Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

marketka1
19. jún 2010

ja nechápem poniektoré? asi mi sedí niekto na vedení 😀

marketka1
19. jún 2010

my milujeme krémové polievky aj pórová je super.

marketka1
19. jún 2010

natia ak raz prídeš po Mirku do Ke tak Ťa pozývam na polievku 😉 aj niečo iné sa nájde. 😉

lenkove
19. jún 2010

hlásim sa ku knedliam 😉 u nás je ešte jedno dobré jedlo, že "krepľe" - to akože buchty.. a zároveň je to aj pejoratívne pomenovanie ženy 😀 😀

tak tak veru jankaka, sú tu témy mladých mamičiek, študujúcich mamičiek, mamičiek veriacich, ateistiek, z Oravy i USA, s dobrým manželom, so zlým manželom, mamičky detičiek čo majú 2 mesiace 😎 😎 a prečo si v našej téme detičky v náhradnej rodine? 😀

5katarina7
19. jún 2010

ahojte,leni hlavná je pohoda doma a nie sterilny poriadok. 🙂 Ináč my sme ešte stále nemali návštevu zo socialky,ale dúfam,že sa ohlásia,lebo tiež keď sa tak poobzerám a ja ani nemám malé dieťa doma,ale puberťačku,aj tá odišla pred chvílou k babke 😀 Takže pohoda,nereve muzika 😀

natia
19. jún 2010

markétka budem to mať na pamäti, ďakujem 🙂 ale sme vo verejnej téme drahá 😝

natia
19. jún 2010

myslim, ze socialka neskuma pohodu v rodine, ale prave tu sterilitu a podobne veci 😀 😝

marketka1
19. jún 2010

do riti 😠
ja som aká trúbka 😲 tak sa cestou zastavíme my u Vás a donesiem Ti polievočku, som zabudla že si nevládna.

lenkove
19. jún 2010

@5katarina7
Katka, upratuj!!!!! 😀 😀 možno sa ani neohlásia, kurník, človek aby bol na trní a upratoval a upratoval 😝 😀 😀 /keby nebol doma taký bordel tak nerišim.. ale radšej ako upratať si s vami popíšem, veď sa potešte mojou nemožnosťou/ 😀 😀
Marketka a recept na krémovú pórovú by si mohla dať??

inak, moje dieťa už tretí deň JE. na desiatu dnes mala jednu výživu a chlebík so šunkou 😀 čo je oproti stavu keď zjedla konček suchého rožka s náramným odporom zmena ako Brno 🙂 neviem či je to tým,že rastie alebo tým, že som jej úplne zrušila keksíky (najmä kukuričné chrumky), na ktorých bola závislá. Dva dni si porevala,že "ňamiňami" smerom na poličku s chrumkami a už je dobre.. a hlavne, to dieťa konečne JE!!! ako Otesánek síce 😅 😅 ale aspoň som spokojná.. a mm vraví, že dieťa nie je brojler, neviem čo tým chce povedať 🙄 😀

5katarina7
19. jún 2010

natia nestraš ma,lebo hneď mám po pohode 😀

juliap
19. jún 2010

@5katarina7 aj ja by som dezinfikovala ... u nas ked bola zo socialky, ta este aj z prstom chodila po pollickach, ci tam nie je prach a aj ruru si otvorila ... asi chcela vidiet, ci nemame pre nu napeceny nejaky kolac 😀

natia
19. jún 2010

tak tak... bez prestania upratovať 😀 žiadny oddych, žiadna pauza, žiadne zvoľnenie, nikdy nevieš, kedy sa nepriateľ ukáže... 😝 😎

juliap
19. jún 2010

@natia to je pekne ... ze nepriatel

lenkove
19. jún 2010

@juliap
😀 😀 a mala si??? 😀 😀

5katarina7
19. jún 2010

teraz som v klude,lebo psychoška je na dovolenke a dúfam,že prvú cestu nebude mať ku nám 😀 Ale pre istotu idem gruntovať 😀 ,ale nie už aj 😀

marketka1
19. jún 2010

@lenkove
vo vode uvarím zemiaky a nakrájaný pór (ten dávam o trošku neskôr) ochutím rozmixujem a pridám šľah. smotanu s troškou múky pred tým som dávala hladkú teraz dávam kukuričný škrob kvôli Martinovi. a do taniera navrch ešte posypem čerstvými kolieskami póriku. 😉

maznacik007
19. jún 2010

baby co tocite o jedle... ja som chudnut zacala... tak slintam ...

konecne sa pohyname so stavbou tak klasika nic nestiham... same akcie zo skoly decka maju /chodim pomahat / talentovky na zusku, koncerty... a dnes je tu senecke leto o chvilu ideme...

doma nam rastie futbalista... ako je krpaty tak vie rychlo behat chytat loptu a kopat...

k poruche priputania.. tak my sme sa borili s nou... zda sa ze uspesne... ale viem porovnat lebo sestra si tiez tym presla a u nej to malo dosledky a ma...
tyka sa to nielen nas co si beru vacsie deticky ale aj tych co si beru babenka.. lebo aj deti pocas prenatalneho vyvinu vnimaju a uklada sa im to ze nie su prijimane svojou mamou a preto je dolezite aby sa na to dbalo pri prichode dietata... ze potrebuje v tomto trochu iny pristup...

maznacik007
19. jún 2010

my sme mali doteraz len ohlasene nastevy socialky...

5katarina7
19. jún 2010

Ja teraz mám práve v rúre tvarohový koláč od včera,ale to moj mm zbaští keď dojde domov. 🙂 A ozaj to oni možu dojsť aj cez víkend?

juliap
19. jún 2010

@lenkove napecene nebolo, asi preto je voci mne doteraz zaujata?! ... 😒

lenkove
19. jún 2010

@marketka1
ďakujem za recept, tak mixneš všetko, hmhm, 🙂 skúúúsime 🙂
ja som kúpila omylom kukuričnú kašu, instatnú ale, píšu, že sa s ňou dá aj zahusťovať, tak skúsim.

lenkove
19. jún 2010

@juliap
je zaujatá, to mi je ľúto.. ale asi bola od začiatku aj bez toho koláča 😔 keď tak "kontrolovala"

katka, nemyslím, že by prišli cez víkend 😉

cairka
19. jún 2010

aj my sme mali zatiaľ len ohlásené a dúfam, že to tak ostane... 😅 a ked náhodou nie, tak sa spolieham na rozum pani sociálnej, že pochopí, že je rozdiel bordel a bordel...

maznacik, tak super, že sa vám to hýbe 🙂

a práve som dostala pochvalu, že som najlepšia kuchárka 😵

yukki
19. jún 2010

Juliap lebo čakala nejakú senzáciu v tej rúre, nejaké napoly upečené dieťa alebo trojtýždňový splesnetý obed....tak.....a Ty nič, len prázdna a trapne čistá rúra 😝

5katarina7
19. jún 2010

Nám psych. hovorila o tom pripútaní,že tie deti vidia v každom potencionálneho rodiča a keď ona išla prvýkrát do det.domova robiť,tak sa na ňu vrhli všetky detičky čo tam boli až tak,že spadla.A že však to uvidíme sami.Už teraz mám z toho nervy,lebo ja ich budem všetky lutovať ☹

marketka1
19. jún 2010

katarina Ty aké dobroty robíš mňam 😉 a otázku si dobrú položila mali by chodiť len cez týždeň ale sú situácie kedy dôjdu hoc kedy 😉

@lenkove kukuričnú kašu recept čo naši majú radi do misky dám zohriať mlieko pridám kašu tak aby nebola ako betón prípadne zriediš mliekom do toho bambino syr, šunku a trošku dosolíš podľa potreby a jemnú cibuľku čerstvú ešte som zabudla.

maznacik007
19. jún 2010

to vazne kontrolovala? ono je to asi aj o tom na koho natrafis... vam poviem ze ked som hovorila s jednou pani socialnou z jedneho nemenovaneho DeD tu v BA tak som fakt nechapala ako taka zena s takymi nazormi tam moze robit... ani psa by som jej nezverila nieto dieta
dakujem cairka...

to bola super pochvala...

cez vikend nechodia... to by im nepreplatili... ako prac. dobu...

juliap
19. jún 2010

@lenkove bola sice ohlasena, ale to bolo asi to, ze uz ked k nam isla, tak si povedala, ze bude rypat, lebo take otazky mala, ze mame len 1 pisaci pre dievcata, tak preco nema kazda svoj a aky maju rezim, ci maju pravidelny a take dristy ... som sa jej potom opytala, ci aj v ciganskej osade sa pytaju, ci ma kazde dieta svoj pisaci stol ...

marketka1
19. jún 2010

@lenkove kukuričná kaša je do polievky hrubá som Ti zabudla povedať tak fakt len kuštik z nej daj lebo ešte napuchne.

jankaka
19. jún 2010

@cairka teraz som našla v tehu knižke že sa naša narodila v 7.5 mesiaci.. :/ lebo mala optočenú pupočnú šnúru okolo krku.. 😕 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre