Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

lenkove
2. sep 2010

ach, tak toto ☹ uz kontaktovany ☹ ☹ tak ten vas estelen caka na vas, nevzdavaj 🙂

zuzubabo
2. sep 2010

tie spisy si urobené takým štýlom, akokeby sa silou mocou snažili o to, aby tie deti v domovoch zostali navždy ☹ .

zuzubabo
2. sep 2010

Je tam toho na čítanie naozaj dosť, my sme tam boli skoro 3 hodiny a v podstate sme to až tak celkom nestihli ☹
Neviem či je to normálne, skôr som si myslela, že naozaj to prelistujem, niekto mi udrie do očí a .... .
Nakonci prišiel nový spis, dievatko 2 mesačné, ale malo tam spomínané nejaké diagnózy, ktorých vážnosť som nevedela odhadnúť, môžem asi skôr do IP, keby chcel niekto pomôcť.
Tiež sa nám veľmi páči 4ročné dievčatko a v tom istom domove 1-ročný chlapček - ale tam sme sa nedovolali, tak neviem či nie sú náhodou tiež kontaktované.

magimary
2. sep 2010

zuzi, spokojne IP-ni...
mrkneme na diagnozky a povieme ľudskou rečou 😉

zuzubabo
2. sep 2010

Potom sme išli s mm na obed, na ktorom sme sa dobre porozprávali, utriedili myšlienky, veľmi dobre mi to padlo.
Takže nás ďaľší postup je taký, že ak nám skôr úradníčka nezavolá (ohľadne tých dvoch detí - kde to zatiaľ nedvihli), tak máme prísť v stredu poobede.

vivien2505
2. sep 2010
vivien2505
2. sep 2010

😎

magimary
2. sep 2010

no, fajn...
máte za sebou prvé stretnutie a skúsenosti...
v stredu budete vedieť viac... (ako na to a čo s tým)... 😉
dnes ste boli (prvýkrát) v prvom ročníku, spoznali ste mnoho detí, videli ste veľa tvári, zistili ste, aký je "školský poriadok", kedy zvoní a kedy sa ide na obed...
v stredu preskočíte rovno do piatej triedy... 😉 🙂
opäť nový-druhý stupeň-ale vy už skúsenejší a istejší... 😉

zuzubabo
2. sep 2010

musím ísť už spať, tak zajtra, pa

magimary
2. sep 2010

odpísané 🙂

najjulinka
autor
2. sep 2010

dobru noc

magimary
2. sep 2010

dobrú! 😉
pekný čas, najjuli 😉

natia
3. sep 2010

@zuzubabo tak presne toto som očakávala... snažila som sa ťa trochu na to pripraviť... teraz mi došlo, že som ti zabudla povedať to, čo ste zistili aj sami, že nepozerať na fotky, ale na dátum narodenia, lebo fotky fakt staré... vidíš, aj to som ti hovorila, že nepozerať DVD, kým nezavolá, či je voľný ... to je ale aj chyba úradníčky, že v tom majú bordel...

no som zvedavá, čo to dievčatko a chlapček... a to sú vlastne súrodenci, či ako?

zuzkanka117
3. sep 2010

@natia natia ahoj, aj ja som jej pisala, ako to tam chodi ... 🙂 ono to je ťažko, pretože tam asi každý ide s tým, že detí sú plné DeD a musíme si vybrať "naše" dieťa ...

natia
3. sep 2010

@zuzkanka117 presne tak... a kde sú tie deti, ktoré zapĺňajú domovy, keď nie sú v zoznamoch, to je úradnícke tajomstvo...

zuzubabo
3. sep 2010

ahojte tak som tu zas a mám aj nové info.
Pracovníčka na úrade sa dnes dovolala do toho detského domova, kde nezdvíhali.
čo sa týka tej zaostalosti 4 ročného dievčatka, tak od 2 roky starého spisu nastal progres a je mentálne retardovaná.
Chlapček je voľný.

magimary
3. sep 2010

čiže? 😕
a to dvojmesačné miminko? 😕

cairka
3. sep 2010

@zuzubabo , to ten ročný chlapček? a idete ho kuk?

zuzubabo
3. sep 2010

áno ten ročný chlapček je voľný a aj to dvojmesačné bábo. Kontaktovať môžem len jedno, takže hoci to vyznie blbo, neviem.
Ja by som mala asi trošku bližšie k dievčatku, ale mm sa veľmi bojí zdravotného stavu, predsa je len maličké a veľmi mu učarovalo to 4 ročné dievčatko a teraz je smutný z jeho stavu, bojí sa, že aby sa to nestalo aj nám.

magimary
3. sep 2010

no dobre, tak kontaktovať len jedného, ale dovtedy by ste snáď mohli získavať (s pomocou úradníčiek) čo najviac informácií aj o oboch, aby ste sa na základe nich správne rozhodli, či nie?

magimary
3. sep 2010

a chlapček je zdravý? 😕

ale zase, ak ste mali "jedinú" podmienku zdravie, tak skúste vsadiť na to, čo bolo pre vás vtedy dôležité...
dievčatko ešte stále môže byť...
inokedy...

ťažké rozhodovanie, ale skúste si vo vnútri ešte raz dobre zvážiť, s čím presne ste do toho šli a prečo... to by vás mohlo nasmerovať...

zuzubabo
3. sep 2010

čisto teoreticky sa stáva, že niekto ide na prvý kontakt a následne sa rozhodne kontaktovať iné dieťa?

magimary
3. sep 2010

čisto teoreticky je to možné, lebo ak si nevyberiete jedno dieťa, môžu vám ponúknuť ďalšie...
logicky...
a to, aký je dlhý čas medzitým by nemalo zohrávať až takú úlohu...

juliap
3. sep 2010

@zuzubabo tak si doma napiste na cisty papier vedla seba + - u oboch deticiek ... juuuuj ale ticho zavidim, ze uz aspon nieco mate, ja som zvazovala, ak bude jarko taky dobrucky, ako doteraz, tak mozno vezmeme do pestu babatko uz ked bude mat rok, najradsej by som aj hned, ale to viete, nezalezi len na mne, ale aj mm ma do toho co povedat ... a ma aj pravdu, aspon sa plne povenujem tomu nasmu svistovi a potom, ked bude z DeD, tak tiez dostane plnu davku pozornosti ...

zuzubabo
3. sep 2010

Tak to vyzerá na toho chlapčeka, videli sme foto aj dvd, ale mal tam len pár dní, teraz má rok.
Úradníčka musí napísať nejakú žiadosť do toho detského domova a je to aj iný kraj, koľko to asi môže trvať pokým ho 1x uvidíme?

maznacik007
3. sep 2010

@zuzubabo ziadne plus a minus u dietata by som nedoporucovala..

skor si napiste na papier VASE osobne hranice a preferencie. a podla toho chodte..kazdy ma cosi ako hranicne urcene.. niekto vek, niekto zdravotne, mentalne problemy, niekto etnikum... je dolezite aby ste sa dohodli s manzelom a proste neist do toho ak obaja nie su na sto pro presvedceny... ze je to pre nich ok.. toto je teraz to najtazsie rozhodnutie a od neho zavisi vas zivot ale aj zivot toho drobca ktoreho si vyberiete... je mozne ze si nevyberiete ani jedno z nich.. nie je dobre aby ste podliehali tomu ze musite... je to zivotne rozhodnutie.
je velmi dolezite citat v spisoch.. podla fotiek sa neorientuj.. tie su stare a mam pocit ze tam naschval daju tie najhorsie... 😀
mate pravo si vypytat diagnozy dietata zo spravy a prekonzultovat ich s lekarom kt. doverujete.
ak potrebujes nieco blizsie poradit kludne napis IP

maznacik007
3. sep 2010

@zuzubabo uradnicka posle ziadost o povolenie na vstup do DD oni odpovedaju tak do tyzdna do 10 dni max. pride vam list kde budete mat telefonne cislo na riaditelku DD kde zavolate a dohodnete si prve stretnutie.

Inak z horneho srnia mam spoluziacku z vysky akurat sme sa nedavno stretli.. napisem ti IP...

suezana
3. sep 2010

ahojte
@zuzubabo prosím ťa, kde ste boli hľadať tie detičky? v navrate v BA?

a inak, ja som dnes bola na úrade: poradovník je zvlášť na osvojenie, zvlášť na pestu
nezdá sa im vhodné, aby som si prípravu na pestu robila 😕 mám najprv adoptovať a zistiť, či to zvládneme 🙄 a keby predsa len si nedám poradiť, prípravu musím absolvovať celú, hoci sme jednu mali pred 5 mesiacmi, ALE nepáči sa im to, vyzerá to ako špekulovanie. Darmo som vysvetlila, že len nechcem tak dlho čakať, ak je niekde dieťa vhodné do pestúnstva - čo mi potvrdili v návrate 😒
U mňa sklamanie na celej čiare...

magimary
3. sep 2010

@suezana nedivím sa ti v tom sklamaní...
a to, že je jeden poradovník je opäť zase asi len "lokálny výmysel", lebo inak to nie je možné... 😠

z akého si vlastne kraja? 😕

suezana
3. sep 2010

mary, NR, pani mi povedala, že jeden je na pestu a jeden na osvojenie
maznáčik, na adopciu sa len čaká, deti nie sú - a ja čakám, len som netrpezlivá

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre