Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

akramgad
17. jan 2011

@eliana no nás zatrasenie ešte len čaká malá má rok a pol a mala mesiac presne keď sme si boli pre ňu 6.10.2009 sa narodila 28.10.2009 sme si ju boli pozrieť a 6.11.2009 sme si boli pre ňu v nemocnici

eliana
17. jan 2011

@akramgad to mozno nebude az tak zle, jasne s kazdym dietatom su problemy a svaty nie sme nikto,ale zazila menej toho domovackeho a celkom rychlo nasla rodinu,to je skvele. ma sancu byt vcelku normalne dieta. 🙂

eliana
17. jan 2011

@maznacik007 presne tiez si myslim ze by si to mohli u nas odpustit 😀 ved uz vidia kto je aka asi rodina. a ak maju podozrenie na nejake zanedbavanie tak ok,ale inak? nasej chiary sa raz pytali co ranajkovala 😀 asi si mysleli ze jej jest nedame 😝 ale zas aby som im nekrivdila to bolo na zaciatku,inak su k nam mili ,len keby nechodili tak necakane 😅

lenkove
17. jan 2011

@eliana
jojoj, 😔 drzte sa... myslievala som na vas, ze ako sa asi mate, som rada ze si sa ozvala.. Aj ked by som bola radsej aby si pisala veselsie zazitky, nie take soky... Drzim silno paluchy 😕 vasa mala (a cela rodinka ;)) je taka krasna 😔

akramgad
17. jan 2011

@eliana no my sme ju brali rovno z nemocnice z pôrodnice alebo čo to je keď porodíš tak dúfam ale nech je to ako chce ak niečo príde budem to potom riešiť 🙂 a ty čo si sa rozhodla si zobrať dieťa do pestúnskej? a aj sa dobre aklimatizovalo?

eliana
17. jan 2011

@lenkove vdaka 😅 tak tiez by som bola rada keby to bolo pozitivnejsie, v istom odobi to vyzeralo nadejne ze to bude ok,len ked pri nej je to casto cele klamlive, aj dnes som sa jej pytala kedy sa jej podarilo pojest tie tajne ukradnute vecimvraj u deda a ze aj sa dedo cudoval odkila to ma,ale ze mu povedal ze to ukradla,vraj jej povedal ze to sa nesmie a to bol zaver,tak som sla volat dedovi - mojmu otcovi, ze preco mi to nepovedal, reco som na to ze mi dcera kradne musela prist az sama o par dni ked on to vedel uz skor....potom ma napadlo ze mozno chiara klame 😝 a tak aj bolo, ked ma videla ze im idem volat priznala ze nik ju nevidel ze to zjedla potajomky,myslela si ze kedze jej uz dedo povedal ze to sa nesmie ze je to vybavene a mama sa uz hnevat nebude.no des....pokradla aj vecsie kesiky,cukriky az nechapem ako sa jej to podarilo,ale ai vo velkych obchodoch to nie je problem...

lenkove
17. jan 2011

@eliana
jemine, to je drzka!!! 😀 😕

eliana
17. jan 2011

@akramgad keby sa to tak podarilo vsetkym detom....ist z porodnice do svojej novej rodiny...alebo aspon do profi...rozpravala som sa so zenou co mala voac deti,mala aj babatka v pestunstve aj deti od dvoch rokov a vravela ze je to veeeelky rozdiel, cim mensie tym lepsie.
ja som cely zivot,od maleho dievcatka snivala ze si raz zoberiem dieta z domova, tak som si len splnila sen,mala som tuzbu takym sposobom pomoct aspon jednemu...a pomohla by som aj viacerym ale teraz nie je v dome miesto ani sila u nas. mozno ked nam nejake z domu odidu...uvidim 😎 aklimatizovala sa celkom ok,ale stale cosi riesime mala skoro dva roky ked prisla a to je uz citit uz je ina ako dieta co je v rodine od novorodeniatka

eliana
17. jan 2011

uf ako po sebe citam...no strasneeee...chyby a hrozny slovosled, tak si o mne nic zle nemyslite som uz unavena 😀 idem teda spat, nevidim na klavesy 😅 dobruuu...keby to cital moj muz slovencinar tak ma opusti 😀 😀 😀

najjulinka
autor
17. jan 2011

dobru noc.. u nas NIKTO nespi 🙄 🙄 🙄

lenkove
17. jan 2011

dobru noc, u nas kazdy okrem mna spi 😀

dadenka1
17. jan 2011

@najjulinka tak spi aspoň ty 😀

dadenka1
17. jan 2011

@lenkove už aj do postele

vivien2505
17. jan 2011

Ahojte pozdravujem známe aj nové tváre 😉
...prečítala som si vaše názory a vychádza mi z toho že deti ak sú dlhšie v dd tak sú s nimi neskôr problémy preto lebo boli toľko a toľko rokov mesiacov dní v dd😔 😕 smutné 😕 😔

...kto chce pomôcť dieťaťu a zoberie ho do rodiny do adopcie alebo pestúnstva tak to robí aby mu pomohol a aby to dieťa nabalilo čím viac z rodiny na seba a nie sa stále vracať k tomu ako dlho bolo v dd lebo to je tu najčastejšia vaša otázka...

...biologickí rodičia detí nie vždy sú ideál...matka ide od polročného do práce a dieťa je po opatrovateľkách alebo hned ako je to možné dá dieťa do škôlky od 6 do 17...a potom do školy a družiny aby aj úlohy vychovávatelia s ním napísali a na strednú idú radšej tam kde je internát...niekedy vo svojom okolí pozorujem deti ktoré sa narodili bio rodičom ale akoby celý čas žili bez nich a ani im nechýbajú a to neprežili jeden deň v dd iba ich otec podnikateľ nemal na nich čas a pre mamu boli dôležité iné hodnoty...majú s nimi oveľa väčšie problémy ako spomínala @eliana...

...stačí si správne zoradiť rebríček hodnôt dať aj deťom z dd šancu na život a denne sa pýtať čo ešte môžem pre nich urobiť aby sme sa spoločne pozerali jedným smerom... 😉 🙂

kanhwa
18. jan 2011

@smejka prosim ta v ktorom panta rei ste kupili knizku Preco mam dvoje narodeniny? lebo tam kde sme my kukali ju nemaju. a zial ani nemaju zosietovane predajne, aby sa u nich dalo zistit, kde ju maju ☹

sisab
18. jan 2011

Ahoj dievcata, chcem sa spytat, na ziadost o adopciu, co treba potvrdenie o prijme, oni mi na personalnom dali rovno take to tlacivo, co sa dava k danovemu priznaniu, je to ok? Manzelovi dali len take, ze hruby prijem, cisty prijem a priemer za posledny rok. Dakujem. Potom uz mozme zajtra na socialku a podat ziadost. A potom uz len cakat, kedy sa z krajskeho ozvu,ze mozme zacat pripravu. Ozaj, kolko im trva, kym sa vyjadria?
Dakujem vam. A pozdravujem vas, citam vas, hltam vsetky mozne veci, ktorymi sa pretlkate...klobuk dolu 🙂

mexx
18. jan 2011

Na tomto linku knihu nezozeniete, skusala som tiez, ale stornovali mi objednavku, ze je to vypredane a nevedia zohnat. 😒

magimary
18. jan 2011

@mexx jéjda, to hovoríš až teraz? ja už som objednala a práve aj zaplatila 😨 😖
moje nervy! ale tak snáď vrátia 😕 🤐

mexx
18. jan 2011

@magimary Ja som ju tam objednala cez vikend, aj som rozmyslala, ze to zaplatim hned, ale reku pockam, kym mi potvrdia. A poslali len vyjadrenie, ze to stornuju. Predpokladam, ze peniaze ti urcite vratia, nemal by byt problem... 😕

lenkove
18. jan 2011

@sisab
podla mna su tie potvrdenia ok, ja si pamatam, ze som za seba dokonca davala len za jeden mesiac a bolo to ok. Ved ak by sa im to nepacilo, tak si vyziadaju nieco ine.. Neviem aky casovy limit tam je, najprv by mala prist socialka presetrit pomery a potom by mali zaregistrovat ziadost 😕 ale ozaj neviem ci tam je nejaky casovy limit 😕

kanhwa
18. jan 2011

@dioliana1 no ved prave ako baby pisu,je tam ze do 21 dni, uz som skoro aj ja zaplatila, ale prave tohto som sa obavala. inak, je tam 2x taka cena ako to, co udavala cairka. teda za 40 stranovu knizku fakt dost 😠

dioliana1
18. jan 2011

@kanhwa aha ja som len tento link našla bez udania vypredané, inak všetky linky beznádejne vypredané

kanhwa
18. jan 2011

@dioliana1 no ved to, tiez uz som snad vsade skusala ☹ tak snad smejka da vediet, ze v ktorom panta rei to maju, lebo to je uz posledna nadej...ale nie ze tam vsetky potom budete utekat 😉

smejka
18. jan 2011

@kanhwa v ziline na dubni...ak chces kuknem ti

najjulinka
autor
18. jan 2011

Karol: "Kakala si?"
Lucinka: "Nie."
Karol: "Ja tu cítim smrad."
Lucinka: "Tak idem preč."

suezana
18. jan 2011

@najjulinka 🙂

kanhwa
18. jan 2011

@smejka to by bolo super, lebo ja som z BA, tak trosku od ruky to mi je 😉 ak by si mi ju mohla kupit a poslat na dobierku, velmi by som bola rada a povdacna 🙂

@najjulinka no to je dobry vtip, v spolocnosti sa da rozpravat 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

magimary
18. jan 2011

@smejka , aj ja by som si poprosila, keby bola, pošlem ti aj peniaze na účet vopred 😕
len dúfam, že tie dnešné mi tá firmička vráti, lebo zatiaľ sa neozývajú... 😒 😖

saskah7
18. jan 2011

mam zistene, ze v Ziline to nie je ani v jednom Pantha rei 😔

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre