Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

marketka1
9. okt 2010

ktoré otázky ti robia problém nemusíš ináč na všetko odpovedať ak Ti to nepasuje. A kraj odkiaľ si?

marketka1
9. okt 2010

no z rečí dievčat kraj nič moc, ale to ti povedia samé teraz sú poniektoré na výlete a poniektoré sa sa dakde motajú 😅 a aké máte požiadavky?a kde si chcete robiť prípravu?

bosorka257
9. okt 2010

ja len nerada pisem dotazniky, radsej to poviem z oci do oci.poziadavky? chceli by sme babatko ak by to vyslo tak este malicke alebo tak do dvoch rokov, pripravu budeme robit asi u nas na urade alebo kde sa to robi, inak si zlata ze mi hned odpisujes 🙂

marketka1
9. okt 2010

no úrad je tá podľa mňa najhoršia možnosť. Nezáživné nudné a musíte sa prispôsobovať a dlho sa to ťahááááááááááá oni majú totiž kopec času a držia sa hesla že Ak Ty niečo chceš tak sa musíš prispôsobiť a to platí aj pre celý úrad v SR vo všetkých smeroch a nie len čo sa týka prípravy. Pre úrad sú deti len spisové značky a nie deti čo potrebujú rodičov. V úsmeve ako dar alebo v návrate je to o niečom úplne inom. No ak si dievčatá nájdu čas Tak Ti povedia tie čo mali skúsenosť s úradom.ostatné papiere už máš vybavené? a čo ti robí problém v dotazníku?

dioliana1
9. okt 2010

@bosorka257 u nas v PO kraji je najrýchlejší návrat a potom Úsmev a UP je najpomalší...Návrat robí aspon u nas 2 dlhe skupinove stretka a potom asi 5 individuálnych, Úsmev robí iba skupinové stretká 10krat po 3hodiny, ja som teraz nedavno skončila pestunstvo v Usmeve...dlho som však čakala kým príprava vobec začala, na tvojom mieste zavolam aj do Usmevu aj do navratu kedy začinaju , kolko sa platí a ako dlho to bude trvať...tak som to ja urobila viem že na UP je to najdlhšie lebo 13krat po 2hod. zvyčajne iba jedno stretko do týždňa 😖 ...niekedy sa však stane, že sa to ťahá, ak niečo školiacim príde do toho...
dotazník vynechaj čo nevieš a poraď sa rovno na UP ked ho pojdeš odniesť , keď si vybavíš potvrdenie o prijme tvojom(ak žiadate spolu s manželom tak aj jeho) dotazniky manželia vypisuju každý zvlásť ale odovzdavaju spolu...treba aj potvrdenie o zdravotnom stave od obvodného lekára...na UP vám dajú všetky papiere k tomu naraz...aspoň u nás dali, tam si aj určíš kde chceš prípravu robiť a UP to odosiela tam kde si si určila....

bosorka257
9. okt 2010

usmev ako dar alebo navrat sa kde nachadza?,a ako to tam vlastne prebieha?s papiermi sme len zacali vypisovat a potom ich mame zaniest do ziline, vraj je to najlepsie ist tam osobne, nie ze by som mala problem vypisat dotaznik len take otazky ako si predstavujem vychovu dietata a tak viem lepsie porozpravat ako to dat na papier, ty mas s tymto skusenosti ? 🙂

lenkove
9. okt 2010

@bosorka257
ahoj!
asi ked si sa dostala az k dotazniku, tak si uz bola na miestnom urada prace, soc. veci a rodiny 🙂 dotaznik je zial nutna podmienka a ze niekomu povies do oci poziadavky to nestaci, lebo to musi byt napisane a hlavne podpisane 😀
a odkial presne zo ZA kraja si? lebo aj ja som, mozes aj v IP 😉
v dotazniku nemusis vyplnit vsetko, napr. udaje o poisteniach a podobne.. ALe u nas si to tak ci tak vyziadal sud..
My si teraz ideme dat ziadost na druhe mimi a na papieriku, co doniest je napisane:
rodne listy nas oboch, sobasny list, potvrdenie o prijme, vyplneny dotaznik, suhlas so ziskanim osobnych udajov, kopiu obcianskeho preukazu a potvrdenie od lekara o zdravotnom stave, ale to uz asi vies 😉

bosorka257
9. okt 2010

@lenkove ahoj, ja som z LM a co ty?a co je prosim ta IP?

lenkove
9. okt 2010

@bosorka257
na vychovu napis nieco vseobecne, laskyplna a dosledna som asi napisala ja v prvom dotazniku a malu mi dali 😀
po odovzdani papierov vyzve krajsky urad tvoj okresny urad o preverenie pomerov a tam bude moznost sa porozpravat viac, budu sa ta pytat na rodinu napr, ak s nimi byvas (ako to beru, ci to vedia) na zaluby a neviem co este.. aj z toho sa pise sprava, ktoru by ti mali dat precitat a podpisat..
u nas to na urade prace trvalo tiez dlho (kym sa zacalo atd), ale nakoniec sme to celkom rychlo zvladli, ale museli sme pritlacit 😔

dioliana1
9. okt 2010

@bosorka257 interná pošta obalka napravo od nicku dotyčnej osoby čo jej chceš poslať tajnu správu a tebe pride uplne hore červené čisielko na fotoblogy

dioliana1
9. okt 2010

@lenkove v tom kraji nemáte 😀 ako dar alebo návrat?

lenkove
9. okt 2010

@dioliana1
ale ano, su, samozrejme.. Navrat v Ziline a Usmev ako dar v Dolnom Kubine..

zuzubabo
10. okt 2010

@bendy
interakcie máme spolu 3,
jednu máme za sebou a ideme ešte zajtra a v piatok 🙂

bendy25
10. okt 2010

Ahojte! @zuzubabo - to takto ste sa spolu dohodli na 3 IA? A potom co bude nasledovat? Hned v piatok si maleho vezmete domov, alebo vam povedia, kedy si mate ponho prist, alebo ako to vlastne prebieha dalej? A foto maleho nemas? Urcite sme vsetky zvedave 😉

bendy25
10. okt 2010

@bosorka257 - Ahoj! Tak my sme s mm robili pripravy na UPSVaR. Pripravy trvali asi 30 hodin a cele to prebiehalo niekolko mesiacov, ale to len kvoli tomu, lebo mm pracuje mimo Slovenska a tak sme si pripravy stale museli nejak naplanovat, kedze mm bol doma len jeden tyzden v mesiaci. Boli sme uz podpisat aj zaverecnu spravu a dufam, ze nasledujuci tyzden nam uz dojde aj rozhodnutie o zaradeni do ZŽ.

zuzubabo
10. okt 2010

@bendy
a Palčekom sme si hneď padli do oka 😉 , tak nám povedali, že stačia 3 interakcie.
Domov si ho však zoberieme až potom, ako nám schvália predbežko 😒 .
Takže počítam, že do konca novembra bude u nás nastálo.
Po tretej interakcii začnú papierovačky s úradmi ale za Palčekom budeme chodiť aj naďalej na návštevy, aby sme si na seba zvykali.

dioliana1
10. okt 2010

@zuzubabo tak držím prsty nech to predbežko je čo najskôr... 😉

bosorka257
10. okt 2010

@bendy25 ahoj, a ako vlastne prebieha taka priprava??

suezana
10. okt 2010

@bosorka257 príprava prebieha tak, že sedíte s mužom na úrade, a teta sa vypytuje na celý váš život - súrodenci, rodičia, všetko celé detstvo, potom vaše zoznámenie, chodenie, celý život 😝 to bolo niekoľko sedení, niekoľko bolo o rôznych dotazníkoch - psycholog. testy, a potom niekoľko sedení o adopcii - u nás hlavne o tom ako povedať dieťatku, že je adoptované 😔

5katarina7
10. okt 2010

@zuzubabo a to predbežko budete mať približne kedy?

dioliana1
10. okt 2010

@suezana na usmeve sme to až také do hlbky ani nemali, a žiadne psychotesty...skorej sme preživali čo si začiva dieťa...v roznych tých situáciách...

dioliana1
10. okt 2010

@5katarina7 predbežko može byť aj do 24 hodin, zaleží od sudcu...

bendy25
10. okt 2010

@bosorka257 - suhlasim so suezanou, ale pridam este aj to, ze sme preberali aj to, ako si poradit s takymto dietatkom pri vychove, ked ma napriklad "svoje zle dni", alebo tak. A tiez nam nasa pani psychologicka dala zo dve domace ulohy... A potom ze boli tetusky raz u nas aj na navsteve a tiez si tu nieco zapisovali a jedna navsteva bola este aj od nas z mesta z MÚ. A to je asi tak vsetko 😉

suezana
10. okt 2010

no, dio, z nás skoro vytiahla aj vianočné pupačky 😒 a tie testy sme písali skoro 2 hodiny, bolo tam veľmi veľa otázok , a veľa z toho bolo po česky. Mm z toho vyšiel ako notorický klamár 😝 musela som to zachraňovať, že má problém pochopiť otázku po česky 😉 😀

bendy25
10. okt 2010

Ahojte @5katarina7, @dioliana1 ... Co noveho u vas?

bendy25
10. okt 2010

My sme testy pisali 4 hodky s jednou 10-15 min.prestavkou. Ved nas az hlavy boleli, tak sme potom rovno z pripravy utekali do restauracie dat si kavu .

suezana
10. okt 2010

my domov frťana 😀

natia
10. okt 2010

@dioliana1 áno, ale zase to treba celé povedať, aby niekto neprišiel k nádeji, že do 24 hodín bude mať dieťa... ak je dieťa v profi, tak nehrozí... to sa dáva pri deťoch, ktorých život je priamo ohrozený a život v otrasných podmienkach...

bendy25
10. okt 2010

@suezana - 😀
@natia - pekna foto 🙂

bosorka257
10. okt 2010

dakujem vam kocenky, dufam ze to zvladneme ale stoji to za to

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre