Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
30. máj 2010

no moj žaludok hodinky nepozna.... ale idem ja do hajan už asi........ dobrú noc... 😉

macocha
30. máj 2010

Dobrú Juli 😵
Tak som nevydržala a vzala si jesť. A Di sa hneď zobudila 😠 😲 😲

natia
31. máj 2010

@bendy25 tak šancu nepochybne máte, veď detí je veľa...ale takto ti poviem...ja som v spisoch videla asi 4 takéto detičky do jedného roka, ale všetky už boli v procese interakcií do adopcie... lebo tieto malé deti chcú väčšinou do adopcie... a zase musím povedať, pokiaľ si pamätám, že dve z nich boli deti narkomaniek... tie tri požiadavky dokopy, že aj maličké aj zdravé aj skôr biele sú dosť náročné 🙂

zuzubabo
31. máj 2010

@natia a prečo si sa nakoniec rozhodla pre chlapca? 😉
Mama mojej kamarátky si zobrala minulý týždeň do pestúnskej dievčatko 🙂 , má 5 rokov a je nádherná, ja sa už neviem dočkať kedy príde na nás rad.
Koľko trvá doba od kedy si vyberieme dieťatko do pestu po súd? ?3 mes.?

natia
31. máj 2010

@zuzubabo no čo ti poviem... dievčatká neboli...poviem ti ako je - dievčatká okolo 2-3 rokov sú "nedostatkový tovar"... takto mi bolo povedané... mohla som čakať a bola by som čakala, ALE tento chlapec nás očaril a vôôôbec to neľutujeme... ale isto iste bude aj dievčatko... ak nie dve 😀

natia
31. máj 2010

súd netuším, ale isto dlhšie...lebo len mesiac od výberu bude určite trvať, kým ti schvália IA a kým absolvujete aspon tie povinné 3 a podáte na súd...

zuzubabo
31. máj 2010

a tie dievčatká /2-3 roky/ sú "nedostatkový tovar" aj keď by mohli byť polorómske al. rómske?

natia
31. máj 2010

jasné, šak my sme chceli čierne ...

natia
31. máj 2010

aby som bola presná - niekoľko takých tam je, ale fakt vážne diagnózy

zuzubabo
31. máj 2010

tak to som nemilo prekvapená ☹ . Som si myslela, že ich je veeeeeľa.

natia
31. máj 2010

neboj sa, ja tiež... ale vysvetlím - to je práve vek, kedy už vieš, čo sa dá od dieťatka čakať - či nebude zaostávať, či sa neprejaví MR alebo nejaké diagnóza, ako sa správa, akú má motoriku, proste v tom veku už vieš veľa odčítať a nie je to také úplné kinder surprise ako keď berieš miminko. To je po prvé. Po druhé je to tak, že 90% žiadateľov chce dievča, čo som bola šokovaná! A že aj keď niekto vezme chlapca, tak pôvodne chcel dievča 😉 viď náš prípad a poznám viacej...

zuzubabo
31. máj 2010

Ja ale moc dúfam, že sa nám ujde nejaké dievčatko, aj keď už som aj nad chlapcom rozmýšľala.
A také do jedného roka?

najjulinka
autor
31. máj 2010

dievčatká v takom veku su nedostatkový tovar, lebo všetky mám ja 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

zuzubabo
31. máj 2010

najjulinka, tak by si sa mala podeliť 🙂

natia
31. máj 2010

Juli všetky až dve 😀

cairka
31. máj 2010

juli, ale ty ich máš len požičané 😅 😝 teda tie 2
a lucke všetko najlepšie k narodeninám 😵

najjulinka
autor
31. máj 2010

no a natia tie 2 keby aj teraz si ich dakto našiel, tak kým pojdu, tak budu mať pomaly 2 roky, kým pojdu realne... 😉 už im na ten druhý rok ťahá.....

cairka dík za Lucinku.....

portos
31. máj 2010

No vy ste mi kamosky. Nemozem prispievat sem ako Zicon a za mnou ani pes nestekne. Bojite sa ozvat aby vas nevihodili? Co je s Magimari, cairkov? Kde sa prestahovali?

cairka
31. máj 2010

zicon, nikde. mne je na koňovi dobre 😉 🙂 nemám sa prečo ozývať

bendy25
31. máj 2010

Az po sude sa zveruje dieta do rodiny, ale sud prebieha az potom, ked uz je dieta umiestnene v rodine? My mame este len dve pripravy za sebou, tak nam to este potrvá, pokial to pride k stastnemu koncu 😒

bendy25
31. máj 2010

Mam pocit, ze sa to strasne vlecie ...

yukki
31. máj 2010

Bendy nechcem ťa sklamať ale ja mám skoro mesiac po súde a malá je stále v domove...čaká sa na právoplatnosť rozsudku. Roozsudok je v náš prospech...ale nedokážu ho nejako doručiť biologickej mamke. Ale tak to je riziko pestúnstva. O malú mi volali v septembri...takže už je to skoro trištvrte roka...vtedy mala 10 mesiacov, teraz má rok aj pol...chodíme za ňou raz týždenne do Domova, lebo ťažko nesie návštevy-teda lúčenie.

5katarina7
31. máj 2010

Ahojky všetci,@bendy my máme presne také požiadavky ako vy,len na adopciu.Ale ako čítam tak vačšina tu čaká na pestunstvo,@zuzubabo aj vy do pestu?Tiež sa neviem dočkať,my sme mali zatial len jednu prípravu v stredu ideme na druhu,potom ide psychoška na dovolenku na 2tyždne,takže zasa čakať.

5katarina7
31. máj 2010

Najprv som aj ja chcela dievčatko,ale potom som si povedala že to je vlastne jedno,tak som dala,že na pohlaví nezáleží.Tá naša psych.hovorila,že zvyknu ponukať aj deti nie presne podla našich požiadaviek,lebo že velakrát si to dotyční rozmyslia,ked uvidia dietatko.Ale máme právo odmietnuť.Ale ked niekto odmietne dieťatko aké si žiadalo,ked by si napr.nepadli do oka tak spadnu zasa na koniec poradovníka.

natia
31. máj 2010

prosíííím? a prečo by padali na koniec poradovníka?? zas to hnusné manipulátorstvo!

5katarina7
31. máj 2010

Nám to tak hovorila psychoška.Lebo,ked ponukaju podla našich požiadaviek tak nemožme odmietnuť.Aj mne to bolo čudné,lebo tam som to počula prvýkrát.

dioliana1
31. máj 2010

5katarína7 možeš odmietnuť, ved máš slobodnú Vôľu...to je blbosť čo vám psychoška povedala...

natia
31. máj 2010

To sú presne tie osoby, ktorým veľké gulové záleží na deťoch a na žiadateľoch ešte menej... ide im len o to, aby dostali plusový bod (a za plusové body sú vždy čo? ... ). A takto je to pre nich rýchlejšie...

najjulinka
autor
31. máj 2010

Tak som aj cez FB pozvala na pobyt 😉 nech mame prehlad kto ide, kto nie a kto sa ešte nerozhodol 😉

natia
31. máj 2010

a kto ide? 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre