Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

bendy25
4. okt 2010

Dobre ranko a zaroven dobru noc 🙄

maznacik007
4. okt 2010

mexx tak ako pise julinka vyzera to ze ano.... uvidime aky bude ale zaver.. co nakoniec nechaju .... julinka.. ako ratam tak ratam.. zeby tretie pestu vo vyhlade?

ako ono tento zakon menia dost casto takze sa ani neoplati nejako dopredu moc planovat... 😀

mexx
4. okt 2010

Teda ja sa v tychto vselijakych prispevkoch zatial vobec nevyznam, tak zato vyzeram jak taky dubacik... 😅 Ani neviem, ze ako je to potom pri pestu detoch - normalne ma dieta pestunsky prispevok a ja mam narok na odmenu pestuna, hej? 😕 Keby idem na RD, tak nedostanem odmenu pestuna ale rodicovsky? 😕 Toto budem riesit asi az ked budeme mat za sebou sud, nejak sa dovtedy vysomarim... 😅

najjulinka
autor
4. okt 2010

@maznacik007 len druhe zatial.. ale ratame raz aj s tretím... 😉

maznacik007
4. okt 2010

@mexx ano tak to je ze bud poberas RP alebo prispevok pestuna.. a dieta ma narok na svoj prispevok

sak ked budete mat sud a cakat na pravoplatnost tak uvidis ako bude najlepsie.. a aj uz bude jasnejsie co bude po novom roku a ako je to lepsie...

dufam ze to budete mat coskoro.. a bude to sup sup.. 😉

dioliana1
4. okt 2010

@najjulinka asi ti nedaju aj RP aj odmenu pestuna vraj teraz bud jedno abo druhé ak nejde aj o surodencov

najjulinka
autor
4. okt 2010

dio však ja viem... a je jedno či surodenci či nie.....

natia
4. okt 2010

no povedzme si to takto - viac peňazí poteší každého 😉

najjulinka
autor
4. okt 2010

Tak malinká scucla mliečko, olubkali sme sa 😵 a možme do hajan. Dobru noc 😉

bendy25
5. okt 2010

Dobre ranko! U nas prsalo a mna akosi pobolieva hlava, musela som vziat paralen 🙄

cairka
5. okt 2010

@maznacik007 , prosím ťa, nevieš, či majú sociálky nejaký termín, do kedy majú poslať rozhodnutie o priznaní rodičáku? idem sa tam dnes dohadovať, ale bolo by fajn mať niečo v rukách 😝 žiadosť som podávala 28.8. a stále nič 😒 hlavná vec, že to, že mi odnímajú pestu príspevok mi dala podpísať hned 🙄

savia
5. okt 2010

@cairka som na tom podobne, tiež som podávala žiadosť o RP začiatkom septembra a dodnes nič, žiadny papier, nič a neviem, či vlastne RP tento mesiac vôbec dostanem 😝

cairka
5. okt 2010

@savia , sila 🙄 zjavne sa neponáhľajú 😒 😒 ale ja hej 😝 už ani tie lúky nie sú také pekné, ako boli v lete 😠 budeme musieť pri pasení sa vyberať len pekné zelené trávičky

maznacik007
5. okt 2010

@cairka nuz musia rozhodnut do 30 dni chod ich ponahanat.. mozno to len stoji u nich niekde a caka na podpis riaditelky...
inak mne prisiel rodicak skor ako papier o nom... 😀

marketka1
5. okt 2010

Ahojte 🙂 u nás tiež upršané.

@cairka ak máš dostať RP o výške cca 165.- tak Ti papier rozhodnutie nedajú nie je to ich povinnosťou len na požiadanie tak ako pri rodinných prídavkoch korunky posielajú automaticky (iba v prípade že by si naň nemala nárok) Ja som to zisťovala na ústredí min.rok a vyzerala som jak truľo. Ostatné príspevky čo máš dostať k pestu ti prídu aj s rozhodnutím.A ak si stihla požiadať do 6 dňa v mesiaci vtedy je uzávierka tak by si ich mala dostať do konca toho mesiaca len pri RP sa to posiela o mesiac dozadu.

cairka
5. okt 2010

tak som tam bola. je to ako písala markétka, vraj na tej žiadosti o RP je niečo ako vzdanie sa odvolania, takže to pošlú ešte skôr, ako príde rozhodnutie.( a kukala, že to je na odoslanie, našťastie) Pestúnske až po rozhodnutí...takže vraj nám to príde koncom mesiaca, som zvedavá 😕

juliap
5. okt 2010

@cairka @savia treba ich urgovat ohladom RP, na uradoch maju casu a kamoska, co takto tiez cakala, tak po mesiaci zavolala, ze co sa deje, ani papier, ani peniaze a oni stratili jej ziadost ... ta parada, tak radsej otravovat ich treba

najjulinka
autor
5. okt 2010

dobruuuuuuuuuuuu

dioliana1
5. okt 2010

Dobru nocku

natia
6. okt 2010

A tu čo? Zdochol pes?? 😉

marketka1
6. okt 2010

@natia asi......
nikto nič nehlási tak aspoň ja že je u nás krásne slniečkovo 🙂 a prajem pekný deň všetkým. 😉

magimary
6. okt 2010

Pozrite si filmy Mareka Šulíka, Jara Vojteka a Juraja Lehotského. Ukážky nájdete na www.navrat.sk/tematicky_vecer

Už dnes večer na Dvojke!

Ak Vás táto správa zaujala, šírte ju prosím ďalej.

Lenka Hujdičová

www.navrat.sk

lulucertik
6. okt 2010

magimary si ma predbehla , som akurát chcela napísať Šulík, Vojtek, Lehotský: mladí dokumentaristi vo veci rodičovstva. Ukážky z filmov na www.navrat.sk/tematicky_vecer

5katarina7
6. okt 2010

Ahojte,tak sa teším,boli sme dnes podpísať záverečnú správu,konečne 🙂 🙂 🙂

lulucertik
6. okt 2010

@5katarina7 gratulujéém už len čakať 😵

najjulinka
autor
6. okt 2010

mary je to inak des.. bud nič nejde.. alebo just na stredu to daju.... kedy konecne dačo ide...

5katarina7
6. okt 2010

@lulucertik ďakujem 🙂

maznacik007
6. okt 2010

katka gratulujem

magimary
6. okt 2010

Už to začína na Dvojke! 😉 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre