Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

tulenka
29. jan 2010

No krásavca ste "vyfasovali". 🙂 A mala R. ma čo s noštekom? čo sa s Koňom zrazila?

najjulinka
autor
29. jan 2010

tulanka ošuchala o postielku... ale tak, že ona si srandu robila a pučila nos a usta na sietku a sme sa tak obojstranne rehotali na tom a kukučkovali cez sieťku a pučili na sieťku... a na druhý den to mala také... 😅 😀 😀 😀 Akože nebolo to žiadne že au hned, ale až na druhý den takto 🙄 🙄 🙄

lenkove
29. jan 2010

inak moja neter dnes zahlasila, ze ked uz nemoze mat mamka babatko, tak si vezmu sestricku z domceka pre deticky.. a nemusi byt malicke moze byt aj vacsie, ona sa nebude hnevat, zlaticko moje 😔 takze ju spravne vychovavam 😵

lenkove
29. jan 2010

baby
viete mi povedat, prosim, ak sa vzdame odvolania a zanesiem ho do podatelne kedy asi bude pravoplatnost? tu si treba dat sam vyznacit? 😕

zicon
29. jan 2010

Ja viem že odveci, ale nemate niekto skusenosti s robotickym vysavačom??

lenkove
29. jan 2010

Zicon, neviem aky to je 😀
a teba som sa chcela adresne spytat, nerobili ste Kubkovi knihu zivota? 😅

dioliana1
29. jan 2010

zicon a to je čo sam ti vysava ? Ako auto na ovladanie? 😀

zicon
29. jan 2010

My nie, ani sme nedostali. Ale mame taky ten dennicek babetka + na stene foto z decaku ked mal asi mesiac.

zicon
29. jan 2010

Ano dio, a na rozdiel od auta je samocinny. Ideme asi kupit denne vysavanie po psoch nas uz zabija.

lenkove
29. jan 2010

ani my nedostaneme..a ja stale riesim tie podklady, co tu raz "doniesla" Najjulinka, kde bola veta "neviem ako vyzerala tvoja biologicka mamicka, nemam jej fotku, ale ak chces, mozes si ju nakreslit" ja viem, ze taka vizualizacia je dobra, ale keby mi niekto povedal, ci to bude ozaj dobre pre moje dieta 😔 😔 riesim to uz hodne dlho 😅

a este otazka do plena: myslite, ze sa mi este oplati investovat do "nosica"? 😅

najjulinka
autor
29. jan 2010

Inak nasmu drobcovi mame tiež založiť knihu života my... Prvé dieťa čo máme takto... Ale dumam ako a čo... A hlavne budem musiť po info do domova.... A to jmy v domove vždy naponhalo s tolkými detmi... 😒 No uvidime... Zatial dumam nad formou... Pozriem aj tie knižky asi čo su pre babatka, ale obavam sa, že až velmi vela sme z knižky už zmeškali.... tak asi nie... (moj sen je tá knižka čo Zmatlíková kreslila 😅 😅 😅 - ale asi by som ju už ani nedostala kupiť, už pred 8 a pol rokmi sa nedala zohnať modrá, ale len ruova a neviem či bola dotlač...)

lenkove
29. jan 2010

no asi by som to tiez riesila predtlacenou knihou, keby tam neboli profi na lubenie 😀 kam ich strcim? aspon jednu fotku? 😀 namiesto bruska? 😀

dioliana1
29. jan 2010

taký by sa zišiel aj u nas zikon aj s umývaním podlách

dioliana1
29. jan 2010

a ja ako robiť knihu života detom nad 2roky, jedine fotky a pár slov....

najjulinka
autor
29. jan 2010

dioliana a hlavne pancierovy... pustit ho medzi nasu partiu.. .nooo...... 🤐 🤐 🤐 🤐 😀 😀 😀 😀

lenkove
29. jan 2010

baby, ja neviem, ja som myslela dat tam aj "pribeh" taky list, ktory chcem napisat o nej.. potom profi info, trosku info o nej (o zubku, pokrokoch a tak) .. neviem ci dat aj nemocnicu kde bola pred profi 😅
mna inak dostali veci z nemocky 😔 cumliky s reklamnym logom, to su jedine osobne veci moje dcery 😢 😢

ved to, Dio... ak pojdu k rodicom, ti im spravia.. ale ak nie 😨 😨 🤐 🤐

najjulinka
autor
29. jan 2010

no ja pri knihe života dumam.... akože popis kedy prvý zub a pod. treba popisať.. .fotky treba nafotiť.. ak by krpec šiel k niekomu do nahradky, tak si spravia štýl ako chu - ja im dam podklady (ja napr. osobne si potrpim najviac na foto (na takých nie atelierových, ale normálnych, čo sa cvakne aj so soplom pod nosom a aj s neporiadkom v pozadí 😅 😀 😀 😀) a presne na tie dátumy čo kedy, tak aj to mi pride ako doležité) a spravia si sami... Ale ak sa diaťa vrati do bio??? Akože taký čas dať napalene CD je asi zbytočné, ale mam obavu či papierova forma neskončí vo vykurovacom telese ako palivo 😠 😠 😠 😠 ... To ja dumam vždy, že či toto (a nie len toto) ma zmysel taký čas..... 😢 😢 😢

lenkove
29. jan 2010

Juli, rovnake veci nam chodia po rozume 😅 😅

najjulinka
autor
29. jan 2010

lebo kým je babo male tak to berem akože len treba zbierať info... ak by už bolo väčšie, tak treba aby si svojou knihou mohlo listovať ako každou inou knižkou...... takže už v školkarskom veku musia mať deti aj papierovu podobu...

najjulinka
autor
29. jan 2010

takže možno budem zbierť info a spraví sa ped odchodom normalne fotokniha.... aj s popisom... nie len s foto... uvidime....
zas mna bavi aj lepiť, strihať.. len ja som taký exaktný človek a mna také, že "akože" nebaví.... proste také, že akože si nakreslime mamu to asi nehrozi u nas...... 🤐 😅 😔 🙄 😒

lenkove
29. jan 2010

Juli
diky za nazor.. no jo.. podla mna to ani nemalo byt o exaktnosti, ale o tom aby dieta dalo von svoju predstavu o "tej tete".. ktora mozno bude idealisticka, alebo aj ziadna.. ja netusim... a hlavne JA neviem ci to chcem vediet

najjulinka
autor
29. jan 2010

no som zvedava ako to bude, ked na lucka povyrastie....
zatial je suprova aj vo veciach čo sa velkeho domu tykaju..... ona mi to tak lubi rozpravať, že na mne leži... 😵 😵 😵 A končí to tým, že "prišla mamka vziať Lucinku domov"... No uuuužasná... a všetky nove deti tak lubi.... ona sa dnes prvá natlačila do kancelarie, aby bola pri malom...a hned mu ukazovala, že toto pozri, tamto pozri, to je macik....... a tak... chudák malý ani ecekol.. .vkuse okolo neho poskakovala a vkuse mu dačo vykladala.... 😀 😀 😀

dioliana1
29. jan 2010

zlatúšik spracuje každé.... 😀 😀 😀

zicon
30. jan 2010

Dio inac ta potvora sice podlahy neumyva, ale zato je ich schopna asplon lestit a vyzera celkom inteligentne - pre uzivatela ma tlacitko ON-OFF a zvysok si riesi sam.

najjulinka
autor
30. jan 2010

Dobre rano. Drobec prespi viacmenej celu noc. V noci sice parkrat strašne vreskoty, ale stačilo strčiť cumel do pusy a bolo... Krmenie až teraz rano...

najjulinka
autor
30. jan 2010

Ranné krmenie des... Urobila som mu mlieko s nutritonom podla navodu a bol z toho beton 😠 😠 😠

ralanka
30. jan 2010

ahojte tak je to normálne keď UPSVAR pošle na vás policajtov?
Prišiel za nami domovník, že za ním boli policajti , že ich poslal úrad , že úrad má na to právo aby sa opýtali susedov či vedia, že máme adoptované dieťa a či nie sú na nás sťažnosti a pod.
To už je ale podľa mňa zasahovanie do súkromia ked nechcem aby susedia vedeli že mám adoptované dieťa prečo úrady takto postupujú a tým pádom to vedia všetci? Toto som ešte od nikoho nepočula že by sa vypytovali susedov či vedia že si niekto u nich v bytovke teda konkrétny pár adoptoval dieťa ak by som to malému nechcela povedať mám smolu lebo už tým, že sa pýtali na to policajti to vie celý barák a ako poznám niektoré "dobré duše" ako som už písala ked bude trošku malý chápať pri prvej príležitosti ked bude sám mu to vmetú do tváre to je neslýchané a kde je právo na súkromie? 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
Taká som rozčúlená 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

yukki
30. jan 2010

čo? Len kôli tomu poslali policajtov? A policajtov? A povedali domovníkovi že máte adoptované dieťa???

laculik
30. jan 2010

ralanka, tety z uradu maju v popise prace pytat sa susedov na ziadatelov... ale zeby policajtov posielali, to som este nepocula. nema sused len bujnu fantaziu nahodou???? u nas sa nikto nebol pytat, byvame v RD, len dva roky a susedia pred rokom, ked sme si robili pripravu teda o nas moc nevedeli, by sa tety toho vela nepodozvedali. Ale nemyslim si, ze by mali tety rovno vyblafnut ze si idete adoptovat, skor len tak nezavazne pokecat. Inak neviem ci sa to v sucastnosti robi realne. Ja, keby prisli za mnou nejake cudzie tety a vypytovai by sa na nejakych susedov, tak neviem ci by som ich neposlala rovno prec, ze co šmírujú, či su neni nejaka sekta alebo co. Vidis, mozno preto poslali policajtov, lebo ich uz par krat vypoklonkovali a predsa policajtovi musis odpovedat. Hm, neviem, len tak nahlas uvazujem.

ralanka
30. jan 2010

áno a policajti povedali že UPSVAR má na to právo poslať policajtov som myslela že ma picne to je zasahovanie do súkromia 😠 😠 😠 😠 😠 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre