Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

lenkove
12. júl 2009

ahojte!
Zicon, to ako fakt 27km/h?? to je paradna rychlost, teda 😀

inak, neviem, ci som sa chvalila 😉 ale absolvovali sme pripravu, podpisali spravu a teraz cakam na vyrozumenie.. dufam,ze pride pozitivne 😎 malo by prist kazdym dnom, je to uz tyzden od poslania spravy..
pridam trosku statistiky: prvykrat sme sli na urad 17.12, papiere odovzdali 29.1 a pripravu skoncili 6.7..
a teraz len cakat... 😝 a hladat 😀

lienocka235
12. júl 2009

Lenka super.. tesim sa.. tak sme nakoniec skoncili sami.. aj my sme boli odniest podpisanu spravu.. (nasu musela podpisat aj nasa miestna socialna) tiez 6.7 sme osobne dorucili nasu spravu na ustredie.. a do buduceho piatku nam ma prist rozhodnutie o zapisani do zoznamu .. tak sa velmi tesime... na to.. kedy teta zavola ze uz to ma na stole.. 😀
a k statistike...
pre papiere na urad.. dotazniky a pod sme isli tusim 15. aprila papiere sme odniesli na urad.. koncom aprila.. teraz budem uz v zozname zapisany.. o chvilu.. najneskorsi termin je 20. jula

zicon
12. júl 2009

Skuste sa opytat cez Usmev, oni maju komplexnu databazu a nie nejaky priblbly podardovnik ako na Uradoch

lenkove
12. júl 2009

Lienocka
vy ste rychlejsi 😀 😀 ale mna tesi, ze sme sa zmestili do toho pol roka 😵
inak, ake ste si dali poziadavky? mozes aj v IP,ak nechces takto.. my sme nechali do roka, aj poloromske, pestu aj ado.. chcela som si dat dvojicky a predstavte si, zabudla som na to! 😅 po odchode z uradu sa mi tam uz nechcelo volat.. tak hadam to bolo znamenie..
kazdopadne som predpokladala,ze to budem prezivat viac, ze sa viac budem tesit.. ale nic to so mnou nespravilo.. ten moj sa ale naozaj tesil 🙂 ja som sa zase tesila pri tom prvom liste, ze eviduju nasu ziadost, ked on vlastne este neevidoval, ze ideme naozaj adoptovat 😀 😀

lenkove
12. júl 2009

Zicon,
to istotne skusime 😵 😉

zicon
12. júl 2009

To teda je paradna hracka, hlavne ked sa maly rozhodol to nahanat. Ja som sa vyblaznil pri kerovani a on pri nahanani.

dioliana1
12. júl 2009

magi, stále bebeb nič nedošlo, dnes je 17 dní od súdu...

dioliana1
12. júl 2009

ako dlho vlastne normálne má čas súd na odoslanie?

rita55
12. júl 2009

dio to vazne este nic 😕 🙄 toto je zly sen.

zicon
12. júl 2009

Ozvy sa na podatelnu sudu, pripadne nejaky referat, tam ti povedia co sa deje.

najjulinka
autor
12. júl 2009

Ahojte. Tak my sme dnes mali zmenu... Doobeda v kostolných jasličkách... Bola aj jedna černoška s dievčatkom.. .Dievčatka sa Lucka bojí a jačala aj ked sa k Marekovi priblížila, že "Neeeeeeee"... Ale čo bolo pekné, tak jak zbadala mamu černošku, tak ukázala na ňu "Teta Ma(r)ek" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😵 😀 😵 😀
U našich parádička.. .Dvojičky spali v svojich cestovných postielkach na zahrade.. .Okupali sa 3 "velké" v detskej vaničke na zahrade (v bazene ešte voda studená), umyla som kočík, zistila, že má obe predné kolesá pokazené 😠 Ale bola to fajn zmesna... Od rána, do večera mimo domu... Cestovné postielky su na nezaplatenie... 😉 😵

rita55
12. júl 2009

juli tak ste si uzili fajn nedelu 🙂 to my nie na obed mala naty 39 teplotu tak som uekala na pohotovost ma hnisavu anginu 😒 a teraz dufat,aby zajtra nezavolali z uradu ☹ neviem co urobim....a nechat ju tam to tiez nechcem.

lienocka235
12. júl 2009

lenka.. v pohode..
podmienky sme dali.. bez mentalneho postihnutia , vek 0 az 5 rokov vsetko ostatne pripustame... cize aj ine etnikum a pod.. davali sme si pestu..
co sa tyka zoznamov deti 😠 ☹

dio.. to fakt vazne.. ze to este nedorucili a to co s tym robia... ale podla mna by to stalo za to zistit ci to nestoji niekde na podatelni.. 😒

lienocka235
12. júl 2009

jaaj este som zabudla.. Juli tak to ste si super uzili.. je to fakt rozdiel v dome na dvore.. a v byte

najjulinka
autor
12. júl 2009

No len naši maju taký dvor pre deti neprisposobeny, takžže je to aj tak makačka...

najjulinka
autor
12. júl 2009

Lucinak samozrejme naspala poobede, v aute scestou domov už blizko domu skoro zaspala, ale udržala som ju pri živote dajak, aby nam doma spala... a samozrejme nespi ešte 😒 😒 😒

lienocka235
12. júl 2009

jaaj . tak to my mame vyhodu.. moja mamina profesne opatruje deti uz dlhe roky.. tak maju aj dvor tak urobeny.. aj smykalku pieskovisko.. travovy koberc.. hojdacky.. a kooopu hraciek... a tiez im davame bazenik.. na travu.. detom.. alebo sprchu.. pustime taku.. letnu.. bazen nemaju ale ziju pri jazere.. tak plavat chodime tam..

byvame v jednom meste.. takze neni problem ist k nim na biku alebo peso.. to je vyhoda.. pre nas..

tak usposobte dvor.. ked aj tolko vnucat pribuda.. no nie..? 😀

najjulinka
autor
12. júl 2009

no lahsie sa povie ako spraví... to by bolo treba komplet oplotiť... upraviť všetko... ešte aj drevo naši na kurenie maju tam.. a plno všelijakých vecí... a oplotiť tak, aby ani prelizt deti nevedeli.. lebo susedia su od našich nižšie... no nerátalo sa s tolkými malými detmi.... aj vnutro nie je pre také malé spravené... a k tomu 7 mačiek či kolko, ktoré treba pred Lucinkou ochrániť... a susedov pes, ktoeho treba uchraniť tiež.... no asi tak... 😀 😀 😀

lienocka235
12. júl 2009

Juli to mi je jasne ze sa same nespravi 😀 my na to mame dedka... kutila... (teda mojho otca) on ked nestavia a nerobi nieco.. tak sa s nim neda prezit.... aj nasi maju krb.. urobil take drevarne.. dve.. co sa hodia k altanu co robil predtym.. a teraz akurat nedavno dokoncil.. taku istu drevenu garaz.. pre auto..
on proste je uz na dochodku.. a nema co robit ako zamestnanie.. tak chodi a vymysla co urobi.. prerobi.. trvaicku seka zahradku a tak..

momentalne sa uz chysta .. na nasom starom domceku nam ide robit altan.. 😀 tak sa mama tesi.. lebo tam bude chodit robit si.. (tam si aj jest zohreje.. telka tam je a gauc ked si chce oddychnut) a ona bude mat klud.. 😀 😀 😀

to je proste taka generacia.. on nevie nic nerobit.. ale nemozem krive slovo povedat.. denne mi chodil pre ninku do skolky.. a fakt sa vie postarat.... aj ked obcas frfle..

cairka
12. júl 2009

ahojte.
rita, natálke skoré uzdravenie prajeme 😵 a ak zavolajú z úradu,tak určite niečo vymyslíte 😉

juli, z lucky sa ti stáva nejaký nespavec 😒

najjulinka
autor
12. júl 2009

No nas nonstop maka tiež, ale chodi do prace normalne, takže asi tak má čas makať... Ale tiež všetko sám... aj vlastne celý dom postavil... ale ešte ni je dokončený ani on... No u nás drevaren nehrozí... Naši maju rezancu pozemok... Pred domom rovina, za domom strmý svah (ten sa nepoužíva)... No a k plotu sa nič nestavia.. .len drevo sa zloží... Lebo keby náhodou nejaké auto vrazilo do zahrady, tak nech nie su škody... Ani deti k plotu nechodia... Keby dačo... Potom je dvojpristrešok pre auto... Potom ešte bazen v lete... a tak proste... moc miesta tam nie je... A ked dnes samozrejme este 5 auto odparkovaných na záhrade, malo byť 6, ale našim sa auto pokazilo v sobotu a ostalo dakde cestou v servise..... 😖 A ešte potom treba odchádzať postupne alebo treba proste vyparkovať, zaparkovať späť... no len sa s autami tam vyšachovať dá zabrať.... S detmi alebo čimsi cez cestu sa neda chodiť... ešte s dvoma občas sme to zvládli cez cestu... ale so štyrma nehrozí... a navyše pri ceste peče slnko, takže dosť o ničom... ale ked sme mali svadbu tak sme všetky auta vyparkovali von.... a aj hostia mali pri ceste.. .inak by sa nedalo...... no šou... a to doobeda pred svadbou zastal kamion s rurami a mna skoro šlaktrafilo, že nam na ten plac tam zlžia rury,a le našťastie len zastala čakal na pokyn kam presne zložiť a nebolo to pred našim domom... 😀 😀 😀

najjulinka
autor
12. júl 2009

z Lucky nespavec sa začal stavať pred Vianocami.. už sa len zdokonaluje.... 😀 😀 😀 Akože ked ideme k našim, tak nespi poobede... aebo niekam inam ked ideme....... nema problem.... 😀 😀 😀

yukki
12. júl 2009

Ahojte, Lienočka keď sa rozhodnete prísť stanovať zoberte každopádne dedka, drevárku nám treba ako soľ...len daj dopredu vedieť že zoženiem dosky a kúpim klince 😀 😝 no a už teda aj tú maminu keď má také nervy-že opatrovať deti! 😀 😝

dioliana1
12. júl 2009

le su velké 110

dioliana1
12. júl 2009

zicon: ja som tá čo odovzdáva deti ďalej....

najjulinka
autor
12. júl 2009

dioliana svetre skoro jak za sociku 😀 😀 😀

najjulinka
autor
12. júl 2009

a ja som dnes objednala ohrádku a slnečník na kočík a blbiny.... julove prachy beznadejne minuté, tak už minam augustové 😀 😀 😀 😀 Teraz trošku viac miname, jak prišli dvojky... Treba sa dovybaviť....

dioliana1
12. júl 2009

hej ale by sa ti hodili k longhornu 😀 😀 😀

najjulinka
autor
12. júl 2009

neviem.. mne to na počítači tie svetre ukazuje dosť do červena...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre