Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
14. apr 2010

nuž, bábätko si samo vyberie svoj čas... 😵 tak neboj a buď trpezlivá...
lepšie je počkať na "prirodzený pôrod" ako dostať "vyvolávačku"... 😉 🙂

samozrejme, nadnášam, ale už to máte fakt za pár...tak už len vydržkať... o to väčšia bude potom radosť... (viem, o čom hovorím 😅 , oboch mojich porodených chlapcov som prenášala 😝 😅 😀 😉 )

savia
14. apr 2010

Ahojte,
maličký mi spinká, tak využijem chvíľku, aby som Vás poprosila o nejaké info ohľadom administratívy. Kde všade treba nahlásiť malého, ak je u nás zatiaľ na predbežku? Zdravotná poisťovňa je v poriadku, pediater, materská vybavená, dnes bude aj prídavok na dieťa, zaujíma ma ešte ,ako je to s trvalým pobytom a nahlásením na bytovom. Teraz alebo až po súdoch? Dakujem za všetky cenné rady🙂

katarinkamt
14. apr 2010

ja viem, ale po takej dobe ..............uz je to na porazenie, kazdy den vstavam s tym, ze dnes isto zavolaju! a na druhej strane sa bojim, ze sa nieco stane, ze si to matka rozmysli a po nejakej dobe nam ho zoberu, to ma mata dnom i nocou,.........

magimary
14. apr 2010

kati, úplne to chápem... 😔 😉
ale fakt je, že to OZAJ patrí k tomu...
ak to nebude dnes, tak to bude zajtra, ale už je isté aspoň to, že to BUDE... 🙂

savia, rada by som ti poradila, ale sama čakám, že ti povie niekto, kto tým už prešiel a ja to potom "odkukám" a aplikujem aj u nás, keď budeme mať konečne po súde... 😉
ale, myslím si, že aj nahlásenie k trvalému pobytu (na MÚ/OÚ, kde je evidencia obyvateľstva) môže byť už teraz po predbežku...vezmeš rodný list a rozhodnutie zo súdu a malo by to v pohode ísť... 😉

katarinkamt
14. apr 2010

dievcata a kedy dostaneme to predbezko?

marketka1
14. apr 2010

savia akú formu NR má malí pestu či osvojenie?

ak osvojenie tak to by som pekne počkala až po súde a pekne si synáčika prihlásila už zo svojím menom (do istoty)
a ak pestu tak to by som tiež až po súde pretože čím neskôr prihlásiš na TRV.pobyt tak tým neskôr sa platia poplatky.Do nájomného by som ho ale už započítala.

magimary
14. apr 2010

kati, nejde ani tak veľmi o to , že KEDY, ale že ČI... 😉
u vás v MT to s predbežkami nebýva moc valné, ako by vedeli potvrdiť aj maminy odtiaľto... 😒
ale, AK vám ho schvália, tak majú nejaký limit (cca 7-15 dní, tuším)... 😉

najzuzu
14. apr 2010

Ahojte dievcata,ak mozem rada by som vam vstupila do temy.Aj ked z ineho sudka.Kontakt na vas mam od Magi. Magi som tá odkiaľ aj tvoj manzel.Konečne sa mi podari zamestnat sa ako profi.Tak sa chcem s vami podelit s touto super spravickou.

katarinkamt
14. apr 2010

Magimary, nerozumiem tomu, preco by nam ho nemali schvalit? a vlastne, co by sa dialo, keby nam ho neschvalili?:

cairka
14. apr 2010

ahojte. my máme za sebou bláznivú noc...sme hore od tretej...teda asi hodinu sme medzitým pospali...aktuálny stav 40,1 🤐 ináč nejak extra choro nevyzerá, zajtra budú výsledky moču, aspoň predbežné tak som zvedavá... a myslím, že má hrdlo chytené, teda má na jazyku dole také pľuzgieriky, ale nevyzerajú ako afty 😒

maznacik007
14. apr 2010

savia.. na trvaly pobyt sa treba nahlasit na mestkom urade na evidencii obyvatelstva... potrebujes LV k bytu staci aj stiahnuty z internetu z katasterportalu a potom sudne rozhodnutie /aj predbezne moze byt/ vyplnite tlacivko.. a je to..

na bytovom maleho staci nahlasit ze sa vam zvysil pocet osob.. nic netreba dokladat...

cairka jaaj je mi to luto ze je mala zasa chora... liecte sa...

katarinka.. vy cakate na novorodeniatko.. tak neboj bude predbezko.... 🙂

najzuzu
14. apr 2010

Občas Vám sem nakuknem tak ako doteraz. Zatiaľ som zamestnaná na zmeny,takže toho času veľa niet. Ale pár dobrých rád od vás pomohlo aj mne. Ďakujem. Aj teraz frčím do práce.

cairka
14. apr 2010

maznacik, dík. teraz náhodou vydržala skoro 2 mesiace, na ňu super výkon (ale enchodila do škôlky) ...bojím sa, lebo od piatku mala problémy s cikaním, tak aby to nebolo zas tam...nechce sa mi skysnúť na týždeň na infúzkach zas 🤐

natia
14. apr 2010

Najzuzu ahoj...tak ďalšia profi? 🙂 super... už aj vieš ako detičky a kedy budeš mať?

Katarinkamt o predbežko si musíte požiadať, nedávajú automaticky... a niektoré súdy ho nedávajú...

saskah7
14. apr 2010

najzuzu, vitaj, ja onedlho dufam tiez budem profi... kde si robila pripravu? ako si bola spokojna? a ktory dd ta zamestnal?

dioliana1
14. apr 2010

vitaj najzuzu v klube profikov a ostatných náhradných rodičov

lenkove
14. apr 2010

Cairka
a tie kiahne sa nepotrvrdili? 😅 to je bieda s Veve 😔

Katarinkamt
ako pisu baby, predbezne opatrenie (PO) ti nemusi byt vydane, moze byt zamietnute, su sudy kde ich jednoducho nevydavaju! Je to pre kriticke pripady to PO, napr. vynatia dietata z rodiny pri tyrani, zakaz priblizenia agresivneho manzela a pod. a niektore sudy nepovazuju pobyt dietata v DD za takuto situaciu. Tolko laicke vysvetlenie. Ak by nebolo, musite cakat na riadny predosvojitelsky sud, ktory musi byt vytyceny 3 mesiace po podani navrhu. My sme ho mali vytyceny o sest tyzdnov od podania. Ale je pravda, ze sme mali predbezko. Od podania PO, po to ked sme malu brali domov presli 3 tyzdne, a to sme sa vsetci vzdali odvolania, takze bolo pravoplatne hned, a nie az 15 dni po doruceni..

cairka
14. apr 2010

lenkove, nie, to bola asi ozaj alergia, lebo zabral fenistil 🙂

lenkove
14. apr 2010

uf, esteze tak.. tak nech toto nie je nic vazne 😔 😔 skore uzdravenie!
inak vy ste boli v kontakte s akutnymi kiahnami a Veve nechytila? 🙂 dobra imunita! ale teraz aj ockuju, nie? 🙂

cairka
14. apr 2010

lenkove, nie s akútnymi...asi 10 minút sme sa bavili s jednou kamoškou a jej malou a tá malá asi o 2apol dňa dostala kiahne...takže zrejme ešte nebola infekčná
veve sa nemôže očkovať proti kiahňam, lebo je riziko veľkej reakcie...

cairka
14. apr 2010

kedže vaneskine výsledky moc o dobrej imunite nehovoria, tak sme asi mali šťastie a malá začla byť infekčná o pár hodín 😅

ralanka
14. apr 2010

ahojte 😉
katarinkamt neviem ja ohrievačku nemám ale kamoška má ale neviem akú značku a všetky druhy flasiek tam nedá takže asi záleží aké chceš kúpiť fľaštičky a potom rieš ohrievačku ja osobne by som ju neriešila ale je to na tebe 😉
a dúfam, že budete čoskoro traja neboj a už sa konečne musíme stretnúť raz nám to hádam výjde skôr ako budete mať drobca doma, už mse to tolkokrát odložili nabudúce isto aj ked budú furiky padať 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lenkove
14. apr 2010

aha, tak ak nemala ta mala vysyp, tak to ani nemohla Veve chytit... ty si s ockovanim taka informovana 😅 budem k tebe chodit po rady, vazne myslim, tiez nie som zastanca ockovania kazdeho za kazdu cenu 😅 😅
inak, ako tvoje profi? alebo si to nechala na chvilu bokom? 😅 🙂

cairka
14. apr 2010

profi som už nechala bokom, ak sa samo neozve... a s očkovaním nie som až tak informovaná, ale kedže je veve alergická na vaj. bielok, tak nemôže ani kiahne, ani chrípku očkovať. hlavná vec, že na svinskú ju dali do zoznamu 🙄 ale som podpísala, že nechceme... 😅
a kiahne sú práve vraj infekčné už deň-dva pred výsypom, takže to asi naozaj bolo LTT 😒

ralanka
14. apr 2010

leni už sa chystáte na oslavu škoriciného rôčku?

bendy25
14. apr 2010

Yukki: A kvoli comu sa to skomplikovalo? A z odkial, teda z ktoreho DD mas deti? Si ado., alebo pestu mama?

naduska
14. apr 2010

Ahokte kocky som tu nova v tejto teme.Chcem sa Vas opytat za ako dlho ste dostali dietatko [mame ziadost o dietatko 0-2 rokov].Sme v poradovniku od augusta 2009 a sme z Trnavy.dakujem 🙂

dioliana1
14. apr 2010

naduska: a skúšali ste hladať v Usmeve a Návrate? 😉

naduska
14. apr 2010

nie mam im tam napisat_ my sme mali pripravu v navrate .

naduska
14. apr 2010

oni maju nase informacie ohladne žiadosti?ohladne toho o ake dietatko žiadame ?alebo ako to funguje 😢

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre