Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
31. máj 2010

my... 😉

bendy25
31. máj 2010

Ahojte! Katarina, a ako dopadla prva priprava 🙂 a kolko trvala? A vraveli vam aj kedy budete robit tie testy? Nasa psychoska ma dovolenku akurat jul a august, prave tie tyzdne, co bude akurat mm doma. Ale v juni mame 2 pripravy, da sa povedat za sebou. Takze predpokladam Kati, ze to budete mat hotove ovela skor, ako my.
Yukki, mne sa ale nieco mari, ze niekto sem pisal, ze dietatko uz ma doma a az tak ide na sud, alebo sa mi to iba zda? A vraj aj na sude by sme sa mali stretnut s bio rodicmi 😒 To je hrozne, ked tam musite tak dlho chodit a to ste uz mohli mat malicku davno pri sebe a dat jej tolko lasky, kolko len potrebuje a ono chuda musi vyrastat este stale v DD, no to je sila! Kolko je od vas vzdialeny DD, do ktoreho chodite k malej?

yukki
31. máj 2010

bendy, toto všetko je v kompetencii riaditeľa Detského domova, či Ti dieťa dá na tzv. hosťovský pobyt-už napríklad aj pred konaním na súde..po ňom...alebo až po nadobudnutí právoplatnosti rozsudku. Zákon toto nestanovuje jednoznačne, pobyt umožňuje ale neprikazuje riaditeľom, že dieťa musia dať. malá takto mohla byť už od minulého roku u nás. detský domov nie je ďaleko od nás, je veľmi blízko, ale malá zle znáša rozlúčky, preto tam chodíme len raz za týždeň. Takmer polovicu svojho doterajšieho života už mohla byť u nás....každý deň je dôležitý, veľmi dôležitý, dôležitejšie dni na rozvoj už v jej živote ani nebudú a ona upadá do nenapraviteľných deprivácií v domove. kôli čomu? komu?
Aj ja som robila prípravu na referáte v Spišskej, aj aktualizáciu.

macocha
31. máj 2010

@bendy25 ešte na upresnenie, čo si písala, že dieťatko je doma a až tak sa ide na súd môžu byť aj iné situácie:
a) už bolo predbežné opatrenie, na základe ktorého ide dieťa do NR (náhradnej rodiny) a až neskôr sa ide na súd
b) niektoré mali dieťa ako profimamy a po čase sa rozhodli pre NR
c) tie spomínané hosťovské
d)... iné... každý prípad je iný 😉

bendy25
31. máj 2010

Aha, tak vam dakujem za vysvetlenie ... Yukki a ty si odkial, ze si robila pripravy v SNV a kde tam nablizku je DD? Ak nechces, nemusis napisat ...

mata25
31. máj 2010

caute,
som vytocena, tak trochu, takze otazka pre vas.
ked si chcem uplatnit danovy bonus na adoptovane dieta (uz mame aj rodny list) naco potrebuju v mzdovej uctarni rozsudok ked sme raz pisany ako biologicky rodicia? mali ste niekto taky problem. sak ked raz je rodny list tak je to akoby sa nam narodil, predsa pri biologickych detoch ziadne rozsudky nie su a nie je problem.

macocha
31. máj 2010

mata budem len teoretizovať - ale nie je to o tom, od kedy vzniká nárok? Lebo u Vás je to skoro jedno, je maličký - ale keď si niekto adoptuje 3 ročného, nemôže si podľa RL uplatňovať bonus na celé 3 roky, len od zverenia... proste asi jej ide o dátum zverenia, kým na RL je asi len dátum narodenia, nie?

mata25
31. máj 2010

to ma nenapadlo, a jedna sa prave o danovy bonus na Filipa. a to sa uplatnuje spatne? musim to ist kuknut na net.

najjulinka
autor
31. máj 2010

macocha,a le ak si danový bonus chce uplatniť od tohto mesiaca a tento mesiac donesie rodný list, tak je fuk ako to bolo v rozsudku. .ine by bolo keby doniesla rodný list dnes a chcela bonus od aprila alebo ešte skor.... vtedy by ten rozsudok (pravoplatnosť) mal zmysel a bol podstatný....... pokial dobre pamatam, tak sud ste mali 4.maja mata????????

martina_maxian
31. máj 2010

ahojteeee, krásny večer vám prajem.. 🙂 už som tu strašne dávno nebola, a vyzerá to tak, že ja tu už 90 % báb vobec nepoznám.. Tak všetkým novým čakateľkám prajem veľa šťastia, ústretových soc. pracovníkov,, a poriadne iskrenie pri hľadaní detičiek.. 😉

mata25
31. máj 2010

@najjulinka
sud sme mali 12.4., to bol Filipov, a v maji sme mali predosvojitelsky s Andrejom. uz mam cislo na tu ich uctovnicku, zajtra jej zavolam a opytam ci sa to da teda spatne uplatnit a tym padom ci sa da aj na Andreja, kedze zije s nami v domacnosti a starame sa onho.

macocha
31. máj 2010

Jaaaj, keď uplatniť od teraz do budúcna, je to iné. Ja som to pomotala, myslela som, že za minulý rok 😅 Ale zas možno teta bola taká milá inisiatívna a chcela vám to dať aj pozadu, odkedy vám to patrí... ale práve na to potrebovala vedieť, odkedy vám to patrí...

lenkove
31. máj 2010

ahojte
tak ja som tu a s ničim nemám dobré správy. V práci mám pár prerábok, najmä úvod a záver a ja už nemám energiu.. K tomu je Ivanka chorá a my sme sa až dnes vrátlili domov, lebo cestovať s deckom čo má 39 nič moc.. K tomu hrozné hnačky, už bola aj krv v stolici 😢 😢 😢 lekárka nám zakázala mliečko a ona je závislák najmä nočný, neviem ako zvládneme ďalší deň...
no a k tomu sa nám po očkovaní (minulý pondelok bolo) začali predierať očné zuby, už ich máme oba...
a ja som si po sto rokoch namiesto písania práce či s vami pozrela film s J. Carey (nie Ace Ventura 😀 ) a spokojná môžem vyvesiť prádlo a ísť spať.
a tu čo nové? Mary sa neozvala? mala ísť dnes na operáciu... 😔 😔

cairka
31. máj 2010

leni, fúha, ťažké dni za vami 🤐 hlavne aby škorica sa rýchlo vyliečila, ten zbytok už potom pôjde

yukki
31. máj 2010

No, Lenkove....držím palce, škorička to s mamou a tatom zvláááádne...

macocha
31. máj 2010

Juuuj, takto smutne skončil váš výlet... držte sa, Leni...

bendy25
31. máj 2010

Dobru noc, uz idem spinkat, zajtra si vas docitam 🙂 , lebo mi uz ocka klipkaju ...

lenkove
31. máj 2010

ďakujeme baby 😀 😎 ... zajtra ideme k lekárke, lebo aj keď sa stolica bez mliečka ozaj lepší, tak horúčky sú stále..
mimochodom, práve bol rev a pomohol aj čajík 😎
idem ja veru spať, mm drichme na gauči 😀

5katarina7
31. máj 2010

@bendy25 príprava trvala 2hodiny,bolo celkom v poho.Pýtala som sa na testy,hovorila že budu,ale že kedy to nepovedala.No neviem kedy skončíme,v dohode máme do konca jula,ale kedže ide na dolenku už sa to predlži a povedala,že aj keby niekto z nas ochorel tak vtedy tiež,tak neviem.Mne sa to zdá tak dlho,kým sa dostaneme k dieťatku.

5katarina7
31. máj 2010

@lenkove aj ja želám skoré uzdravenie.

najjulinka
autor
31. máj 2010

dobruuuuuuuuuuu nooooc....

zuzubabo
31. máj 2010

@5katarina7 - áno ideme do pestu, prípravu sme mali zatiaľ 2x, chceli by sme dievča 0-5 aj rómske.

marketka1
1. jún 2010

Dobré ránko.
meteo okienko
A nezaprší a nezaprší. 😠

leni skoré uzdravenie škorici a tebe veľa síl k prepisovaniu práce nezávidím.

mata čo ja viem tak uplatňovať daň. bonus sa dá od právoplatnosti zverenia dieťaťa (predosvojiteľská,pestúnská,noskárská starostlivosť) a spätne sa dá uplatniť len za rok kde ešte nebolo podané daňové priznanie t.j rok 2009 sa už nedá a ak máš nejaký mesiac čo si o bonus nepožiadala v roku 2010 tak ten mesiac Ti bonus vyplatia až v roku 2011 pri vyrovnávke daňového priznania za rok 2010.

saskah7
1. jún 2010

dobre ranko, Lenkove, no konecne si tu... tiez ma mrzi, ze ste takto dopadli... ☹ ale verim, ze to zvladnete... na tom blsaku ste asi neboli, ked ste ochoreli, co? a o Mary neviem, ze ma operaciu, slubila sa ozvat, ked pojde, aby som mohla na nu mysliet, a neozvala sa... luto mi velmi, ze tu dlho nebola... 😖
u nas neprijemna zima, ja uz zacinam kaslat a pobolieva ma hrdlo... decka maju v skole karneval, mali ho mat vonku na dvore, ale asi nic z toho, tak sa budu tlacit v triede 😀

lulucertik
1. jún 2010

všetkým detičkám prajem šťastný deň detí, aby ste sa mali čo najlepšie aby ste mali veľa dobrých ľudí okolo seba a aby sa splnilo všetko to, po čom túžite...

saskah7
1. jún 2010

ozaj... pripajam sa ku gratulaciam pre vsetky nase deticky 😵 😵 😵 VSETKO NAJLEPSIE

natia
1. jún 2010

Martkétka a to ty odkiaľ vieš všetky tieto ekonomické veci? 😉

natia
1. jún 2010

náladu vám to nezlepší, ale budete v obraze...
http://www.shmu.sk/sk/?page=1516

najjulinka
autor
1. jún 2010

natia nečum na take voloviny.. nam par dni pred svadbou vssade predpovedali dážď......... no možeš 3x hadať ako bolo.. .bez dažda.. .horučavy take, že bola rekordná teplota... mali sme mať svadbu vonku... moj ocko než začala oslava, tak sprchoval pristrešok studenou vodou, aby ho ochladil, aby nam pod strechou nebolo horuco...

lenkove
1. jún 2010

@saskah7
Sasi, pravaze sme boli, ono kriza ozajstna zacala az v sobotu popoludni, dovtedy to boli "len" horucky, predpokladala som,ze zo zubkov.. ale nenakupili sme nic co sme chceli, bola to bieda. vsetko iba stare kramy, tri auta ludi co viditelne predavali svoje veci, nie oprasene veci z popolnic.. jedno z toho mlade kocky s ich obleckom velkost 34 😀 jedna rodina s vecami pre 10/12 rocne dievcatko a jedna pani s vecami 1-3, od ktorej som kupila riflovu bundicku a suknu, kamoska lyziarsku kombinezku. ale Mary vravela ze treba ist v NEDELU a my sme sli v SOBOTU 😀 😀 potom sme sa zastavili v Parndorfe, nasledne v Ikei a Avione, takze nakupna horucka uspokojena a vsetky peniaze, co mi mm vydelil minute 😀 😀 ale kocik,cest. postielku a babyphone nemame stale 😀 😀
Inak, dnes uz mala nema horucku 😵 😵 a kakala od vcera od 17 hod iba raz, dnes rano 😵
a nacim dalsi prelom napisat do nasho zivota: vcera a dnes zacala spavat s nami v posteli 😵 😵 ono to bolo tak, ze ked sa zobudila s placom, pomohlo len mlieko a minimum dotykov 😔 teraz ju mozeme dat k nam do postele, ona sa premrvi medzi mnou a mm a spi 😵 😵 a tulinka sa, moje zlate 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre