7
26. máj 2010

A ešte hovorila,že ked ukončíme prípravu a zapíšu nás do poradovníka tak približne taký rok určite budeme čakať na dieťatko.Ale popritom nám možu nukať aj dieťatko iné ako máme uvedené v dotazníku,lebo že niekedy si to zvyknu dotyčný rozmyslieť ked uvidia dietatko a zoberu aj iné ako povodne chceli.

zuzubabo
26. máj 2010

Ahojte, my sme mali dnes dvojhodinovku prípravy, testovali sme o dušu 🙂 a manžel tam tú dušu ozaj skoro vypustil, on dokedy prečíta a pochopí otázku, joj tomu veru trvá. Príprava ide akosi rýchlo, už máme 4 hodiny za sebou, na budúci týždeň dvojhodinovka a na ďaľší skupinová osemhodinovka. Už sa neviem dočkať, keď to už budeme mať hotové 😉 .

najjulinka
autor
26. máj 2010

Dobruuuu noc...

lulucertik
26. máj 2010

dobrú nocku všetkým je dopratané po malej rekonštrukcii 😔

macocha
27. máj 2010

@dioliana1 dnes nežehlíš? 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre