Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

matax
11. jan 2012

@macocha predtým to bola rovnaká suma, teda od dvoch rokov dietata...takze to bolo jedno..teraz sa dá poberat materská prednostne pred RP, potom prednostne Rp pred pestu...som to niekde videla, ze pestu je prednostne, teda ale nemám páru, od kedy to plati 🙂 , ked az od min. roka, tak ja tak super, ze jej volali a , ze jej o tom vobec povedali 🙂 keby aj od teraz jej platili inak, tak aj tak dobre.. @natia daj potom info, ci ti doplatia a odkedy a ci vobec

marketka1
13. jan 2012

Veľmi pekne prosím všetkých veriacich i neveriacich, tých čo zvládnu nejakú tu modlitbičku za jednu z nás, skvelú NÁHRADNÚ MAMIČKU, ktorá chce veľmi vidieť vyrastať svoje detičky. Prajem jej veľmi veľa síl, aby zvládla boj a nedala sa. Detičky majú len ju. Kto môže nech pomôže aspoň modlitbou za ňu. Ďakujem.

maznacik007
13. jan 2012

doplatia ti to ak teda doplatia len max. sest mesiacov dozadu...este v roku 2010 bola ta suma za pestunske a rodicak rovnaka a kedze vtedy sa pri rodicaku nedalo robit tak si sla radsej na pestu... ale od 2011 sa rp zvysil a rozdiel je 30 eur oproti pestu a da sa popri tom robit

je super ze ta z upsvar upozornili... lebo budes mat narok o 30 eur viac a skus trvat na tom aby si aspon tych sest mesaicov krat 30 eur doplatili...

mamka_lucka
15. jan 2012

@marketka1
pripajam sa k Tvojej vyzve a zároveň PROSÍM Vás všetky, aby ste sa pripojili tiež.
Ďakujem

macocha
15. jan 2012

@mamka_lucka jasné, buď si istá. Držíme palce a modlíme sa. Amen.

janula_nz
16. jan 2012

ahojte. chcem sa opytat niekoho, kto ma skusenosti, ako je to pri zapise do skoly pre pestunske dieta? co treba vsetko zobrat?

dioliana1
16. jan 2012

@janula_nz rodný list asi stačí, ja mala kopiu RL pri profidieťaťu...

cairka
16. jan 2012

@janula_nz , skúsenosť budem mať až zajtra, ale plánujem zobrať to len rodný list a rozsudok o zverení 😉

janula_nz
16. jan 2012

@cairka dakujem. u nas je zapis 1.2-2.2. potom napis ako to prebieha. to som bola zvedava, ci aj rozsudok lebo priezvisko ma moje a meno bio matky na rodnom liste.

cairka
16. jan 2012

@janula_nz , dám vedieť. Ešte neviem, záleží od sestry, kedy bude môcť prísť k malej, tak buď zajtra, alebo v stredu sa ozvem.

cairka
17. jan 2012

@janula_nz , tak vlastne navyše bolo treba len ten rozsudok, vzhľadom na to, že meno matky na rodnom liste je iné ako moje, len napísala číslo rozsudku a hotovo

janula_nz
17. jan 2012

@cairka dakujem. ako to prebieha taky zapis? a idete od septembra do skoly? 🙂

cairka
17. jan 2012

@janula_nz , jani, pohoda. najprv Veve kreslila obrázok, nemala daný motív, že aký chce. Potom sa jej pýtala učiteľka meno, priezvisko, farby, tvary, nejaké základné počítanie ( 1+1, 2+2... ) ako pre Veve ozaj jednoduché veci riešili. A či ideme, neviem, učiteľka v škôlke, aj dnes na zápise táto že bez problémov môže ísť, ja nie som úplne na 100% rozhodnutá. Boli sme na testy a uvidíme podľa výsledkov, ak tam nič nevyskočí nejak extra, tak asi pôjde. 😒

macocha
19. jan 2012

Caute vsetci, si predstavte, ze ma nahodne vybrali na instalovanie peoplemetra - ze pre statistiku, aku maju komercne stanice sledovanost. Tak to som zvedava - to budu ku mne jazdit kazdy mesiac, ze ci sa nepokazil, lebo u nas sa pozera len Vecernicek, Fidlibum a Maskrtnicek. Potom dlho dlho nic a potom obcas CT a este menej TA3. 😀 To bude ale statistika!

lenkove
20. jan 2012

@macocha ale reprezentativna 😀 !!! U nas by tiez asi velmi nepochodili, museli by najprv zajst do pivnice po televizor 😅 😀

denkak
20. jan 2012

ahojte, neviete niekto ako sa hybe poradovnik v BA kraji? sme zapisani v zozname pre osvojenie od juna 2011.

silviaa
20. jan 2012

@denkak cca rok nas oslovili rok po zapisani 🙂 .

vivien2505
21. jan 2012

@mamka_lucka schválili nám ten príspevok 🙂 😉

matax
21. jan 2012

@natia ahoj, tak som to zistovala..v Tn je mozná návratacka priprava, v soblahove, v poradenskom centre, robia ju ale zo ZA z návratu..moja kamoska si tak robila, bolo ich vtedy viac, tak nemuseli cestovat do ziliny.. a my ked sme si sli, tak sme sa ulm. pýtali a ze by sme dlho cakali..tak sme radsej sli na upsvar u nas, do ZA sa nam nedalo. pýtala som sa aj teraz v soblahove a ze ano, robieva sa tam niekedy aj príprava, návrat ju tam chodi robit..to ak by niekto z tn kraja chcel priamo v tn, tak niekedy sa da 🙂

najjulinka
autor
22. jan 2012

dobre ranko

dia6
23. jan 2012

Pekné predpoludnie 🙂

lulucertik
23. jan 2012

dobru nocku 😔

bigfree
24. jan 2012

Ahojte mamičky.
Chcem sa informovať ... pred pár dňami uplynul rok, čo sme zaradení do evidencie čakateľov na osvojenie v bratislavskom kraji. Chceli by sme čo najmenšie dieťatko, ale naposledy keď som telefonovala s pani zs UPSVaR, tak mi povedala, že novorodenci sa osvojiť nedajú, že až tak 2 mesačné. Tu ma zaujíma, že kedy úrad kontaktuje rodinu, ktorá je "na rade"? Keď sa dieťatko narodí tak ho dávajú do profesionálnej rodiny a kontaktujú hneď tých, čo sú na rade, aby bolo toto dieťa s rodinou už v interakcii, alebo ako to je? Ako to celé prebieha? Napíšte, prosím, svoje skúsenosti, či vedomosti. Ďakujem.

bigfree
24. jan 2012

@denkak Čo mám ja informácie, tak od zapísania do poradovníka sa žiadosti vybavujú v BA tak do 12 až 14 mesiacov od zapísania. Priebežne telefonujem p. Válekovej, ktorá mi v decembri povedala, že teraz vybavujú žiadosti z oktobra 2010, takže to tomu už dlhšiu dobu zodpovedá.

denkak
24. jan 2012

@bigfree dakujem za dobru info, len ten poradovnik je nejaky matuci potom, lebo podla toho by sme cakali asi aj 5 rokov ☹ ty sa pytas aj na poradie, ked telefonujes s p. Valekovou? a ako casto sa tam da volat, aby nemali pocit, ze ich clovek obtazuje?

macocha
24. jan 2012

@bigfree to ste sa asi nie celkom rozumeli, mám kamarátku, vlastne 2 rodiny, ktorí majú adoptované dieťatko priamo z pôrodnice, deti mali len pár dní, keď ich kontaktovali z úradu. ALE:
- je to skôr výnimka, mali proste šťastie, že boli práve na rade
- pani asi myslela, že tak to vidí v realite našich súdnych čakacích dôb, že v praxi dieťatko nemá osvojiteľnosť hneď a tak je riziko, že sa o dieťa prihlásia biologickí rodičia.

A prebieha to zakaždým inak, podľa okolností. Niekde dajú prednosť tomu, aby ponúkali až osvojiteľné dieťa. Niekde sa zas pokúšajú o sanáciu rodiny. A veeeľa rôznych faktorov tam je...

bigfree
24. jan 2012

@denkak Prečo 5 rokov? Ak ste boli zapísaní v júni 2011, tak dostanete dieťatko najneskôr v auguste 2012. Ja volám p. Válekovej každé 3 mesiace. Na poradie sa nepýtam, vždy mi povie aký mesiac zapísania práve vybavujú. T.j. to čo som písala, že v decembri 2011 mi povedala, že vybavujú október 2010.

denkak
24. jan 2012

@bigfree to znie rozumne, tak aj ja sa budem tak pytat. no ja som posielala mail teraz na konci roka, lebo som sa nevedela dovolat a ani som sa nepytala na poradie len na nasu situaciu a oni mi odpisali, ze sme na 201. mieste. tak som bola z toho dost zmatena.

bigfree
24. jan 2012

@denkak Veď práve, že to poradie vôbec nič nehovorí, ale takto keď ti povedia koho vybavujú .... tak je to asi lepšie. A vy chcete miminko alebo aj staršie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre