Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

aksuram
9. mar 2010

natia- postielka pre 2 rocne sa mne pri prvom synovi uz neoplatila- bol tak nespokojny- on ma rad veeeeeeela miesta- tak sme ho presunuli na klasicku velku postel, dokupili sme taku univerzalnu bocnicu a spinkal tak cca pol roka a teraz ma 3 roky a spi uz uplne v pohode na klasickej posteli bez zabrany.
Ale zas pri Bambulkovi, ktory bude mat o par mesiacov 2 roky si vpobec neviem predstavit zeby som ho dala spat na klasicku postel- pride mi este prilis malicky a jeho styl spania by urcite viedol k tomu ze aj cez tu zabranu by zletel na zem ... takze to musis riesit individualne podla konkretneho dietata 😉
Inak dnes sme zvladli odber krvi aj s Bambulkom a 2 asistentmi- juj normalne som na seba hrda 😀

suezana
9. mar 2010

1. robím lokše, som celá od múky
2. na čas je to v spálni podstatne kratšie 😀
3. už som ti to písala-0-3 roky, nevieme rozhodneme sa srdcom - pamätáš?

saskah7
9. mar 2010

Ahojte, ked ste to tu nadhodili... ako je to s tym posuvanim deti... ? Natia, preco sa to takto nemoze... vziat dieta od znamej profi...? myslim, ze to bol aj pripad N., nie? ze znamy jej profirodicov si ju uprimne oblubili a chceli ju, a nemohli ju mat a cele sa to pokazilo ☹
ale zasa vidim tu na fore, ze niektore z vas mate "po sebe navzajom" 😉 deti... alebo vy, pestuni, ktore ste si zobrali od profi deti, ste sa predtym s nimi nepoznali? nezalubili ste sa do deti predtym takto nadialku? asi sa vyjadrujem ako tatar... ale ma zaujalo, co spomina Natia, ze je to zakazane.... to si fakt ten pestun "musi vystat radu" na to dieta, do ktoreho sa nechtiac zamiloval?
a uz ked sa pytam... 😅 vy, co ste profi, mate vacsinou dobre skusenosti s odovzdanim dietatka, teda, ze isli do fajn rodinky? a ste sa predtym nepoznali?

suezana
9. mar 2010

saska, čítaš mi myšlienky 😕

tinika
9. mar 2010

ahojte ako sa tu mate? som tu dlho nebola, pozeram ze zaujimavu temu rozoberatu 😉

saskah7
9. mar 2010

A k postielke... podla mna urcite kup 😉
chlapci mi sice obaja boli v postielke len do dvoch rokov, ale to len z dovodu, ze ju museli presunut mladsiemu surodencovi 😀 , ale mala, teraz bude mat 3 roky za 2 tyzdne, tak stale spi v postielke, a nestazuje sa... ale ona ma taky spanok, ze tiez sa bojim, ci by z nej nevypadla... 😅
ale ked raz budeme mat to podkrovie 😵 , tak jej slavnostne kupime velkacsku postel a malu prenechame nejakemu tomu opustencekovi, co velmi dufam... 😵

natia
9. mar 2010

AKSURAM ako ste si s deťmi zvykli? Spokojní ste?

Dievčatá proste ak máte vybraté nejaké konkrétne dieťa, o ktoré vám ide, tak to je jeden z dôvodov, pre ktoré vás nemusia zapísať do zoznamu žiadateľov (to viem od Magimary). Je to ľahká a schodná cesta ako dostať deti do náhradných rodín bez neskutočných procedúr, čo je presne ten dôvod podľa mňa, pre ktorý je to zákazané...lebo veci treba skomplikovať a sťažiť ako sa len dá!

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natia
9. mar 2010

Suezanna pamätám si už, spomenula som si...lenže je tu toľko žien a detí, že sa mi to pletie 😀

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dioliana1
9. mar 2010

práve sme prišli od lekárky Lenka ešte viac zapalené hrdlo ako Paťo, no nechápem, ona nekašle, dala nam Klacid a ten sirup čo im miešam mám davať ďalej, tak asi je to dobrá zmes ked Paťovi za dva dni zlepšila hrdlo

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
najjulinka
autor
9. mar 2010

ahojte. Tak Linda zas pokrok - dnes na stoliku... A to sme obaja boli v izbe kde boli deti... Proste bleskovka... Je šikovná... 😵 😵 😵 😵 😵

U nas deti všetky v postielkach su... S tým, že Mirke s Luckou rátam že už čo chvila budu musieť mať postielku otvorenú... Aby same vyliezali a vliezali... Lucka v podstate by vedla asi aj tak preliezť.. .Raz sa zadarilo... Ale nenechavam ju tak, žeby to malo služiť ako ohrada.. proste ked sa velmi domaha nespania, tak ju radšej vyberiem akokeby sa mala skotulať z vrchu.... Kolegyna ma o rok staršie bambulky ako tie moje velkáčky a teraz v januári im kupila až velke klasicke postele... Moje deťušiky su malilinkaté a mi je luto miesta čo zaberu velikanske postele.... Lucka tá v postielek spi ešte s plno hračkami a nesťažuje sa, žeby sa nezmestila 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Lucka je vzrastom na 1 a polročne dieťa a Mirka o čosi menšia.. .Takže tak 😉 Maju tam miesta habadej ešte...

marketka1
9. mar 2010

ahojte pekný deň zase slniečkový ale studený vetrisko fúka 😉

natia
prečítala som si tú vašu debatku o postieľkach Martin spal v postieľke cca do 3 rokov a 2 mes. teraz spí na spodnej ( z poschodovej) a rozmýšľam, že ho na poobedňajší spánok pustím o patro výš. nech si pomalinky zvyká lebo Kubitovi sme kúpili vo februári cestovnú postieľku(stará drevená sa už rozpadávala pravidelne) a prišiel na spôsob ako sa znej dostať a vydriape sa radšej k Maťkovi.

a len tak pre zaujímavosť ak ste zaradený v zozname žiadateľov tak Vám nič nebráni podať si žiadosť na hoc ktoré dieťa z DD. Aj keď je u známych profíkov. 😉

dioliana1
9. mar 2010

vivien ´dakujem

maznacik007
9. mar 2010

ahojte ja nic nestiham.... vybavujem vela veci dali sme sa na stavbu domceka... 😝 😲

ano viacere tu mame deti tak ze sme ich poznali cez profi... da sa to... ale urcite nie verejne to tu riesit... lebo....

🤐

cairka
9. mar 2010

ahojte.
my sme sa sťahovali týždeň pred vaneskinými 2. narodkami a v novom byte dostala poteľ veľkú (v starom spala v postieľke, ale bez jednej strany prirazenej k mojej posteli) asi 2 mesiace spala bez probémov bez zábrany vo veľkej sama a potom začla- najprv prišla o piatej ku mne, potom časom o druhej...až som teda asi o dalšie 2 mesiace usúdila, že je jednoduchšie ju rovno dať spať ku mne 😝 ale tak mne to problém nerobí a veve to potrebuje asi, mazel jeden. Ona aj teraz spíme na letisku, ale ona večer zaspáva na mojej časti a musím ju preložiť ked idem spať na jej polku 😅 potom už spí tam, ale večer nie 😅

dio, rýchlo sa vyliečte, klacid je fúúúj 😝

pupaviena
9. mar 2010

ahojte,
len k tej postielke, nasa emka ma 2,5 roka a spi vyhradne v postielke...aj sa zmesti aj je tam najspokojnejsie a mam kupenu taku drevenu z ikea, ktora rastie s dietatom, ale mne sa zda, ze este do leta, do 3 narodenin si mala vystaci, velke postele ju matu a nevie tam zaspat, myslim, ze potrebuje brlozok...

lenkove
9. mar 2010

ahojte
neviete co to znamena, ked dieta namiesto spanku v postielke stoji a krici ne ne ne ne ??? 😀 asi rusime popoludnajsi spanok 😅
nasleduje vyzva Ivke, nech vam nieco napise:y
jjjj k

vidime sa zajtra, alebo aj nie, lebo pridu brachovci moja mama a tak 😉
papa a budte zdraviiiiii

mixka
9. mar 2010

ahojte 🙂

nase krpate spia od roka a pol v normalnych velkacskych posteliach a neviem si to vynachvalit, je to super 🙂

natia
9. mar 2010

V čom je to super Mixka?

Markétka presne ako vravíš, AK ste zaradení v zozname...

magimary
9. mar 2010

ahojte, prišla som z mesta (dali sme si so Zajkom vybavovací deň 😝 🙂 -o.i. sme objednaní na prvú zubnú preventívku na bud. týždeň v pondelok, ale vlastne až ten ďalší, nie tento,čo bude), najedli sme sa a teraz už malý spí ako drievko (asi na dosť dlho-vonku vymrzol 😅 )...

markie, ale musím upresniť tvoje rezolútne stanovisko, že zapísaní žiadatelia môžu požiadať o ktroékoľvek dieťatko v dd/profi...
toto predsa vôbec nie je pravda... teda, najmä pokiaľ ide o konkrétne dieťa (!)...úradníci to veľmi (ale ozaj VEĽMI) neradi vidia (a napr. v našom kraji úplne max. neodporúčajú!) a ak môžu, tak istým spôsobom (na pohľad nie celkom jasným) zakročia...
predsa, ak ide o adopciu, tak na to sú "regulérne" a zákonom dané poradovníky a ak ide o pestúnstvo je to síe bez dlhých poradovníkov, ale s klasickým čakaním, kým Ti nájdu "vhodné" dieťa... čiže opäť žiadny výber konkrétneho dieťaťa... (to je možné iba pri NOS-ke, "tútorstve")...

a na margo odovzdávanie detí tu (ťažko takto 🤐 na ploche), väčšinou sa to ošetrí tým, že "noví rodičia" si dieťa normálne vyhľadajú z poradovníkov a potom si ho (akože) náhodne vyberú... (sú však aj výnimky, od kraja ku kraju...s tým, že môj osobný pocit je taký, že na východe je to oveľa benevolentnejšie ako tu na západe)...

aksuram
9. mar 2010

Natia- niekedy sa mi zda ze uplne super a potom zas spride chvila kedy nechapem co sa vokol mna deje 😅
Ale da sa .... hlavne ked je Misko v skolke a ja mam doma len troch. Princezna spinka a drobci su este vyspati ... tak sa zabavame- Samko mi nosi ciapku aby som mu ju zalozila na hlavku a on si ju dava dole a maly princ sa nato diva a diva a nechcem vediet co si o tej zabavke mysli 😀

natia
9. mar 2010

Magymari ja teraz tomu moc nerozumiem...po zapísaní do zoznamu si ja zo spisov môžem vybrať hociktoré dieťa aj v ten istý deň, nie? Čo mi oni čo majú hľadať...Nikto to dieťa nechce, ja áno a hotovo... ja som myslela, že si vyberiem v zozname, ukážem im ho a oni do týždňa sprostredkujú interakciu...to som úplne mimo??

magimary
9. mar 2010

natia, jasné v tomto prípade je to ÚPLNE jasné a samozrejmé!
rozdiel medzi tým, čo som písala ja a tým, čo myslíš ty je ten, že ty si takto nevyberieš konkrétne dieťa (=rozumej to, kt. si si vybrala napr. u pr), ale jedno z mnohých...(anonymných)...

natia
9. mar 2010

no naoko sa tvárime, že je jedno z mnohých, ale ide nám o jedno konkrétne, ktoré medzi tými mnohými hľadáme, tak je?

natia
9. mar 2010

Aksuram a ty si sama na také 4 malé deti? no tak tri, keď je jeden v škôlke, ale aj tak...šak to je o nervyyyyy

natia
9. mar 2010

MAZNÁČIK IP 🙂

natia
9. mar 2010

Baby inak ja by som sa s vami rada aj stretla, ja takto celkom dosť chodím sem a tam, len nemáte v pasoch, že z ktorého mesta ste, tak neviem, že kedy mám koho osloviť s návštevou 😎

magimary
9. mar 2010

natia, netváriš sa.... 😨 vyberáš si z anomynmých detí jedno, ktoré ťa osloví viac, ako ostatné... 😉
ostatné v IP

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre