Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
22. máj 2010

macocha neviem,a le podla slov uradničky mi to vychádzalo, že do 3 rokov od zverenia, kým je narok na rodičovsku a nepoberaš ju... ale neviem... uvidime... Lucka ma tento mesiac 3 roky, tak uvidime čo dojde v juli....či tolko ako doteraz....

macocha
22. máj 2010

Tak som našla http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?Cat...
to by vyzeralo, že len podľa veku a nie podľa zverenia 😒

macocha
22. máj 2010

A máme dnes zápis do knihy života:
Bola som s babkou na balkóne, prekladali sme nejaké škatule a pribehla z izby Di a hovorí "mama ľúbim Ťa" 😕 🙂 😵
Nechápem, ako na to došla, každopádne to bolo prvé spontánne vyznanie, hoci to potom ešte párkrát zopakovala.

lenkove
22. máj 2010

Macocha, teda Mama , krása 😵 😵

ja mám niečo podobne pozitívne:
http://zena.sme.sk/c/5386875/masahikovymi-ocami...

natia
22. máj 2010

Macocha ďakujem za odpoveď... len neviem celkom presne, či som to dobre pochopila...na predbežko išla k tebe pred tým ako bola súdom ustanovená pestúnska?

macocha
22. máj 2010

Nie @natia na predbežko išla do decáku (a tam k profi). Takže to svedčí jedine o tom, že dávajú aj predbežka a tie termíny boli relatívne krátke: cca 2 mesiace medzi predbežkom a riadnym konaním. Viac neviem 😅

natia
22. máj 2010

aha... takže som to dobre pochopila ... 🙂

mata25
22. máj 2010

Lenkove,
my sme nemali sud v Malackach, to len maly bol na zahori v Skalici v decaku, ale sudy sme mali v Piestanoch, Trnave a teraz predosvojitelsky v Galante a tam mi predbezko zamietli.

zicon
23. máj 2010

Lenkova vazne z DD Skalica - odtial mame maleho aj my.

natia
23. máj 2010

No, takže v Malackách nikto... nevieme nič... JULi tvoje-matine dvojky nemali tam... či to bola rožňava...? napíšem mati radšej..

najjulinka
autor
23. máj 2010

http://picasaweb.google.com/deel77/DenRodiny#54... - tu a dalsie foto sme zachytený 😉

cairka
23. máj 2010

na stv1 je práve nejaká cigánska rozprávka 😉 , "o krásnej strige"

pimpa
23. máj 2010

ahojte
Patko ma nejaku nespavost...iba si tak kludne polezkava a niekolko dni proste aj hodinu nevie zaspat a chory nie je, ani zubky zatial dalsie nejdu...doobedny spanok dnes vobec, poobede vcera asi hodinu len zaspaval...snad ho to prejde 😕

yukki
23. máj 2010

ženy, úvodná pesnička večerníčku v podaní Kiky
"...huncút som a rád sa hrám s humorom je predsa PUŠKA! všetky deti rád ja mám to je VESLO Macka Uška!"
...s abstraktnými pojmami to teda bude PUŠKA... 😅

najjulinka
autor
23. máj 2010

natia deti si kraje riešia same.. tak jasne, že košický kraj nemohol mať nič s bratislavským 😀 😀 😀 😀

dioliana1
23. máj 2010

juli super foto ten obrí kočík 😀

najjulinka
autor
23. máj 2010

dik dio 😉

mata25
23. máj 2010

ludkovia to je normalne, ze ten nas najmesi skoro stale len spi? normalne z neho nechapem, cely vikend je len o tom, ze ho nakrmim, prebalim a potom spi, sem tam je chvilu hore a komunikuje, alebo sleduje. dnes bolo dokopy hore mozno 3-4 hodinky inam furt len spal. inak som spravila nove album, kde su braskovia spolu pofoteny. to sa len chvalim aby rec nestala. 🙂

cairka
23. máj 2010

@mata25 , nádherní chlapci 😵

macocha
23. máj 2010

Mata, také som už počula, hoci u starších detí, že po príchode do novej rodiny vkuse spali. Proste že taký nápor na psychiku, že až boli vyčerpané a stále spali.
A možno je aj niečo "vo vzduchu", aj Di mi dnes o 10:30 zahlásila že chce spinkať. A poobede spala až do 17:30 😕

yukki
23. máj 2010

Chalani sú perfektní, Filipko vyzerá oveľa staršie než koľko rokov má a najviac sa mi páči fotka č.5!

mata25
23. máj 2010

@macocha
no ani Filip sa nevedel dnes dospat, sam dobrovolne odkracal spat o 11:30 a o 15:15 som u uz otvorila dvere do izbicky a okno aby sa zobudil konecne.
ozaj, idete tento rok do Hronca? my asi nie, sama si netrufam s dvoma malymi a manzelovi sa tam nechce.

mata25
23. máj 2010

@yukki
aj andrejovi hovoria ludia, ze je dost velky na 4 mesiace, u Filipa je to tak, ze niekto povie aky je velky a iny zasa ze je maly, ja myslim ze je dost vysoky, ale rozmerovo spada do svojej kategorie. zajtra ho odmeriam, tatino nam konecne pripevnil na stenu dreveny meter s vcielkou majou tak zajtra na nom pribudne prva Filipkova ciarka.

dioliana1
23. máj 2010

no keď nám doniesli L. tiež dosť veľa spala...ale bola chorá...

macocha
23. máj 2010

@mata25 rada by som do Hronca išla, ak sa nič nepokazí. Tešila som sa aj na Teba, škoda ☹ , budeme musieť vymyslieť inú akciu kde sa stretneme 😉

mata25
23. máj 2010

@macocha
ja este spekulujem, ze by som tam vybehla tak na jednu dve noci kuknut, alebo mozno zmanipulujem manzela aby sme isli niekde pobliz na dovolenku. mozes mi povedat ktory tyzden sa tam ide? lebo planujeme nejaky niekolkodnovy vylet tu na slovensku aj s detmi, ak by sa dalo rada by som sa aspon stavila kuknut.

macocha
23. máj 2010

Zacina sa v nedelu 22.8. (je to dufam nedela?? nechcem zazinat, malá sa nejako prehadzuje...). Skratka posledny tyzden co je cely augustovy.
Tak manipulovaniu zdar! 😀 😀 Zacni tym, ze tam nic nemusi robit 😉

mata25
23. máj 2010

@macocha
nemas nahodou tu pozvanku na pobyt? len ja som ju nedostala, zajtra zavolam ze ci je este volne miesto. manzelovi som nakazala aby si nahlasil volno na koniec augusta, mozno ho este zmanipulujem.

macocha
23. máj 2010

Asi nikto ešte nemá pozvánku... aspoň do minulého klubu ešte neboli ani urobené. Meškajú trochu s organizáciou, takže voľné miesta ešte určite sú 😀

najjulinka
autor
23. máj 2010

Dobruuu noooc...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre