Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

akim
17. sep 2010

@cairka , @lenkove , dala som fotky do albumu. nejako ma ta kava na klube prebrala a nechce sa mi spat... 🙂

lulucertik
17. sep 2010

@bendy25 áno moje krstniatko a keď sa podarí tak pridám tam aj veľkého a hrdého 2 ročného bračeka 😵 kde len chodí s ocinom teraz tak všade hlása že je velkým bratom taký je podarený 🙂

najjulinka
autor
18. sep 2010

Dobré ránko.

bendy25
18. sep 2010

@lulucertik - budeme sa tesit aj na velkeho braceka 😉
Inac, peknu sobotu vsetkym prajem.

saskah7
18. sep 2010

ahojte.. pre tych, ktori su profirodicmi z okolia TN, pocula som, ze riaditelka Ded v Trencine hlada profirodicov... treba sa jej ozvat... povedzte znamym... tu asi nikto z okolia nie je, co si hlada pracu, co?

magimary
18. sep 2010

@saskah7 možno Natia... 😅 😝 😀
(srandujem)...
a nie je to náhodou riaditeľka priamo z Detsk. Mestečka 😕 😅 ?

janula_nz
18. sep 2010

@saskah7 ja si hladam pracu. a zobrala by aj z dialky?

saskah7
18. sep 2010

Info mám od p.Bohovicovej,že riaditeľka,ak si dobre pamätám,tak p. Lacova hľadá profi,najlepšie takých,ktorí robili prípravu v Návrate. To je všetko čo viem. Janula,zisti si kontakt a zavolaj tam. Možno natia bude vedieť,či je to z Mestečka. Ale netuším,či je tam aj iný domov.

natia
19. sep 2010

@saskah7 ahojte... len narýchlo, nestíham... v Mestečku dosť uprednostňujú tých, čo si robia prípravu na úrade, lebo pani riaditeľka sa na nej podieľa 😉 v TN je ešte jeden DD Lastovička, ale či je to z toho alebo z toho, malé deti tu nie sú, všetko sú súrodenecké skupiny, kde je už aj školák alebo samostatne len školáci...

bendy25
20. sep 2010

Ahojte

lulucertik
20. sep 2010

@bendy25 ahooj 😉

thera1
20. sep 2010

ahojte...mám známych vo Francúzku...tam je vraj adopcia veľmi zdĺhavá....chceli by si adoptovať dieťa zo Slovenska...neviete dá sa to? ak ano na koho sa majú obrátiť...ďakujem... 🙂

najjulinka
autor
20. sep 2010

@thera medzinarodka je ešte zdlhavejšia asi...

magimary
20. sep 2010

@thera1 povedala by som, že URČITE 😒 zdlhavejšia...
ale teda, ak to chcú počuť aj oficiálne, tak normálne nech sa telefonicky spoja s niektorým z UPSVaR-ov a tam im dajú presné inštrukcie a objasnia im, čo a ako funguje a kde dosiahnuť (tak vzdialený) cieľ...
nedávno som s jednými ľuďmi (manž.pár) riešila podob. záležitosť (vlastne tú istú, len tam bola ešte aj rečová bariéra-na to, aby mohli kontaktovať upsvar, tak sa to riešilo cez "tri" ruky)...
neviem, možno by bolo riešením aj to, že by sa dočasne presťahovali na Slovensko (títo, ktorých spomínam boli ochotní spraviť aj to) a potom žiadať... no, aj tak si myslím, že ani to nie je celkom OK 😕, to je len taká "fantázia"
a najmä aj dosť nepraktická, keďže:
aj to" dočasne" môže trvať aj dva-tri-4 roky 😕 😒

natia
20. sep 2010

@thera1 tak to si oni musia zistiť, kde sa treba obrátiť ... to musia požiadať vo Francúzsku...

magimary
20. sep 2010

@natia poradiť by mohli (mali 😅 ) vedieť aj tu u nás...
ale teda...však vieme...

dioliana1
20. sep 2010

dobru nocku

maznacik007
20. sep 2010

@thera1
obratte sa sem
http://www.cipc.sk/

tu blizsie sa da pozriet co bude potreba
http://www.cipc.sk/index.php?appId=22&idc=8

http://www.cipc.sk/index.php?appId=22&idc=1

nie je potrebne dlhodobo pobyvat na uzemi SVK zavisi od toho v akom veku je osvojene dieta... kludne nech sa obratia na to centrum oni im uz presne poradia.

magimary
20. sep 2010

@maznacik007 no, veď som napísala, že dočasne 😅 😉 a akosi automaticky som to brala, že pôjde o miminko 😉 😅
ale tá stránka centra vyzerá dosť podrobne...ani som netušila, že také existuje 😨 😅

maznacik007
20. sep 2010

@magimary jasne... je to fakt o tom veku.. ale to je v podstate o tom aj pri interakciach ak ide o NRS v ramci SVK.. predsa len vacsie deti potrebuju viac casu a potom aj ta jazykova bariera...
ono je lepsie sa obracat priamo na nich ja nema velmi iluzie o informovanosti pracovnikov UPSVAR 😅

magimary
20. sep 2010

@maznacik007 no, vedieť tak o tom centre, tak tých "našich", čo sme to spolu riešili, môžem nasmerovať, lebo moja mienka o upsvaroch sa v mnohom skrýva za tie tri bodky...

maznacik007
20. sep 2010

chapem.. preto som to sem hodila.. ze mozno sa niekedy niekomu zide...

ja vas zanedbavam nemam velmi cas.. trosku sme sa so stavbou rozbehli... a skola.. kruzky a tak okolo... D. niekedy je zlatusik a niekedy certisko moj... nezbednik... ale asi to je o zubkoch.. tlacia sa mu posledne vzadu.. a tak slintosi a aj trosku riedsie kakal... typicke zubne priznaky u nas...

magimary
20. sep 2010

@maznacik007 no, náš krpček taky tak 😔 😉

thera1
20. sep 2010

ďakujem.... 😉

akim
20. sep 2010

ahojte, bola som prvy krat na stretnuti NR. Bolo to fajn a urcite budem sem-tam chodit. Bolo nas tam vela novych, tak sme sa stihli iba predstavit a uz to koncio 🙂 . Syn si tam nasiel kamaratov. Vlasnte, najskor som tam chcela ist iba kvoli nemu, lebo si vsimol ze je tmavsi ako ostatne deticky a nepoznala som ziadne romske deticky, aby som ho s nimi zoznamila... Ale uz mame aj sestricku, tak je spokojny, ze aj ona ma tmave ocka a vlasky... 🙂 Na stretnuti sme dostali pozvanku na vikendovy pobyt na temu dotykova terapia. Mozno pojdem, ale skor by ma zaujimala nejaka ina tema o vychove a komunikacii s dietatom... (@natia, norobi vas klub tiez nejake vikendove pobyty?) A najlepsie na celom klube bolo, ze som sa tam zoznamila s dievcatami (a detmi) z kona. 😀

dioliana1
20. sep 2010

@maznacik007 je možné aby príprava na pestúnstvo trvala viac ako pol roka? Lebo ja už s 😀 ako dar v tomto strácam nervy...ešte stále nemáme správy a to sme ukončili prípravu v júli... 😠 , a na prípravu sme čakali od februara...

najjulinka
autor
20. sep 2010

dobru noc...

maznacik007
21. sep 2010

@dioliana1 nie to nie je v poriadku.. treba ich ponahanat. spravu maju dat myslim do 10 dni od ukoncenia pripravy... ten pocet dni som si neni uplne ista.. ale viac ako 2 tyzdne to isto nie je... zavolaj tam a otravuj... je to ich povinnost

lulucertik
21. sep 2010

@dioliana1 skús ich pootravovať a otravovať
síce mi sme ukončili v júny a záverečnú spravu som mala až v auguste a potom sme čakali na úrad, ale dočkali sme sa, držím palčeky všetky aj s malým Boriskom a Maximkom aby si to čím skôr mala.

lulucertik
21. sep 2010

@akim veľmi peknučké fotky 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre