Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

martina_maxian
15. mar 2010

baby,,, máte šťastie, že ste hlasovali za druhú možnosť, lebo akurát som tú kávu zaliala... Ale keď tu vidím všade ten bordel,, tak neviem, či mi bude chutiť.. 😀 😀 😀
Inak konečne sme si objednali obývaciu stenu a obrovskú chladničku s mrazničkou... tak nech len rýchlo príde... 😀 😀 😀

najjulinka
autor
15. mar 2010

mati toto zariadovanie je super.... to je taká prijemna činnosť... 😀

inak dnes sme boli v MCDonalde a davala som dievčatám džusik cez slamku piť a Mirka nehrozí aby sa cez slamku napila... Nechápe... Lucke som povedala cucaj a hned cucala... Mirke to nijaknešlo, len okusovala slamku a nie a nie.... 😀 😀 😀 😀

martina_maxian
15. mar 2010

naše úplne v pohode cez slamku obaja... 🙂 len to čakanie po tom na ten objednaný tovar je strašne dlhá doba,,, a ja sa neviem dočkať.. 😀 😀

magimary
15. mar 2010

my sme tiež obaja poobede 🙂
a šuhaj už "upratuje" môj ťažko zmáknutý poriadok 😅 , ale už krásne reaguje na "no-no", tak sa dal zastaviť pred tornádom vo farbičkách (chcel ich všetky vysypať 😨 😝 )
ale teraz už budem relaxovať-všetko poprané, povešané, umývačka vyložená a druhá už naložená, všetko poumývané (šporák, kuch.linka), tak už sa budeme len hrať-kým pôjdeme do škôlky... 😅

matimaxi, supeeer, budete mať parádu...
ja už chcem tiež teplo 🙄 , tu je tiež maximálne aprílové počasie-chvíľu slnko, chvíľu fujáka a poletuje sneh... 😝 😝

aj my máme tento týždeň schôdzu a na ďalší deň zase zubárku 😝

yukki
15. mar 2010

ženy, až ma zimnica trasie.....
obvolala som súdy, že čo teda s tým idú robiť. Tak ma zj...i, najprv, že čo som si vôbec podala predbežko, potom na druhom súde sa toho ujali-zrazu zistili, že SÚ miestne príslušný-od polky januára to nevedeli-a chcú po mne všetky prílohy znova (ktoré som prikladala aj k riadnemu návrhu aj k predbežku, lebo.....lebo im neprišli!). Predbežko-ktoré mi navrhli stiahnuť! ostalo na súde v RV, riadne idú riešiť v TV, pričom chcú si ešte vyžiadať nejaký posudok na mňa od obce.....čiže netuším, ako dlho bude trvať len kým pozbierajú všetky prílohy čo chcú dokopy. ☹ ☹ ☹

magimary
15. mar 2010

☹ 😢 ☹ 😢 ☹
😖 😠 🙄
☹ 😢 ☹ 😢 ☹

magimary
15. mar 2010

och, yukki ☹
veď to vyzerá ešte na polrok čakania... ☹ ☹ ☹

yukki
15. mar 2010

a čo mám robiť?
Malá by mala byť pri nás, pri kike a pri mne.....a čím dlhšie naťahovačky tým väčšie riziko komplikácií....no čo mám robiť? nič.

opravujem hrúbku z min.príspevku...sú...príslušní

😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

martina_maxian
15. mar 2010

yukki, to je teda des,,,, 😖 😖

magimary
15. mar 2010

yukki, myslím, že nič nenarobíš... 😢 😢 😢
nech by sa pustila do akéhokoľvek boja, nič nebude trvať kratšie (a malá nebude pri vás rýchlejšie), ako toto čakanie... 😔

už si urobila&, čo si mohla-aspoň si sa dovolala a zistila si, kde konečne budú konať... 😔 , čo viac? podľa mňa aktuálne nie je možnosť, ako by si to ovplyvnila... ☹
už len ich pravidelne obťažovať, či už konajú-po tom, čo čo najrýchlejšie doplníš prílohy, ktoré si (zase! 😠 ) vyžadujú...

yukki
15. mar 2010

Tie ja doplním zajtra prvou triedou...ale kým si vyžiadajú od obce (a dostanú späť) ešte čo chcú....
to už budem konkurentka tej storočnej babke zo včerajších správ.
😢

brulka
15. mar 2010

ahojte!

no yukki ale aspon sa uz dohodli ktory z nich je prislusny. hrozne je ze tam maju taky bordel ze im chybeju veci - houby ze nedoslo - zapatrosli. u nas su urady a podobne isntitucie strasne. ked som naposledy bola v zdravotke nieco vybavit tak ani nevedli ze uz som dostudovana a pracujem na zivnost uz 5 rokov. takze asi tak - a to som tam vzdy osobne bola kazdy papier odniest vcetne zivnostenskeho listu, lebo s postou mam zle skusenosti. musis tam zavolat a uplne dopodrobna sa popytat co vsetko este potrebuju dodat aby si nevymysleli za chvilu ze im chyba nieco ine. a na obec skus ist osobne dopredu a vybav si nech na teba napisu ten posudok popredu a nech to zaslu sudu iniciativne sami - vezmi nejaku cokoladku snad budu panie ochotne. lebo kym budes cakat kym sud napise ziadost na obec a aobec ju vybavi zase v nekaych lehotach tak to je fakt nadlho. skus proste vytelefonovavat a dopatrat sa konkretnej osoby co to bude na sude vybavovat a pricucnut sa ako kliest na nu nedat jej dychat a vysvetlit vaznost situacie. snad budes ma stastie na ludi. velmi vam to prajem a drzim palce nech sa to rozhybe. lebo malicka strasa bez vas jej drahocenny cas. 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔

yukki
15. mar 2010

volala som priamo so sudkyňou čo to bude mať a aj s jej asistentkou. po telefóne sa ťažko pricucáva, telefón sa dá jednoducho po pozdrave položiť. S tým posudkom som sa pýtala sudkyne-mám ísť na obecný úrad nech ho na mňa napíšu? Ale kdeže, ja si ho vyžiadam a aj prílohy od Vás-príde Vám papier...
tak ani neviem, či mám posielať, lebo chcú iné veci ako v RV....

brulka
15. mar 2010

tak teraz ostava sa uz len sa modlit aby konali rychlo a pani sudkyna vzala vsetko pevne do ruk. a pricucnut sa da cez telefon tak ze budes ich otravovat dovtedy kym sa to nerozkyve. najprv len tak slusne aby vedeli tvoje meno a o co sa jedna. aj to niekedy dost pomaha a este velmi pomaha osobny kontakt ked si pani sudkyna bude vediet priradit ku hlasu a cislu spisu aj tvar. nedalo by sa ze by vas tam niekto odviezol zeby si sudkyni vysvetlila aj osobne ze je to vazna vec a ze ti to velmi lezi na srdci a ze sa jedna o bezbranne dieta ktore nevie za seba bojovat ???

lenkove
15. mar 2010

ahojte
Yukki,
na nas tiez brali posudok z uradu na sud a netrvalo to dlho nez im prisiel, maju tam lehotu do piatich dni od dorucenia poskytunut sudu vsetky nalezitosti. Rovnako ako ty, ked ti pride vyzva sudu..
ja by som povedala,ze to dlho trvat nebude, velmi drzim palce...
my sme davali kopiu rozhodnutia o zaradeni do zoznamu, kopiu spravy o IA, kopiu vypisu z uctu, list vlastnictva.. len na osviezenie pamate ti pisem..
drzim palce...

my sme po dvoch dnoch isli von, lebo cez vikend bola mala vselijaka a pocasie hrozne.. a ja som sa dala ostrihat, kym babka kocikovala a doma mala Ivka zvysenu teplotu 😅 😅 to tie zuby.. no idem sa venovat, lebo babi nechce..

tulenka
15. mar 2010

Yukki, ale aspoň niečo si dosiahla, že už si konečne ujasnili, kam to patrí. A keď už máš kontakt an konkrétnu sudkyňu, tak už kvôli všetkému vyvolávaj jej , nech ju už omrzíš a rýchlo vás vybaví , alebo za začni oháňať tým, že už sú po zákonnej lehote vybavenia takéhoto prípadu, ale títo sa asi vyhovoria, že im to prišlo až teraz

lenuska74
15. mar 2010

Ahojte tak hlásim príchod z nemocky, ďakujem všetkým čo mi držali palce 🙂 Všetko by malo byť v poriadku len mne je ešte bleee, ale to sa snáď zlepší.

Yukki tak toto je teda riadny systém som skoro neverila tomu čo čítam a ja že už aspoň sú dohodnutý kam to patri a oni si to do teraz pohadzovali ako horúci zemiak 🙄 🙄 držím palce nech to máte rýchlo zasebou a tak ma napadlo ja som si na úrade bola sama vyžiadať potvrdenie od starostu nemôžeš aj ty ???

Megi to ti malého tak pekne vždy dočista vyperieš v práčke ??? 😀 som kukala tu poslednu fotku nemá chybu ja že keď tak sa budem inšpirovať možno aspoň jedno vybledne na bielo potom aj ked toho dlhana by som tam už asi nenapratala 😀 😝

natia
15. mar 2010

No prosím vás volala mi riaditeľka z Modry, že sa jej veľmi páči môj životopis a hrozne ju mrzí, že som zďaleka...že má teraz jedno voľné miesto, ale že je slúbené (možno Saške, neviem 🙂 ) a že v lete bude ďalšie a že to mi bude volať...no ale voľáko nádejne to nevidím, lebo do leta ďaleko, dovtedy sa všeličo zmení a ja sa dovtedy v prázdnom byte zbláznim...

No Saska ty si tam volala? Čo ti povedali?

Inak tá riaditeľka pôsobí veľmi milo, mi hovorila, že je tam nová a chce to zreorganizovať 🙂 nech jej to nadšenie vydrží 😉

saskah7
15. mar 2010

Hm... zaujimave...
tak ja som sa tam cele poobedie nevedela dovolat, asi az kolo tretej sa mi podarilo, a podla Marynho navrhu som si pytala hned tu psychologicku, ale ta je vraj PN ☹ Neviem, ani s kym som hovorila, ale skusim este zajtra zavolat... Mna sotva ta riaditelka myslela... lebo Mary ma odporucila tej psychologicke... a ani tam nemam este ani zivotopis... nuz neviem... ale to miesto v lete by sa mi prave hodilo, lebo to uz dufam nejaku tu izbicku hore zosmolime... 😒

saskah7
15. mar 2010

A divne, ze ked som hladala tel.cislo do Modry na nete, tak som nasla zrejme este nejaky stary zoznam, lebo tam bol uvedeny nejaky riaditel - chlop, nie riaditelka...
Nati, nevies, ako sa vola ta riaditelka? Zeby som sa rovno dala na vedomie jej? Musim si zaktualizovat zivotopis... I ked na tvoj asi nebudem mat... ty uz mas skusenosti a ja len vyse roka praxe v skolstve... sice 3 vlastne deti... 😅

magimary
15. mar 2010

leni, vitaaaaaaj 😵 !
hlavne, že už si doma, teraz sa ešte šetrením rýchlo zotav a dolieč a potom už hor´sa na to... 😉
teším sa, že by to malo byť dobre... 🙂
vidíš, ani by si neverila, aké bledé môžu byť cigánčatka 😅, keď používaš správny prací prášok 😀 😀 😀

natia, p.riaditeľka z MOdry (aj jej psychologička! 😉, obe sú "naša krvná skupina"= pre deti len to NAJ) je fakt super, tak snáď jej nielen nadšenie, entuziazmus a miesto vydrží čo najdlhšie...

saši, veru-ozvi sa-ako si dopadla ty, čakáme 😉 ...

magimary
15. mar 2010

saši, p. riaditeľka sa volá Molnárová Beatka 😉 a predtým tam bol chlap a po ňom bola zastupujúcou riaditeľkou práve psychologička Zuzka H. 🙂
no, a že je chorá?!? musím je napísať, neozvala sa mi, že by bola chorá... skôr je vyčerpaná po tom školení 😕 , idem to vyzsitiť...

najjulinka
autor
15. mar 2010

Tak my sme dnes spravili s Miruš obrovský skok........ Umyla som jej vlasy po ležiačky a sice na začiatku ešte trošku zdesenie, ale skončilo to tak, že vravela "haji tu" - páčilo sa jej ležať vo vani!!!!!!!!!!!! a to predtým bol des..... nedala sa dať do lahu nijak... chytala sa bokov vane, lapala rukami po bokoch, jak keby som ju išla topiť.... a to mala 5 cm vody a pod.. .a mohla lucka doteraz predvádzať, že ake je to fajne a nepomahalo.. .dnes asi pochopila.... proste uzanla za vhodne sama, že už to bude dobré.......... sa teším...... skončilo to smiechom a chcenim sa člapkať a "plávať" vo vani......... proste čosi nepredstavitelné doteraz........ 😵 😵 😵

saskah7
15. mar 2010

dakujem, Mary, daj potom vediet... ta pani, s ktorou som volala, povedala, ze nevie dokedy bude pani Horvathova PN, ze mam skusit zavolat zajtra... tak neviem, kto to vlastne bol... 😕

magimary
15. mar 2010

takže, áno, Zuzka H. je chorá má strašný zápal priedfušiek-že ju to normálne skolilo až do postele... 😒 , chúďa...
akže sa jej tak skoro asi nedočkáš... ale podľa mňa aj Beatka o Teb všetko vie,, takže by mala byť v obraze... zavolaj a dohodnite sa... 😉

magimary
15. mar 2010

priedušiek, takže, Tebe
😉

saskah7
15. mar 2010

ze priedfušky 😀 ... dakujem, Mary...
zajtra volam a potom sa ohlasim, co a ako...
😉

magimary
15. mar 2010

no, mne keď sa darí, tak sa darí... 😀
ale asi sú to fakt riadne fušky, tie zapálené pried(f)ušky... 😀 😀 😀
tak som zvedavá, čo a ako zajtra...

no, viem, že teraz potrebujú v MOdre jedného "akútneho" profirodiča-to znamená HNEĎ...
tak, ak niekto chce, nech sa hneď hlási... 😉

lenkove
15. mar 2010

Lenuska vitaj spat, len sa liec a potom podho na to tajomstvo co si o nom s Mary suskate 😀

lenuska74
15. mar 2010

vďaka lenkove len neviem či to tajomstvo zatiaľ niekto neukradne :(

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre