Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
8. okt 2014

@mata2 lebo toto je vyšetrenie (BERA, ASSR), ktoré sa robí v tvrdom spánku alebo v narkóze,
ja keď som na tom raz bola s mackou, tak sa mi ju síce podarilo uspať, ale nespala dosť tvrdo, takže sa mykala a to vyšetrenie nebolo hodnotiteľné, tak povedali, že máme prísť nabudúce a skúsia ju uspať...
to už si s ňou ale ppotom išla ty a neviem, ako to prebiehalo,
ale predpokladám, že jej napokon ani BERA nerobili, ale zase len OAE a keď už boli tie v poriadku, tak to nechali tak a viac neuspávali...
ale čo viem, tak na 98% sa to robí v ľahučkej narkóze

matkaasebko
8. okt 2014

@mata2 lebo ma 2,5 roka a nespolupracovala by...a nerozprava, takze to moc povedat nevie...ak sa teda bavime o tom vysetreni ze sa pipa do ucha....im ide o to ze ci nahodou len nejake zvuky nevnima a ine nie...lebo ma hluchonemeho brata a ze aby nebola aj ona...lebo proste niekedy nereaguje...ale ja furt vravim ze ona nereaguje preto lebo nechce...

mata2
8. okt 2014

@magimary aha,to som nevedela,ze je viac druhov takehoto vysetrenia...

maznacik007
8. okt 2014

@matkaasebko ahoj ja som bola tyzden dozadu s malym na ORL klinike na kramaroch a boli tam deticky co im robili toto vysetrenie sluchu ... jedna aj sla s nami dolu na operacku ... tieto deticky tam spali len jednu noc, prisli den pred vysetrenim urobili sa kvazi predoperacny pokec s anestéziológom a to bolo vsetko ... na druhy den to robili a v ten den pustali vecer domov ... /samozrejme ak si chcela nechali ta este jednu noc ale neni to potrebne jedna tam tak bola ze nemal kto pre nu v ten den prist , sanitku nedavaju .. /

je to uplne slabunka narkoza pri uskach davaju len cez masku nejaky plyn neintubuju ... nic .. fakt to dievcatko bolo onedlho hore na oddeleni spat z toho vysetrenia ... /moj chudak tri hodky ale jemu robili iny zakrok/

urcite ta tam nezoberu aj s ostatnými detmi ... to ani nemusis nad tym rozmyslat oddelenie je plne ... uz deti nad sest rokov nemozu mat na noc rodica /mna prosili aby som ostala maly ma ADHD/ a su tam cez den dve sestricky na cele oddelenie ..

ako doprovod dietata do troch rokov mas to zadarmo ... nadstandardna izba je 35 EUR za den bez stravy ... inak si normalne na izbe na rozkladacej posteli /take lehatko/ a su tam aj iny rodicia a deti v tej izbe ...

kedze ide o dieta z DD tak si dories ako je to so súhlasom s anestezou .. lebo to by mala u vas podpisovat riaditelka DD a nie ty ... /ja som musela predkladat rozhodnutie zo sudu pravoplatne/

maznacik007
8. okt 2014

Profi nemoze podpisovat ani reverz ani suhlas s anestezou .... ak ano tak musi mat notárom overene potvrdenie od riaditela DD, ktory za dieta zodpoveda.....

To je dovod na okamzity vyhadzov ... PROFI Nema sudom udelene pravo na zastupovanie dietata pred skolskymi ci zdravotníckymi zariadeniami ...

maznacik007
8. okt 2014

a k tej VIP izbe tak tam je jedna postel pre dospelého a jedna pre dieta .. a nemyslim si ze by tam este nieco ine vtlacili ... a uz vôbec nie zdravých surodencov a pod... totiz tak striktne a naozaj striktne dodrziavaju aj to ze nemozu chodit na navstevy na izbu deti mladsie ako 15 rokov ...

dcera musela vzdy cakat mimo ... ked dosli s muzom za mnou .. resp. my sme vysli za nou ...

nadstandard zadarmo samozrejme neni .. ani ked je dieta do 3 rokov....

maznacik007
8. okt 2014

ale ak ti povedali tri dni a ste zdaleka tak treba ratat tie tri dni resp. dve noci ... a nemoze tam ist s nou niekto iny z rodiny ... myslim tvojej ... ze by sa obetoval ... ako tak ti poviem ze same dieta by som tam nenechala ... /nechcem komentovat ani sestricky a tak okolo/ vrati sa ti na totalku rozbita....

saskah7
8. okt 2014

@maznacik007 ja som na vsetky anestezy mala obycajne splnomocnenie na konkretny zakrok a datum atd.. iba podpisane a opeciatkovane riaditelkou, bez notara atd!! na kramaroch to v pohode vzali...
a reverz som telefonicky riesila s riaditelkou, ktora o tom vedela, a podpisala som ho sama..
a este od sameho zaciatku mam splnomocnenie take vseobecne, na komunikaciu so zdravot. a skolskymi zariadeniami... takze zrejme je to o dohode s decakom @matkaasebko

najjulinka
autor
8. okt 2014

no mame suhlas na jednanie s zdrav. a školstvom,ale reverz spada pod važnejšie veci.. ja v zdrav. podpisujem, že doprovod bol informovaný... žiadne, že rodič, či zakonny zastupca a pod.... proste podpisujem pri bežných kontrolách u lekarov ako doprovod.. .ano... ja som doprovod, mne povedia veci,a el v podstate to daju do správy, takže mam to aj čierne na bielom..... nič čo podpisuju zak. zastupcovia som nepodpisovala, resp. len zubne prehliadky...... ale nič detom so zubami nerobili.... vyber lekara nechali na mna a tam som podpisala ja a nie decak,a le ostatných lekarov musim mať vymenný listok a ked mi nepovedia k tomu presne kam am ist, tak si možem vybrať..... (kedysi mi pisali na vymenný listok priamo aká lekárka odborná, takže ani za to potom neberem zodpovednosť - za vyber).....

lebo fakt ak tých prav je viac, tak viacmenej ked sa čosi zomele ide rovno dolu aj profi.... a ked len o miesto pride ta dobre....... 🙄 😔

najjulinka
autor
8. okt 2014

notarom overene nemusi byť.... ale na mnohe veci ani vedenie decaku nema pravo a musi bio........ ale ak je podpis vedenia, tak to je ich problem ak prekročili pravomoc..... tam je ale profi z obliga, keby niečo.... tam si to odnesie len vedenie.....

maznacik007
8. okt 2014

@saskah7 no tak splnomocnenie predpokladam ze bolo orazene a podpisane riaditelkou ... ono kym sa nic nestane tak sa to neriesi ... povacsinou ... ale v pripade ze by bol problem /napr. po tom reverze / je otazka ci ta riaditelka podrzi a zoberie to na seba ze ona s tym suhlasila a bol problem a prevezme zodpovednost ... toto si musis zodpovedat sama....

matkaasebko
8. okt 2014

@maznacik007 mali s nou ist socialne alebo teda aspom jedna...ale im sa nechce alebo nemôzu...co ti poviem...na jednej strane mi tu psychologicka rozpravala ze je na mna extremne naviazana ze s tym nieco treba robit a na druhej proste na operaciu teda s nou musim...nemam nikoho kto by s nou z rodiny siel...to je tazko mama pracujuca, svokra nehrozi a drahy tiez nie...som tu len ja ...a fakt neviem...ine mi ozaj asik neostava len cestovat hore dole...cez den s mojim aj s mensou vydrzia doma...na noc by som bola tu ja a ona tam zvladne prespat kedze spi cele noci v poho, a rano utekala tam...ako fakt uz neviem...ja viem ze by sa vratila rozbita...viem si to zivo predstavit...stacilo ze teraz bola na prazdninach len u inej profi a prisla uplne ina....nie este z nemocnice...ale proste zas takto ked dam mensiu do domova aka mi pride ona??ked len vcera ked sme tam boli tak mi ju nosili co ma musela vidiet lebo im zacala plakat a nevedeli co s nou...ja uz fakt neviem co spravit...ci ozaj skusit vybavit pustenie skôr, este fakt ta jedna noc by sa ako tak dala aj ten den...ale uz 3 dni je dost...zas nechcem ani ja moc vyskakovat, ale hned ked ma prijimali tak som hovorila ze hospitalizacie budu problem a budu sa riesit podla potreby a dohoda bola ze pôjdu s nou ony...len sa nam to teda prvy termin zrusil preto lebo nemali sluzobne auto tak nemal s nou kto ist a druhy x ochorela...ale to som im predtym hovorila ze ci by sa nedal termin posunut lebo prisla z tych prazdnin uplne zlomena(aj ked jej tam bolo fajn) a nie este ta nemocnica...nooo a teda vyslo to tak ze rovno ochorela a 2 dni po termine operacie skoncila na atb...a teraz zrazu bum, musim s nou ist ja....

maznacik007
8. okt 2014

je to cele o zodpovednosti ... ja mam taku skusenost ze vsetko chcem mat podchytene ... lebo ked sa nieco stane tak proste vsetci daju ruky prec

maznacik007
8. okt 2014

@matkaasebko no je to na figu ... cele dieta je na poslednom mieste zaujmu ... 😖

matkaasebko
8. okt 2014

@maznacik007 ved to...ono toto je taka hnusna situacia ze jednoducho z 3 deti clovek nevyhovie ani jednemu...preto sa snazim hladat to najmensie "zlo" co by vsetkym najmenej uskodilo...a fakt neviem ale ako to vyriesit...ono mozno nechcem byt zla ale mozno by bolo najvyhovujucejsie keby zas ochorela...ale zas ani ta operacia sa neda do nekonecna odkladat...proste ja uz neviem...ale keby sa so mnou aspom o tom normalne porozpravali ale nie oni to hodia do plena na porade, ze je nutne aby som bola s nou a koniec...diskusia skoncila...

dioliana1
8. okt 2014

@matkaasebko u nás riešia také veci presunutím ku kolegyni... alebo pomoc vlastnej rodiny...

macocha
8. okt 2014

@matkaasebko no už radšej ako dochádzanie by som riešila ubytovňu v BA, kde budeš so zdravými. Ale aj tak Ti tam treba vyriešiť nejakú au-pairku, proste jeden dospelý, že kým budeš so staršou na vyšetrení. Máš to na Kramároch? Napr. blízko Kramárov je centrum Olivo, kde ti deti postrážia. Ale teda platí sa to... to by fakt chcelo preplatiť ako služobku aj s vedľajšími nákladmi.

ren76
9. okt 2014

Mamičky, ktoré ste profi mamičkami, mám na vás jednu prosbu. Študujem na vysokej škole sociálnu prácu. Diplomovú prácu budem písať na tému profesionálne rodičovstvo. Ak by som vás poprosila, boli ste niektorá ochotná anonymne mi vyplniť dotazník ohľadne vašej práce? Ďakujem.

matkaasebko
9. okt 2014

@macocha zvazovala som kedze mam kamosku co tam ma byt...ten by problem nebol...ale zas ta osoba je problem...ta keby problem nebola tak by decka mohli ostat aj doma...ja ani nebiem v kt.nemocnici to má..akosi ma s tym neoboznamili..ja som v ba v zivote nebola takze zaujmave tam bude este bez ujmy trafit

matkaasebko
9. okt 2014

@dioliana1 pomoc vlastnej rodiny je sice fajn ale co z toho ked vzniknute naklady ti nikto nepreplati...drahy nema narok na dovolenku moja mama tiez nie a svokra sa nepodujme

najjulinka
autor
9. okt 2014

@matkaasebko tak už len sa hodiť na tu dobu na očr alebo pn... a ostať doma so svojim deckom... .a nech si rieišia.... 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🙄 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 ked to len tak hodia na teba, tak to len tak hodiš na nich........ pripadne byť pristupna, že tvoje decko je chore.. maš pravo isť na očr, takže by museli riešiť obe, ale ty si ochotná sa nedať vypisať na očr, že ale musiš ostať doma, lebo maly ani do školky nejde.. takže nech poriešia len velkačku....... 😀 😀 😀 😝 😝 😝 😝 😝 😝 🤐 🤐 🤐 🤐

matkaasebko
9. okt 2014

@najjulinka wau ;) toto ma ozaj nenapadlo...skor ma napadla verzia zr ochorie starsia a zas to budu musiet prelozit..len tovuz byvmi ani neuverili ale zas deti zvyknu byvat chorre a terminy operacii sa presuvat...keby tak chcela pribrat aby ju nakoniec mohli operovat tu

najjulinka
autor
9. okt 2014

@macocha to olivo je čosi ako detsky kutik, či školka??? take veci pre profiča podpisuje zakonny zastupca = riaditel(ka) decaku.... 🙄 🙄 🙄 profi nemože len tak šupnuť dieťa do detskeho kutika v nakupnom centre, či do školky....... 🤐

najjulinka
autor
9. okt 2014

@matkaasebko ak nevyuživaš očr často, tak s tým by nikto nemal mať problem.... male decko je často chore... a fkt aj sopliky stačia na vypisanie, ak si požiadaš lekarku.... (pokial tam nechodiš s podobnou požiadavkou ako na klavir).... a inak ti odporučam ak fakt sa hodiš na očr, tak od piatku po dalsiu nedelu... 10 dni... a vyjde ti to možno lepšie ako plat...... 🤐 🤐 🤐 🤐 lebo očr sa počíta za dni a plat len za prac. dni..... to aj do buducna keby si potrebovala vypnuť nebodaj a zmestnavatel nie je pristupny na tvoj termín dovče.... 😉 ale nezneuživať to často, lebo to sa neda.. ale očr je lepšia kao pN, lebo maš neobmedzene vychádzky, takže nemusíš trčať doma.. 😉

matkaasebko
9. okt 2014

@najjulinka tak ja som ocr este ani nemala a fakticky ma to ani nenapadlo, kedze sak ked je maly doma a ja som doma s babami tak je to asik suma fuk si myslim...ale zas nemam chut aby baby niekde sli pocas ocr, alebo dovoelnky, lebo take ako sa mi vratili po mojej dovolenke bolo hrozne...sice som tyzden vypla ale potom som ich davala dalsie 2 tyzdne do kopy...co boli psychicky uplne ine...budem musiet hodit rec priamo v domove...lebo proste nebolo ani kedy sa nijako ohradit...voci tomuto... na jednej strane mi povedia ze sa im nepaci fixacia bab na mna ze ich mam niekde davat, a na druhej strane ked je moznost tak nemôzem lebo tam musi byt vztahova osoba...fakt niekedy nerozumiem...neviem ako si myslia ze rocne dieta a 2rocne sa nenaviazu ked su stale so mnou...a skym kurnik maju byt sak su moja "praca"

najjulinka
autor
9. okt 2014

@matkaasebko je zdrave, ked každe dieťa prejde total nacucnutim na rodiča, či rodičov... musia si tým prejsť a je to zdrave.... mnohé deti to zvladnu va babatkovskom veku, ale ked im to nie je umožnene (v domove) , tak je dobre ak si tým prejdu ked maju tú možnosť.. je to zdrave naviazanie sa.... a potom postupne osamostatnovanie,a ko každe normalne decko.... nap.r od mamy na par krokov, potom do vedlajšiej izby a tak dalej. .až raz budu dospele a samostatne.... ale musia byť raz nacucnuté, aby raz vedeli byť samostatné...

ja som mala profiča, že ani na zachod som nemohla.... a šlo odmna akokeby nič.... k novej mamke nemal problem od prvej IA... 😉 ani som nemusela byť pri IA stále...

macocha
9. okt 2014

@najjulinka no 🙄 🙄 ... niečo podobné, ako súkromné materské centrum. Ja som tam bola vždy s D., takže som nikdy nič nepodpisovala. Ale je fakt, že keby tam ostali bez rodiča, asi sa čosi podpisuje. Ale tak minimálne na jej biodieťa by jej pozor dali. Sú to ochotné baby a je to tam veľmi dobre zariadené. Robia aj také programy prípravy na škôlku, ale toto by bolo len 2krát jednorazové stráženie.

moniq
9. okt 2014

Cauko kocky. Chcem sa len opýtať - do profirodiny dostávate aj novorodeniatka? - a su neako postihnuté?- alebo preco nejdú hned na adopciu, ked su take dlhé čakacie doby na adopciu deti.... Neako tomu nechápem- tak my čakáme dlhooooo na dieťa a ono najprv ide na cas do profirodiny- preco?

najjulinka
autor
9. okt 2014

@moniq ake mate požiadavky? do adopcie len? bez rizika? čiže osvojitelne? biele? zdrave????

moniq
9. okt 2014

@najjulinka áno len adopcia....ja len nechápem preco deti nejdú hned do adopcie...takto si najprv zvyknú na jednu mamu a potom zas na inú....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre