Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

cairka
17. jan 2010

to vydrží 45 minút trucovať na zemi????????? je cieľavedomá 😉 ja nenechám dlhšie ako pár minutiek (3-5), ked nešla sama, tak som vzala za ruku a donútila ísť...ale väčšinou išla sama. je pravda, že u veve je jednoduchšie to, že akonáhle sa niekto zastarel, nejaká akčná babka/dedko a niečo jej povedali, tak letela za mnou jak namydlený blesk 😝

najjulinka
autor
17. jan 2010

akože do našej školky chodí jedno adopčiatko... chalan.. išla po neho babka do školky akurát... a videla Mirku jačať na tej zemi... tak vravela, že dobre robím, že si nevšimam, že necham tak a nebavim sa a že to robil aj ich chlapček.... no ked vychadzala zo školky, tak jej skoro oči vypadli, že "Ešte stale?!?!?!?!" a to neubudalo ani na intenzite hlasu...... proste stale to iste....

najjulinka
autor
17. jan 2010

tak nam sa hodila o zem pred skolkou.. akurát v čase ked išli po deti rodičia... a kde kdo prešiel okolo... ja som vždy len pribehla bližšie, aby vedeli, že to dieťa tam nie je same, že sa nestratilo....... jej je fuk čo kto rozprava taký čas a už vobec sa nediva či som tam, či idem preč.. ona proste vtedy jačí........ ked to spravi doma, prenesiem do postielky a ZAVREM dvere na izbe (klop klop davno nebolo treba)....... za ruku nedojde... to akože už aj Lucka ked vidi Mirku ako ide za ruku , tak konštatuje "Minka visí"..... takže či ju vlečiem za ruku (a mam strach, že sa jej vyklbi rameno) , alebo chytim pod pazuchu (pod pazuchu!!! neber ju tak ako normalne, ked ju chcem vziať na ruky, nech vidi rozdiel).

najjulinka
autor
17. jan 2010

neber = neberem

najjulinka
autor
17. jan 2010

S luckou sme také truce riešili, že pojde do kočíka a vtedy fungovala... normalne som s nou aj von chodila so solo kočiarom... za ruku, ale kočiar som tlačila.... 😀 😀 😀 a som len krutila hlavou, že sakra ona ked do skoly pojde, tak ja budem musiet vždy tlačiť kočík aby posluchala vonku.... ale prešlo to... U Mirky to nefunguje.... ani ako vyhražky, ani ked už dielo dokoná a je na zemi..... a ju preložim do kočiara, tak pokračuje v kočiari...... doma má tu vyhražnu postielku (od Vianoc len asi raz v nej bola takto), ale kočík jej nie je vyhražkou dost dobrou asi... no proste musim najst na čo vonku by fungovala... na 100%... 😀 😀 😀

najjulinka
autor
17. jan 2010

Dnes nam Lucka zas bojkotovala po dlhom čase poobednajsie hajanie....... jak sme sa vratili z oravy, tak sa to nejak zas upravilo a hajala poobede.......... 🙄 🙄 🙄 som is na to už zas zvykla....... na take že poobede klud sa rýchlo zvyká 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
17. jan 2010

No ale ja dufam, že jak sa vonku oteplí, tak to bude lepšie aj s Mirkou vonku.. .lebo tie moje baby ani jedna nemaju radi zimu.... 😀 😀 😀

mmacca
17. jan 2010

Juli, a ko si dosiahla, že Ti Lucka poobede spí? Lebo našu neprinútim už od Vianoc.

marketka1
17. jan 2010

ahojte prajem všetkým pekné nedeľné popoludnie. 😉 ,

našla som konečne kľúče 🙂 na neuveriteľnom mieste wc misa 😒 na 100% Kubkova robota to len ak by ste niečo hľadali ako ja 3 dni.

a boli sme v botanickej krásne orchidei, večer dám dajaké fotky.

zicon
17. jan 2010

Ajej - Mirka nasla tvoju slabinu - a maximalne to vyuziva.

No podla mna jej kocikom, len ulahcujes situaciu, dokazujes jej jac si jac, ja ta ulozim do kocika necham vyjacat a mozes to robit znovu - ona si bude dalej jacat do haleleju, ma 2.5 roka, a to uz je dost rozumne decko, aby ta dokazalo vytocit, podobne ako nas Kubo, skus ju nechat vyjacat bez zobratia, pripadne sa jej vzdial z dohladu, posadit ju nabok a nedovolit sa hrat, kym nepride sa ospravedlnit za spravanie, lebo podla mojho osobneho nazoru tak to aspon citim, ona sice nehovri, moznoze socialne je na urovni maleho dietata ale nie rozumovo, treba ukazat kamarati budme ale odial potial, Vazena dama tak toto su hranice za ktorymi je voje spravanie nepochopytelne.

zicon
17. jan 2010

Fungovat by mohlo sedenie na lavicke, alebo na rukach - kym sa Lucka hra.

zicon
17. jan 2010

Pomoct by moho, ak by si v KE isla s nimy cez zimu do Materskeho centra, lebo tam ked sa vrhne na zem tak neprechladne a ostatny rodicia pochopia.

janivonbenji
17. jan 2010

je veľmi ťažké radiť ako na "vzdorovité" , ujačané a ešte k tomu na zem prasknuté dieťa....by som vedela písať tie ódy, čo som všetko vyskúšala a ešte vždy skúšam na toho môjho doma...záleží aj na mieste, kde to urobí - keď vonku - medzi ľuďmi - tak vtedy to ne riešim hneď - dieťa si pozbieram zo zeme a bez jedného slova idem niekde mimo, kde nie sú svedkovia a tam riešim už podľa situácie a dôvodu "nespokojnosti" - julinka, ty to máš komplikovanejšie, lebo len dve ruky a tri deti, tak len veľa trpezlivosti...a čo sa týka mirky - skúsila si sa radiť s nejakým echt psychológom ?

martina_maxian
17. jan 2010

ahojte, krásnu nedeľu prajem,,, U nás boli dnes moji rodičia... išli 280 km sem a teraz zas 280 km naspäť domov... chceli vidieť ako sa nám býva v dome a samozrejme detičky chceli vidieť. Ja som úplne hotová, dávame do prenájmu náš byt, tak len dosťahovávame, upratujem umývam,,,
No a u nás sú deťúrence úžasné, fantastické.. veľmi ich ľúbim... O týžden majú narodeniny a neviete mi niekto z BA a okolia poradiť, kde mi urobia, nejakú špeci dvojičkovskú tortu??? 🙂 🙂 🙂 🙂

najjulinka
autor
17. jan 2010

zicon, mna Mirka nevytáča....... 😉 😀 😀 😀

zicon
17. jan 2010

Skus cukraren ludvik v petrzalke. Tot link http://www.cukraren-ludvik.sk/ neskutocny majstry cez torty

zicon
17. jan 2010

Ja chapem, ale aj tak jej treba zacat vymedzovat hranice, lebo potom z toho mozu byt problemy Mirka uz nieje babetko, takze sa jej vsetko nemoze prepiect.

najjulinka
autor
17. jan 2010

zicon ja neviem, či si mysliš, že ju nechavam robiť čo kce..... alebo čo....... tu nebavime sa o hraniciach ale o bezdovodných trucoch.. ako zlozvyku... nevhodnom chovani ... alebo neviem pod čim všetkým to v knihach odborných najdeš.... 😉 ktoré nemaju byť odmenené....

a ty si sadaj s detmi v zime na lavičku,a le pravdu ti poviem, že nesadnem ani ja a nie to aby som takto trestala deti.....

zicon
17. jan 2010

Ty ma nechapes, je rozdiel nebit odmeneny a bi0t potrestaný za zlozvk. Dat najavo ze aj bezdovodne trucovanie je povazovane za nevhodne dieta bude nejaky sposobom potrestane a na to ani odborne knihy nepotrebujem. Ja v zime moc nechodim na Ihriska, lebo je tam lad a zima a nikto a nieje tam vacsinou co robit. Uviedol som to ako priklad, ale tebe clovek poradi nieco a ty si vezmes ztoho co chces, priklad som uviedol ze chod aj do MC.

mixka
17. jan 2010

zicon 😉 😵

najjulinka
autor
17. jan 2010

inak dnes sa mi snivalo, že sme miesto toho planovaneho chlapčeka dostali Terazku vo veku našich velkáčok a bola to láska na prvý pohlad s Terezkou 😵 😀 a mali sme domka čistý babinec... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
17. jan 2010
https://www.youtube.com/watch?v=WkBepgH00GM

😉 😀 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

najjulinka
autor
17. jan 2010
ralanka
17. jan 2010

ahojte tak návštevu za drobcom máme za sebou len škoda že tak málo ☹ už aby bol doma
a zajtrá nám prosím držte palce máme súd o pridelení mena a priezviska tak nech to spravia na prvý šup 😉 🙂

adrianamickova
17. jan 2010

amča mi dnes nezaspí má zážitok ako hrom,boli sme v kine a stale taká veľká telka tam bola veľka až tak hore a opakuje to stale do kola 😨 😨 vydržali pekne sedieť a ako v amerike kola a pocorn 😀 😀 😀 😀

lenkove
17. jan 2010

Ralanka
budeme... 🙂 a ako dlho pri nom obycajne byvate? on je v nemocnici? 🤐
chapem ta, ze to mate tazke.. 😔 😔 ale maly uz vie, ze ma rodicov, niekto ho velmi,velmi lubi a to je hlavne 🙂 isto to znasa statocne 😵 😵

ralanka
17. jan 2010

ako kedy leni cca tak dve hodky ked som chodila na poobednú a ked má mm nočnu tak doobeda aj viac a ked budem mať teraz rannú a on 4 dni volno tak bežím hned z roboty za ním a vy ako? kedy máte súd?

lenkove
17. jan 2010

este netusime kedy bude sud 😉 nemame ho stanoveny este..

ralanka
17. jan 2010

aha ja že hej ked si sa pýtala o právoplatnosti predbežka a tak

adrianamickova
17. jan 2010

maminky moje zlaté,je to super ked ste 2 v očakávaní 🙂 🙂 🙂
ralanka asi som nejak prešvihla,vy budete mať čooo?lenkove viem dievčatko 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre