Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

mata2
18. jan 2010

dio,
zatial nic neplanujeme,aktualizovat chcem "pre istotu" 😀
juro by nedbal,keby som nejake dieta doniesla este dnes,ale ja by som najskor chcela poriesit podkrovie,nech maju decka viac miesta,a potom sa pustit este do pestunkovania 😉

tak nech potom nemusim robit pripravu odznova 😝

dioliana1
18. jan 2010

Juli, keby som chcela i ja do pestunstva musím absolvovať celý kurz?

najjulinka
autor
18. jan 2010

mata ale vsak aktualizuj vtedy ked bude treba.. .lebo zbytocne vsetko zas, ked ešte nevieš, či do dvoch rokov budete mať....

ralanka
18. jan 2010

ahojte tak ja sa musím pochváliť sme doma aj s našim drobčekom 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

cairka
18. jan 2010

ralanka, tak to bola rýchlosť 😨 G R A T U L U J E E E E E E E E E E M 😵 😵 😵 😵

ralanka
18. jan 2010

dakujeme ani my sme to tak rýchlo nečakali sme mysleli že dnes bude iba koli menu a teta sa opýtala že či nemôže neako posúriť predbežko a on že v podstate má papiere nachystané tak nám volala že o 12:30máme byť na súde aby sme podpísali papiere že sa vzdávame odvolania aby to bolo hned právoplatné a malý šiel domov prišli sme domov cca o 14:30 a ešte sptále spinká 😵 😵 😵

ralanka
18. jan 2010

a to papal cca o 13:00 sa čudujem že sa nebudí že je hladný 😀 😀 😀 😀 😀 lebo on je dobrý papkáč 😀 😀 😀

brulka
18. jan 2010

ralankaaaaaaa to je fantastickeeeeeeee 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 zazraky sa este stale deju 😉
gratulujeme a cakame podrobne infosky od novopecenej maminky a otecka 🙂

julinka aj vam gratulujem k porodu a som tiez velmi zvedava ako sa mavate v novej zostave 😉 😵 😵 😵 😵 😵 co velke sestricky a co malicky prirastok 🙂 😀 😵

cairka
18. jan 2010

ved on si to v noci vynahradí 😀 😀 😀

najjulinka
autor
18. jan 2010

wau wau wau wau wau ralanka... supeeeeeeer... blahoželam..... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

maznacik007
18. jan 2010

ralanka.. gratulujem.. moc moc moc...

juli aj tebe k porodu..

jaaj to su dnes krasne spravy...

cairka ako sa ma veve? nestiham vsetko citat 😅

ralanka
18. jan 2010

cairka musím poklopať plače ked je hladný a mrnká ked je pokakaný ale inak ked je hore tak všetko sleduje ale neplače ako kamoškin ked bol malý furt mrnkal a ona len behala k nemu je ozaj kludné dieťa 😵 😵 😵 😵 zatiaľ 😀 😀 😀 😀 😀

ralanka
18. jan 2010

dajkujeme pekne asi je už hore a ideme prebaliť a papať 😉

maznacik007
18. jan 2010

ok.. baby pisem vam teda sem

apoloma ty si v stadiu zhanania papierovej dokumentacie... tak ked date dokopy papiere /lekar, zdravotny stav, dotaznik, ziadost, potvrdenie o prijme - cistom za posled. 12 mesiacov/ a odovzdate to na socialku.. / upsvar/ potom sa chvilu nebude nic diat tety poziadaju mesto kde byvate o spravu o dobrej povesti o vas... a dohodnu si s vami nastevu u vas doma.. kde znovu vyplnite /odpoviete na par otazok. a zaroven uvediete kde chcete robit pripravu.. z vlastnej skusenosti a zo skusenosti mnohych nas tu .. je lepsia priprava v neziskovkach.. ako je usmev a navrat.. ako na urade... a potom cakate kym vam socialka schvali ze mozete ist na pripravu
po priprave vam skolitel vypracuje zaverecnu spravu * hodnotenie a potom vas urad do dvoch tyzdnov zapise do zoznamu ziadatelov...

v ramci pripravy sa tiez chodi na nastevu to je ine...

mata2 [okial viem tak nie...netreba tie papiere.. az potom k sudu

co sa tyka profi.. tak podla mojich vedomosti.. aktualnych z vikendu.. tak su k dispozicii najma skupiny surodencov a deti v nich mladsi skolsky vek a vyssie..

a este mi fakt neda k alik 87 baby prepacte ze sa tu budem opakovat ale... skus si najprv ujasnit co je to profirodicovstvo... a ine formy nahradky... lebo ....

sonicc... nie to ze si profirodic a staras sa o konkretne dieta neznamena ze si ho mozes neskor adoptovat... a pod. ty nemas na to konk. dieta ziaden pravny narok... o dietati rozhoduje riaditel domova u ktoreho si zamestnana.. ak on povie ze dnes pre neho pride a ide do domova na interakcie.. a uz ho viac neuvidis .. tak si nepomozes...
prepacte baby ze tak natvrdo pisem.. ale to je jeden z obrovskych omylov... buducich profi..

v tom pripade je lepsie uvazovat nad pestunstvom... kde stat prispieva dietatu aj pestunovi... ale je to sudom schvalene.. rozhodnute...

maznacik007
18. jan 2010

dio pokial si mala kurz iba ako profi.. tak si musis urobit cely od znovu...napr. PRIDE sa uz teraz rozdelil skolia sa zvlast profi a zvlast nahradni rodicia... ale problem je tam v tom.. ze profi neprechadzali /nech uz to bol usmev navrat urad/ hodnotiacim procesom.. a preto sa to musi robit znovu a ta hodnotiaca sprava sa musi vypracovat

rita55
18. jan 2010

mata treba vsetky papiere...od lekara,prijem atd.A to sme brali druhe v priebehu 7 mesiacov 😉 A hodinka u psychosky ked urobis natlak 😉

maznacik007
18. jan 2010

rita a u koho ste robili aktualizaciu? asi na urade... ale iny kraj iny mrav... u nas ked som sa na to pytala tak nebolo treba... a ako sa maju kocky?

slinti
18. jan 2010

Hmm, maznacik007, ty sefujes ktoremu domovu, ak sa smiem spytat?

alik87
18. jan 2010

maznacik007 tak pre tvoju info skor ako som sem napisala som si podrobne prestudovala internet co sa tyka profesionalnej nahradnej starostlivosti. ale kedze to tam nie je az tak vsetko dobre vysvetlene chcela som sa len spytat ako prebieha cely proces priprava a tak. nemusis hned utocit na mna preto ze sa pytam.

mata2
18. jan 2010

juli,ale mne v aprili ubehnu 2r,co nas zapisali do zoznamu....tak aktualizovat by som mala do aprila,nie?

vsak po aprili by som uz musela robit celu pripravu komplet odznova...

ralanka
18. jan 2010

nie maťa oni ťa vyzvú aspon u nás to tak bolo že si máš urobiť aktualizáciu 😉

najjulinka
autor
18. jan 2010

mata aktualizácia je každá dalsia priprava.. po hocikolkých rokoch... 😀

maznacik007
18. jan 2010

nesefujem detskemu domovu...

ale poznam pracu profesionalnych rodicov... mnohi moji priatelia.. / aj ti ktori tu na forum neprispievaju/ tuto pracu vykonavaju

alik87 je super ze si si to tak podrobne prestudovala je to naozaj potrebne velmi zvazit je to narocne poslanie..
my v rodine sme si presli tym ze sme museli vratit dietatko biologickej matke kt. si to rozmyslela este v zakonnej lehote / islo o novorodenca/ a viem ake je to tazke... profesionalny rodic musi byt pripraveny dieta odovzdat dalej... to je proste jedna cast jeho povolania..

co sa tyka procesu pripravy.. tak zavisi ci sa rozhodnes pre urad alebo navrat alebo usmev... ale v podstate su to bud prednasky ale skupinove pripravy.. kde sa riesi od vyvinu, toho kym profesionalny rodic je z pohladu zakona, riesia sa veci ako prichodu dietata a jeho odchodu, pridal sa modul romskej kulturnej identity, zavisi velmi od subjektu kto. robi pripravu

maznacik007
18. jan 2010

mata 2 uvazujes nad rozrastenim sa rodinky? moja priatelka si teraz zobrala 5 clennu skupinu surodenecku do profi... a dve deti ma adoptovane.. tak maju veselo 😅

slinti
18. jan 2010

takze od profirodica sa ocakava slepa poslusnost aj ked vidi ze sa nejedna v najlepsom zaujme dietata???

alik87
18. jan 2010

na tieto sedenia sa tesime s manzelom. viem ze je tazke odputat sa od babtke alebo uz starsieho dietatka. moj manzel s tym bude mat problem tak uvidime ci to budeme zvladat. ale velmi chceme pomoct. ked uz ja nemozem mat deti tak aspon budem pomahat ak ma zoberu. zatial som si davala ziadost len do UP. ale ako si tak citam musim zajtra poposielat aj do organizacii. len dufam ze nam to vyjde

magimary
18. jan 2010

aslik, ja to skúsim predsa len zmierniť... 😉 🙂
myslím, že ani maznáčik to zle nemyslela (však 😉 ), skôr je to len z nahromadených emócií v inej diskusii ( 😕 ),
ale pravda je tá, že porfirodič si fakt dieťatko nevyberá, dostane to, ktoré to najviac potrebuje (v DeD o tom rozhoduje riaditeľ s tímom odborníkov-psycholog, soc. pracovník ai.)...
to, či ho môžeš potom nechať, či nie...nijako nemôže ovplyvniť, resp. nedá sa ísť do profi s tým, že toto dieťatko si nechám...do profi vstupuješ s tým, že sa budeš starať o dieťatko dočasne a že mu za ten čas dáš všetko, čo len môžeš, ale raz ho aj PUSTÍŠ...
v tom je profesia porfesionálnych rodičov porfesionálna...nielen dieťatko porfesionálne pirjať a ľúbiť (lebo bez vzťahu TO NEJDE), ale AJ a NAJMä porfesionálne ho uvoľniť do náruče k ľuďom natrvalo... 😔 😵
avšak stáva sa, že sa do dieťatka zamiluješ, alebo si dieťatko príliš zamiluje Teba a vtedy musíš ďalej postupovať rovnajko ako ktorýkoľvek iný žiadateľ, tozn. spravíš si prípravu na ado/pestu, absolvuješ všetku tú byrokratickú tortúru a budeš zapísaná do ziznamu žiadateľov... a ak ťa dieťatko v zozname počká (to Tvoje profi), tak ho získaš tak,ako ktokoľvek iný... ak ťa však "nepočká" (a teda si ho niekto skôr vyberie), tak tomu nijako nezabrániš a nijako to neovplyvníš... 😉, vtedy už bolo skrátka pre dieťatko vybraný iný plán...

a ešte mi nedá, reagovať k skutočne tvrdšej poznámke maznáčika, že jedného dieťa odvezu z profi a viac ho neuvidíš... jasne, niekde sa to deje aj takto, ALE to neznamená, že je to správne a že je to bežné... všetko je to o ľuďoch, na akých natrafíš...a na riaditeľovi DD, samozrejme, že je lepšie pre všetky strany (aj a NAJMä pre dieťatko), aby boli všetci spokojní, lebo aj potom dieťatko odchádza v pokoji a spokojné... 😉

maznacik007
18. jan 2010

alik87 a neuvazovali ste nad pestunstvom? mozno by to bola forma pomoci opustenym detom vhodnejsia pre vas... 😉

magimary
18. jan 2010

sorry, nie aslik,ale alik 😅

maznacik007
18. jan 2010

Mary nie je to spravne... ale deje sa to... mne samej je to velmi luto ze toto musia deti a ich profi rodicia podstupit.. ze nemaju sancu sa rozlucit... a niekedy je treba hovorit aj tvrdu realitu... a aj proti nej bojovat... a ver mi ze bojujem aj momentalne...

inu diskusiu nesledujem momentalne.. bola som cez den v ba... tak nestiham... ale pozriem..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre