Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

lulucertik
10. aug 2010

Všetkým peknučký dník prajem 😉
tak a máme už záverečnú správu podpísanú 😵

eliana
10. aug 2010

ahojte mamicky 😎 som tu zas dlhsie nebola. je tu niekto kto byva niekde tu? 😅 teda aspon priblizne. zhanam nejakeho odbornika,ale naozaj odbornika, so skusenostami s detmi v pest. star. a s problemami s nimi. ☹ blizi sa skolsky rok a ja som uz v depke z toho co zas bude s Chiarov... 😖 Byvam niekde na rozhani zapadu s tredu, tak niekde v tej oblasti ak o niekom viete, dajte vediet....dakujem 🙂 moze byt aj blava ak nic lizsie nie je :o), Bola som uz u jednej psychol. ale ta nemala skusenosti, ta vedela len co s detmi ked sa rodina rozpada a nasa funguje 😎

dioliana1
10. aug 2010

@eliana skus odborníka-psychologa v Návrate alebo Usmeve...kontakty najdeš na internete...

dioliana1
10. aug 2010

@lulucertik ja ešte stále nie...

5katarina7
10. aug 2010

ahojte,tak my zas na tu poslednu pripravu sa nevieme dostat,uz ma to stve,lebo by som uz chcela byt v poradovniku!!!!!!!

macocha
10. aug 2010

lulucertik gratulujem! tak už ste prišli do finále 🙂 - nech vám rýcho zavolajú 😉

eliana súhlasím s diolianou - osobne poznám len v Blave v Návrate, tam majú skúsenosti. Prípadne skús niektorý z pobytov pre náhradné rodiny. A ak by si zvládla cestovanie, počas celého školského roka si vítaná na Kluboch NR. 😉

eliana
10. aug 2010

@macocha ano asi skusim tu Blavu, chodim tam raz do tyzda do skoly,takze by to nemal byt taky problem. Chodievala som na kluby v LV,ale casovo nam to nevyhovovalo, skola, praca,deti, kruzky...kluby sa nezmestia :o)

dioliana1
10. aug 2010

ja budem rada ked budem v poradovniku akurat na jesen a bambulku až tak na jar by som už prijala...ale ktovie, ked bude nejaké na surne a bude vhodné do našej famili tak sa dam ukecať aj skorej...
😉

5katarina7
10. aug 2010

@dioliana a ty teraz robis pripravu na pestunstvo,alebo adopciu?

lulucertik
10. aug 2010

@dioliana1 neboj dočkáš sa , ja som si tiež počkala páár týždňov (dovolenkové obdobie)

pimpa
10. aug 2010

@smejka
puky je ine v tom, ze je bezpecnejsie, nie je z plastu, predna "vidlica" vyvazuje strany ked sa dieta naklana /dnes sa na nom Paťko tada naklanal dost/ 😀 este je len zaciatocnik, je uz aj od 1,5 roka /staci mat 75cm dieta/-my mame 82cm, ostatne su vacsinou od dvoch rokov, kolesa nehrkocu, lebo su take gumovo-pneumatikove, takze jazdime aj po byte a susedia nas maju stale radi a vonku o nas nevie cela ulica, ze ideme. Nove stoji dost, ale ja som kupila z inzercie za 28eur 😉

lulucertik
10. aug 2010

@macocha finále bude až keď budem mať oficiálne domka drobčeka 😵 teraz len čakať a čakať

bendy25
10. aug 2010

@lulucertik - ahoj, a ako dlho po pripravach si cakala na zaverecnu spravu? Teraz uz by si mala cakat na zaradenie, vsak? To by malo byt tak do mesiaca, nie? A beriete si dietatko do ado, alebo pestu?
@dioliana1 - a ty uz vies o konkretnom dietatku, ktore by si brala ? 😒 Pises tam o nejakej bambulke ...

dioliana1
10. aug 2010

@5katarina7 ja som už dostala certifika na pestunstvo, len čakam zaverečnú správu...

@bendy25 neviem o konkretnom len chcem iba dievčatko okolo 4-7 mesiacov

bendy25
10. aug 2010

@dioliana1 - aha, som myslela, ze uz mas vybrate konkretne babo, ktore je bez bio rodicov 😒

dioliana1
10. aug 2010

@bendy25 to ešte nie, ale až budem v zozname tak skusim pohladať cez Usmev, ak by do jari nič neponukli...

lulucertik
10. aug 2010

@bendy25 ahoj v strede juna sme ukončili prípravu, potom sme boli na dovolenke potom psychologička mala dovolenku, takže sme si počkali , ale to nič hlavná vec že už ju máme podpísanú 🙂
a čakám na zaradenie áno do mesiaca a možno aj sôr, uvidíme ako budú šikovné pracovníčky 🙂
berieme do pestú 😵

dioliana1
10. aug 2010

@lulucertik akú máte predstavu o dieťatku?

lulucertik
10. aug 2010

@dioliana1 čo najmenšie a môžu byť aj dvojičky aj surodenci, ale tam sme si dali hranicu 5 rôčkov najstaršie
ale to všetko sa uvidí, podľa toho ako mi napovie moje srdiečko

lulucertik
10. aug 2010

ale prípravu by som dala absolvovať každému povinne , strášne veľa informácii sme tam načerpali

najjulinka
autor
10. aug 2010

Dobrú noc...

dioliana1
10. aug 2010

@lulucertik i ja hovorím, keby takú prípravu robili už v škole, kolkých chýb by sa človek vyvaroval aj pri výchove biodetí...

marketka1
11. aug 2010

Dobré ránko 😉
Zuzanám všetko najlepšie 😉 😵 😵 😵 😵

dioliana1
11. aug 2010

Zuzankám všetko najlepšie 😉 😉 😉 😉

bendy25
11. aug 2010

@lulucertik - aj my s mm sme zacali pripravy s tym, ze berieme do pestu, ale nakoniec to bude asi ado, lebo sa bojime, ze o dietatko by sme mohli neskor prist. Inac, co sa tyka tych priprav, tak to s tebou plne suhlasim, ze kazdy by to mal absolvovat. Fakt som tiez velmi spokojna s nimi, nacerpali sme tam kopec info, ktore nam urcite pomozu pri vychove, ci uz dietatka z DD, alebo ak niekedy by sme mali aj bio dietatko. Velmi naucne pripravy spojené niekedy aj so skutocnymi pribehmi detí ...

floskula
11. aug 2010

chcem sa spytat skusenejsich, pri adopcii sa niekto zaobera tym, ako dlho ste s partnerom manzelia? je to dolezity udaj?
dakujem.

dioliana1
11. aug 2010

@floskula skorej ako dlho sa poznáte a žijete je dôležité...na príprave sa dá všetko zistiť....nikde nie je napísané že musíte hneď adoptovať....aj tak sa niekedy dlho čaká, ak sú požiadavky na biele a zdravé dieťatko...

floskula
12. aug 2010

doliana, dakujem. tak potom je to ok. spolu sme dost dlho a kedze si rozumieme, na tej priprave to snad aj bude citit. :o)

bendy25
12. aug 2010

@floskula - Ahoj, ano tak nas sa napriklad pytali, ako dlho sme manzelia, ale aj ako dlho sme sa predtym poznali. A tiez sa pytali, preco si chceme dietatko vziat z DD ... Ze tu nejde o uspokojenie nasich potrieb, ze "my chceme mat dieta", ale ze ide o uspokojenie potrieb dietatka, s cim uplne suhlasim ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre