Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
15. mar 2010

cairka, nič mi to nehovorí-akurát z prekladu mi to príde ako "dievča pre všetko" (v dobrom 😅 )...
ale inak fakt netuším 😅 ...

tak už som na to prišla, dala ta na net pani zo sociálky od nás z MÚ (čo tu bola aj robiť šetrenie bytových pomerov pred pestúnstvom...), a asi som jej to aj dovolila, ale nie som si toho vedomá ( 😕 )...

cairka
15. mar 2010

magi, krásne fotky, veru tá bodka na záver je super 😀 😵

no skoro si sa trafila s tou flylady, je to systém na upratovanie bytu/domu bez stresu a hlavne, že je furt(abo aspoň väčšinou) udržaný poriadok. Čo je u nás problém a už ma to nebaví 😠 není problém upratať, ved máme malý byt, ale aby aj o 3 hodiny vyzeralo, že je upratané je už problém 😝

magimary
15. mar 2010

a to je ako bez stresu?! 😅
inak, tak som to aj myslela, umývanie, upratovanie, pranie atd...v dome/byte..., len mi to tak zasociovalo tunajšie: "Karpatské gazdinky"... (http://209.85.135.132/search?q=cache:J09doB3aan...)

hej, moje zubadielko je riadna BODKA 😅 😀 😅
ďakujem 😉

ralanka
15. mar 2010

magi perfektné fotky také momentky sú najkrajšie 🙂

cairka
15. mar 2010

magi, ten link mi nejde spustiť, ja "čerpám" info odtiaľto http://www.pojdte-dal.cz/index.php ale zatiaľ som len teoretik, snád budem aj praktik skoro 😅

saskah7
15. mar 2010

Dobre predpoludnie...
ahoj Jaron, som rada, ze ta tu vidim... 😉 ja som tu zatial len nejaky ten mesiac v tejto teme a tiez sa pytam, nasavam info a som vdacna vsetkym, ktori sa mi ochotne venuju 😵 😵 😵 ... tiez chcem ist do PROFI a prave o tyzden mi zacina priprava v Usmeve, a v maji je priprava v Navrate. ... Ked si spominal, ze mate jedno dieta, neuvazujes skor o tom pestu, pripadne adopcii, aby si svojmu dietatku dal takeho "trvalejsieho surodenca"?
Ja dnes idem zavolat do tej Modry (DD). Asi az poobede, ked mala pojde spat... Len som trochu zaskocena, co ste tu niektora pisali, asi Mexx, ze DD ju prijal hlavne preto, ze mala Navrat... 😕 Dufam, ze v Modre nebude vadit Usmev 😕

saskah7
15. mar 2010

Mary, a ten tvoj clanok mi pred par mesiacmi vygooglil ujo google este ked som ta nepoznala, a uz vtedy sa mi velmi pacil a zacala som aj na zaklade toho clanku nad profi uvazovat 😵

magimary
15. mar 2010

cairka, sranda 😅 , aj takéto fóra existujú?!? 😀
ten link by mal ísť otvoriť, keď si ho celý skopíruješ a tak hodíš do vyhľadávača, ale je to niečo celkom iné, ako si hodila ty 😉 🙂 ...

saši, tie preferencie voči určitému subjektu sú skôr osobné u toho, ktorého riaditeľa 😉 , takže si myslím, že sa nemáš čoho obávať (ide teda o to, s koho prípravou je daný riaditeľ spokojnejší, viem, napr. že podobne to vnímala aj moja býv.riaditeľka,a aj teraz táto-obe uprednostňujú (prípravu v ) Návrat(-e), pretože majú lepšie skúsenosti s ľuďmi-pr, pripravenými cez návrat ako cez úsmev...
ale to neznamená, že by mohli niekoho diskriminovať kvôli príprave-to nie...len si tak spokojne povzdychnú, keď povieš, kde si sa pripavovala...ale určite to nie je (jediným) kritériom pre to, aby dotyčného nevzali ...
a ešte ozaj z praxe-skúsenosť: obe tieto riaditeľky posielali preškoliť ľudí pripravených v Úsmeve ešte aj do Návratu... (čiže asi fakt neboli s tou prvou prípravou spokojné)... ale určite je to aj o ľuďoch, ktroí sa školia tam alebo tam-každému skrátka viac dá to iné, s čím potom v budúcnosti a v praxi operuje (a buď to stačí alebo nie)...

ja som bola s mojou prípravou v Návrate nadmieru spokojná (platila som terajších 100€) a nemenila by som za nič... skrátka za to peniaze to stálo (!) a nikto ma do ničoho nenútil (že vziať aj partnera, hoci by som to privítala 😅 )...v úsmeve mi max. nevyhovovala práve tá "rozplýzlosť" do troch mesiacov a môjmu mužovi detto, takže si napokon sám dorobil kurz na profi (a tiež v Návrate) 😉

a, jaron, ešte sa prikláňam k saškinmu názoru, že pre vás sa mi zdá aspoň z toho, čo ťa poznám a aj z toho, ačo očakávaš ozaj vhodnejšia forma pestúsntva-o.i. aj preto, že je to vzťah (relat.) natrvalo, že je to bez tých buzerácií a pracovnoprávnych vzťahov (ktoré ti nikto nezaručí, aké budú!) a tiež je to aj finančne odmeňované do 18-tich rokov dieťaťa 😉

magimary
15. mar 2010

sorry: nie" s koho", ale (samozrejme! 😝 ) "z koho"... 😅

magimary
15. mar 2010

ó, a ešte som chcela, saši, že v tvojom prípade sa mi to cestovanie a náročná organizácia každý pondelok ozaj zdfá príliš (komplikované) a skôr by som povedala, že to "hrá v neprospech úsmevu"-teda u mňa by to určite prevážilo pre nie..., neber to tak, že ťa ovplyvňujem, len súdim podľa seba (subjektívne) a toho, čo si napísala (obejktívne)...
a som zvedavá na výsledok telefonátu...pýtaj si p. psychologičku Horváthovú a pozdrav ju odo mňa 😉 🙂

saskah7
15. mar 2010

dakujem Mary, aj ja som zvedava... pozdravim... ak si vobec od nervozity spomeniem na vlastne meno 😀 😀 😀

ralanka
15. mar 2010

baby hurááááá 22.3. máme predosvojiteľský súd 😵 😵 😵

magimary
15. mar 2010

supeeeeeer, ralanka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵
blahoželám, tak nech vás skoro odsúdia... 😅 😵 😅

ralanka
15. mar 2010

magi máš IP a dík za odpoved 😉

magimary
15. mar 2010

máš... 🙂

ralanka
15. mar 2010

aj tak dík musím to neako pozisťovať

magimary
15. mar 2010

jó, a saši, ešte som chcela k autu-
no, už sme objednali 😅 , a je mi jasné, že tam veľa prepravného miesta na dovolenku nie je, no my sa budeme zatiaľ voziť 6-ti (čiže jedno miesto bude sklopené a bude slúžiť na prepravu na batožinu, keďže auto potrebujeme najmä na dlhé cesty k manž.rodičom a na dovolenky), dedkovcov v aute nevozievame ( 😅 ), a nám to teda zatiaľ bude stačiť...napokon, ak by sme predsa len mali veľa batožiny, tak teraz bol k tomu autu zadarmo aj strešný nosič, takže my budeme dolu a batožina "hore" (ak by bolo treba 😉 )...
na ford galaxy by nám nijako nevyšlo (finančne-ten je podstatne iná cenová kategória)-my sme museli hľadať autá, ktoré sú čo najlacnejšie a majú tých krajných 7 miest... 😔
inak sme to tam všetko pomerali a vyšlo nám to tak, že dva golfáče (zrejme tie budeme brať na dovolenky, keďže iný kočík nehrozí) sa nám zmestia ešte aj za posledné sedadlá a ostatná batožina bude na mieste jedného sklopeného sedadla...
takže tak 🙂

magimary
15. mar 2010

jáj, a že nie je spoľahlivá?!? pozri, je na ňu 6 rokov záruka, tak nech si to riešia potom predajcovia 😉 ,
a ja sa rodinne nikdy nebalím do kufrov, to by sme nemali šancu cestovať doteraz (keď sme bývali 6-ti v päťmiestnom aute 😅 ), ja som maxiekonomický balič 😀 s minimalistickými nárokmi... 😀

saskah7
15. mar 2010

😀 a co myslis, ze my sme toho Forda kupili noveho? jasne, ze z Nemecka 9 rocneho 😀 za veeeelmi priaznivu sumu 😉
a to ako ste vedeli byt v 5miestnom aute 6ti??? 😕
to aj ja som ekonomicky balic, ale strcit 6 osobu do 5miestneho auta, tak na to si asi k tebe zajdem na specialne skolenie 😀 😉

najjulinka
autor
15. mar 2010

Ahojte. Tak u nas dokonalý apríl čo sa počasia týka. Strieda sa uuuplne slniečkovo s uplne hnusným vetriskom a snežením. Doobeda som boal s kamoškou v meste. Tak sme dobre vyzerali - d dvojkočíky také oproti sebe.. .Ona PP a ja Inglesinu sme si aj navzajom požičali, oskúšali a jednoznačne naša Inglesina je lepšia... Som sa smiala, že ja mam babsku jazdu (bola som s velkáčkami) a ona chlapsku jazdu 😀 😀 😀 No som rada, že sme sa dnes stretli.. A tak fajne nam to vyšlo.. .neplanovane, keby sme planvali tak tak presne sa s detmi nestretneme ako dnes... 😀 😀 😀

najjulinka
autor
15. mar 2010

Len ma mrzí, že som dnes foťák nemala (to je navýhoda neplanovaných stretnutí) 😀

magimary
15. mar 2010

hej, saši, ale môj mužík nechcel žiadne auto, ktroé by potrebovalo akúkkoľvek údržbu a nemalpo by záruku, takže tak... a napokon-ako živnostníkovi- sa mu najlepšie oplatilo len nové... a to sme teda museli hľadať cenové kategórie, ktoré vyhovujú našim peňaženkám a nie rozšafnému baleniu 😅 😀
a, napoko, ak by sme chceli "bezúdržbové" auto zo zahraničia (v našej kategórii), stále by nás vychádzalo drahšie ako nové tu (môj brat tak kúpil super priestranné 7miestne Renault Espace a bolo drahšie, ako toto, čo sme teraz zajednali my, takže nebolo čo riešiť...) 😉
je to tak, že "malé (z tých väčších), ale naše" 😅

a to, ako sme chodili 6-ti v 5-miestnom aute radšej ani nezverejním 😅 😨 😀 , lebo by nás dodatočne zavreli... 😀 😝 😀 , len teda už vtedy sme skonštatovali, že už nikdy viac také riziko..., preto, či chceme, či nie, potrebovali sme väčšie auto (i napriek tomu, že naň vlastne nemáme 😖 )...

najjulinka
autor
15. mar 2010

mary my sme chviločku chodili šiesti v 5 miestnom, ale chodili sme len v nedelu, len v meste... raz sme myslim boli mimo nedelu... proste mala som strach.. .predsa len v nedelu menšia pravdepodobnosť, že do nas dakto vrazí..... 🤐

marketka1
15. mar 2010

Ahojte pekný aprílový deň.

Ralanka blahoželám už len vydržať potom tých pár mesiacov a budete navždy spolu 🙂

magi fotky nemajú chybu a ako tu už spomínali tak tá bodka nemá chybu.

ja som dnes bola vybaviť mm rybársku povolenku odstála som si v rade 45 min. a Kubko si aspoň pekne pospal 2 hodinky no teraz je hore premiestnila som si do obývačky postieľku nech sa Martin vyspí, lebo Kubovi sa rozväzuje jazyk a hlasivky tak že len kričí kade čo a nebude ani chvíľu ticho.

to počasie u nás fakt nemá chybu slnko sneh zamračené dookola.

najjulinka
autor
15. mar 2010

Tak ked tento týžden je plný čo sa lekárov týka, tak ešte porada nam v domove pribudla 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
15. mar 2010

Mne všetkých 5 detí spi 😵 😵 😵 😵 😵

martina_maxian
15. mar 2010

ahojte.... u nás svieti slniečko, ale horne fúka a je zima... Už by mohli byť aspon tých 15 stupňov.. 🙂
Ja som práve dovarila, deti už spinkajú... tak dumám, či idem upratovať a žehliť, alebo si dám kávu a 15minutový oddych... 😀 😀

najjulinka
autor
15. mar 2010

martina hlasujem za druhu možnosť 😉 a idem si dať kávu aj ja, tak si možme dať spolu.

cairka
15. mar 2010

tak, proces debordelizácie ukončený 😎 mati, tiež hlasujem za druhú možnosť. Ja sa pri vás naobedujem 😝

najjulinka
autor
15. mar 2010

Tak som si program ešte zahustila tohto týždenný, ked už treba ist do domova, tak ešte jedno očkovanie zmakneme 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre