Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
25. nov 2009

jéjda, ja som si prešvihla (doteraz) najkrajšie číslo... ( ☹ 😀 )...
idem si nájsť niečo na papanie... 😉

mexx
25. nov 2009

Mary, ved ja to viem... 😅 Ale odvtedy ma to skratka mata. 😅
A kolko ta vysla ta skrina nakoniec? 😕 By ma zaujimalo, zistujem ceny stale dookola...

najjulinka
autor
25. nov 2009

ja tiež feng šueja neberem 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀
mexx my tiež na chodbe také aby sme sa videli celí chceme (chcem 😅 )... Pekne aj s kabatom... Proste my mame malý byt takže aj šaty tam možme isť odkukať, či mame dobre a potom aj zvršok (kabát) 😀 😀 😀 Výhoda bytu.. v dome treba viac zrkadiel.. to k vchodovým dverám je daleko sa chodiť obkukávať od skrine 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
25. nov 2009

sakra aj som teraz mala 13579 - neparnu postupku.... teraz som už 13580

mexx
25. nov 2009

Ja mam aj tak pocit, ze aj ked si dam tu skrinu od jednej strany izby po druhu, tak do nej nenarvem vsetky veci. 😅 Nechapem, kde sa u nas berie tolko habov... 😅

najjulinka
autor
25. nov 2009

mexx vsak my tiež tak... 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 ja ked mam spratať, tak všetko nahadžem čo sa do skrne nezmesti do špinaveho pradla... proste v skrini nie je tolko miesta aby sme mohli mať všetko vypraté 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mexx
25. nov 2009

No ale ja sa normalne divim, ze ako je mozna u nas taka vec, ze skrine mame plne, v kosi na zehlenie je neurekom veci, a na pranie nachystanych este raz tolko. Ved my tolko veci ani nemame! 😅

eli77
25. nov 2009

Ahojte tak Chanelka je v nemocnici... 😢 😢 😢
ma zacinajuci zapal pluc a ma podozrivo zvacsene srdiecko! ☹ 😨
A akoby to nestacilo tak dnes by sme mali mat predbezko pravoplatne, ale kedze nam vsetky spisy z Topolcian presunuly knam do Zamkov tak to este potrva minimalne tyzden 😠 😠 😠 volala som riaditelke do dd v NR no fajne bola nasrata, ze sa to zbytocne natahuje...ale inak bola zlata(az nechapem...snami je zatial velmi fajn)

najjulinka
autor
25. nov 2009

mexx napodobne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
joj baby teším na miminá, ak sa nam ujdu.. ale pri predstave, že zas vytihnem dalsiu krabicu vecí čo už je domči malé do obehu.. .fuuuha.....

mayap
25. nov 2009

ahojte,
my máme v škole chrípkové prázdniny. do školy opäť nastupujú o týždeň v stredu. som čakala kopec úloh a nakoniec majú z písania klasiku, 4 riadky. takže dnes nastáva sťahovanie národov. balím a ideme k mojej mame na prázdniny... kým si to ona nerozmyslí... 🤐

a malý zasa grcoší 3 krát denne. v blave nám predpísali Helicid tabletky, no a 2 týždne bolo fajn a potom opäť začalo všetko od začiatku. ja neviem, on si snáď na tie lieky zvykne, alebo čo a potom ich jeho telo odignoruje....

včera a dnes chcel na ráno pohár mliečka, no a do 15 minút ho vygrckol, a bolo zrazené... 😕 😕 😕
ja už som vážne zrelá na psychiatra...

cairka
25. nov 2009

eli, to mi je ľúto. je tam sama bambuľka?

magi, pekná skriňa

najjulinka
autor
25. nov 2009

chudák chanel 😢
Inak Domča včera jak som pisala zakuckala 3x.. potom nič.. až sme ju večer prebalili, dali sirup proti teplote, dali papať.. .a potom než zaspala, zas asi 2x zakašlala.. nekašle.. tak neviem čo za choroba.. ale nespokojná je... či zuby a zakuckala nezavisle na tom??? ale aj marketka zuby??? ja neviem... nič im nie je ... marketa ma dasno také no dosť riadne červené.....
sople ked moc pozorujem, tak obe a dokonca aj mareček prisvitné......
mirka s Luckou nič zatim a to Lucka marketku mala jak na potvoru potrebu bozkávať......

eli77
25. nov 2009

cairka...sama 😢 ...iked s velmi tazky srdieckom som ju tam nechavala, ale nemam nikoho kto by mi bol zatial s detmi... ☹

cairka
25. nov 2009

jasné, chápem ☹ držím palce, aby bola rýchlo domka

marketka1
25. nov 2009

Ahojte 🙂 hlásim príchod z ORL z Martinom.
Má taký zápal nosných dutín že mu nie je vidieť ani nosné mandle. Keď som to spomínala mudre minule že sa mi nezdá ten nos tak že vraj to prejde že to je z nachladnutia(soplíky mu ale nejdú von žiadne)on má takú smolu naňho sa zase nalepilo také čosi mudra krčna bola zlatá Martin vrešťal jak pavián sestričkám vôbec nevadilo že je kofolka milujem lekárov a sestričky ktorým to nevadí..a správajú sa normálne 😉 do škôlky ísť nemôže učky budú skákať od radosti 😀 😀 2,20 že im nepokazí Mikuláša.

marketka1
25. nov 2009

chúďa chanel ☹ eli neboj oni to zvládnu
prečo tie deti sú také choré? ☹ ☹ ☹
megi skriňa pekná

magimary
25. nov 2009

eli, neboj bude dobre... ak je to len začínajúci zápal pľúc, to je ok, zachytilo sato včas, ATB to stiahnu...dolu...neboj...skôr ma trápi to zväčšené srdiečko... 😕 😔 , a neboj budem na chanelku myslieť (v modlitbách 😔 😉 )...

cairka, k tomu búchaniu hlavou...iné, ako robíš s tým nenarobíš... ideálne by bolo, keby sa veve naučila vymeniť túto "aktivitu" za inú prijateľnejšiu formu odbúravania agresie...napr., že namiesto tresku s hlavou vysoko vyskočí a pritom si trikrát tleskne nad hlavou...skrátka, aby nahradila nebezpečnú aktivitu za inú-bezpečnejšiu... (akúkoľvek inú)...ale v podstate to, čo robíš je OK... terabv len veriť, že ju to prejde čím skôr...(koľko to takto robieva?) 😕 😉

markie, no vám to tiež "ide" 😝 🙄 , nech už ste v poriadku...

dík za skriňu 🙂

pimpa
25. nov 2009

Ahojte,
my mame chripkove prazdniny u nas doma....uplny lazaret, muz aj ja lezime na striedacku aby niekto bol pri Patkovi. On je zatial zdravy, ale chodime okolo neho v ochrannej maske. Ziza na nas, aky novy modny trend sme zase zaviedli 😒

pimpa
25. nov 2009

Neviete mi poradit nejake cviky na spevnenie noziciek, pre Patka? (nie pre mna) 😕
On nam uplne bojkotuje Vojtovu metodu 😒 dik za kazdu radu

magimary
25. nov 2009

cvičenie na fitloptách, dojčenská gymnastika a plávanie... 😉

mayap
25. nov 2009

včera boli moji tak rozjašený, že nereagovali na nič. žiadne upozornenia, zvýšený hlas, krik, ba ani buchnutie po stole nepomohlo... 😠
nakoniec som zdrapla jedného aj druhého a šlo sa do kúta, každý samozrejme inde. po cca 2 minútach rehotu, keď som opäť buchla po stole sa Maťo otočil ku mne so slovami, že on už nechce mamu, čo ho hreší. a ja som v tej zúrivosti otvorila skriňu, vybrala som tašku a dala som mu ju so slovami, že sa môže zbaliť a ísť si hľadať lepšiu mamu. vyvalil na mňa oči, to asi fakt nečakal... ja som to vzápäti oľutovala, ale čo už vyletelo to zo mňa. no potom sme si sadli a začala som mu vysvetľovať, že som skrátka unavená, rýchlo im chcem spraviť večeru, aby sme sa mohli ešte zahrať, a oni len kričia, bijú sa, škriabu a ja už nevládzem...
dnes pomáhal Paťovi pri obliekaní, dal ho vycikať a bol aj vyliať nočník... no zlaté dieťa. dnes...
ja sa ho snažím chváliť, keď mi pomáha, alebo s a pekne zahrá, ale on dokáže v zlomku sekundy vytočiť človeka... a ten krpec všetko po ňom opakuje, tie postoje, frflanie, a nejdem, a nebudem a nespravím... a to keď od nich niečo chcem, tak ich poprosím, poďakujem. to aj oni, ale len keď im to vyhovuje...

pimpa
25. nov 2009

mayap, pevne nervy!!!!

magi, nemas nejake tipy na cviky z dojcenskej gymnastiky, uz som presurfovala snad cely net a nic som nenasla konkretne. Fitlopty cvicim, na bazenik nas chcem objednat ked vyzdravieme. Zatial Patko nestvornozkuje ani sa neplazi, ale cuvat zato vie a kam chce sa teda dostane + toci sa dookola.

najjulinka
autor
25. nov 2009

Pimpa v pohode.. na 4 sa začal Kiko staviať v apríli a hned začiatkom mája mal rok... ale to sa fakt len začal staviať.. .systemom, že nacuval k stene a potom cuval dalej a tak ho to postavilo na 4 😀 😀 😀 😀 a potom vedel aj normalne sa na 4 postaviť do prvých narodenín 😉

pimpa
25. nov 2009

dik Juli, si ma potesila, ze nie sme len my tarbavi 🙂
no ja mam len pocit, ze to ma trochu posunute, ale pediatricka ma tu plasi, ze treba tu Vojtovku s nim cvicit. Urcite by mu to prospelo, ale on pri tom robil take curbesy, ze fakt som sa bala, ze sa zadusi od placu, potom mi nechcel ist ani na ruky a mala som pocit, ze ho to psychicky nejako taha spat. Tak hladam nejake ine moznosti. Ked som v lete s nim chodila plavat, dost mu to pomohlo, tak mozno zase bazenik objednam, nasla som teraz taky co sa da zvladnut aj financne. No a na lopte cvicime. Podla mna sa to da vycvicit aj nejako prirodzene, ked toho Vojtu fakt bojotuje. Lebo pretacat sa som ho naucila len tak, cvicenim, aj chrbatik a brusaky cvicenim, takze preco by nohy mali byt vynimkou...alebo ma vyvedte z omylu, ked sa mylim

magimary
25. nov 2009

pimpa, správne nasleduješ inštinkt...aj nášmu Menšiemu robila vojtovka to, čo paťkovi.. a na rehabke nám to len potvrdili, že v tom prípade to nie je cvičenie preňho a rozhýbal sa bez toho (iba lopta a plávanie ani nestihli 😅 )...
na cviky v dojčenskej gymnastike je veľmi prehľadná a praktická kniha, skúsim pohľadať na ňu link...
a neboj sa , že by Paťko niečo strácal...každé dieťatko je iné (len lekári to ťažko akceptujú, keď nie sú uprostred tabuliek 😠 )-už som to niekoľkokrát spomínala, že náš (inak zdravý a intaktný) Tobik sa ako 8 mesačný ani neplazil, ani neštvornožkoval a v deviatich už chodil úúúúúúplne sám(!)... 😉 tak sa nenchaj nastrašiť, každé decuľko je iné a má iné tempo vývinu a napredovania... 😉

magimary
25. nov 2009

pimpa, tu (a na nasledujúcich stránkach) sú opísané naše "strasti" s Vojtovkou:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
a tu je tá kniha (volá sa "Baby gymnastika"):

http://books.google.cz/books?id=T4tsfmPfnmYC&pg...

magimary
25. nov 2009

v tej knihe listuj pomocou šípiek (předchodzí) dozadu... 😉

pimpa
25. nov 2009

wow, magi ty ma vzdy prekvapis nejakym tromfom!!!!
Dakujeeem.
Citala som si vase trapenie s Vojtom a veruze je to podobne aj s nami tak. Skusime ist podla tej knizky, plus ako mi poradila Mata.
Niektore strany su v knihe vynechane, ale mozno to len nejde nacitat, snd sa dostanem prave k tomu plazeniu a stvorkovaniu, ako na to 😉

zicon
25. nov 2009

No tak aj my sme viacdetny

najjulinka
autor
25. nov 2009

Práve som sa vrátila zvonku... Prvýkrát sa mi stalo, že sa mi kočík vyšmykol mimo kolajničiek!!!!!!!!!! som skoro skapala na tých schodoch... zvonila som na manžela, lebo na zvonček ole pri bráne som dosiahla a on nepočul... No nejak sa mi to podarilo na silu tie 2 schody vytiahnuť na koniec... kočík vyzerá nepoškodený.. .dosť na silu som musela.... fuuuu....... no mam dosť...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre