Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
18. feb 2010

tatianna no ak sa pýtaš uplne konkretne na decakoch, tak to zaleži na prac. zmluve.. ja len že nerataj s tým na 100% , lebo v zmluve može vbyť podmienka že inde profi nie a ešte to aby si si počitala uvazky... 1 a pol najviac dokopy.. .takže tak....

tatiannna
18. feb 2010

hej, veď v najhoršom by si peťo vyžiadal z Návratu dodatočne certifikát, lebo on bol na tréningu so mnou, len mu bol ten papier zbytočný...iba to chcel počuť

saskah7
18. feb 2010

ano, tatianna, ten clanok som uz mala precitany davnejsie... to ja len stale nedokazem aj tak pochopit... co uz... ☹ snad len treba naozaj vyckat, ze situacia sa zlepsi...

magimary
18. feb 2010

tatiana, u nás v dd je to napr. tak, že NESMIEŠ byť zamestnaná inde...
dokonca nám p. riad. na poslednej schôdzi hovorila, že na stretnutí riaditeľov dd spomínali iní riaditelia, že urobili námatkaové kontroly svojim profíkom a našli im doma 6-7 detí, z rôznych domovov...
tak aj z tejto (nielen) iniciatívy sa začali robiť návštevy z dd u nás doma (aj ja, aj mexx už to máme za sebou)...
takže, pre istotu ti píšem, aby si nespravila nejaký krok,kt. by ťa mohol potom zase mrzieť... 😕 😉
a nezabúdaj na to, že v tejto "vysokej hre" ťaháš ty vždy za kratší koniec... 😖 😒

saši, určite ti UP miesto (ani dieťatko) hľadať nebude... ich úlohou je iba profíkov pripraviť (na to majú euráče)...

lenkove
18. feb 2010

Mary
a vy teraz budete musiet dostat dietatko ine, vsak? a vlastne ked je Zajko uz rocny tak aby si mala plny uvazok tak musis dostat este jedno, nie? 😵 😵 som zvedava co porodite 😵 😵

najjulinka
autor
18. feb 2010

Dobru noc......................................................

cairka
18. feb 2010

to je ináč sila, potom že sa nedá zamestnať, ked niektorí majú úväzky v 2-3 DD 🤐 a nech sa na mňa nik nehnevá, ale aká už môže byť starostlivosť o 5-6 detí..., myslím, že aj 3 na osobu je viac než dosť

magimary
18. feb 2010

aj ja, leni... 😉 😅
ale už sa na to neuveriteľne teším...
a táááááááááááááááákto dlho... 😅 😀 😵

magimary
18. feb 2010

no, cairka, svätá pravda!!! 😠 🙄 😝
teda, nie že by som niekomu nedopriala, ale to už hraničí s niečim úplne iným... 😔 😖 🙄 🤐
to už NIE JE o kvalite ale o kvantite...
a najmä, už dávno tam zrejme nejde len (ak vôbec 😕 ) o deti..., ale o... 😔
a pri tom mi trhá srdce... 😔

cairka
18. feb 2010

magi, tak 😖 😔

laculik
18. feb 2010

ahojte, neviete nahodou, ze ked je niekto pestun a berie odmenu pestuna, a je zamestnany a zrazu sa stane nezamestnany. moze poberat podporu? ci to sa berie, ze ho zamestnava stat ako pestuna, cize tym padom nemoze byt nezamestnany? nemate niekto s tym skusenosti? daku!

magimary
18. feb 2010

nie, lacik, myslím, že to vzájomne nijako nesúvisí... 😉
štát URČITE nezamestnáva pestúna, štát si "len" cení výchovu cudzieho dieťaťa v náročných a rizikových podmienkach (biorodičia atd...)...
čiže v tomto smere to neobstojí...
podľa mňa, má nárok normálne na podporu 😉

a, ahoj, už ste v teplých krajoch? 😅

magimary
18. feb 2010

preto nedostávaš plat, ale ODMENU pestúna... 😉 🙂

laculik
18. feb 2010

ahoj, daku za odp., este nie sme ale uz balime 🙂

dioliana1
18. feb 2010

tatiana i ja mám povolenie od nášho robiť ešte vedlajši v inom ale s malou to už neriešim

dioliana1
18. feb 2010

ja som sa vyslovene pýtala či sa možem zamestnať inde , možem ale doma možem mať len 3 deti a je jedno či z dvoch DD, max. su 3 deti v profi zo zakona na jedneho profirodiča, čiže malnželia možu mať v profi až 6 detí

tatiannna
19. feb 2010

Jasné dievčatá, ďakujem za odpovede...no o viac ako 3 určite nepomýšľam a to by muselo byť všetko ideálne, čiže to ja naozaj len v teoretickej rovine...

MAGI áno viem, že za kratší koniec, ale ide o to, že ja tam nebudem figurovať, že to už ide mimo mňa, ja len začnem...nechcem to radšej veľmi rozvíjať... 🙂

maznacik007
19. feb 2010

laculik.. odmena pestuna nema vplyv na podporu je to statna socialna davka.. kludne sa da poberat aj podpora

maznacik007
19. feb 2010

magi hej to je smutne co popisujes.. lebo sa straca zmysel a mina sa to ucinkom.. osobne si neviem predstavit viac ako dve deti na osobu jednak su to deti s roznymi problemami a treba tam nielen sa starat ale aj poskytnut terapiu...

a to sa pri takych poctoch moc neda...

laculik stastnu cestu a kam idete? ja som nejako prehliadla...

smejka
19. feb 2010

ahojte 🙂
cairka pozeras hokej? 😉

saskah7
19. feb 2010

Dobre ranko 🙂
este: ako je to so ziadostami do DD... asi nemozem nic posielat este predtym, ako by som mala hotovu pripravu, vsak? alebo sa da aspon obvolavat domovy s tym, ze poviem, ze si pripravu planujem urobit, alebo sa so mnou ani nebudu bavit?

cairka
19. feb 2010

ahojte
smejka, jasné...ani nedýcham 😠

smejka
19. feb 2010

cairka bodik uz mame....a dnes su fakt dobri....tak dychaj 😉

cairka
19. feb 2010

hej, dnes sa mi to viac páči 😉 včera sa snažili ale tie vylúčenia boli zbytočné 😝 teraz je to už o šťastí, kto vyhrá nájazdy

smejka
19. feb 2010

vcera som bola v praci...pustili sme iba radio...no to sa nedalo pocuvat popri praci 🤐 😉

smejka
19. feb 2010

cairka gooool 🙂 ...superrrrrr 🙂

cairka
19. feb 2010

výborne, konečne majú troška šťastíčka aj na svojich hokejkách, , hned je krajšie ráno 😀 😀

maznacik007
19. feb 2010

ja som pozerala... tak sa tu vytesujem ze vyhrali.... 😀

lenkove
19. feb 2010

ja som nepozerala, ja som mala revuna na rukach 😔 😔 a posledne dva dni to bolo uz ok, tak mi chyba, ze sa malo pozname a neviem co a ako jej je.. dasieka ma navrete, stale si pcha ruky po pusu, dozadu, som to dnes masirovala a veru neviem, ci sa stolicky netisnu 🙄 😕

maznacik007
19. feb 2010

leni a davas jej ten gel na zuby...? taky na prerezavanie... ja davam babydent alebo calgel... a pomaha to...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre