Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

maznacik007
23. jan 2010

ahojte.... nestiham.. klasika.. odkedy som doma tak nemam na PC moc cas....

mne sat iez velmi pacilo ako to spravila TOnka.. ze vsetko pekne oznacila... a deti sli z profi s plnou vybavou... tak by to malo byt... najma tieto vacsie veci predsa nejdu do spotreby ... a patria dietatu /su kupovane za peniaze ktore na neho poskytuje statny rozpocet a su jeho... co sa tyka prispevku je to cca 170 eur na dieta mesacne.. a ked sa odrata strava, plienky prasky a ine potrebnosti stale je dost koruniek na oblecko hracky a vacsie veci pre dieta... ktore mu patria... / mne je vzdy smutno ked pocujem ze niekto skoncil tak ako my.. /a je nas tu viacero/ a pritom deti isli z profi.. / u nas to bol problem domova aj u CH./ nedat tomu dietatu ktore fakt na tom svete nic nema... je ...........

najjulinka
autor
23. jan 2010

maznacik mas IP... proste jedna vec je na čo maju deti narok a druha ako to je...........

Ja som celkom rada, že po dvoch rokoch system "igelitka, krabica" ( 😅) budu mať deti skrine a viac miesta na hranie 😉

Všetky deťušiky mi hajjaú teraz, manžel išiel po tie skrine... Domča ma teplotu, Lucka tak okolo 37 stale...

thera1
23. jan 2010

ahojte.....

najjulinka
autor
23. jan 2010

Snad Figaro nemam nič domka... ked tak rozmyslam.... ale teda nemilí darček do tej čokoladky nastrkali.... to kinder surprise ma krajšie darčeky v čokoladkach 😀 😀 😀

thera1
23. jan 2010

teraz su pekné tie hrošíky... 😵

najjulinka
autor
23. jan 2010

Pozeram datumy výroby čokolad, ktoré su nakazene a to my tu na východe sme v bezpečí.. také čerstve čokolady u nas snad z Blavy ani nestihnu doniesť ešte.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
23. jan 2010

jaj inak ked sme pri kinder.. .lucka z nakupneho vozika dosiahne na tie všelijake veci čo maju pri pokladni tovar proste.. .a mali tam také Kinder keksiky či čo.. nejak som ju presvedčila, že to nelubi, že to je take male, že jej treba niečo velke na papanie ako chlebiček, že to ma viac.... šahla vedla a tam kondomy... klasika "čo to je?".... hmmm.. .čo teraz.... jedna vec, že deti neklamem, druhá vec, že toto sa neda vysvetliť v jej jazyku.. .vynašla som sa "Krabička"... kedže si nepamatala žeby to ž mala, tak sa pýta "lúbim to?" .. .tak som jej povedala, že to nelubi... išli sme druhýkrat.. inokedy proste na nakup... no a zas všetko obzerala pri pokladni.. .ale krabičku si pamatala... a rovno... "Krabička" .. ja, že ano... a ona "Neluuuuubim toooooo, bééé"... no jak keby som jej obsah tej krabičky dakedy vnucovala.. no proste čo si mysleli tí za nami v rade, netuším.... ked suverene vedela, že tu krabičku nelubi.... 😀 😀 😀 😀

dioliana1
23. jan 2010

Ja som svojich odchádzajúcich nabalila všetkým čo im bolo dobré (oblečko a obuv), hračky, bicykel, odrážadlá, no všetko...tak kázal bývalý riaditeľ, potom som mala s toho prúser od novej hospodárky (ked sa vymenil riaditel DD), že všetko malo ísť do DD, že je to zo štátnych peňazí, teraz keď som chcela buginu pre Bambulku, takže si mám našetriť z jej peńazí, že DD mi na to nemože dať...takže tieto deti nemajú nič....

najjulinka
autor
23. jan 2010

no vsak práve, že to čo potrebuješ od začiatku, že si musiš "našetriť".........

najjulinka
autor
23. jan 2010

vsak ked si predstavim, že kolegyna mala bábo 3 a pol mesiaca.... a keby mala všetko realne na neho z toho nakupiť a aj s nim dať dalej, tak proste nestihne si ani "našetriť".... a nevraviac o tom, keby ho mala ešte aj cez prelom rokov, tak sa ani nedá našetriť..... lebo by musela ist na nulu aj ku koncu roka....

yukki
23. jan 2010

No veď mňa to napadlo proste pri pohľade na tie fotky, tie pobalené deti aj s bicyklom aj kusom nábytku a hromadou vecí...že je to také pekné, že je to proste ICH a oni sú NIEKTO, veď majú aj vlastný majetok....nie sú len bezvýznamné kusy ktoré sa môžu zo dňa na deň presunúť hocikde.

vivien2505
23. jan 2010

K diskusii o veciach detí v profi:

O povinnosti OZNAČIŤ veci tak, aby nedošlo k ich zámene nielen v profi rodine hovorí VYHLÁŠKA č. 643/2008 MPSVaR ale aj iné zákony.....

Je záväzná pre všetkých riaditeľov DeD, ale aj iné zákony....

lebo dieťa aj keď je v DeD a riaditelia si myslia, že si môžu robiť ako chcú...SÚD...im toto dieťa zveril...

Viem, že je povinnosťou podávať správu na SÚD....

Ak sa dieťa zo dňa na deň presunie...v nemocnici mala na uškách nové zlaté naušnice...pýtam sa kde sú....

Ak jedno dieťa chcú dvaja žiadatelia....ŠALAMÚN.....poraď komu dať veci.....

Počkám na právoplatné rozhodnutie súdu o zverení dieťaťa do NRS...

marketka1
23. jan 2010

Ahojte my sme sa až teraz vrátili z nákupu a návštevy pod jednou cestou aby sme zajtra mohli ísť niekde na spoločnú prechádzku.

ja som tak isto bola profi mama a mojou povinnosťou bolo aj zapisovať majetok dieťaťa ktorý dostal z DD a ktorý som mu kúpila v čase kým bol Martin vedený ako dieťa z DD.
všetky veci mal označené(ja som to riešila fotoalbumom a malé veci som odkladala do tašiek)
všetok majetok je majetkom dieťaťa keď že na majetok mu prispieva štát a nie DD (DD je len zriaďovateľ)
povinnosťou DD je všetok majetok dať dieťaťu keď z DD odchádza vrátane skriniek auto sedačiek stoličiek či bicyklov pokiaľ ten majetok bol kupovaný z jeho príspevkov na to ja proste zákon.

DD to ale až neuveriteľne zneužívajú vo svoj prospech bohužiaľ bežne sa stáva že si zamestnanci z DD nechávajú hlavne nové nábytky pre svoju vlastnú potrebu tak isto hračky atď.

zamestnávateľ je povinný zabezpečiť profi rodiča všetkými potrebami ktoré sú nevyhnutné na výkon jeho práce(takže ak si dieťa zo sebou odnesie svoj majetok DD je povinný zabezpečiť pre nové dieťa na preklenovacie obdobie kým si to profi.pre dieťa znova z jeho peňazí nekúpi) ale to by najprv v DD museli byť viac aktívny a nie pohodlný a vypočítateľný
Náš Martin u nás zostal so všetkým majetkom čo mu patril podľa zákona 🙂

marketka1
23. jan 2010

a kubko odišiel z DD holý (keby som mu neštípla jedného malého macíka tak do škatule mu nemám čo dať)

dioliana1
23. jan 2010

Ja mám nariadené že malé veci mám dávať spať do DD...takže čo domov to iné nariadenia... 😝 a nielen DD, ale aj čo človek....

zicon
23. jan 2010

Inac mne je jedno ci dostanem hole dieta alebo nie, hlavne ze dostanem uzlicek stastia.

ralanka
23. jan 2010

ahojte no tak my sme domka s BB
malý má hraničný prirodzený reflux čiže mliečko nemusíme meniť a inak je úplne o.k. , hlavička sono obličiek, nožičky komplet vyšetrenie o.k. som šťastná 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

rita55
23. jan 2010

zicon tu nejde o to ci daju....ale je to riadne kocurkovo 😒 mne aj keby profi dala tie veci pre Natalku tak ich necham u nej,lebo viem,ze sa jej este zidu pri dalsich 😉 vidis jedna profi by dala aj cele srdiecko pre deticky a ako dopadla a druha profi medialna hviezda 😠 je to smutne 😒 sama som zaniesla hned potom ako sme si doniesli Natalku vrecia osatenia a bolo mi povedane keby radsej plienky ☹

maznacik007
23. jan 2010

nejde o to ci to je tebe jedno... ide o to dieta ake signaly ono dostava o sebe o svojej hodnote o tom ake je dolezite... a nech mi nikto nevravi ze nemozu dat jedno slusne oblecenie a obutie aj odchod z domova je velkou zmenou mna osobne urazilo ze riaditelka nam nedosla ani ruku podat hoci bola v kancelarii a riesila cosi s udrzbarom.. ked sme prisli posledny krat sa rozlucit.. s pravoplatnym rozsudkom a odmietli sa s malym odfotit...

a mmch stastie asi nie je to spravne slovo co to dieta preziva...ked ide do novej rodiny ale pre nas isto stastim nase deti su..

marketka1
23. jan 2010

zicon aj mne bolo šum a fuk či dačo dostal hlavá vec že bol čím skôr doma. ja som hovorila o tom že nieje DD ako DD. a riaditeľ ako riaditeľ.

ralanka to je suuuuuuuuuuuupééééééééééééér že malý je o.k 😉 😉 😉 😉 a že ste šťastný 🙂 🙂 🙂 🙂

zicon
23. jan 2010

Nuz maznacik komu rozum chybi v Apatece nekoupi

marketka1
23. jan 2010

no maznacik v DD kde bol kubko sa nevedeli dočkať kedy si ho zoberieme domov každý deň každá smena že ako dlho ešte bude u nich na oddelení ☹

a jasné že ide skôr o princíp že u niekoho zákony platia u iného nie ☹ ☹ ☹

janivonbenji
23. jan 2010

ralanka,
tak to je super....

zicon,
ono to asi veľmi nie je o tom, že či niekto dá pár kusov oblečka, ale skôr o tom, že to je hmatateľná minulosť dieťaťa a tiež si myslím, že pri ado deťoch je to dôležité ( ani my nič nemáme, ale my z pochopiteľných dôvodov, malý išiel k nám z nemocky ...)

aj tak tomu nerozumiem, julinka prepáč, ale použijem ťa ako príklad 😉 ...od kedy je lucinka v pestúnstve, tak by mala julinka akoby prestať používať všetko do vtedy používané veci, ktoré jej kúpila, lebo už lucka nie je v profi, mala by ich odložiť pre ďalšie dieťa, príp. odovzdať do dd ...to my vyplynulo z hore napísaného, ani mne to akosi nesedí, ale vyzerá, že prax a zaužívané postupy v dd sú nad rôzne nariadenia.....škoda len, že toto nie je jediný problém pri deťoch v dd a že pomyselná špička ľadovca je niekde úplne inde ☹

rita55
23. jan 2010

maznacik my tiez ked sme brali Natalku tak riaditel Nam odkazal,ze nech cakame na chodbe kym urobia papiere 😒 ani sme ho nevideli ☹ asi preto je to tam tak ako to je ☹ ☹ ☹ maznacik mas uplnu pravdu 😉

maznacik007
23. jan 2010

ono ja chapem ze tazko je profirodicom ked im domov neda prvotne vybavenie... to bez debaty... a potom aj maju malu manevrovaciu plochu kedze su zamestnancami DD skor je to na nahradnych rodicoch aby oni branili prava tychto deti

zaroven tu ale stoji pravo dietata na jeho identitu na spomienky a na minulost... ja si neviem predstavit ze by som dala svoje dieta napr. do nemocnice a nedala by som mu nieco co by mu pripominalo domov mna oblubene pyzamko hracku... a co tieto deti v domove su menej ako tie co mame doma?

ked od nas maly odchadzal... /nie Danko/ k biomame tak som ho krasne vyobliekala a dala som mu jeho decku co som kupila flasku mliecko plienky co sme pouzivali.. akokolvek som bola nestastna frustrovana a nahnevana.. nevedela som ho pustit len tak proste mi to nedalo... a trvala som na tom aby to zobrali s nim..

zicon
23. jan 2010

Nam ho dali na dlhodobu navstevu a tak bol viac u nas ako u nich a to bolo super.

najjulinka
autor
23. jan 2010

jani v pohode priklad... 😀 😀 😀 😀 v podstate jasne.. jak je Lucka v pestunstve, tak som rozdelila hračky, izby a zavelila "toto je tvoje Lucinka" a "toto je štátne" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a na záchodovu a kupelnovu klučku som dala ten automat na mince a štátne deti pri vstupe do WC a kupelky vhadzuju mincu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 (na záchode som ešte velmi nezarobila, ale na kupelke mi to ide - čistý zisk 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😝 )

dioliana1
23. jan 2010

juli dobrý hlod 😀 😀 😀 😀 aj v aute vyhradené miesta pre štátne a vlastné... 😀 😀 😀 😀 😝

maznacik007
23. jan 2010

juli sa smejes... v anglicku maju v bytoch elektriku na mince... hodis mincu a svietis.. a videla som aj vodu tak poriesenu 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre