Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
16. feb 2010

šupla som na chvíľočku do albumu naše "manducovanie", a "babyvakovanie" mi to nechcelo vziať (fotky v babyvaku sú veľké 😝 )

dioliana1
16. feb 2010

papiere na pestu nám takmer hotové, snad do piatku to aj na UP dotrepem... 😀

cairka
16. feb 2010

aj ja som dala foto, ako spávala veve vo vaku, teda zaspávala potom som ju prekladala do postele 😵 ale fotka je zlej kvality, je to fotené webkamerou 😝

dioliana1
16. feb 2010

i ja dala náš nosič, aj Naťa doň vošla tesne pred odchodom...Lenka v pohode

dioliana1
16. feb 2010

tatiana máš IP
😀

magimary
16. feb 2010

saši, vďaka!!! 🙂
ako pokračuješ vo svojom rozhodovaní? 😕 🙂

saskah7
16. feb 2010

Mary... noooo, citam si vas tu, ked mam trochu casu... aspon trochu nahliadam do tych starosti a radosti okolo toho... a zakazdym ma prepadne tuzba primojkat si nejakeho toho Opustenceka, ako ich ty krasne nazyvas 🙂
Ale... zasa na druhej strane som zo seba niekedy sklamana, ako to nezvladam s mojimi vlastnymi detmi a vtedy pride myslienka, ze "co chces este s dalsimi, ked svoje si nezvladas...!"... mam toho teraz nejak moc... chalani chodia obaja na hudobnu, to treba s nimi aj denne cvicit, mladsi aj logopediu, teraz najnovsie obaja aj na rehabku (nic hrozne, len chybne drzanie tela), tak aj to treba denne cvicit... no a mala je tiez obcas vo vzdore... do toho ulohy, varenie, upratovanie, atd atd atd... tak mi niekedy rupnu nervy a rozmyslam, ze ako by som zvladala este dalsie dietatko... ale snazim sa vzdy sama seba presvedcit, ze by som to zvladla... nejako je ta tuzba stale vacsia...
inak, z Navratu odpisali, ze priprava by bola asi v maji v okoli Ziliny, zapisali si ma, tak myslim, ze mam celkom dost casu na rozmyslenie... a snad sa dovtedy pohnu lady aj okolo tejto hroznej byrokracie...
takze tak 😉

magimary
16. feb 2010

no, hej...super...môžeš rozmýšľať a rozmýšľať... 🙂
len to moc nepremysli... 😅
podľa mňa, takéto pocity-"mamičiek neschopáčiek" máme asi mnohí/-é... a nielen pocity, ale aj reálne robíme chyby a tie naše detičky nám to aj tak vždy odpustia, lebo nás ľúbia a my ľúbime ich... 😉 😵 🙂
takže, v tomto by som až taký problém nevidela... 😉

len nech pominie ten "marazmus" okolo toho-to by mohol-aj hneď... 😝 🙄

magimary
16. feb 2010

idem už... 🙂
dobrú noc!!! 😵
snáď už budú len pekné sny a hlavne POKOJ a dobre dlhý a huntný spánok... 😅
v poslednej dobe som totiž takmer noc čo noc odovzdávala malého niekomu cudziemu... 😔 😢
dúfam, že dnešným dňom to už skončilo... 🙂

suezana
16. feb 2010

Amen 😉

ralanka
17. feb 2010

Dobré ránko 🙂
tak my sme už napapkaní a opäť hajáme aj s mužom 😀 😀 😀 😀 😀
už super spinkáme cez noc predtým to boli tri dni po sebe ale teraz už prespí každú noc od cca 21:00 do 6:00 takže super 😵 😵 😵 😵 😵 na náš vek možno aj niekedy priveľa a častejšie ale keď nám chutí no čo mu nedám papať? 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
17. feb 2010

Dobré ránko.
Nás zajtra čaká s troma kusmi neurologia a aj odovzdanie V. na navštevu k jeho dedkovi 🙄 🙄 🙄 Ani do jedneho s ami nechce moc, ale musí sa... 🙄 Ani mama nam nemože zajtra prisť pomoct s detmi na neu
rologiu, ale ešteže su prazdniny a mna napadla jedna kočka, ktorá býva tu pri nás a dobrovolniči v OZ a pomože, tak sa teším, že nemusime sa s piatimi terigať s trapiť sa dooobeda v čakarni, ale len s troma 😀

ralanka
17. feb 2010

Lenkove ja mám zas doma klokanku a môžeš dať v tom malú ležať alebo tvárou k sebe alebo od seba aby pozerala okolie a ta tráky ako rupsak už sme v tom malého skúšali a podla mňa je to super 😉 je len na tebe čo si vyberieš

lenkove
17. feb 2010

baby,
daku 🙂 babyvak sme pouzili hned rano na robenie ranajok, len vkladanie je trosku problematicke, inak to bolo ok, aj sa viacej potulila ako obvykle 😵 ona sa necha, aj sa rada nosi, ale sa netuli.. ale dnes ked som ju prelozila k sebe do postele, tak sa prisla na sekundu pritulit a potom vo vaku tiez 😵 lame sa cosi 😵 😵 🙂
Cairka Veve vyzera celkom malicka na tej foto, aj ja asi skusim Ivi takto uspavat.. mozno to pomoze 🤐
inak mame turisticky nosic, samozrejme 😀 preto som chcela iba nieco "na doma" 🙂 Ralanka, len sa trosku otepli, sme tu blizko pri sebe a ideme 😀 co dame ako prve? 😀

a dobre raaaaaaaaaano a Juli dobre vsetko vybav 🙂

ralanka
17. feb 2010

neviem leni uvidíme na začiatok niečo ľahšie a potom budeme postupne pridávať 😀
ak som správne pochopila myslíš túry nie? 😀 😀 😀 😀

lenkove
17. feb 2010

Ralanka
anoooo 🙂 jasne, tak z Talov lanovkou hore na Krivan a spat 😉 to je hodinova prechadzka.. sice tak robia dochodcovia a nepatri sa to slusnym turistom, ale aspon vyskusame co v tych nasich droboch je 😀 😀

ralanka
17. feb 2010

no my zas až taký turisti nie sme občas niekde ideme ale už sme strašne dlho neboli a uvidíme malá už bude mať dovtedy rok a náš tak cca 4 mesiace tak kto bude asi šikovnejší? 😀 😀 😀 😀

ralanka
17. feb 2010

a už ti spapá hocičo ale náš len mliečko no tak to bude problematickejšie asi zobrať termosku s prevarenou vodou a tak po ceste robiť mliečko 😀 😀 😀 😀 😀

ralanka
17. feb 2010

no tak sa zatiaľ majte kým mi moji chlapi spia idem do sprchy a niečo porobiť pá 😉

lenkove
17. feb 2010

Ralanka
no vy, lebo budete lahsi 😀 😀 ... ach, vidis na papanie som zabudla . 😕 nejako to vymyslime, tak pojdeme k Vahu kacky obzerat 😀 😉

ralanka
17. feb 2010

No to môžme švagriná chodila u nich v Krpeľanoch krmiť labute 😀 😀 😀 😀
prípadne aj súkromný rybník je v turanoch pri mariase to je tak v lese situované ak vieš alebo šútov. vodopády
niečo vymyslíme 😀 😀 😀

maznacik007
17. feb 2010

ahojte.... dobre ranko

my ideme o chvilu do BA vcera ma tak nehorazne bolela hlava ze sme ani nesli... tak dnes mam hasiaci den... rano som este rychlo musela pozriet novy clanok do tej serie../skontrolovat a tak/ a inak sme uz dostali cd s fotkami co nas fotili do toho mama a ja... a fakt niektore fotky su uzasne.. som tam lepsia ako v skutocnosti... a to mi uz aj dve kamosky potvrdili 😀 😀 😀
inak rozmyslam co na ten krst ako jedlo.. jasne mam predstavu ale chcela by som to tak speci naaranzovat... tak ak mate nejake napady sem s nimi...

nosic.. ja mam ergo.. inak skoda Lenka ze ma to nenapadlo som ti ho mohla na ten vikend pozicat.. ako nosenie pomaha.. aspon u nas to tak bolo... a je..
v maji pojdeme znovu na oravu... tak potom mozeme znovu nejake stretko naplanovat ze aj vonku pochodit a tak.. /niekde pri ziline /

no idem este mrknut co vsetko som zabudla vybavit a tak...

mexx
17. feb 2010

Dobre ranko,

nas Vetroplach si vcera tak natlkol ksichtik pri tych jeho vycinoch, ze ma pri ocku - takmer na spanku - take brutal odtlacky, aj so skrabancami, normalne ma to desi. 😨 Teda on sa len tak prudko v ohradke hodil na babiku a nejak sa zrazili, najprv to vobec nevyzeralo zle, no ale do vecera to bolo vesele... 😅 Mi normalne lepilo, ci si nejako viac neublizil, navyse spal celu noc (okrem jedneho plakania rano o piatej, ked sa nevedel dopatrat flase), normalne ze od osmej do osmej, som nechapala. 😲 Ale teraz uz vycina ako obvykle, zivy a nevybureny, tak snad dobre... 😔

Lenkove, nas maly bol od zaciaktku na fyzicky kontakt, to si vyzadoval, ale tulenie, to uz veru nie. Proste na ruky, ale dost, ziadne mojkanie. Tiez som chcela nejaky nosic, od babyvaku ma strasne vela ludi odhovorilo, vraj z toho hrozne boli chrbat, a je to len vyslovene na nosenie na boku... 😕 Tak sme kupili Mei-Tai, uplne jednoduchy nosic, latkovy, mozes nosit na boku, na bruchu aj na chrbte, super si chvalim. A mame aj Manducu, tiez vyborna, a tiez v nej mozes nosit na bruchu, na chrbte aj na boku, neviem, kto povedal, ze nemozes na boku... 😕 A mame aj satku, ta je vynikajuca, akurat ju v poslednej dobe moc nepouzivame, lebo mame elasticku a uz je na to dost velky, to sa moc natahuje. Tak chcem zaobstarat nejaku pevnu. Satku si ja velmi chvalim, lebo v nej sa V. naucil tulkat a dokonca v nej aj zaspaval, co som pokladala u nas za nemozne... 😀 😉

Tatiana, este aj ja som profi, ale zatial nemam moc co ponukat, mame len prve dietko, a nedam. 😀 😉 Vyckaj na dalsie, snad bude coskoro... 😉

tatiannna
17. feb 2010

MEXX tak takto sa veci majúúú 🙂 ja mám čas...počkám si na dievčatko 🙂 ALE potom nezatajovať prosím 😀

mexx
17. feb 2010

Tani, nezatajim, neboj. 😉 My sa budeme tesit, ked teraz budeme moct nejake deticky "posunut", aby sme si vyskusali, ake to vlastne je. Nemozme si nechavat kazde dieta, co k nam pride. 😀 Ale na jednu princeznu mam tiez zalusk, tej sa nevzdam...jedneho dna, nie hned. 😉

cairka
17. feb 2010

ahojte.
leni, to bolo fotené krátko po tom, ako prišla, takže cca vo veku ivanky +- pár týždňov 😉 a tiež sme mali problémy zaspať, tak som ju uspávala vo vaku a potom prekladala do postele.
Nosičky, vezmete nás do partie? aj bez nosiča? to po mne nechcite aby som to metrové čudo nosila 😝 alebo vezmite vozítko, veve zapriahneme a nemusíte nosiť ani vy 😀 😀 a hádajte, kto bude prvý na kopci 😀

marketka1
17. feb 2010

Ahojte tak sme doma všetkým prajem pekný deň a popolcovú stredu.
Dnes som bola s Kubkom na krčnom kontrola ušiek a na pľúcnom tiež, zajtra ideme na 4 dni do Tatier tak by som mala pomaly začať baliť ale sa mi dajak nechce.
cairka nevadí možno inokedy.

magi bežkovať chodím s mm ale až večer jak deti zaspia a príde svokra (ale najprv si pozrie doma správy aby sme ju nevyrušovali pri udalostiach dňa býva o dve brány ďalej tak to má na skok) zatiaľ chodíme tak na hodinku včera som len raz spadla takže pomaličky sa mi spomienky vracajú ako na to.MM je začiatočník tiež, ale tak ten aspoň občas ide lyžovať tak mu to aj celkom ide hoci prvý krát aj on spadol a včera už nie.Akurát sme sa smiali že dobré že chodíme večer lebo cez deň dobrá hanba.

tatiannna
17. feb 2010

MEXX takže pochopila som to správne, že tohto si chcete nechať? 🙂

tatiannna
17. feb 2010

Dievčatá, dnes mi ponúkli 17-ROČNÉHO chlapca do profi 😀

dioliana1
17. feb 2010

tatiana to už len dozor aby dačo nevyviedol 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre