Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
1. máj 2010

pimpa aký zlatý.... velkáč... 😵

najjulinka
autor
1. máj 2010

My sme dnes došli z mesta k bloku s kočíkom a Mirka nemala botu... Skoro ma šlak trafil... šikovná.... Akurát nechápem prečo musela original Reebook si zobuť (asi preto, že sme jej ich obuli 😀 😀 😀 ) 🙄 🙄 🙄 No ale ja som v momente mužovi vravela, nech ide naspäť, že snad ju najde.. .sa ma pýta , že až kam naspäť ma ist? 😅 🙄 😅 🙄 Našla sa bota... Také fajnové botasečky... su jej len tak tak, ale to su boty čo sa dedia - su proste fajne na nosenie...

pimpa
1. máj 2010

Dakujem 😵

yukki, citala som naposledy ako si pisala, ze Kika uz zacala vyjadrovat nezne city, tak to je take super!!!! Dnes som si na to rano spomenula, ked ma Patko zacal hladkat a hovoril pri tom: Maaaaa. V preklade (moja)
Az sa mi pri tom slzicka vygulala 😅

pimpa
1. máj 2010

Juli, ako vidim, ty mas take sikovne deti 🙂
Ozaj v lete sme sa prihlasili na rodinny tabor a idu tam aj nahradne rodiny, nejdete niekto odtialto? RObi to tusim YWAM 😉 Este som na takom nebola, snad bude sranda a najma konecne nejaka zelen a priroda 😉

yukki
1. máj 2010

Jéééééé Paťko je chlapček na spapanie! Aj na fotkách, a tiež s takýmito vyznaniami maminke 😉

lenkove
1. máj 2010

jeeeej, to je zlatyyyy chlapcek!! strasne zlatuckyy 😵 😵 😵 a sikovny 🙂 🙂 🙂 🙂 vidis, Mary by ti napisala, ze vravela, ze je v uuuplne norme 😀 😀 boztek posielame!

pimpa
1. máj 2010

Dakujem 😵
Dnes je taky krasny den a same dobre veci sa deju, Patko je taky stastny a vdacny a tesim sa z neho, ved za tu jeho motoriku som sa tolko natrapila. Normalne si to uzivam, ked Patko objavuje byt a niekam sa sam doplazi a urobi tam bordel...zrejme to ine deti robia ovela skor....ale on doteraz fakt kam som ho posadila, tak ostal v rovnakej polohe som si ho zas nasla. A bolo to aj super, ze taky klud, ale uz aj ja som tusila po jeho "nezbedach"

lenkove
1. máj 2010

Pimpa, daj link prosim, na ten vas tabor.. my na ten cez OZ Domov v rodine nemozeme, tak mozno toto vyjde 😅 ak je to na zaciatku jula 😅

a nasa Skorica je fascinovana olejcekom z DM kde babo robi akoby stojku /pozera sa medzi nohy so zdvihnutym zadkom 😉 / po tyzdnoch intenzivneho skumania a studovania fotky to zacala robit ona, jaso jeden 😅 😅 nastastie len na posteli, ked je trosku hyperaktivna pred spanim 😅 sa bojim, ze si zlomi krk 😅 a dnes bolo prvykrat "meee" 😎 na kozu v knihe Moj macik 🙂

a ked sa tak Juli cini v stihani deticiek, ja som sa vcera ostrihala, ze reku nebudem horsie vyzerat a 😅 nie je to super, ale lepsie ako minule od kadernicky 😅 😀 😀

pimpa
1. máj 2010

leni, ty si sikulka 😉 ze lepsie ako od kadernicky 😀
my sme sa podla knizky MOj macik naucili havkat ako havo, a potom o par tyzdnov prisli na rad aj ine zvieratka.
tusim su tri turnusy taborov, mrknem ten link 😉

pimpa
1. máj 2010

http://tabor.ywam.sk/2010/
ozaj, je to krestanske, tak v tomto neviem ci vam sadne.

lenkove
1. máj 2010

Myslim, ze mi o tom vravela raz kamoska, ze je to super,t eda boli spokojni 😉 a zameranie nevadi 😎

pimpa
1. máj 2010

no ja mam uz na to referencie dobre od roznych ludi skoro 6 rokov...ideme na ten augustovy termin.
INak ze tabor a v hoteli je to 😀 😀 😀
my sme zvaknuti na vandrovanie, tak toto bude normalne ze luxus. Pre Paťka som sice objednala detsku stravu, ale radsej zoberiem aj varic a mixer 😒

najjulinka
autor
1. máj 2010

pimpa ja na vylety drobcom neobjednavam stravu... Berem rychlovarnu konvicu, detské vyživy ovocne a aj masove a masovo-zeleninove, detské intantne kaše... Ja osobne polievky nejem skoro vooobec, takže to maju moje.... Lucka bola vyberava v jedle, tak to som nekupovala stravu jej dlho.. Teraz na Velku noc som vzala akože Mirke a Lucke napoly dospelacke porcie.... ale tak Mirka svoj diel zjedla, aj viac obcas, Lucka nikdy pol porcie nezjedla.. a drobcom hotove nakupene... Nie len koli tomu, že nekorenene ale aj preto som to tak riešieal, že nie vždy sa uplne trafili do našho režimu s papaničkom... a tak som bola uuuplne nezavislá 😉

pimpa
1. máj 2010

aha, no uvidime, ako to bude.
Patko papa vsetko. Len to mui mat pomixovane...ale...uz aj v tomto robime pokroky, ke mu dam do ruky brokolicu varenu, tak "stromceky" spapa aj kolieska mrkvicky varenej, ale vsetko musi zajest batolacou chrumkou, ale nech! Ved nejako uz len musi prejst na tuhu stravu 😉
Mozno aj u nas bude detsku porciu na tom tabore dojedat Tato 😝 ale ten raaaaad 😝 😝 😝

najjulinka
autor
1. máj 2010

pimpa mne zatial všetky deti okolo 1 a pol roka same začali zvladať normlanu stravu.... neriešim.... Lucka sice fikane... ta mi jedla len mixovane, jedine nepomixovane čo pojedla bolo sladke - tak sme na to prišli, že vie, ked mi zjedla skoro celu žemlovku 😀 😀 😀 ale zeleninu radšej pomixujem aj dnes - takže mame často kremove zeleninove polievky - pomixujem so smotanou ešte a vtedy aj duplu mnohokrat pýta a sama sa krmi... ked je normalna polievka, tak len vodu a diktuje si čo kedy podať - hrašok, mrkvu.... ale to zje malo tej zeleniny, to len vodu.. ešte brokolicu v polievke aj nepomoixovanu papa.... ja som pri nej mala pocit, že nepomixovane jest v živote nebude... a vie.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Tatovia lubia ked deti nejedia - to ano 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 (moj synovec nejedol čokoladu a sladkosti - jeho tato musel byť ten najšťastnejší na svete - a na Mikuláša , MDD a podobne ani nevravim)

pimpa
1. máj 2010

Juli, to si ma potesila, ze mixovanie fici aj u vacsich deti....lebo u nas je to tak, ze Patko ma prirasteny jazycek, a je kvoli tomu uz aj objednany na operaciu v uplnej narkoze, plastiku jazyka. Ma to byt zaciatkom juna. Chirurgicka vravela ze tam nema ani tu podjazykovu blanku, co sa zvykne prestrihnut a je pokoj, tak vraj teda treba komplet jazyk a vnarkoze. Mam z too des. Ale dufam, ze sa dovtedy nauci papat viac tuhej stravy a ze ked pojdeme na kontrolu, tak to bude lepsie. Kvoli reci by som mu to nedala robit, to si uz ustriehnem 😉

najjulinka
autor
1. máj 2010

No my sme žiadne jazyčkove problemy nemali take ozajstne ako vy ... my len vyberave jazyčky - ale na to sa ja nehnevam, lebo ja som taka ista 😅 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 A Mareček mal rok apol ked prišiel k nam a on nedovrel usta pri papani.. .jemu polievka vytiekla komplet z pusy.... my sme ho učili, že pusu treba zavrieť... a naučil sa velmi rýchlo šikovník. a papal potom najkrajšie zo všetkých - nehltal velke kusky, vsetko dokladne pokusal, neškrečkoval... no proste ako desne jedol, ta tak potom najkrajšie papal.... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

pimpa
1. máj 2010

zlatucky 😀 😀
ja si pamatam ako si na zaciatku mala este len Kika a Lucku...a my sme este len cakali na babo....ako ten cas leti 😉

najjulinka
autor
1. máj 2010

strasne ten čas leti.. . ja si stale poviem, že pred rokom sme ešte dvojdetní boli len.....

macocha
1. máj 2010

Jeeej, Pimpa a Paťko! Ahojte! super vás tu stretnúť 😵
Keď sme pri táboroch, ten z ANR bude 22.-28.8. v Hronci. A dá niekto link aj na ten cez Domov v rodine?

dioliana1
1. máj 2010

pimpa je nádherný a podobá sa na teba... 😉

macocha
1. máj 2010

Pozrela som tie YWAM tábory. Sranda že prvé dva termíny sú v tom istom hoteli Drotár ako bude aj tábor ANR. 🙂 Ale tam určite neodporúčam brať stravu pre maličké deti, s tým som mala vlani trochu problém. Je pravda že čiastočne aj kvôli Diankinej diagnóze ale platí to aj pre tie, čo berú vážne odborníkov na stravovanie 🤐 Radšej priniesť ako písala Juli alebo dokupovať v dedine.

natia
1. máj 2010

Tu si to môžete pozrieť ten Domov v rodine:
http://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?f=77&t=58...

natia
1. máj 2010

A dáte vy link na ten pobyt ANR? 😉

macocha
1. máj 2010

Natia diky 🙂 ale z ANR zatiaľ nie je link, aspoň o tom neviem, mám to z ústnej informácie 😅 Keď to bude aktuálne, dám vedieť.

lenkove
1. máj 2010

inak, ja som predtym chodila smirovat Nebyt sam a teraz mi anilen stranka nejde otvorit 😅 😅

macocha
1. máj 2010

Leni mne ide v pohode aj pdf-ko... ale len do dec. 2009, toho roku asi este nevyslo.

Inak Dianke sa zapacili kortesacky. Rano klobasa a balony od SDKU, poobede mi hovori "chcem (ist) papat vonku na lavicku" 😕 Nastastie poobede zas varil Smer, tak dostala parky a bola stastna ako blcha. Vediet to vopred, mohla som si dnes usetrit varenie! 😀

dioliana1
1. máj 2010

mimi: 😀 😀 😀 ja som už zapracovala mamu, kedže som total vyšťavená varí mi ona ... joj keby už boli zdravé, normálne sme preskočili prechodné obdobie...tou chorobou...vonku pojdu už v tričkách kým budú zdravé 🙄 , Drobec ešte hnusne kašle a Bambulka je večer grogy-ako handrová bábika... 😢

pimpa
1. máj 2010

no vidim, ze tu fici "zdrava strava" 😀 😀 😀 ale vsetko treba podla mna skusit 😀 😀 😀
my ideme az na ten posledny turnus, takze do toho hotela v Nizkych Tatrach 😀 , snad tam bude strava lepsia. UZ sa tesim lebo v tej oblasti sme boli aj na nasej svadobke 😉 mozno si aj zajdeme opat na Dumbier /lanovkou na kosodrevinu a potom pekne po hrebeni/ s nosicom by to malo byt v pohode, nosime vela a aj Patko to ma rad 😉

natia
1. máj 2010

Tento rok Nebyť sám už rozhodne vyšlo, bo ho mám doma 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre