Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

natia
23. apr 2010

to je tá trasená?

zuzubabo
23. apr 2010

cairka, šak to je paráda 🙂 a vyzerá chutne 😉

saskah7
23. apr 2010

jeeej, cairka, to je ohromne.. to si robila sama tie postavicky? to si ty s veve, ako ju mas na kolenach? to je uplne perfektne na srdieckove narodeniny... to ti verim, ze bola unesena... 😵 😉

natia, to ja len pozorne citam... viackrat si pisala, ako rada pecies a varis, aj to listkove srdce si pamatam a vselico este... 😉
len celkom nechapem, co robis doma pri nete, ked si mala byt tento vikend v Harmoske? 😲

natia
23. apr 2010

no šak takáto dokatovaná tam pôjdem? som sa rozhodla doma ostať...tam sú dve maličké deti, to by som neoddýchla nič 🙂 a pozri vedľa do témy a je ti už úplne jasný môj stav...

cairka
23. apr 2010

áno, to je trasená 😉
saska, kdeže, ja mám 2 ľavé ruky 😅 veve dostala domček pre bábiky na tie narodky, tak to sú postavičky z toho domčeka. a áno, je to akože ja a veve, aj doteraz sa s nimi tak hrá, ešte majú danka a deda/ocka (ako kedy) 😅 a sedia v srdiečku, ale na foto to nevidno 😅

saskah7
23. apr 2010

no, vyzeraju ako marcipanove, tie postavicky... 😉

lenkove
23. apr 2010

inak, tak vam pridam aj ja moju trasko-tortu 😉 som si robila na narodeniny 😀 a Cairka, ja som si to srdiecko vsimla 😉 Ivke ale budem musiet nieco s piskotkami na vrchu spravit, nech ju to aj laka, Cairka to ma pekne oblozene 😎

lenkove
23. apr 2010

teda ju by lakalo vsetko,ale aby som jej to aj dala zjest 😝

zuzubabo
23. apr 2010

robíte mi chute 🙂

cairka
23. apr 2010

lenkove, pekná tortička 😉

marketka1
23. apr 2010

Ahojte 😉 sa tu dnes vo veľkom píše 😉

cairka leni pekné tortičky 😉

tlakový hrniec aj u nás fičí neskutočný šetrič času, energie, a je to len o zvyku moja mama na ňom varila, u svokry sa v tom nevarilo vôbec výsledok ja varím z rešpektom a mm sa v tom vyžíva 😀
Ale perfektnú vecičku to vymysleli.

natia
23. apr 2010

trasená torta hotová 😉 uvidíme zajtra ako to bude vyzerať, keď to vyberiem z formy...

najjulinka
autor
23. apr 2010

natia pošli kus trasenej torty..... alebo rovno celú aby vam zas zle nebolo 😉

bendy25
23. apr 2010

Ahojte baby! Tak my zaciname s pripravami az na buduci mesiac okolo 22.05., dnes som sa to dozvedela ☹ nevydržžžííímmm, nemozem sa dockat 😖

5katarina7
23. apr 2010

A to ti posunuli termín,alebo teraz si dostala?Ja som si myslela,že tento týžden dostanem schvalenie z Nitry a nič.Takže ja neviem ani kedy začneme prípravu.Tiež sa neviem dočkať.....

lenkove
23. apr 2010

Baby, s pripravou to vzdy dlho trva akosi 🙄 🙄 my sme cakali od 8.3 do 10.5. ☹ a to som toho osmeho volala na urad!! zapisani sme boli k 12.2., lenze kym to napisali a poslali a doslo a prebrala som si a zdvihli mi telefon 🙄 🙄

najjulinka
autor
23. apr 2010

tak ja som začala chodiť na pripravu a po nejakom čase na priprave mi povedali nech skusim zbehnuť na urad, že ešte neposlali moje papiere... a tak som tam hned skočila a oni, že prave dnes alebo včera to išlo... na dalsiu hodinu pripravy už boli moje papiere tam 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😉 Ale nerobila som na urade.

suezana
23. apr 2010

Ahojte, dnes som stretla kamarátku, ktorá už asi 10 rokov túži po dieťatku, vyzerala zničená, smutná, strašne vychudnutá ☹ , tak som sa jej snažila nahovoriť, nech si adoptujú, keď ju to tak ničí...a že nie, boja sa génov 😒 Viem, že je to veľmi diskutabilná téma, ja len nechápem, ako ich môžu trápiť gény, keď túžba po bábätku ju tak ničí...Neschádza mi z mysle ako vyzerá - ako bez duše... 😔 kosť a koža.

najjulinka
autor
23. apr 2010

Ja hlavne nechapem ako sa dakto može báť genov... Akože kto da ruku do ohna za 8 predchadzajucich generacii, že su "čiste", "bezchybne" a pod... Proste nemožné.. .ani veda nebola tak daleko, aby vobec vedeli diagnostikovať a ani netušime či naš dedo nam bol ozaj dedom a nie niekto iný......

suezana
23. apr 2010

Toto sme dnes robili:

suezana
23. apr 2010

Marodim, tak sa snažím malú trocha zamestnať, našli sme to v časopise a Vanesku to celkom bavilo, vôbec to nebolo pre ňu ľahké, možno to niekomu pomôže zamestnať malých neposedníkov 😉

suezana
23. apr 2010

Však Juli, mňa to tiež mrzí - takéto rozmýšľanie. Ja som mala 2 bratrancov, rovnako vychovaných - jeden je kňaz, druhý celý život presný opak - alkohol, .... a predpokladám, že gény mali rovnaké a boli ako deň a noc 😒

saskah7
23. apr 2010

a to je co za material? plastelina? to vyzera zaujimavo.. 🙂

suezana
23. apr 2010

Ano plastelína, už som fakt nevedela čo z nej robiť, už sa jej "venujeme" 3roky a toto ma zaujalo, a bavilo nás to 😉

lenkove
23. apr 2010

Suezana
na adopciu musis dozriet, mozno ak uvidia u vas pozitivny priklad, tak sa v nich nieco zlomi.. Tiez nechapem preco sa ludia trapia ze nemaju deticky a neadoptuju si 😀

suezana
23. apr 2010

Ja som dozrela za týždeň 😕 myslíte, že budem kvalitný plod? Rýchlo šľachtenie nie je ktoviečo???????

lenkove
23. apr 2010

no Suezana,asi si bola kvalitne pohnojena 😀 😀 😀

magimary
23. apr 2010

ahojme 🙂 !
tak sme zase niečo porobili a som tu (aspoň na chvíľu 😉 )...
sue, ty sa netráp, že si rýchlo dozrela...
niekto to má v sebe od narodenia (nejako naštepené a raz príde čas, keď to jednoducho vyjde na povrch)... a nemusí pre to zrieť... a niekto naopak...
skrátka, niektoré ruže si nesú v sebe nádherné znaky už od semienka, ale prejavia sa až keď budú mať vhodné podmienky-dobrú pôdu, vodu, slniečko...
a niektoré ružičky sú úplne obyčajné, čajová, nezaujímavé...ale raz príde dobrý záhradník a zaštepí ich znakom tých krásnych ruží... a tak sa aj raz z nich stanú krásne a očarujúce ruže... a práve na túto zmenu musia vyzrieť... 😉
ako píše leni 😉 🙂

suezana
23. apr 2010

😀 😀 😀
takže nebudem bio?(biopotravina 😀 )

suezana
23. apr 2010

Magimary, máš pravdu, ešte keď som nepoznala mm - dávno som vedela, že si raz adoptujem dieťa.ˇMňa veľmi bavilo čítať v puberte také knihy s náboženskou tematikou, misionári - to ma fascinovalo 😵 Možno to je osud...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre