Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
16. sep 2010

áno, jasne, bola si to Ty, s kým sme si IP-ovali o deťoch 😅 😨 😀
mne už šiši! 😝 😀
ale fakt sa mi tu dve baby pletiete 😅
teraz rozmýšľam nad jej nickom...
a to potom tuším tá druhá babula ide do pestu...len jak sa to volá? nie je tiež zuzana 😕 😅 ?

zuzubabo
16. sep 2010

@magimary to sme boli my - čakáme na prvé stretnutie s tým ročným chlapčekom 😉

magimary
16. sep 2010

@zuzubabo a už si tam volala? 😕

magimary
16. sep 2010

@macocha mám tu otvorený ten archív rádia viva, ale ani vlastne neviem, čo mám hľadať...
tak aspoň predznač, čoho sa to týkalo 😕 😉

macocha
16. sep 2010

Magi tak možno je to pri pestúnskej je to iné, veď som písala, že naisto viem len o osvojení 😉
V tých správach uviedli len kratučkú informáciu, že budú podporovať profirodiny na úkor DeD. Do toho informácie o počtoch detí a pod. Ale to, čo ma veľmi potešilo, je, že nahlas povedali, že decák je drahší a menej efektívnejší 🙂
Ak si to našla, vypočuj si celé správy, bolo to skôr ku začiatku.

@zuzubabo tiež si myslím, že ten súd nie je až taký problém... ak by ste sa rozhodli už pre toho ročného chlapčeka, tak by som to nemenila, veď IA stihnete. A ak by ste tohoto odmietli, tak by som odporúčala počkať a dať si na úrade odklad o rok, aby ste si od začiatku užívali dieťatko spolu 😉

zuzubabo
16. sep 2010

@magimary v podstate nevolala ☹
my sme spis malého zbadali ako posledný v časovej tiesni (na úrade sa blížila obednajšia prestávka),
preto som si nevšimla v akom konkrétnom domove maličký je a keď som volala na úrad odmietli mi dať tel. číslo, že máme čakať na list z domova 😒. Tak čakáme a čakáme.

magimary
16. sep 2010

@zuzubabo ahá, no to je nepríjemné 😒 😖
ale v podstate už ste blízko... 😉 😵
tak snáď už zajtra je v schránke list 😉 🙂
ja myslím, že to (potom na IA) zaiskrí 😉 😵

zuzubabo
16. sep 2010

@macocha tak nejako to aj plánujeme, veríme, že to vyjde (nedalo mi to a už som aj niečo kúpila) ale keby náhodou nie, dali by sme odklad o rok. Ale dúfam, že to vyjde 🙂 .

magimary
16. sep 2010

@macocha a to, čo sa týka tých správ-toho obsahu...
niečo mi to veľmi veľa hovorí... 😉 🤐 😅 😵
presne tá formulácia, ako si tu napísala ("budú podporovať profirodiny na úkor DeD") je mi dôverne známa, pretože... 😅

a nenašla som to ako hlasový záznam, našla som v archíve len textové verzie a medzi nimi teda nič takéto nie je 😕 😠 😝

zuzubabo
16. sep 2010

@magimary mi to pripadá, že keby ho nájdem v schránke teraz, tak už je neskoro 😉 , tak veľmi sa teším 🙂

magimary
16. sep 2010

@zuzubabo ti verím! 😉 😵
ale čím dlhšie, tým viac si to budete tak "ceniť"... 😉 😵

magimary
16. sep 2010
zuzubabo
16. sep 2010

Inak to čakanie mi trošku aj vyhovuje, stále máme čo robiť, aby sme finišovali aspoň do akej takej podoby čo sa bývania týka.

magimary
16. sep 2010

zuzi, a vy teda idete do ado, či pestu? 😕

zuzubabo
16. sep 2010

pestu

magimary
16. sep 2010

tak si dobre pamätám!!! 😅
som na seba hrdá! 😅 😝 😀
že si aspoň niečo dobre pamätám... 😉
takže som dobre hovorila, že na vás sa vzťahuje možnosť žiadať len jeden 😎

macocha
16. sep 2010

@zuzubabo držím palce 😉 Neboj, dočkáte sa, pošta ide pomaly, ale predsa 😀 Lúčim sa na dnes, dobrú noc.

zuzubabo
16. sep 2010

@magimary máš byť prečo hrdá 😀
tú možnosť byť samožiadateľkou si ešte overím, ale nemám rada ten pocit, že ich otravujem 😝

@macocha dobrú
ja by som mala tiež spať, ráno vstávam 4:30, ale ešte som neni unavená 😉

magimary
16. sep 2010

@zuzubabo 😀 😀 😀
aspoň ironicky, lebo reálne sa môžem sa na svoju pamäť akurát hnevať 😝 😠 😅
over si teda, ako je to vo vašom prípade, ale ak by ste si spomenuli skôr, normálne by to šlo 😉 😎

a idem tuším už aj ja...
tak dobrú! 🙂

zuzubabo
16. sep 2010

dobrú 🙂

magimary
16. sep 2010

dobrú! 🙂
trafím sa? 😅 😀

netrafila som

lulucertik
16. sep 2010

na pestu stačí jeden 🙂

natia
17. sep 2010

@zuzubabo len veľmi narýchlo pred odchodom do práce... ja som veľmi vďačná, že mám muža doma a malý stokrát viac ako ja... strašne potrebuje muža... to tieto domovácke deti proste nepoznajú, že je to mať chlapa v živote... to je úplne iný vzťah... takže neviem... asi to zvládneš aj sama, veď sú aj baby, ktoré sú samé, ale ja si to neviem predstaviť...

maznacik007
17. sep 2010

jaaj som rada ze sa uz k tomu schyluje.. a budu sa postupne deti presuvat do profi rodin, aj ked by ma este viac potesila vacsia podpora pestunov najma pri surodeneckych skupinach a starsich detoch.... 😉

@zuzubabo ono na pestunstvo staci jeden, to ze ste spolu zapisany do zoznamu je sice fakt ale ked odovodnite v navrhu na sud ze preco teraz si ziadatelkou len ty tak by to nemal byt problem...

pri osvojeni ak ste manzelia tak musite byt ziadatelmi obaja tam to inak nejde

maznacik007
17. sep 2010

osobne aj ja vidim ze naozaj maly potrebuje muzsky vzor, a predsa len tie DD su prefeminizovane.. a chybaju tam chlapi...

maznacik007
17. sep 2010

mimo temy ak poznate dobrych krovakov /co dodavaju drevo na krov a tak okolo toho/ tak mi hodte kontakt do IP.. diky moc...

zuzkanka117
17. sep 2010

@maznacik007 😀 😀 😎 😵 najznámejší krováci sú tí z filmu Bohovia musia byť šialení

aha 😎 https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/kolki-ste-boli-v-zozname-o-nahradnu-starostlivost/

natia 😠 😠 koľké sme tu slobodné, nie je krtkovi u mňa lepšie ako by mala byť tam, kde bola ???

lulucertik
17. sep 2010

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/lulucertik/a...

sa konečne podarilo vložiť fotku 🙂

monikka22
17. sep 2010

Ahojte prepacte ze vam sem vtrhnem ale chcela by som vas poprosit poterabujem radu ale ide o matku ktorej deti zobrali potrebujem nejake info ak niekto mate aspon nejake informacie prosim o IP nechcem na plochu

bendy25
17. sep 2010

@lulucertik - zlaté mimino, tvoje krsniatko 😵

maznacik007
17. sep 2010

krasne krsniatko....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre