Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

lenkove
16. mar 2010

ja com som citala tu v MK, kde ste pisali,ze pri horucke vysokej davate, len preto som chcela kupit, pre istotku 😅 😅 ale tiez by som bez konzultacie s lekarkou nedala 😎

ideme sa ucit ako odsavat 😅

natia
16. mar 2010

MEXX buď si úúúplne istá, žeby ho to skľudnilo 🙂

magimary
16. mar 2010

nati, môže sa dávať aj deťom, ale samozrejme v inom dávkovaní...
leni, a keď sme to minule rozoberali (používanie "diakov"), tak tam boli dva tábory-jedni dávajú, jedni nie...
ja osobne si myslím, že to NIE JE liek, ktorý by si mala mať odložený pre istotu...
ak bude ozaj potrebný, predpíše ti ho lekár sám...

natia
16. mar 2010

no veď toto - dá sa to vôbec kúpiť bez receptu?

http://www.zdravie.sk/sz/lieky/showpil/528/3910...

martina_maxian
16. mar 2010

ahojte,, my keď sme brali deti, tak Marek bral dithiaden,, a keď som ich ich prihlásiť k lekárke a hovorila som, že čo berú (aké lieky), tak mi hneď strašne vynadala, že keď nemá alergiu, že prečo berie taký liek... (že vedlajšími účinkami lieku sa dieťa ukludňuje,, a ten je pritom na liečenie niečoho úplne iného - alergie) viac som ho nedala....

natia
16. mar 2010

MARTINA - dnes sa mi o vás snívalo...že sme sa stretli v autobuse a ja som ti hovorila, že som z MK a že odtiaľ poznám tvoje deti..no haluuuuz 😀

natia
16. mar 2010

No mne sa zas pozmenil dnešný program, tak to idem využiť a doumývať okná - včera som všetky nestihla 😉

magimary
16. mar 2010

sranda 🙄, môj syn dostal "diak" na febrilné kŕče a keď ho užil, tak sme dosiahli akurát toto (a báli sme sa, že nám umiera, nevedel o sbe, len vzdychal, prestával dýchať, bol nekoordinovaný, triasol sa na celom tele-takú megatriašku ako vtedy som ešte nezažila, ako som ho ja držala na rukách, tak preniesol ten tras až na mňa tak, že ja som sa chvela na celom tele... 😨 😔 😢...):

Nežiaduce účinky

Počas podávania lieku sa môže objaviť spavosť, únava, porucha koordinácie pohybov, závraty, dezorientácia, bolesti hlavy, porucha zraku, porucha reči,...

(copy z letáku)...

martina_maxian
16. mar 2010

natia,,, no autobusom síce nechodíme,,, ale niekedy stretko dohodnúť možme.... 🙂 😉 veď už konečne vyzerá, že sa aj začne oteplovať, načo sa už hrozne teším... 😀 😀

lenkove
16. mar 2010

inak, ja som ten diazepan myslela na krce, ktore spomina Mary a nie na upokojenie, len pre istotku 😀 😀 ale este par takych noci sama s nou a supnem si ho ja 😝 😝

magimary
16. mar 2010

no, leni... 😀 aj to by bolo riešenie...len neviem, neviem...
či dovtedy stihneš do ivanky natlačiť všetky inštrukcie, ako sa má o tebe starať, keď budeš mať "opicu"?!? 😀 😅 😀

natia
16. mar 2010

ááále pre dospelého to zas nie je až taký oblbovák hrozný...teda pamätám si, že som mala po tom zaspať a ja nie a nie a nie...tak mi museli šupnúť ďalší 😉

Martina, že Malacky...šak tam som bola minulý štvrtok...ale šak zas ja kým nemám 3 deti, tak nemám problém s presúvaním 🙂 no ale sila, že kde ste sa mi zaplietli do snov, to nepochopím

apoloma
16. mar 2010

Ahojky najdu sa tu medzi vami aj take ktore na adopciu este len cakaju respekt.si este len robia pripravu u psychologicky???ak ano tak napiste!!!dik ahojte 🙂

saskah7
16. mar 2010

Dobre ranko... teda vlastne predpoludnie... 😅
hlasim, ze do Modry sa vobec neda dovolat... ☹ ale skusam dalej... 😅
k tomu diazepamu... moj mladsi syn ho zacal uzivat pri kazdej horucke po tom, co ako 2 a pol rocny dostal febr.krce... aby sa mu nezopakovali... a nezopakovali sa, tak sme radi... 🙂 a inak, myslim, ze bol zasadne na predpis!
k SAS... k tomu zamestnavatelovi sa vyjadrit velmi neviem, bez skusenosti, ale sedia mi nazory Natie a Mary... kvoli tomu pristupu k detom (pre riaditela je dieta dieta, pre UPSVAR je to "spis")..
a co sa tyka SAS, boli mi chvilu celkom sympaticki, ale ked som si nedavno precitala jeden blog od ich sefa, bola som zhrozena... ☹ 🤐 tak som len tajne dufala, ze tuto ho nehlcete... 😅

saskah7
16. mar 2010

Martina, a onedlho musim ist so synom do Malaciek do nemocnice na vysetrenie, lebo tam maju lepsi EEG ako v Modre, tak nas tam poslali... tak ked stretnem "karamelky-cokoladky", budem vediet, ze ste to vy 😉 😅

apoloma
16. mar 2010

TAK NIKTOOO 😖 😖 😖 😖

magimary
16. mar 2010

je tu viac takých mamičiek, apoloma, ale momentálne asi nie sú on line 😉
myslím, že k nim patrí suezanna, aj zicon bude pomaly čakateľ (myslím) a ďalšie...
len teda teraz nie sú priamo tu...

saši, súhlasím so všetkým, čo si napísala... 😉

magimary
16. mar 2010

aj brulka, je potenciálna čakateľka na ado...,
potom sú tu čakateľky na pestunstvo
a potom profirodičia...
a aj "sympatizanti", ktroí čakajú, rozhodujú sa a hľadajú... 😉

nájdeš tu kohokoľvek...

apoloma
16. mar 2010

MAGIMARY dakujem tak sa sem pozriem neskor 😉 zatial sa majte pekne...

magimary
16. mar 2010

ale i tak je najlepšie, keby si priamo napísala, čo by si chcela vedieť, čo ťa zaujíma, ako prebieha príprava u Teba, aby (sme) sa mohli ľahšie za/na-pojiť... 😉
aj ty sa maj... 😉

natia
16. mar 2010

Idete niekto do KYSAKU cez Veľkú noc? (okrem Júlie pravdaže 😀 )

magimary
16. mar 2010

my nie... 😉

natia
16. mar 2010

my sme pôvodne boli prihlásení, nuž ale bez detí nejdeme... ☹

marketka1
16. mar 2010

Ahojte pekný deň 😉

Čo sa týka profi môj názor tak by mali ostať naďalej pod DD s upravenými podmienkami pre všetkých rovnako.

a diazepan Magi ja som ten iný tábor 😉
nám bolo povedané že ak má dieťa teplotu vyššiu a nepoznáš rodinnú anamnézu tak aby sa predišlo afebrilným kŕčom pri teplote sa má podať z 2mg diazepanu 1/2 max.2x denne, ale len ak je teplota nad 38,5 a je to na predpis.(nám to dal obvodný lekár dvaja rôzny, taktiež na pohotovosti, a v Novej nemocnici tiež majú taký názor.)

dithiaden pokiaľ ja viem sa podáva pri alergiách aj to deťom starším ako 3 roky podáva sa to preto aby hlavne nedošlo k poškodeniu sluchu následkom soplíkov ktoré zatekajú cez neviem čo je to antihistaminikum tak ako fenistil, aerius, trifed,

určite sa lieky nesmú podávať len tak z brucha dnes to zajtra to a (každý rodič časom príde sám na to čo v akej situácii dieťaťu pomôže a neublíži a ja by som určite nedala diazepan len preto aby sme mali kus kľudu a dieťa spalo.) U nás ak je nejaký problém totiž nemám kľud aj keď dieťa spinká ale som viac v strehu lebo sa bojím či dýcha.

magimary
16. mar 2010

nebudú u vás cez veľkú noc?!? 😨 a kde budú???? 😲
snáď v domove?!? aby si mohli lepšie vychutnať rodinné sviatky??? 😨

maznacik007
16. mar 2010

ja SAS nemusim... ani moje okolie... tiez najprv som bola ze sa mi to aj celkom pacilo ale ked som blizsie citala a tak.. tak som si povedala eee

nakoniec dnes neburame... lebo je moc mokro.. tak sa prelozilo na stredu stvrtok.. ale ideme este obhliadnut kotle dnes.. potvrdit tu tehlu... no pomocc...

natia
16. mar 2010

No Magi ja dúfam, že budú, ale zo svojho im to cvaknúť nemôžeme, už platiť tú stravu celé prázdniny bude pre nás viac než dosť, zvlášť, keď teraz nemám robotu...

Ale vravím, že LEN DÚFAM, že tu budú, lebo dnes som druhýkrát písala žiadosť o uvoľnenie na tento víkend a stále nikto nereaguje...

cairka
16. mar 2010

ahojte, Ja dávam diazepam kvôli kŕčom, ale až ked má cez 39,5 a nejde zraziť - teda dám najprv sirup, hodím ju do vane a ak po hodine má zas horúčku ku 40tke, tak vtedy dám diazepam - veve zvykne pomôcť, nemá po ňom žiadne nepriaznivé reakcie a ani nie je po ňom nejak extra oblbnutá. Ale nie vždy, ako sa mi javí, niekedy má 40tku horúčku a lieta, jak keby jej nič nebolo a niekedy je úplne mimo aj bez diazepamu vtedy ho dávam,lebo jej zvykne srdce biť jak splašené pri takých stavoch.

a k tomu upsvar...neviem zaujať stanovisko...v niektorých DD to môže byť na škodu, v iných ku prospechu...záleží od riaditeľa DD. ALe nie je to to naj riešenie, lebo to aj tak bude visieť na jednej osobe...Hlavne si myslím, že to úpsvar s úsmevom s prepáčením posr..li, lebo už aj profi je zamestnanie, kde sa môže "šéfstvo" postaviť zamestnávateľovi typom "nepáči sa ti? dobre, môžeš ísť, mám dalších 20 miesto teba..." A že budú zamestnávať po známosti, ved to funguje aj teraz... takže ono sa asi moc nezmení...teda česť výnimkám, kde to ozaj v tom DD funguje ako má, ale tých je asi žalostne málo, podľa toho, čo čítam...

apoloma
16. mar 2010

magimary akurat dnes boly u nas pracovnicky upsvar robit rodinnu anamnezu,mame zasebou uz asi polku pripravy no a mame podanu ziadost o dieta zdrave,biele a malo by byt max.do 1roka. zaujimaju ma take bezne veci nakolko to bude nase prve dietatko a psychologicka nam vravela ze ak dostaneme take vacsie dieta nie hned novorodenca tak ze si bude niest zosebou uz nejke tie navyky napr.kedy papka,spinka atd no ja dufam ze sa na to bez problemou napojime a zvykneme si 😵 najlepsie by asi bolo keby nam dali len niekolko dnove babo a vlastne by sme si postupne vytvorili svoj rezim nie???vidim v tvojom profi ze mas kopec deticiek to vsetko v pestunskej alebo aj osvojene????budem rada ked my to nejak priblizis ako to u vas zo zaciatku s tymi malickymi prebieha.dakujem pa

natia
16. mar 2010

CAIRKA súhlasím...aj mne priateľ hovorí, keď mu rozprávam, čo všetko sa okolo profi deje, že sa na to hádam radšej vykašleme a budeme len to pestúnstvo riešiť..že také stresy nepotrebujem, že či to nemá na mňa celé skôr negatívny účinok...ale ak mi niekto reálne ponúkne deti, tak neviem, neviem, či odolám 🙂 a on tiež 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre