Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

lenkove
15. mar 2010

Lenuska
no to hadam nie 🤐 🤐 neboj 🙂 😵 😵 😵 ja budem drzat palceky 😵 😵

Cairka
pekny link, len som to tak prebehla, a prisla som na to, ze ja sa riadim tymto stylom odkedy mam Ivanku 😀 Kym spi, stihnem upratat trosku, a to kazdy den 😀
a idem ukladat veci, co postahovala zo stola a vraatim sa 😀

natia
15. mar 2010

Mary riaditeľka povedala, že teraz jej síce horí jeden profi rodič, ale má ho vyhliadnutého, takže sa zbytočne nehláste 😎

natia
15. mar 2010

SAŠKA a ty vôbec nerieš, či budeš mať na môj životopis, lebo ty si hlavne zblízka a to je vždy výhodné pre DD, takže nie je čo riešiť. Šikovno si sprav ten tréning a máš vybavené 🙂

magimary
15. mar 2010

no, nati, ale to že majú vyhladnutého neznamená, že ho aj vezmú... 😉
im by sa viacej hodilo, keby si mohli vyb(e)rať...
po zlých skúsenostiach s bývalými profi sú veľmi "bojazliví" a opatrní... 🤐

a, áno, chcú najmä z blízka...

natia
15. mar 2010

jááj, no mne to pripadalo, že je to tutovka...aspoň tak mi to prezentovala...neviem, však to je ich vec...tak ak ste niekto zblízka, tak pošlite životopis... 😉

inak aké zlé skúsenosti tam majú? lebo hovorila (jááj Saška, to som zabudla), že v lete jej ďalšie dve končia...tak to tam riadne čistia

saskah7
15. mar 2010

Mary a nevies, ci teda budu vediet mat aj babetka do 1-2 rokov?

Baby, kukla som teraz pocasie a uz tento tyzden by mali byt teploty okolo 15stupnov 😅 😅 😅

magimary
15. mar 2010
natia
15. mar 2010

preboha živééého... tak to je husté

magimary
15. mar 2010

saši, chceli by...
už ide len o to, či sa im to podarí...

a, hej, cez víkend má vraj byť až 18°C(!!!) 😨 😵

natia
15. mar 2010
magimary
15. mar 2010
saskah7
15. mar 2010
magimary
15. mar 2010
ralanka
15. mar 2010

baby teraz odveci k vašej debate neviete kolko sú rodinné prídavky na dieťa? diky

magimary
15. mar 2010

neviem, okolo 20€ 😕 😅 😨
to len tak "by očko"...

ralanka
15. mar 2010

a magi vyplácajú to aj spätne odvtedy ako sme doniesli malého domov teda od 18.1? lebo mi prišli naké peniaze ale to sa mi zdá iba za mesiac akoby ten január nebol doplatený

magimary
15. mar 2010

teoreticky je to možné, aby vyplatili spätne, ale zase, keďže ste ešte nemali doteraz súd, tak by nemali na základe čoho...tak neviem... len nahlas uvažujem... 😕
na to sú tu kompetentnejší 😉 ...

ralanka
15. mar 2010

no doteraz mi neprišlo ani rozhodnutie zo sociálky z BA kolko budem dostávať materskú 😠 😠 😠 😠 😠
ale aspon niečo prišlo môžme oslavovať 😀 😀 😀 😀

magimary
15. mar 2010

a odkiaľ ti to prišlo? 😕

ralanka
15. mar 2010

z UPSVAR v MT

ralanka
15. mar 2010

takže hádam že sú to prídavky nič iné to nemôže byť materská je zo soc. poisťovne

magimary
15. mar 2010

hm, to je zaujímavé... 😅
ale na základe čoho by ti to posielali? už si tam posielala/niesla nejaké údaje?
lebo, mne to tá "naša" sociálna kurátorka malého vysvetľovala tak, že keď bude po súde, pošle z BA všetky naše papiere k nám na pobočku a oni až potom budú posielať príspevky... 😕

marketka1
15. mar 2010

Ahojte
ralanka od 1,1 je to nejakých 21,a trošku a vypláca sa mesiac po zadu a dostaneš ich od podania žiadosti na UPSVARE rozhodnutie o prídavkoch a rodič,príspevku nechodí to dávajú automaticky

ralanka
15. mar 2010

ale my máme predbežko a papiere na rodinné prídavky sme vypisovali len ešte potom mi doplatia rodičovský príspevok do 256€ či kolko to je ak mi vypočítajú nižšiu materskú lebo mám nárok ny zvýšenú ale to mi ešte zo soc. poisťovne neprišlo
už mi predtým poslali aj časť porodného na čo som mala nárok
no oslavovať už môžme len dúfam že toľko oslávencov a sllavu zvládneme a v pondelok (budúci) prídeme na súd 😀 😀 😀 😀 😀

magimary
15. mar 2010

len ja stále nechápem, na základe čoho to posielali 😨 😅 ?...
počkaj, ralanka, ale vy máte malého na predbežko, nie?!?
tak to bude na základe toho 😅

ralanka
15. mar 2010

no tak to mi prišlo ono za február 😉

magimary
15. mar 2010

hej, tak to bude 😉 😅 🙂

marketka1
15. mar 2010

ralanka 21,99 a počíta sa to aj tak ak si podala napr. 30.12. žiadosť tak dostaneš prídavky za celý december.Nerozrátava sa to na dni.

ralanka
15. mar 2010

neviem už presdne kedy som to podala ale presne tolko prišlo

lenkove
15. mar 2010

Mary,
😢 😢 😢

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre