Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

cairka
7. nov 2009

magi, ja ti neviem. už sa k večeru zdalo lepšie, hoci ideálne to nebolo, ale už pred zaspatím sa zas rozplakala, že ju bolí 🤐 a skúšala som si ju 😅 , či sa nepomýli (išla som jej "omylom" pofúkať pravú nohu, ale ma upozornila, že druhú). zatiaľ to masírujeme, nasadili sme oriešky (banány nemáme doma teraz) a v pondelok ideme na kontrolu k mudre, tak uvidíme, čo povie

cairka
7. nov 2009

leni, nie 😠 a doteraz sme si už preskákali kadečo, ale toto ma nenapadlo. ešte tak, či som nezničila život veve 😅

najjulinka
autor
7. nov 2009

http://www.prenasedeti.sk/product/eura-pre-deti... - toto kupim detom... niežeby to potrebovali, ale aspon si podržím 500vku v ruke 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lenkove
7. nov 2009

ona sa bala toho, ze si zivot znici uz predtym ako ich mala doma a ked ich mala doma, tak si to tiez vravela .. v knihe teda.. aj ked sa to casom zlepsovalo - ale o tom pise malo... taka divnokniho mi to je 😅 ale ten indiansky beh nie je o detoch, je to hlavne o jej otcovi 😨

ralanka
7. nov 2009

dobrý nápad aspon sa budú odmalička učiť narábať z peniazmi 😀 😀

magimary
7. nov 2009

cairka, a nemá tam na tej nôžke-v mieste bolesti červený pruh (pás) akože "zvýraznená žila"? alebo modrinu (aj netypickej farby)?
a ešte: nemusela by mať teplotu, ak by tam bol zápal... 😕
ale ja si skôr myslím, že je to akoby taká svalovica po kŕči...neprebrala sa v noci na bolesť v nohe, nepostrehla si?
alebo sa takto ešte zvykne prejavovať to, keď nejaké nové lieky "vojdú do svalov", skrátka negatívne zaúčinkujú...nemala teraz žiadne nové lieky? 😕

lenkove, no to je veľmi divné... v tej knihe...(resp. asi najmä v realite)... frustrovaná, zranená žena...nič iné ma pritom nenapadá...

najjulinka
autor
7. nov 2009

Lucka ma talent... tú centy zaujimaju... manžel jej dal zaplatiť chleba pri pokladni a nechcela penež pustiť z ruky, ale predavačka ju presvedčial, že nech jej da ten peniaz, že jej vrati viac peniazov 😀 😀 😀 😀 tak vymenila 😀 😀 😀 😀

http://www.prenasedeti.sk/product/prvy-kufrik-s... - toto je strašne milé. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lenkove
7. nov 2009

Mary,
je to velmi smutna a tvrda kniha /pre mna/ hnusne tvrda.. Velmi aj o disidente a prenasledovani, ale o tom sa da pisat aj jemne aj vtipne.. Zraneni mala vela, najma od otca, co ju nikdy neprijal.. O tom je vlastne, podla mna, ta kniha...
Neviem, podla knihy mi vobec nebola sympaticka... Ale zase su spisovatelia, co su mi podla knih velmi sympaticki a ked ich stretnem, tak som sklamana 😀 😉 ale zo vzhladu nie z povahy, to je pravda 😀

cairka
7. nov 2009

magi, no má tam modrinku ako hadíka 😕 respektíve bud 3 machuľky s malými medzierkami ale z daľej to vyzerá ako hadík - dĺžkou aj tvarom asi ako tie kyslé hadíky jojo 😕 , také plytké S
kŕč som nepostrehla, ale tak ona večer tancovala, ked talenty kukala, tak si mohla aj natiahnúť, hoci až ráno začli problémy. myslím, že v noci dokonca spala celú noc 😒

magimary
7. nov 2009

tak predsa zranená... a to som o nej nevedela ani nikde nečítala, to som "len" vycítila z toho, ako sa prejavovala a prezentuje...
nevravím, že takíto (zranení a poznačení) šudia nie sú vhodní na adopciu (to NIE), ALE je pri nich vždy väčšie riziko zlyhania.. a tu sa aj potvrdilo...myslím, že u nej by podobne dopadli aj biele deti, keby ich mala v adopcii... vtedy by sa to zase pripísalo iným "druhom" génom, keby to nemohlo byť pripísané tým "tmavým génom"... 😖 😔

juli, to je fakt zlatučké...to som ešte nikdy anni nevidela... 😅

ingrid78
7. nov 2009

Sorry, ze tu takto vpadnem, ale Nebudes nahodou Julinka v Modrom z neba? 😉

najjulinka
autor
7. nov 2009

jáj inak lucka dnes skoro nakupila kondomy v obchode.. .to ma tak napadlo, kedže pozerám Markizu teraz (ked cumite, tak viete asi preco ma to napadlo)... neviem prečo to maju v takej výške, že zrovna decko, ked sedí vo voziku, tka može nakupiť.... 😀 😀 😀 😀 a na ti tac ukázala "lieky".... fuuu jak choroba decko zmení.. uplne inak sa díva na tentosvet okolo nás 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
7. nov 2009

ingrid budem.. .prvýkrát som aspon počula uputavku, kedž esom nestihla prepnuť obraz, takže som nevidela.... 😀 😀 😀 😀 😀

laculik
7. nov 2009

inak ja by som chcela byt mucha v minulosti a vidiet ako pani B., vychovavala, resp. sa starala, venovala o deti... Fakt by ma to zaujimalo, lebo je divne ze jej bio nema problemy....

mixka
7. nov 2009

tak ked rozoberate vianocne darceky, tak nase krpate dostanu kazda svojho mega plysiaka a nieco male k tomu, ale u nas doma to nikdy nebolo, ze veeela darov, to som ani ja ako dieta nemavala 😅

yukki
7. nov 2009

Laculík, videla si film Smradi? Tam je dačo z toho medziobdobia...keď boli chalani školáci...je to podľa jej námetu, akože jej život...ale tak...čo sa nafilmuje a čo je skutočnosť...

cairka
7. nov 2009

a smradi nie sú až podľa kohúta? ja som si práve myslela, že to je až to neskoršie, ak to je to medzi, tak si ho pozháňam a kuknem

lenkove
7. nov 2009

Ja sa priznam, ze ja som vzdy strasne chcela nabytok pre babiky 😀 😀 ano, ja viem, na neteri si kompenzujem, to co mne nasi nekupili 😉 oni furt len knihy, knihy, knihy 😀 a ja som babikam nemala ani v com caj servirovat 😀

Laculik 😕 to by ma zaujimalo 😕 podla mna najlepsie ako vedela a mohla ... kazdy mame svoje hranice 😝

laculik
7. nov 2009

nevidela som smradov a ani sa nechystam, bo som videla ukazky 😒 .
vela darcekov na vianoce je brutal, to som raz zazila u znamych (davno, som bola este slecinka 😀, v zahranici ), ze deti boli unavene a ohucane z rozbalovania a vnimania. Som sa vtedy zaprisahala, ze ja nikdy toto detom nespravim. Tiez sa snazime dat jeden "velky" - co si najviac želaju a potom tak dve tri drobnosti.... Zatial sa snazime hracky, nikdy nezabudnem na moje sklamanie z vianocnych darcekov, ked som mala cojaviem tak 10 r. dostali sme uz veci na oblecko. mne sa to voooooooobec neratalo 😢 . ja som chcela hracky.

lenkove
7. nov 2009

My mame doma Smradov, tiez vaham sa do nich pustit...
no idem dat muzovi jest, po nakupoch este musel nutne do roboty, ale uz je spat 😀 a neschopny vlastnej udrzby 😉

ja zase detom kupim, co neviem pochopit je, naco velkym obrovske drahe darceky kupovat 😕

najjulinka
autor
7. nov 2009

mne sa detom tiež dobre nakupuje... ale dospelakom (ani mužovi) nemam šajn čo..... ani velké ani male ... proste neviem čo kupiť....

najjulinka
autor
7. nov 2009

už sa asi spí,idem aj ja

yukki
8. nov 2009

Dobré ránko!
Tak my dnes prvú noc bez plienky, tiež, a...sucho!!! Kika spala od ôsmej do pol siedmej, nebudila som lebo...lebo by sa potom zas kývala kým by zaspala a to nechcem. V peci praská, buble polievka...peknú nedeľu prajeme!

najjulinka
autor
8. nov 2009

Dobré ránko. Sa mi nekce vstavať. Dumam čo navariť. Polievku pre deti mám, ale nám.

marketka1
8. nov 2009

ahojte 🙂 yukki to je super, u nás dnes, sa vo veľkom piškalo 3krát a to som ho včera pochválila aký je šikovný.Ale nedám mu plienku uvidím ako sa to bude vyvíjať práčku,igelit máme a aj posteľného prádla máme tak sa uvidí.

cairka
8. nov 2009

dobré ránko. tak ja asi môžem definitívne potvrdiť, že ATB nezabrali 🤐 - veve prekašľala pol noci (furt lepšie ako celú) a ked stojí/sedí pri mne počuť, ako chrčí pri nádychu 😖 a prvá vec ráno bola, že ju bolí nožička, ale mne sa už nezdá taká stuhnutá ako včera, asi sme to trocha rozmasírovali. 😒

cairka
8. nov 2009

yukki, kristínka je šikulka 😵

marketka1
8. nov 2009

kuk na nové foto do albumu 🙂

cairka
8. nov 2009

marketka, pekné fotočky 😵 pozerám, že už máte 2 chodcov 😉

yukki
8. nov 2009

Markétka, malí sú perfektní bračekovci!
Cairka, ja Vám strašne držím palce, Vaneske posielam veľa sily na vyzdravenie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre