Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

dioliana1
29. júl 2010

@bigfree vitaj

macocha
29. júl 2010

Vitajte nové posily! 🙂

@bigfree Čo sa tých dotazníkov týka, čo nechceš vyplniť, nemusíš. Keďže je to v sekcii majetkových pomerov, bolo by to dôležité, keby ste nemali žiaden iný príjem ako z prenájmu, resp. keby to bola podstatná časť vašich prijmov. Ide zhruba o to, či budete mať z čoho uživiť dieťa. Ale keď ste obaja zárobkovo činní, to bohate stačí (pre žiadosť, pre život niekedy ani nie 😅 ).

@gerdusha niekedy mám pocit, že na úrade sú naschvál také ..., aby si overili, či je to vaše odhodlanie dosť pevné. Tak asertívne na nich, odmietnuť ťa nemôžu len tak 😉

@natia a ty nechceš namiesto kočíka pouvažovať nad takou tou trojkolkou riadenou rodičom? Jakub už má na to vek, mohlo by sa mu to páčiť.

dioliana1
29. júl 2010

@bigfree ja do toho dotazníka nepísala čo som nevedela čo tam má byť, aj tak oni si to dopíšu sami a sami aj overujú...tak len im povedz že nevieš čo tam máš napísať a dopíšeš na urade pri pracovníčke, ked bude treba....

kanhwa
29. júl 2010

gerdusha
my sme si tiez do predstavy o dietatku na ziadost uviedli ze bieleho etnika....no preto prosto, ze my sme bieleho a druhe bio sa nam ani po stavani na hlavu a skakani po usiach nepodarilo, tak chceme co najblizsie k tomu, akoby bolo bio...to je snad normalne. nehrame sa na ziaden altruizmus - vieme, co zvladneme (aspon sme si to nejako urcili, ale cas a skutocnost este ukazu) a do toho chceme ist. aj sme pomyslali na poloromske, ale dostali sme informaciu, ze ked uz napiseme do ziadosti poloromske, tak biele nam ani neponuknu....
i tak do akceptacie ziadosti a zaradeni do poradovnika neuviedli, ze chceme biele (aj som si myslela, ze je to z etickych dovodov), ale pre istotu som volala, ci budu brat tuto nasu predstavu aspon do uvahy a pani na urade ma totalne sprdla, ze oni to tam neuvadzaju, lebo to je rasisticke! keby to aspon inak vyjadrila, ale toto bola fakt sila. ved keby sme boli napr. afroamericania a nezadarilo by sa nam bio dieta, tuzili by sme po vlastnom, tak si dame do ziadosti ze chceme cernoska - a to by teda evidentne bolo tiez rasisticke! kazdy by si mal brat na chrbat len to, na co sa citi a co predpoklada, ze bude dobre zvladat, aby aj rodicia aj dietatko boli spokoji a stastni.
no a este jednu vec mi neda - nekonecne obdivujem vas co ste profi rodicia, je to krasne a vela sa tu pise u priputani. ja by som to nezvladla - mat dieta a vychovavat ho a davat mu lasku, to znamena aj citovo sa k nemu priputat - to je to opacne priputanie rodica k dietatu, ale ved vzdy to je vzajomne - neviem si predstavit, potom to dieta poslat dalej...to si asi vyzdauje ine "skills", to by som nezvladla...
no a nam pani zo socialky, ktora bola na navsteve, rovno povedala, aby sme si nemysleli, ze dostaneme dieta podla predstav, vraj mala pripad, ked mali predstavu na blondave zdrave biele novorodene dievcatko a nakoniec si zobrali styroch vietnamskych surodencov z domova. no ale to berim s rezervou....aj tak verim, ze su na uradoch taki, ktorym ide najma o to, aby boli zaroven naplnene potreby aj deti aj rodicov. inak to nemoze fungovat....

dioliana1
29. júl 2010

@kanhwa je pravda, že ak niekto príliš dlho čaká postupne upúšťa od svojich podmienok...ono obyčajne deti z dd sú maloktoré zdravé a modrooke blonďavé, bu´d je jedno druhé alebo žiadne s takýmito podmienkami...

macocha
29. júl 2010

@kanhwa suhlasim s tebou, ze ziadatelia si maju vopred premysliet a do ziadosti napisat svoju predstavu, co asi zvladnu. Ale chcem reagovat na to, ze biele vam ani neponuknu - to si nemyslim. Aspon nie v tom zmysle, ze by to robili umyselne - oni ponuknu, co je momentalne "k dispozicii". Ak budu biele babatka v case, ked vy pridete na rad, tak vam zavolaju. A navyse mnohe poloromske deti vyzeraju "bielo", ale jeden z rodicov je uvedeny ako Rom - to je zas otazka, ci budu kontaktovat s takym skvelym zdravym dietatkom niekoho, kto ma uvedene "len biele"...

A vy ste uz teda oficialne zaradení do zoznamu cakatelov? Ako dlho?

natia
29. júl 2010

@kanhwa pravdu máš s tým, že každý si musí dobre zvážiť, na čo si trúfa a čo zvládne...
@macocha my tú trojkolku máme, lenže náš malý herec nedočiahne na pedále, ale zato na volant dočiahne a o dušu spasenú ním točí, takže nedôjdeme nikde... a ja ten kočík chcem na rýchle presuny po meste a na dlhšie prechádzky... tá trojkolka to je proste samovražda... to každé dva kroky musíme stáť, aby som mu napravila volant, lebo on nevie šoférovať a je to katastrofické...

natia
29. júl 2010

@macocha Mimi no akoby si mi myšlienky čítala 🙂 zdravím ťa 😉

cairka
29. júl 2010

@macocha , mimi, v podstate s tebou súhlasím. len toľko dodám, že pri tom svelom polorómskom (hlavne pokiaľ sa jedná o bábo) musia rátať s možnosťou, že vekom stmavne... nemusí, ale môže 😉

macocha
29. júl 2010

natia - ale tú trojkolku som nejako nevidela prečítať 😀 nuž s kočíkom Ti neporadím, jedine že by som sa spýtala, či je ešte voľný ten predpotopný, čo som aj ja využívala...

cairka - áno, to máš pravdu, dobre, že si doplnila. Ale ono to stmavnutie už všetci na okolí berú ako opálenie, tak nerobia také problémy, ako keď z ničoho nič pribudne tmavé bábo do blond rodiny. Keď už pred rokom všetečné susedy tvrdili, že "to je celý tatko", tak už sa nezačnú pýtať "a ste si istý, pán sused, že je to vaše?" 😅 😀

natia
29. júl 2010

viete čo mne povedali včera? keď už sme pri tých polorómskych... že chlapcovi sa treba pozrieť na vajíčka, keď je malý... že takej farby bude časom celý 😝 vraj tak sa pozná, či bude biely abo nie ... no neviem, či to nie je haluz, ale som Jakuba kontrolovala... 😀

yukki
29. júl 2010

čiže ide o utajenie nadobudnutia dieťaťa? či o čo vlastne....

natia
29. júl 2010

@macocha som to teraz s tou trojkolkou nepochopila, že čo si nevedela prečítať 😲 😲
ja práveže chcem nový kočík, aby sme aj pre dievčatko potom mali 😉 ale ďakujem ti pekne

yukki
29. júl 2010

teda Spôsobu nadobudnutia....?

macocha
29. júl 2010

Natia - no že som si nevedela prečítať tvoje myšlienky o trojkolke. Ale inak som si myslela, že aj s ďalšími krpcami kalkulujete. Len som si to chcela overiť aj mimotelepaticky. 😲

Yukki ty teraz na koho reaguješ??

natia
29. júl 2010

Yukki ja tiež neviem na koho reaguješ...

natia
29. júl 2010

@macocha nechceš si zmeniť už tú fotku?? na tejto si taká cudzia nejaká...

yukki
29. júl 2010

No že biele dieťa k bielym rodičom...že či je to za účelom toho čo si Ty popísala, aby babky jazyčnice keby náhodou stmavlo nepojali podozrenie že jeho biootec/biorodičia nie sú skutoční biorodičia.....

Natia, kúpte dobrý ojazdený cyklovozík, ten máva nosnosť aj do 35 kg, vojdú sa tam deti aj dve, môžeš za tým lietať na kolieskových korčuliach aj na pešo a môžeš to zakvačiť za cykel...

natia
29. júl 2010

ďakujem za radu...

macocha
29. júl 2010

yukki - ahaa... no asi takto, nie celkom utajenie, ale zase netreba to vešať na nos úúplne všetkým. Čo babky nezistia, to ich netrápi a potom to zbytočne nerozoberajú. Ale to stmavnutie, to som brala tak ako tému na kecanie, asi som to nedomyslela... 😅
Ono napr. u nás je to dosť otázka, či sa budeš báť o dieťa pred skinheadmi alebo nie. 😔 A to je potom fakt jedno, odkedy je tmavé...

yukki
29. júl 2010

Ok! 🙂 Mimina!
Ináč ja som ten cyklovozík plánovala ale ona sa Kika potvora naučila bicyklovať bez pomocných........

macocha
29. júl 2010

natia tak nič novšie nemám, toto je z apríla 😉 ono keď ja fotím, tak nie som v zábere a keď fotí niekto iný, tak by som tam radšej nebola 😀

natia
29. júl 2010

tak toto je v poriadku, tieto dve baby poznám 🙂 ďakujem 🙂

macocha
29. júl 2010

😎
a nikto ma nevyhodil pracovať... ale ja aj tak už mám prvý odstavec nahodený 🙂

lenkove
30. júl 2010

ahojte
tak aj u vás prší 🙂
aj tu a my teda sedíme celý deň doma, mali sme ísť k babke, ale nie som vôbec pobalená na dovolenku, tak šiel mm sám - prerábajú tam čosi. Včera sme boli na poradni 15 mes 😉 máme 76,5 cm a 11 kíl. Schudli sme a lekárke sa to nepáčilo (šak ani mne sa to nepáči že pochudla) ale potom uznala, že je dobre živená, tak krik sme nedostali. Ivanka sa teraz v kuse hýbe a hlavne spí raz denne skoro 3 hodiny a akosi vynechávame jedno jedlo 😕 aj keď pred spaním dostáva fľašu, no hádam ju netrápime hladom 🙂
inak je teraz strašne zlatá, hovorí aj ako robí vláčik /ši-ši/ pipi robia ďob-ďob a búcha si pritom prštekom 😉 a najviac sa jej páči lev, ktorý robí baúúúúú (mm sa smeje, že tak zavýja pes 😀 😀 ) a náramne ju to vždy rozosmeje, tak po sebe baúúúúúkáme jedna radosť 🙂 a tu čo nové?
@smejka blahoželám 😵 😵 k obom, či skôr všetkým trom ;) veľkým udalostiam

lenkove
30. júl 2010

a bigfree
gerdushka vitajte!!

lulucertik
30. júl 2010

http://www.primakociky.sk/eshop.php
veľmi dobrý obchodík odporúčam 🙂

kanhwa
30. júl 2010

@macocha sme v poradovniku od 20. aprila tohto roku. a urcite by nas kontaktovali aj s romskym alebo poloromskym, keby sme uz boli na poradi, pretoze poznam prave taketo pripady. takze potom by to bolo uz len na nas, ako sa rozhodneme. pravda je, ze clovek po dlhsom case zlavuje z predstavy - no kedze sme z BA, tak mi aj tu z konika potvrdili, ze tu je ten cas v priemere najkratsi v ramci SK 🙂

@natia , tak ked podla vajicok, ja uz mam dvoch romov doma 😉 ale ked su obleceni, tak to na nich nevidno 🙂 🙂 🙂

No ja sa fakt najviac bojim tych skinheadov a tak, nasa spolocnost nie je na takej urovni, aby som to zvladla... Som dost uzkostliva a neviem si predstavit, ze by som sa bala raz dieta poslat samo do skoly. Asi by som sa stale vlacila s nim a bala sa ho pustat aj von, co by tiez nebolo v jeho prospech...

natia
30. júl 2010

jéj, našla som aj náš kočík... presne tento máme, len bledučkomodrý...
http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre