Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

misi33
28. mar 2010

pekny den prajem vsetkym

Staza my sme mali pripravu u psychologa.Vyhoda bola,ze sme sa vedeli dohodnut na termine kedy nam to vyhovovalo, no pisali sme dost vela testov.Mna to osobne ubijalo.Myslim,ze Navrat robi pripravu,ktora vela da a je zaujimava.Videla som materialy a jedna kamoska mi rozpravala zazitky zo sedeni, ked chodila na pripravu.Myslim,ze druhy krat by isla skor tam.Ale je to urcite vzdy o ludoch.
Nech sa rozhodnete akokolvek, tak to ubehne ako voda tak ci tak.Ani sa nenazdate a uz budete zapisani v poradovniku.Vela stastia.

Lenka vsetko najlepsie. 🙂 🙂

Lulucertik myslim,ze ked budes ty ako ziadatel tak manzel nebude lustrovany. Ak si dobre pamatam tak nam hovoril psycholog na sedeni.Ja by som opytala priamo na urade na rovinu.

najjulinka
autor
28. mar 2010

My sme mali pripravu nejak kombinovanu u Litacvskej, ked sa dobre pamatam.. .testy sme robili samostatne to viem určite, potom asi ešte aj nejaký pokec sme mali aj samostatne... Ale mali sme sedenia aj spolu taka mini skupina.... pár adoptivnych, ja a ešte jedna pani na pestu. Dohovarali sme terminy individualne.. .nebolo to tak že napr. každu stredu.. .ale sme dohodli.. aj na tu miniskupinu sme dohodli.... prisposobovali sa asi hlavne mne, kedže ja som si k 2 detom potrebovala vybaviť vonku kočíkovanie na ten čas 😉 😵 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lulucertik
28. mar 2010

po dlhej debate s manželíkom stále trvá na tom aby som bola profi aby som mala plno malých drobcov (on chce minimálne tri malé deti stále mať 😀 ... ), nechce pestu.
lenže urobím prípravu, vravel že v pohode bude chodiť spolu so mnou na ňu nemá s tým problém, len ja už rozmýšľam dopredu ked budem mať prípravu kde nájdem dd a či ma niekde zoberú, lebo som už toľko článkov prečítala o tom že sa nemali kde zamestnať, nikde ich nechceli, .... tak hrúúza
a dnes som mala návštevu a bývala kolegynka mi vravela že našla úžasnú robotu a ja že akú ona presne o profi rozpravala , len má problem už 4 mesiace sa nemá kde zamestnať nikde ju nechcú, že všetko je plné je v koncoch..
tak bud profi, pestu a dalšie ktorý DD..... ☹

natia
28. mar 2010

no ak manžel je proti pestúnstvu, tak to je asi dosť závažný moment... a čo sa týka profi, neviem, z akého si kraja, ale je to dooosť veľký problém...na západe určite...

mexx
28. mar 2010

Lulu, neviem ako je to v inych domovoch, ale v nasom chceli aj od mojho muza vypis z RT, hoci on profi nie je, iba ja som. 😕 Neviem, ci to len nahodou, Mary moze povedat, ci aj od jej muza chceli vypis alebo nie. Ale u nas chceli od oboch, aj ked robim len ja. Treba zistit dopredu asi, nech nestroskotate zas... 😕

lulucertik
28. mar 2010

natia nie je proti pestu, len jemu sa zdá že profi je ohľadne papierov a vybavovania ľahšie... asi ho tu pustím nech si tu číta tú spústu viet a nie som si istá že či to tu zvládne toľké čítanie 😀

a teraz po všetkých tých odpovedí čo ste nám napísali, za čo vám dakujeme, to máme presne 50 na 50 😝 tak to bude ťažké rozhodovanie 😖

natia
28. mar 2010

neviem, neviem, či ľahšie...ja som si robila obidve naraz, tak si vlastne nepamätám, že ktoré papiere boli k čomu...k pestúnstvu určite chceli správu o povesti a k profi také netreba... ale my nie sme zobratí, takže neviem povedať čo všetko bude musieť manžel dokladovať a čo nie...

lulucertik
28. mar 2010

ked môžem vedieť kde ste robili prípravu?

dioliana1
28. mar 2010

ja robila PRIDE na Usmeve...bolo to dobre spracované a vobec to nebolo nudné... 😉

najjulinka
autor
28. mar 2010

Na profi som robila PRIDE v Usmeve, na pestu u Litavskej. Moj manžel na profi robil pripravu na urade a moja mama robila pripravu na profi v Návrate.

marketka1
28. mar 2010

Ahojte. 😉

zmena času u nás vôbec dnes nebola podstatná Kubo mal v noci záchvaty kašľu na striedačku s kýchaním grcaním takže sa v noci toho veľa nenaspalo cca max 2 hodinky a pokračujeme aj dnes celý deň a večer,.začínam mať pocit že z neho bude astmatik+alergik ako vyšitý (myslím že túto reakciu máme zo včerajšieho zbierania bahniatok) no necháme sa prekvapiť čo nám povedia v stredu na alergológii

lenka všetko najlepšie 😉

staza vitaj my sme s mm robili prípravu v úsmeve bolo to zaujímavé, zážitkové, a termíny sa dali pekne dohodnúť na každom stretnutí. 😉

magimary
28. mar 2010

ahojte,
lulu, veru je to (aj) tak, ako píše maxx-v niektroých domovoch (a nepísanou normou sa to odporúča všetkým riaditeľom DeD) musí priniesť záznam z RT aj partner žijúci v spoločnej domácnosti profirodiča... 😉
takže na to bacha!
ale, stále mi to nedá...nedá sa k tomuto stavať tak,. že budeme to, čo je ľahšie (vybaviteľné)! 😨
vy si musíte presne ujasniť, čo chcete, motivácia, že profi je ľahšie a menej "papierovačkové", nijako nepostačuje na výkon tak náročnej práce, akou profi je...
ver mi, viem o čom hovorím...
napokon na takéto nedostatočné (a rizikové) motivácie doplatia totiž deti... a to predsa nikto z nás nechce... 😢
musíte v prvom rade zvažovať dobro pre deti (ktoré k vám kedykoľvek prídu) a nie, čo sa ľahšie vybavuje...
toto je veľmi tenký ľad... 😔 😒

ospravedlňujem sa za priamosť a úprimnosť, ale poznám profikov, kde deti trpeli kvôli nesprávnym motiváciam... a ešte teraz je mi z toho veľmi smutno, preto som to musela napísať... 😔

leni, všetko naj!!!

a, ešte-ja som robila prípravu na porfi aj pestu s Návrat-om ( 😵 )

staza
28. mar 2010

Díky za odpovede.Ako čítam tak úsmev alebo návrat ste si vybrali na prípravu.Uvidíme ako to potom zladíme s prácou asi poobede nebude možné chodiť však len doobeda?budeme to musieť riešiť asi dovolenkou.Ešte by som mala jednu otázku obvodná lekárka mi dala potvrdenie kde je napísané,že menovaná je zdravotne spôsobilá sa uchádzať o osvojenie dieťaťa bude to stačiť takto napísené?

magimary
28. mar 2010

steza, vitaj! 🙂
hej stačí to tak, ako ti to napísala 😉
steza, časy prípravy sa líšia od toho, kde si prípravu robíš, ale zväčša je to všetko o vzájomnej dohode so školiteľom (a len výnimočne doobeda, teda na úradoch hej-tam je to najčastejšie v pracovnej dobe), všade inde je to len a len na dohode (keď sa dohodnete na popoludňajších hodinách, či večeroch, tak to tak bude... 🙂

marketka1
28. mar 2010

stazi my sme mali v sobotu doobeda a robí sa aj po večeroch je to len na dohode 🙂

staza
28. mar 2010

No tak potom to je super nechcem aby to vedeli v robote predsa je to súkromná záležitosť zatiaľ sme nehovorili ani rodičom že dávame žiadosť až ked bude po všetkom.Ešte by sme medzitým chceli vyskúšať dalšie ivf možno bude úspešné kým budeme zaradený do zoznamu žiadateľov.

najjulinka
autor
28. mar 2010

Na profi v Usmeve sme robili poobede pripravu.
U Litavskej sme mali poobede aj doobeda, ale my sme sa tam stretli štyria a takí čo nemali problem, lebo ja som bola profi, jedna bola nezamestnana a dalsi par bol taký, že on pracoval v zahraničí a vlastne bol na dovolenke doma a manželku mal na materskej..... takže sme nikto neboli takí, čo by sme cez den makali... akurát páru to ponahlalo aby to stihli v ramci dovoleniek, tak oni to mali vždy nahustene , že tie individualne sedenia mali tak nahusto... 😉

staza
28. mar 2010

Tiež sme tak mysleli,že tie individuálne by sme mohli mať častejšie aspoň tri krát do týždňa aby sme to mali čím skôr za sebou kým nepôjdem na ivf teraz musím mať tri mesiace pauzu tak to chceme za ten čas stihnúť a keby nie však nevadí.

natia
28. mar 2010

Príprava na profi aj na pestúnstvo v Návrate. S prípravou na profi sme boli veeeľmi spokojní

natia
28. mar 2010

3x do týždňa to myslím nepôjde... v Návrate určite nie... mne dávali pauzy 2 týždne medzi stretkami...maximálnu hustotu stretnutí som mala raz za týždeň...

staza
28. mar 2010

Tak to asi fakt by bolo dobré možno obvolať a poinformovať sa kde koľko by sme mohli absolvovať a podľa toho sa rozhodnúť.

natia
28. mar 2010

ešte pre upresnenie...to som písala o príprava na pestúnstvo o 20:24 a týka sa to žilinskej pobočky... možno inde je inak, neviem...
na profi robia 5 dní v kuse + individuálne sa dorába 20 hodín

martina_maxian
28. mar 2010

Ja hovorím len toľko,, že ak žena túži po dieťatku, svojom alebo z DD, tak urobí všetko možné aj nemožné... a rozhodovať sa podľa toho ako dlho trvá príprava, aké zdĺhavé je papierovanie, je podľa mňa veeeeeľmi povrchné.... 😠 😠

natia
28. mar 2010

A kde je Suezana a Saskah?? Dievčatá, halóó, tu sme 😉 😀

lulucertik
28. mar 2010

magimary - to je dobré že píšeš tak ako píšeš drsne, ja to tak aj potrebujem priamo a narovinu, aby som vedela na čom som a hlavne ako píšeš ide o detičky a nechcem aby bolo zle

lenkove
28. mar 2010

dakujem ze zelania 😵 😵

vivien2505
28. mar 2010

Lenkove všetko naj...naj...naj.... sory že tak neskoro ale ozvi sa čím skôr VS... 😉

lulucertik
28. mar 2010

dakujem všetkým za rady a odpovede, idem do hajan , ráno skoro vstávam o 4 zvoní budík dosť nepríjemne 😔

saskah7
29. mar 2010

Dobre ranko vsetkym 🙂
To je mile, Nati, ze si si na mna spomenula... to som vobec necakala, ze tu niekomu chybam 😵
3 dlhokanske dni som sa tu nevedela dostat, lebo dcerka mala narodky, chystala som, bolo tu kopec ludi... navyse najlepsia kamoska mala v sobotu statnice, tak som "rodila" s nou... no narocne dni 😉 ale uz je to za nami a ja mam asi cely den co robit, aby som vas vsetkych precitala a to este k tomu 2x, lebo treba citat aj medzi riadkami 😀 , vsak ano....
tak hor sa do citania... 😉

saskah7
29. mar 2010

Ked stihnem a podari sa, vycapim aj fotku trojposchodovej torty nasej princeznej 😉
Inak, kto je tu nahodou ucitel, tak vsetko najlepsie k vcerajsiemu sviatku... dnes som chalanom zbalila cokolady pre ich ucky, ony su super, zasluzia si 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre