Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

maznacik007
8. nov 2009

super tesim sa juli...

k tomu prispevku pri narodeni.. tak na neho moze vzniknut narok.. ale na ten priplatok nie..

ralanka
8. nov 2009

maznacik čo viem tak na pôrodné nemáš nárok len na určitú časť cca 5tis. Sk tak nám to povedala teta na soc. ale tých 25tis. nie to by musela matka chodiť pravidelne ku gynek. dieťa by sa muselo dožiť 28dní či kolko a nesmela ho dať na adopciu ty dostaneš časť akože "pôrodného" tak nám bolo povedané možno to nie je pravda lebo kopec vecí nám povedali a vy ste mi povedali zas niečo iné tak to beriem z rezervou 😀 😀 😀

laculik
8. nov 2009

juli, supiš! veľmi pozitívne!!!! ked si spomeniem na letny pobyt a dvojky, tak to musi byt fakt obrooooooovsky rozdiel. zasa sa potrvdilo, ze vsetko je tak ako ma byt 😀 .
Vitam tu aj suezanu a luckadu 🙂
Inak brulka vy ako, mate nieco nove?

lenkove
8. nov 2009

Julinka, blahozelam, tesim sa! 😵

Luckada a Suezana, vitajte 😵 ja chcem tiez iba riadok o priprave na UPSVaR (tam sme robili my) , u nas obsahovo nebola az taka zla (ako som porovnavala s babami), ale cka pani psychologibola strasne neprisposobiva a najma zo zaciatku nie velmi prijemna 😝 ... tiez mi chybalo to, o com pisala Brulka, zoznamenie sa s inymi rodicmi, vymienanie skusenosti a podobne, co je mozne na priprave v neziskovke (kedze tam su aj skupinove, na urade zvycajne iba individualne).

lenkove
8. nov 2009

prepacte par preklepov 🙄 akosi mojej klavesnici preskocilo

brulka
8. nov 2009

laculik my zatial nic nove okrem nadchy a bolesti hrdla ☹ ale uz je to lepsie. uvidim co buduci tyzden navsteva usmevu 😉 len ja este stale neviem ci dokazeme s muzom vybrat alebo len cakat na telefon. ved uvidime ak volaco zaiskri tak zaiksri a hlavne bude tak ako ma byt. ale tato posledna faza mi prijde najtazsia...

brulka
8. nov 2009

inak lenkove nasa psychologicka bola celkom mila nemozem povedat ze by bola neprijemna, len velmi neprisposobiva, nepohlo by snou nic...

lenkove
8. nov 2009

Maznacik
pisala si, ze sa necitis dobre, uz je to lepsie??

Cairka a Mary,(a Marketka a vsetky 😉 ) dnes som za vase deticky par prosieb vyslala, dufam,ze uz budu zdrave 😕 😔 drzte sa...
Marketka, a maly je uz zdravy ci stale kasle? 😅 a ako ste dopadli s OP, prekladate?

laculik
8. nov 2009

hlavne ze nemas brulka zapal priedusiek alebo pluc, to by zavanalo prasatom 😒 ....
ja som nevedela cakat na telefon, ja som "akčne" spisy okukavala na Usmeve... Ale kazdy sme iny 🙂 . Inak stale nemozem zabudnut na jedno dievcatko (aj som vtedy asi pred rokom pisala o nej), vybrali sme si ju zo spisov a mala dokonca aj dvdcko naharate, bola strasne chutna, v DD niekde pri BB, copata, v suknicke a pancuskach sedela na postely a rozpravala. len bola o par tyzdnov staria od nasej, tak nakoniec sme sa pre nu nerozhodli. casto na nu myslim. Je to tazke, tato zaverecna faza.

lenkove
8. nov 2009

Laculik
chapem ta 😔

Brulka,
tak nasa 😝 🤐

marketka1
8. nov 2009

Ahojte ralanka 🙂 tak ja by som sa chcela vrátiť k príspevkom nárok na pôrodný príspevok (5000sk)máte ako som už spomínala pred tým ale nie na príplatok (20000sk) už pri právoplatnom predbežku.

čo sa týka pestúnstva ak je právoplatné rozhodnutie o zverení do pestúnstva máte nárok na:rod.prídavky, odmena pestúna,+korunky na dieťa, čo sa týka bonusu v práci tak to máte nárok ak si ho ale neuplatňujú bio rodičia.

čo sa týka NOSky tak to je presne tak isto ako u pesúnstva.

naša skúsenosť máj- jún 2009 🙂

lenkove
8. nov 2009

Marketka
ani slovo z toho co pises nerozumiem 😀 ale si zapisem na papier, a ked to pride , tak budem vediet 😉

marketka1
8. nov 2009

lenkove 🙂 tak my stále kašleme dva dni je to lepšie,potom sa to zhorší hlavne v noci (aj dnes nie dobré), soplíky stále ale priesvitné a to trčíme doma. v utorok máme kontrolu sluchu, v stredu predoperačné a pred anestéziologické takže sa uvidí aj chcem aby sme to už mali za sebou a aj sa bojím ako zvládneme pooperačný stav. 😕

lenkove
8. nov 2009

Marketka
😔 drzim palce, nech to vsetko dobre dopadne, nech je hlavne maly ok 🙂 😔

Inak, co je s Adrianomickovcami? ze ich zdravim, kto s nimi ste v kontakte 😕

suezana
8. nov 2009

Prosim vás, čo je to OP a IA?Dik.

yukki
8. nov 2009

Adrianomičkovcom uhynul PC. Definitívne. Odovzdám pozdrav. V piatok-ak všetko dobre pôjde-by sme sa mali stetnúť v Prešove v Návrate.

lenkove
8. nov 2009

fakt, co je OP 😀
IA je interakcia 🙂 s dietatkom, ktore si vyberies, kde sa vidate a spoznavate 🙂

laculik
8. nov 2009

obciansky preukaz 😀

lenkove
8. nov 2009

Laculik 😀

Yukki
no take cosi 😕 pozdrav ich. Vdaka 🙂 🙂

cairka
8. nov 2009

leni, dakujeme 😵

marketka, verím, že máte teraz ťažký týždeň, už nech to je za vami úspešne 🙂

aj my zdravíme adu, tiež som na nich akurát dnes myslela, že som ju dlho nečítala

adkapo
8. nov 2009

Vašu diskusiu sledujem už dosť dlho , ale stále som hľadala odvahu zapojiť sa 🤐 .písala som len cairke a adimickovej do IP. Ale rada by som už vyšla zo zákulisia 🙂 .Vy ste už taká dobre zohratá partia 😉 , ale čítam vás už tak dlho a pravidelne , že sa cítim byť už jednou z vás 😉 .Bývam v PO a máme osvojeného chlapčeka od r.2006 a dievčatko (čakáme na súd o osvojení )od r.2008.
Ste my oporou keď mi je ťažko 😔 😅
Ďakujem vám 🙂 🙂 🙂
Budem sa snažiť aj zapájať a nybyť len diváčkou 😵

cairka
8. nov 2009

adkapo, vitaj na javisku 😉

yukki
8. nov 2009

Vitaj v diskusii! A my sa možno aj uvidíme v tom Návrate v piatok, nie? Či nechodíte s deťúrencami?

martina_maxian
8. nov 2009

ahojte baby,,, sme doma,,, IA bola skvelá.... Deti boli úžasné,,, vysmiate,,, krásne... 😵 😵 😵 Už nech ich máme doma... veľmi ich ľúbim,,,
ráno frčíme zas sme KE... 😉

yukki
8. nov 2009

Teda vlastne ja som usúdila, že asi si niekde od prešova keď mám nick AdkaPO...a si sa s Aďou mičkovou kontaktovala...ale kukám, že nemáš tam v pase kraj...

marketka1
8. nov 2009

martina maxi držím palce, čo ste im odniesli na IA napr.hračku? akú? a čo manžel ako to vyzerá s jeho rozhodnutím ide to dobrým smerom. teším sa 🙂

cairka
8. nov 2009

matimaxi, krásna správa 😵 držím apcle, aby boli doma čo najskôr 😉

martina_maxian
8. nov 2009

marketka ďakujem,, no už sme tam boli dnes druhý deň, hračky sme priniesli v piatok a dnes len kukuričné chrumky.. 🙂 Martin je rozhodnutý, veď tým deťom sa ani nedá odolať,,, mne to bolo hneď jasné,,, Len on ja hlava rodiny, tak rozhodnutie bolo na ňom.... 😉 😉 😉

laculik
8. nov 2009

adkapo, vitaj!!!!! napis viac o detickach... a aj sebe... 😉
martina supeeeeeeeeer, sa tesim, fakt velmi 🙂 🙂 🙂 🙂

adkapo
8. nov 2009

Som priamo z Prešova , bývam neďaleko Delne , kde ste boli v lete s Aďou a atk mi bolo ľúto , že som tam mohla byť s vami 😔 , len keď som sa tak dlho odhodlávala zapojiť 😒
S Adoum som sa skontaktovala a aj sme sa 1x stretli na bazáre u nich aj si skypovali , ale myslela som si , že jej asi blbne počítač , lebo to spomínala a dlho sa mi neozývala.
My chodíme do úsmevu , ale rada by som sa stretla s vami, ak by to bolo možné 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre